سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چرا من میلیارد نمی شوم؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- انجمن: موفقیت در کسب و کار خود (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- موضوع: چرا من میلیارد نمی شوم؟ (/showthread.php?tid=5121)

چرا من میلیارد نمی شوم؟ - jahanagahi - 11-10-2012 11:35 PM

در تایپیکهای مختلف انجمن می بینم که عزیزان تمام تلاششان اینست که سریع کاری را پیدا کنند تا به هدف میلیاردر شدن خود برسند.وچون موفق نمی شوند بزودی افسرده و دلسرد می شوند و میگویند :

- پس چی شد مثیت اندیشی؟-
- چی شد این نوشته های مختلف کتاب؟
- پس چرا قانون راز در من اثری ندارد؟
- کی این بدهکاری تمام می شود؟
- چرا من اینقدر ضعیفم؟

و هزاران سئوال دیگر.

عزیزان انگشت شماری از افراد موفق می شوند و دلیل آن سماجت و پافشاری :
- در رسیدن به هدف.
- آمادگی کامل برای آموزش درسهای مهم
- تمرینات مداوم
و انجام اولین حرکت کاری و پیاده کردن ایده های ناب.(در این انجمن دنیائی از ایده های طلائی نهفته است)
من چکار کردم؟

در اول کار بفکر کاری نبودم که من را ثروتمند کند بلکه بفکر کاری بودم که هزینه ماهیانه زندگیم را تامین کند.
دهنم را آماده کردم و سپس ایده هایم را بر روی کارها پیاده کردم .

نظر شما عزیزان چیست؟

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - پرواز - 11-11-2012 12:00 AM

درسته. مهمترین قدم که خودتون هم روش خیلی جاها تاکید کردین همین شروع کردنه. باید قدم رو برداشت تا بعدش سیل ایده های جدید به سمت آدم بیاد و بتونه کار یا هدف رو ارتقا بده

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - M3HDI - 11-11-2012 12:01 AM

از اونجاییکه من خودم بارها و بارها کاری را شروع کردم و در ادامه کار دلسرد شدم می تونم به این نکته اشاره کنم

که قبل از شروع به کار ، کلیه افکار مثبتی رو که نسبت اون کار داریم + کلیه ایده های قشنگی که میخواین عملی کنیم رو

تو یک دفترچه یادداشت کنیم ، چون وقتی خودم بشخصه دلسرد می شدم دیگه یادم نمیومد که چرا این کار رو شروع کنم

میشه گفت به مرور زمان وقتی کمی از هدف دور میشی کم کم یکسری افکار دست به دست هم میدن تا دلسرد بشی

پس وقتی به قول معرف داغی !! افکار ، ایده ها و تفکرات مثبت رو روی کاغذ مینویسم تا در روزهایی که سرد شدیم به کارمون بیاد!

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - پرواز - 11-11-2012 12:04 AM

یه نکته ی دیگه هم هست. اونم ریز کردن یک هدف بزرگ به چند هدفه. ما تو همون بحث تناسب اندام هم میگیم وقتی میخوای وزن زیادی کم کنی، برای اینکه زود خسته و ناامید نشی اون رو به بازه هایی تقسیم کن. مثلا از 90 میخوای به 60 برسی اول 80 بعد 70 بعد 60.
در واقع بعضی افراد اهدافی خیلی بزرگتر از حد فعلی خودشون انتخاب میکنن. بنابراین ذهنشون خیلی سریع پس میزنه. چون اصلا نمیتونه باور کنه. چون به قول خودتون تبدیل میشه به رویا.

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - حامد - 11-11-2012 01:01 AM

برای منم تا الان جند باری پیش امده که کاری را میخاستم شروع کنم با انرژی تمام میرفتم بسمتش ولی در ادامه دلسرد میشدم و کار را نیمه تمام رها میکردم و هزینه ها و شکستهای زیادی را متحمل میشدم.ولی الان دیگه خیلی چیزها از بزرگواران این انجمن و مطالعاتی که داشتم یاد گرفتم.
و با اگاهی و تجربه به سمت ایده هام حرکت خواهم کرد و به امید خدا موفق خواهم شد.

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - بيلا بالا - 11-11-2012 01:40 AM

باغصه نشو همدم سنت شكن خود باش
آزادترين فردي وقتي كه نگي اي كاش

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - GreatNavid - 11-11-2012 01:40 AM

حق با شماست جناب قربانیان .
ما باید یادمون باشه که لذت رسیدن به هدف از خود هدف کمتر نیست .
اخیرا به یک نفر که خیلی دپرس بود تکنیک هایی دادم ، همین جملات تاکیدی ، بعد یک هفته ازم خواسته برم پیشش و بهم میگه که پس چی شد من خیلی داغون هستم و این روش تو اصلا روی من جواب نداد !! گفتم مگر خم رنگ رنزیه ؟ ؟ ؟
میگه من با همه آدمای دنیا فرق میکنم ، من خوب نمیشم !!!!!!
گفتم اگر اینجوری فکر میکنی مطمئنا" همین میشی . بهش گفتم کاری از دست من بر نمیاد باید حتما ببرمت مشاوره .
میبنید ؟؟؟؟!!!!
اینجوری فکر میکنن مردم افسرده و ناراحت . انتظار دارند با کوچکترین حرکتی بهترین نتایج رو بگیرند .
من همیشه میگم : طاقـــــــــــــــــت بیار رفیـــق .

RE: چرا من میلیارد نمی شوم؟ - بيلا بالا - 11-11-2012 01:47 AM

مطمعنابه رانندگي تو شب برخوردين
چراغاي ماشين چقد از مسيرا نشون شما ميدن؟
ولي شما با هدف:رسيدن به مقصد
نشانه ها:علايم راهنمايي وتابلو جهت ياب
و اصلي تر از همه حركت
فاصله چن صدكيلومتري راطي ميكنين
در حاليكه فقط شايد چند متري از مسير پيش روتوناميديدين
دل به جاده بده،علايما درك كن كه از مسير خارج نشي واگرم منحرف شدي سريع بياي تو مسير
و هميشه اونجا كه ميخاي بريا تو ذهن داشته باش