سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
پرورش بلدرچین - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+---- انجمن: کار آفرینی (/forumdisplay.php?fid=130)
+---- موضوع: پرورش بلدرچین (/showthread.php?tid=5097)

صفحه ها: 1 2 3

پرورش بلدرچین - M3HDI - 11-08-2012 09:12 PM

دوستان میلیاردرم
سلام

با توجه به جمع بندیهایی شخصیتی که در رابطه با اهدافم بهشون رسیدم

شروع کار کشاورزی بود (( البته علاقه مندیهای دیگری هم دارم - منتهی یکی یکی4yajuyo))

به همین خاطر تصمیم گرفتم تا یک پرورشگاه کوچیک بلدرچین راه اندازی کنم تا بتونم کم کم توسعش بدم

((مقدار قطعه ای که مشمول مجوز از جهاد کشاورزی میشه ، 32700 قطعه هست

2000 مرغ و 700 خروس و 30 هزار پرواری + سالن کشتارگاه و .. ))

شما کوچیک رو حداقل تعداد در نظر بگیرید (( ولو 100 قطعه ))

چرا کوچیک ، به چند دلیل

1- طی تحقیقاتی که در این چند روزه کردم ( چه از جهاد کشاورزی و چه محیطی) ، علیرغم اینکه بلدرچین ،پرنده مقاومیه ولی نیاز به مراقبت ها ویژه ای هم داره

لذا با سرمایه کم شروع میکنم تا کمترین خسارت احتمالی رو در دوره آشنایی با کلیه موارد کرده باشم

2- طبق بازاریابی قبل از اجرا که انجام دادم ( با تشکر از آقا یوسف) ، مطمئنم شدم که اجرای طرح در فاز کوچک ، ضرری رو متوجهم نمیکنه

3- با توجه به اینکه مقداری از سرمایم رو برای خرید خونه کنار گذاشتم ، نمی خوام با توجیه نداشتن پول دست روی دست بذارم

4- یکی از مزیت های بلدرچین بلوغ زود رسه و تا موقعی که خودم رو در شرایط خوب ببینم ، میتونم تعدادشون رو افزایش بدم ( با دستگاه جوجه کشی)

6-یکی از مشکلاتی که الان پرورش دهندگان باهاش روبرو هستن کمبود دان خوراکیه،

لذا در فاز کوچیک خیالم راحته که به این مشکل بر نمی خورم

6- به هر حال باید از یک جایی شروع کرد

با توجه به تصمیمی که گرفتم، شروع کردن فاز اول تقریبا قطعیه و تا چند روزه دیگه که تحقیقاتم تکمیل تر بشه شروع میکنم

البته اینها تنها موارد مربوط به کار بود

لذا از شما دوستان بزرگوار درخواست میکنم که کلیه مواردی رو که فکر می کنید برای شروع باید بدونم (( مسایل حقوقی ، ایراد کار ، راه های فروش بهتر و ....)) رو گوشزد کنید تا زودتر به جمع شما میلیاردرها بپیوندم

پیشاپیش از همتون متشکرم

RE: پرورش بلدرچین - jahanagahi - 11-08-2012 09:49 PM

آقا مهدی عزیز به امید موفقیت هرچه بیشتر.
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=1699&highlight=%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4+%D8%A8%D9%84%D8%AF%D8%B1%DA%86%DB%8C%D9​%86

RE: پرورش بلدرچین - مهدی 1 - 11-08-2012 11:44 PM

آرزوی موفقیت برای شما

آقا مهدی عزیز ، می شه بفرمایید با احتساب کلیه موارد چه مزیتی نسبت به مرغداری داره ، به نظرتون مرغداری روتین تر و بدون دردسر تر نیست

RE: پرورش بلدرچین - Delta.H - 11-08-2012 11:59 PM

تبریک میگم مهدی جان
سعی کن تا میتونی از هزینه های سربار کم کنی مثلاً برای ظرف دان و آب به جای پرداخت هزینه، خودت بساز!
چیزهای دیگری هم هست که میتونی انجام بدی و به خصوص اوایل کار خودت تا میتونی در محل کار حضور داشته باش تا موردی از چشمت پنهان نماند.

مطمئنم که موفق میشی، تنها شرطش مدیریت خوب و باور به موفقیت هست.

RE: پرورش بلدرچین - jahanagahi - 11-09-2012 12:13 AM

آقای مهدی عزیز : ما چشم به راه موفقیت شما هستیم.موفقیت یکی از عزیزان , موفقیت تمام عزیزان انجمن است.

RE: پرورش بلدرچین - goldmen - 11-09-2012 01:38 AM

اقا مهدي منم تبريك ميگم بهتون واميدوارم هميشه موفق باشي

بيكار شدي هم جزئيات بيشتري از طرحت روبيان كن
تا هم خودم وهم مابقي بچه هاي انجمن باهاش بيشتر آشنا بشن

RE: پرورش بلدرچین - کامیار کاظمی - 11-09-2012 10:59 AM

آقا مهدی عزیز بشما تبریک میگوییم
امیدوارم پست های بعدی این تاپیک پر از خبرهای موفقیت شما باشد.
شاد و پیروز باشید

RE: پرورش بلدرچین - m_grate29 - 11-09-2012 11:25 AM

تبریک منو هم پذیرا باش مهدی جان
پیروز و موفق باشید

RE: پرورش بلدرچین - مــجــیــנ - 11-09-2012 11:56 AM

مهدی جان تبریک میگم.
چند تا سوال داشتم
محلی که برای پرورش انتخاب کردی،چند متره؟از چند تا قفس میخوای شروع کنی؟
تقربیا با چقدر سرمایه لازم داره ؟
چه تجهیزاتی لازم داره؟

RE: پرورش بلدرچین - M3HDI - 11-09-2012 09:20 PM

(11-08-2012 11:44 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  آرزوی موفقیت برای شما

آقا مهدی عزیز ، می شه بفرمایید با احتساب کلیه موارد چه مزیتی نسبت به مرغداری داره ، به نظرتون مرغداری روتین تر و بدون دردسر تر نیست

سلام و عرض ادب

ببخشید این دو روزه نبودم ، و دسترسی به اینترنت نداشتم

مزیت هایی رو که برای شروع اینکار دیدم چند مورد بود

1- علیرغم اینکه بلدرچین حدود 12 ساله که به صورت حرفه ای کار میشه ، منتهی تخم و گوشتش هنوز نتونسته به یک جیره اصلی مبدل بشه و این برای من که میخوام از صفر شروع کنم یک مزیت محسوب میشه !

چرا : به این دلیل که میتونم ضمن رشد و توسعه آرام و پیوسته ، به مرور خودم رو در بازار جا بندازم ، اگر دقیق تر بخوام بگم اینه که اگر من برم دنبال کار مرغ ، چون مرغ به عنوان یکی از جیره های اصلی سبد خانوار محسوب میشه ، مطمئنا بایستی نقدینگی بالایی رو به منظور رقابت، بازاریابی ، توزیع و فروش و... وارد کنم که این از عهده من خارجه و عملا با شرایط جاری احتمال شکست و ضرر بیشتری پیش رو خواهم داشت

2- بلدرچین مقاومت بالاتری در محیط دارد

3- رشد بلدرچین 3.5 برابر مرغ است (( گوشت بلدرچین بازار ، بلدرچین 33 روزه می باشد ، بیشتر از این باشد ضرر است))

4- بلوغ زود رس : بلدرچین در 45-50 روزه گی به بلوغ می رسد و تخم می گذارد ، در مرغ حدود 4.5 ماه است

5- دو منظوره بودن آن (( هم تخمی هم گوشتی))

6- خدا را شکر مافیایی ندارد و نخواهد داشت

ببخشید دیگر در حد دانش و وسعمان پاسخ دادیم

با تشکر