سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کمک فکری - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: کمک فکری (/showthread.php?tid=4985)

صفحه ها: 1 2

کمک فکری - jahanagahi - 11-02-2012 12:02 AM

عزیزی در پیام خصوصی نیاز به کمک فکری دارد و نوشته :
با سلام
من............ 28 ساله هستم لیسانس کشاورزی و فوق لیسانس شهرسازی دارم شهریور امسال فارغ التحصیل شدم . در به در دنبال کارم ولی به هر دری می زنم بی نتیجه ست دیگه نمی دونم چه کنم کسی می تونه بگه که من چه کار باید بکنم؟

لطفا عزیزان نظرات خود را اعلام فرمایند.

RE: کمک فکری - هومان هرمزدی - 11-02-2012 12:19 AM

کم نیستند کسانی که زمین دارن و توش سوله هست اما آب کافی ندارند و کلا بی خیال کشت و کار شدند.میتونه بهشون پیشنهاد تولید کود ورمی کمپوست بده.یکیش خود من اما چون نه دانشش رو دارم و نه وقتش رو زمین داره خاک میخوره.

محصولش رو هم خوب میخرند و بازده خوبی هم داره

RE: کمک فکری - sam127 - 11-02-2012 12:34 AM

و یا حتی میتونن فعلا سرشون را با منشی گری گرم کنند تا سرمایه ای پیدا کنن و بعد مستقل بشن

RE: کمک فکری - jahanagahi - 11-02-2012 12:38 AM

(11-02-2012 12:19 AM)هومان هرمزدی نوشته شده توسط:  کم نیستند کسانی که زمین دارن و توش سوله هست اما آب کافی ندارند و کلا بی خیال کشت و کار شدند.میتونه بهشون پیشنهاد تولید کود ورمی کمپوست بده.یکیش خود من اما چون نه دانشش رو دارم و نه وقتش رو زمین داره خاک میخوره.
محصولش رو هم خوب میخرند و بازده خوبی هم داره
آقای هرمزدی عزیز اگر ایشان به شما پیشنهاد شراکت کاری بدهند قبول میکنید؟

RE: کمک فکری - هومان هرمزدی - 11-02-2012 01:05 AM

(11-02-2012 12:38 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  آقای هرمزدی عزیز اگر ایشان به شما پیشنهاد شراکت کاری بدهند قبول میکنید؟
راستش رو بخواهید کنکور ارشد دارم و خودم ساکن زنجان هستم(تخت گاز 3 ساعت باز زمین فاصله دارم).وگرنه خودم بهشون پیشنهاد میدادم.دوستی تویه جهاد میگفت زمین بی کار زیاده، مهندس خوب پیدا نمیشه.اگه واقعا مهندس باشند میتونند همون طرفهای ملارد کلی زمین خوب پیدا کنند.آخه داره مسکونی اعلام میشه و اکثرا باغها رو خشک کردند و بی کار انداختند زمین رو.اگه یه طرح خوب بنویسند و میزان سود و زیان این کار رو راه حساب کنند خیلی خوب میشه.الان کارخونه کود شیمیایی زنجان تولیدش رو کم کرده چون مود اولیه کم شده.وقت خوبیه برای معرفی ورمی کمپوست.

RE: کمک فکری - goldmen - 11-02-2012 01:13 AM

براي ليساسن كشاورزي شون:
واقعا اگر اهل كار هستند وعلم كافي دارند
با كشاورز ها بصورت تكي يا گروهي شروع به همكاري كند براي كارهاي كشاورزي
مكانيزه كردن
روش هاي نوين كشاورزي
كاشت وداشت بهتر
حتي خودشون ميتونند براي خودشون كارهاي كشاورزي ايجاد كنند

براي ارش شهرسازي
اين هم شهر جديد توسط مسكن مهر ساخته مي شود كه همه نياز به يك مهندس شهرسازي دارد
شهرهاي بزرگ براي كارهاي عمراني وطراحي هاي شهري نياز شديد دارند
با دكوراسيون هاي شهري

RE: کمک فکری - MohamadMJ - 11-02-2012 04:35 AM

نکاتی که هست
وقتی طرف میگه فوق لیسانس دارم ولی نمیدونه چیکار کنه از نظر من چیز زیادی از رشتش نمیدونه. اگه نه دغدغه فکریش این نبود که چیکار کنه. یه سری کار مربوط که در نظر داشت معرفی میکرد تا توی انتخاب بهش کمک کنیم.

در مورد کشاورزی خب الان هرچیزی به آب ربط داره داره کم و بیش نابود میشه. ( گیر ندین شهر ما اب داره ها. بحث من کلی بودش مثل اصفهان خودمون که کشاورزیش ترکید )
مگر همون نظر هومن جان ( بازم نکته اینه که کسی که فوق لیسانس شهرسازی گرفته میاد روی کرم کار کنه یا نه )

شهر سازی هم که اسمش معلومه چیه. مواد لازم = به قول معروف 3 پ یعنی پول ، پارتی ، پر رو بازی
این سه خوصیت نیازه که بتونه کار بگیره و کار کنه در این زمینه ها

کلا چیزی که من حس کردم در مورد رشتشون مطمئن نیستن که بتونن کاری بکنن و جنبه اطلاعات عمومی داره.
به نظرم بقیه کارایی که ازش میاد و کلا کارایی که علاقه داره رو ازش بپرسین ببینیم اصلا کجا چه خبره. مثلا من الان پیشنهادم باشه گل فروشی بهشون بر میخوره و میگه مهندس شهرسازیم یا میره روش فکر میکنه.

اطلاعاتی که داده اصلا کمکی به انتخاب نمیکنه. ازش درخواست کنید واضحتر در مورد خودش و هنراش و قصداش صحبت کنه.

RE: کمک فکری - jahanagahi - 11-02-2012 10:37 AM

متاسفانه به دلایل قابل قبولی برای خودشان از من خواسته اند پیشنهادات ایشان را مطرح کنم.
سئوال بعدی ایشان.

باید بگم یه مدته تو فکر تأسیس آموزشگاه و یا دفتر فنی هستم ولی راه و چاهشو نمی دونم . چون تعدادشون خیلی زیاده نمیدونم جواب می ده یا نه. لطفا از دوستان بخواهید اگه کسی تجربه ای داره در زمینه هر دو توضیح بدن

RE: کمک فکری - goldmen - 11-02-2012 01:38 PM

(11-02-2012 10:37 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  باید بگم یه مدته تو فکر تأسیس آموزشگاه و یا دفتر فنی هستم ولی راه و چاهشو نمی دونم . چون تعدادشون خیلی زیاده نمیدونم جواب می ده یا نه. لطفا از دوستان بخواهید اگه کسی تجربه ای داره در زمینه هر دو توضیح بدن

اموزشگاه؟
چه نوع آموزشگاهي؟

دفتر فني هم كار بسيار خوبي هست
ولي وقتي كه بتوني كاري قبول كني
اگر بدون دفتر فني بتوني كار قبول كني كه الان مشكل تامين كار نداري
اگر بخواي دفتر فني بزني تا بعد كار قبول كني
فقط به خرج هاي زندگيت كلي خرج زياد كردي

RE: کمک فکری - Delta.H - 11-02-2012 01:39 PM

من یه پیشنهاد خوب براشون دارم!
با یه نام کاربری مستعار تشریف بیارن اینجا تو همین تاپیک و سئوالات مربوطه رو مطرح کنن!
به هر حال چیزی که ایشون میخوان زیاد پیش اومده و کسانی اومدن سئوال پرسیدن جواب گرفتن و رفتند!
البته این فقط یه پیشنهاد خوب بود به جناب قربانیان یا اون دوستمون برنخوره!