سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن (/showthread.php?tid=5231)

صفحه ها: 1 2

چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - jahanagahi - 11-14-2012 02:09 AM

خط بسیار بدی داشتم. وقتی مطلبی را می نوشتم واقعا از دیدن خط خودم خجالت می کشیدم.
تصمیم گرفتم بدون استاد کارم را شروع کنم و خط خود را بهتر کنم.
1- روزنامه ها را میگرفتم و صفحات تبریک و یا مطالبی که با خط زیبا نوشته شده بود را رونویسی میکردم.
تصمیم گرفتم از مطالعات خود استفاده کنم.
2- در جائی خلوت می نشستم و چشمانم را می بستم. در ذهنم خطاطی میکردم. چنان زیبا می نوشتم که لذت می بردم. چشمانم را باز میکردم و آنچه را که در ذهنم می نوشتم بر روی کاغذ می آوردم.
3- تابلوهای بانکها و فروشگاهها را نگاه میکردم و در ذهنم می نوشتم.وقتی به منزل می رسیدم بر روی کاغذ پیاده میکردم.
چنان خطم تغییر کرد که خودم متعجب شده بودم. الان هر وقت قولنامه و یا مطلبی را که فامیلها و دوستانم می خواهند بنویسند من را صدا میکنند و من می نویسم.

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - c4t3r - 11-14-2012 10:26 AM

یعنی من هم خواهم توانست خطم را خوب کنم با این روششش ؟؟؟

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - dara - 11-14-2012 11:18 AM

این روش بسیار کارساز است . برای داشتن خط خوب باید نوشته های زیبا را به دقت ببینید و در ذهن سپرده و در فرصت مناسب تمرین کنید . در هنگام نوشتن و یا هرکاری به نظر من دقت بیش از حد کار را خراب می کند بگذارید دست ها در زمان نوشتن کمی رها باشند ترسی نداشته باشید تمرین است دیگر اگر هم خراب شد ایرادی ندارد ( اگر دیده باشید حتی گاهی اساتید خوشنویسی در زمان تمرین خط بهتری دارند زیرا ترسی از خراب شدن نوشته ندارند . )

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - yu3f - 11-14-2012 11:22 AM

زمانی ک در نوشتن تمرکز داشته باشم خطم خوب است اما حد اکثر تا پایان ۱ جمله می توانم تمرکز داشته باشم. بعد از اون چون ذهنم میره سراغ کارها و اینا دیگه فونت قابل تشخیص نیست! حتی گاهی اشتباه می نویسم (مخصوصا کلمات م و خ و ح و چ و اگر ص یا ض بعد از ط یا ظ باشه) Yosef.gif

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - jahanagahi - 11-14-2012 11:28 AM

(11-14-2012 10:26 AM)c4t3r نوشته شده توسط:  یعنی من هم خواهم توانست خطم را خوب کنم با این روششش ؟؟؟

بله با این روش در مدت یکماه به پیشرفت خود پی می برید و با علاقه زیادتری تمرین خواهید کرد.
تمرین از شما و تضمین از من. بشرط چاقو
WinkWinkWink

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - jahanagahi - 11-14-2012 11:38 AM

کاش به توانائیهای خود پی ببریم. اگر چنین باشد زندگی ما واقعا دگرگون می شود.
تایپیک اگر بمن اعتماد ......را مطالعه کنید.
در پیشرفت هرکاری می توان از متون آن استفاده کرد.

اون تایپکو حراجش کردیم.WinkWinkWinkقیمت فقط رفتن به vip

فراموش کردم بنویسم که این حرکت را هم طی این 10ساله انجام دادم.

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - GreatNavid - 11-14-2012 12:50 PM

جناب قربانیان خیلی ممنون از ارسال خوبتون .
به نظر شما میشه با ذهن صدا رو قشنگ کرد ؟ ما که خواننده نمیخواهیم بشیم ولی وقتی واسه دل خودمون میخونیم لنگه کفش پرت میشه برامون .
بعد از این ، هزار و یک خواسته داریم همه ما ( شایدم من ) . مثلا خط خوب ، صدای خوب ، موفقیت در ورزش ، تقویت اراده و...
باید اولویت بندی کنیم ؟
ممنون

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - jahanagahi - 11-14-2012 01:01 PM

(11-14-2012 12:50 PM)GreatNavid نوشته شده توسط:  جناب قربانیان خیلی ممنون از ارسال خوبتون .
به نظر شما میشه با ذهن صدا رو قشنگ کرد ؟ ما که خواننده نمیخواهیم بشیم ولی وقتی واسه دل خودمون میخونیم لنگه کفش پرت میشه برامون .
بعد از این ، هزار و یک خواسته داریم همه ما ( شایدم من ) . مثلا خط خوب ، صدای خوب ، موفقیت در ورزش ، تقویت اراده و...
باید اولویت بندی کنیم ؟
ممنون

خیلی سئوال جالبی بود. تا کنون این مورد را امتحان نکرده ام. شاید هم بشود.
عزیزانی که من را دیده اند و یا تماس تلفنی داشته اند متوجه شده اند من لهجه دارم ولی چنان بانشاط و خندروبرخورد میکنم و یا صحبت میکنم که طرف مقابل در مورد خوب بودن و بد بودن صدایم عکس العملی نشان نمی دهد.یعنی حتی نمی خواهد بفهمد من صدایم خوب است و یا بد.
راستی یادم افتاد آقا نوید جان , من افتخار شنیدن صدای شما و پدر محترمتان را داشتم.خودتان نظر بدهید , صدام خوب بود و یا بد.

ضمنا ویژه شدنت را تبریک عرض میکنم.

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - بيلا بالا - 11-14-2012 01:26 PM

با سلام
تشکر و قدر دانی از جناب قربانیان بابت تاپیک عالیشون
جسارتا مطلبی را در ادامه عرض میکنم
با تصویر سازی صدا که هیچ حتی میتونین رنگ چشماتونا تغییر بدین
تو مقاله ایی خوندم که یه بازیگر در نقش باستر کیتون ایفای نقش میکرد
چنان در نقش گم شده بود که بعد از چند اجرا استایل بدنش تغییر کرد سپس نحوه گویشش و در نهایت رنگ چشمش به رنگ چشم باستر کیتون تغییر رنگداد
این است نتیجه تصویر سازی ذهنی
من در زمان خدمت خطم خیلی بد بود
به پیشنهاد یکی از دوستان یه کتاب خوش خطی گرفتم و شرو کردم به نمرین و سر مشق
وقتی میخوابیدم تو خواب تمرین خط میکردم
حیف ادامش ندادم
ولی نسبت به قبل خطم بهتر شده
روانتر مینویسم

RE: چگونه خط زیبائی پیدا کردم؟ - قدرت ذهن - GreatNavid - 11-14-2012 02:54 PM

ممنون از لطفتون . بله بالاخره امروز فرصت شد . خیلی خوشحالم که بیشتر میتونم از تجربیاتون استفاده کنم .