سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
نوشیدنی سنتی ایرانی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: نوشیدنی سنتی ایرانی (/showthread.php?tid=5176)

صفحه ها: 1 2

نوشیدنی سنتی ایرانی - dvdghe - 11-12-2012 01:48 PM

سلام.
یک فکر به ذهنم رسیده که میخواستم شما اساتید محترم نقدش کنید.

[b]دکه فروش نوشیدنی های گرم سنتی[/b]
اجرای این طرح به این صورت است که در مکان های پر رفت و آمد دکه ای برای آماده سازی و فروش چای های سنتی ایرانی قرار میدهیم.
به نظرم در شهرهایی که هوای زمستان بسیار سرد است فروش خوبی خواهد داشت.
هر لیوان یک بار مصرف هم قیمتی حدود 500 یا 600 تومن. که تقریبا بین 100 تا 150 تومان سود است.
با این کار هم مردم را از فواید چای سنتی بهره مند کردیم هم اینکه کسب و کار راه اندازی کردیم.
فقط من نمیدونم برای کرایه همچین محلی چطور باید از شهرداری مجوز گرفت. لطفا راهنماایی کنید.
نظر شما چیست؟

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - jahanagahi - 11-12-2012 03:36 PM

این حرکت در جمعه بازارهای شهرستانها جواب می دهد.الان شنبه بازار .یکشنبه بازار .............جمعه بازار یعنی هر روز یک بازار در یک نقطه شهر دایر شده و شهرداری مبلغ جزئی میگیرد. به شهرداری محل سکونت خود مراجعه فرمائید.

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - yu3f - 11-12-2012 03:39 PM

نزدیک محل کار ما در خیابان ونک، یک سوپر مارکت هست که بین برج همراه و برج هواوی هست. این سوپری در زمستان ۲-۳ تا جوون ک معمولا دختر هستند رو میاره و جلوی مغازه اش یک استند و از این چیزا ک تو نمایشگاه ها میزنند مثل کانتر هست(اسمش یادم رفت) میزاره و اون جوونا چای و قهوه و نسکافه (نوشیدنی داغ) می فروشند. به همین ترتیب ی رستوران هم کنارش بود که اونم دقیقا همینکارو میکرد و هرکدوم ک دختر های جذاب تری (البته ببخشید ک ب صراحت گفتم!) برای فروش می زاشت اون فروشش بیشتر بود :-)

البته الآن این رستورانه بازسازی کرده و منوی های مختلفی داره میده صبحانه عصرانه ... نمیدونم امسال هم اینکارو می کنه یا نه اما اون سوپری تقریبا هر سال اینکارو می کنه Yosef.gif

نکته مهم سود آوریش اینه ک وسط ۲ تا برجه (تصور کنید هر برج چندتا کارمند داره!!) و اینکه تو خیابونیه ک ۴ - ۵ تا پاساژ داره Yosef.gif

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - بيلا بالا - 11-12-2012 07:16 PM

چند سال پيش تو مجله موفقيت خوندم كه يكي نوشيدني سرد گياهي توتابستون ارايه ميكرده كه فروشش از شربت پرتغال و خاكشير واينام بالاتر بوده
يه تبليغ جالبي كرده بود
خواص شربتاي دارويي شا نوشته بود
مثلا شربت عرق نعنا چه فوايدي براي بدن داره را ذكر كرده بود
شمام اين تكنيكا انجام بده ميتروكني ايشالا
خبرشم به ما بده ذوق كنيم رفيقمون موفق شده

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - فرهاد قربانی - 11-12-2012 10:41 PM

(11-12-2012 07:16 PM)alimardaniyan نوشته شده توسط:  چند سال پيش تو مجله موفقيت خوندم كه يكي نوشيدني سرد گياهي توتابستون ارايه ميكرده كه فروشش از شربت پرتغال و خاكشير واينام بالاتر بوده
يه تبليغ جالبي كرده بود
خواص شربتاي دارويي شا نوشته بود
مثلا شربت عرق نعنا چه فوايدي براي بدن داره را ذكر كرده بود
شمام اين تكنيكا انجام بده ميتروكني ايشالا
خبرشم به ما بده ذوق كنيم رفيقمون موفق شده

ایده اش محشره.ولی اگه بتونین نوشیدنی هایی بهش اضافه کنید که تو چهار فصل بشه استفاده کرد.عالی میشه.

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - mir abbas - 11-12-2012 11:13 PM

من خودم شخصا صلواتیشو بیشتر میپسندم....!!

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - صدفی - 11-12-2012 11:41 PM

ایده خوبیه چون مردم چه تو سرما و چه تو گرما به نوشیدنی خیلی نیاز دارند
مثل این دکه هایی که تو پاساژ ها اجاره میدن واسه اسنک و ذرت و...

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - dvdghe - 11-14-2012 07:12 PM

حالا 1 ایده دیگه.
نظرتون راجع به رستورانی که فقط غذاهایی ساده داره چیه؟ غذاهایی که با نون خورده میشه : میرزا قاسمی، دوپیازه، کتلت، کوکو سبزی و ...
من تا حالا این مدل رستوران رو ندیدم.
غذای ساده و ارزان

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - بيلا بالا - 11-14-2012 07:47 PM

این ایدتم عالیه باید پخته ترش کنی و روش کار کنی
یکی از دوستان کو کو سرا زده
انواع کوکو ها ارائه میده
کارشم گرفته چون غذای سالمیه

RE: نوشیدنی سنتی ایرانی - مهتاب - 11-14-2012 07:49 PM

(11-14-2012 07:12 PM)dvdghe نوشته شده توسط:  حالا 1 ایده دیگه.
نظرتون راجع به رستورانی که فقط غذاهایی ساده داره چیه؟ غذاهایی که با نون خورده میشه : میرزا قاسمی، دوپیازه، کتلت، کوکو سبزی و ...
من تا حالا این مدل رستوران رو ندیدم.
غذای ساده و ارزان

سلام
دوست عزیز من شخصا از این نوع رستورانها استقبال خواهم کرد در تهران رستورانی زنجیره ای تحت عنوان آشپز کوچولو هست که کاری مشابه این می کنه در حقیقت غذاهایی تحت عنوان خانگی می فروشند. مغازه هایی دیگری هم با نامهای دیگر هستند که غذای ساده و خانگی میدن و استقبال ازشون خوبه.