سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! (/showthread.php?tid=5043)

صفحه ها: 1 2

سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - m_grate29 - 11-05-2012 11:47 PM

به نام آنکه هرچه دارم از اوست

با احترام به تمام دوستان به دلیل ایجاد این تایپیک

برای من سوال های زیادی پیش آمده است که برخی دوستان میپرسن با فلان سرمایه چه کاری میتونم انجام بدم که در فلان زمان به من سود بده.
به نظر من این یک استباه بزرگ هست.
دوستی میخواهد در کاری سرمایه گذاری کند باید خودشو محک بزنه و بسنجه به چه کاری علاقه داره.میتونه راهشو بره و به بهترین نحو انجامش بده.
آیا اصلا توان اجرایی کردن یک کار ساده رو داره یا خیر!!!
اینجا بحث سرمایه مطرح میشه که یکی با 20 میلیون یکی 120 میلیون تومن بعضا 300 میلیون میخواهند سرمایه گذاری کنند اصلا موضوع سرمایه نیست موضوع داشتن شم اقتصادی بالا هست.شما چندصد میلیون پول داشته باشی ولی شم اقتصادی بالایی نداشته باشید یک روزه سرمایه به باد میره.
شما که سرمایه گدار هستید و یا با nمیلیون تومن میخواید کاری رو شروع کنید نباید دنبال سود باشید.باید به فکر جا انداختن کار باشید.نه سود.
سود خودش میاد وقتی کار از ریشه درست باشه چه 3 ماه چه 1 سال.
بیشتر ورشکستگی ها به خاطر نداشتن صبر در کارهاست.و بعدا سرمایه(نظر خودم هست).
و دیگر اینکه در کسب و کار تجارت اجرایی کردن کار خیلی مهم هست.
بیشتر ما ایرانی ها میخوایم کار را با کمترین نفرات انجام بدیم ولی با بیشترین سود.و بعضا خیلی ها فکر میکنند انفرادی میتونند کاری رو به ثمر برسونن.
بالاخر همه ی پازل ها رو باید در جای خود قرار داد.

پس 2عامل از نظر من :
1.شم اقتصادی بالا
2.اجرایی کردن کار و عوامل کاری

و اینکه از قبل یک کنکاوی چه در اینترنت و یا بازار داشته باشید و از اساتید سوال فرمایند.
و دیگر اینکه 10 ها شغل ایجاد میشه که سردرگم میشوید و انتخاب سخت.
کسانیکه میگن با فلان سرمایه چه کاری میشه انجام داد نمیتونند در کار اجرایی موفق باشن چون ایده و ابتکار خودشون نیست.

امیدوارم به کسی بر نخورده باشه

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - jahanagahi - 11-06-2012 12:00 AM

من کاملا موافق نظر استاد عزیز هستم.
نظر استاد :
پس 2عامل از نظر من :
1.شم اقتصادی بالا
2.اجرایی کردن کار و عوامل کاری

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - Haavin - 11-06-2012 12:13 AM

خيلي نكته عالي و به جايي بود جناب قرباني ! كافيه هر كدوم از ما به خودمون بيايم تواناييهامونو بشناسيم و بعد با كمك هم به هدف برسيم .تا كي ميشه از زحمت و فكر ديگران استفاده كرد ؟! اين جوري خود مونو ضعيف ميكنيم ! هر كي با هر شرايطي بالاخره بايد از يه جايي شروع كنه !

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - سعید یوسفی - 11-06-2012 12:17 AM

بله، اما کسی که این سوال رو مطرح می کنه ممکنه ایده های زیادی هم تو ذهن خودش داشته باشه و هدفش همفکری و دیدن سایر ایده ها باشه. در کل 100 فکر بهتر از یک فکره، و حداقلش اینه که شخص مورد نظر این ایده های رو با ایده خودش مقایسه می کنه. و در نهایت خودش تصمیم می گیره. به هر حال کسی از مشورت ضرر نمی کنه.

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - jahanagahi - 11-06-2012 12:23 AM

(11-06-2012 12:17 AM)434343 نوشته شده توسط:  بله، اما کسی که این سوال رو مطرح می کنه ممکنه ایده های زیادی هم تو ذهن خودش داشته باشه و هدفش همفکری و دیدن سایر ایده ها باشه. در کل 100 فکر بهتر از یک فکره، و حداقلش اینه که شخص مورد نظر این ایده های رو با ایده خودش مقایسه می کنه. و در نهایت خودش تصمیم می گیره. به هر حال کسی از مشورت ضرر نمی کنه.

نظر استاد بر این است که اول با گرفتن تجربه (همین پیشنهادات شما عزیزان )و بازار شم اقتصادی خود را بالا ببرد و بعد سرمایه گذاری کند که متحمل ضرر نشود.

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - payman1371 - 11-06-2012 01:37 AM

من هم با نظر اقای قربانی موافقم چرا که به نظر بنده هرکس باید با توجه به توانایی های خودش سرمایه گذاری کنه چرا که ممکنه یه کار خیلی هم خوب باشه اما من توان انجامش رو نداشته باشم و دیدن نظرات دیگران باعث وسوسه و در نهایت ضرر من بشه.

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - yu3f - 11-06-2012 08:33 AM

(11-05-2012 11:47 PM)m_grate29 نوشته شده توسط:  به نام آنکه هرچه دارم از اوست

بیشتر ما ایرانی ها میخوایم کار را با کمترین نفرات انجام بدیم ولی با بیشترین سود.و بعضا خیلی ها فکر میکنند انفرادی میتونند کاری رو به ثمر برسونن.
بالاخر همه ی پازل ها رو باید در جای خود قرار داد.

ب نظرم نکته خیلی مهمی گفت. آخرین بار هفته گذشته شنبه تو ی دوراهی موندم. من و شریکم باشیم و سهم درآمدی من ۷۰ درصد باشه و یا نه ۲ نفر دیگه در سود شریک بشن و سهم من ی چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد بشه؟

غالبا میگن ۷۰٪ خیلی بهتره اما من حساب کتاب کردم دیدم با حضور اون ۲ نفر درسته میزان درصد کم میشه اما سود بیشتر میشه. مثال:
اگر ما دو نفر بر اساس روابط و توانایی خودمون ۳ ماهه ۱۰ میلیون سود داشته باشیم ۷۰٪ اش میشه ۷ میلیون. حالا اگه اون دونفر باشن تو همون ۳ ماه حداقل ۵۰ میلیون سود خواهد بود (اینو مطمئنم که حداقل ۵ برابر میشه) و خب ۲۵ درصد اش هم میشه ۱۲ میلیون و پانصد! پس باز هم من سود کردم بیشتر از حالت قبل.

این ی تفکر اشتباه هست ک غالب افراد (حداقل غالب افرادی ک من دور و برم دیدم)‌ مرتکب میشن. تشکر از جناب قربانی عزیز ک این نکته به جا رو گفتن Smile

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - صدفی - 11-06-2012 10:02 PM

دقیقا استاد بزرگمون جناب قربانیان و باقی عزیزان درست میگن هرکس باید با توجه به توانایی های خودش باید شروع کنه

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - Amy Milan - 03-26-2013 11:37 PM

در کل سرمایه گذاری سیاستمداری هم میطلبد!

RE: سرمایه گذاری بدون فکر !!!!!! - محمد پارسا - 05-03-2013 10:42 AM

این تاپیک خوب و ارزشمندیه