سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... (/showthread.php?tid=4921)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 10-31-2012 09:08 AM

(10-31-2012 12:01 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  
(10-30-2012 09:14 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  
(10-30-2012 10:54 AM)بهداد نوشته شده توسط:  2 - توی هر جمله تاکیدی فقط باید یه موضوع رو مدنظر قرار بدیم؟
بله – تاکید روی این سوالاتان خیلی ضروریست . در آینده ما دفتر 101 هدف را خواهیم داشت که تازه متوجه خواهید شد که منظور از شفاف سازی هدف یا آرزو یعنی چه . هر جمله باید باید فقط یک موضوع را متوجه ی ناخوداگاه کند .
با توجه به اینکه شما می فرمایید هر جمله باید فقط یک موضوع رو متوجه ناخودآگاه کند پس یعنی این جمله :
(از راه شگفت خدا ، پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود.) داره روی دو موضوع تمرکز می کنه؟
یکی از موضوعات از راه شگفت خدا و دیگری پول مثل سیل به طرف من سرازیر می شود.؟
از راه شگفت خدا در ضمیر آگاه از طفولیت نقش بسته است . پول مثل سیل بطرفم سرازیر می شود باید در ضمیر ناخودآگاه جا باز کند.چون به اولی باور و ایمان و اعتقا د داریم , به اعتبار جمله اول جمله دوم راحتر قبول می شود.
استاد اگر نگرش شخصی نسبت به جمله ی اول عوض شده باشه چی؟
مثلا چندین بار چیزی رو از خدا خواسته و خدا بهش نداده یا اینکه خدا میگه از تو حرکت از من برکت ، یعنی فقط درخواست از خدا کافی نیست و خودت باید تلاش کنی.واقعا هم همینطوره آدم بشینه فقط از خدا درخواست کنه و هیچ فعالیتی انجام نده و بگه خدا میده خوب معلومه که به جایی نمیرسه.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-31-2012 09:42 AM

(10-31-2012 09:08 AM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  
(10-31-2012 12:01 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  
(10-30-2012 09:14 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  
(10-30-2012 10:54 AM)بهداد نوشته شده توسط:  2 - توی هر جمله تاکیدی فقط باید یه موضوع رو مدنظر قرار بدیم؟
بله – تاکید روی این سوالاتان خیلی ضروریست . در آینده ما دفتر 101 هدف را خواهیم داشت که تازه متوجه خواهید شد که منظور از شفاف سازی هدف یا آرزو یعنی چه . هر جمله باید باید فقط یک موضوع را متوجه ی ناخوداگاه کند .
با توجه به اینکه شما می فرمایید هر جمله باید فقط یک موضوع رو متوجه ناخودآگاه کند پس یعنی این جمله :
(از راه شگفت خدا ، پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود.) داره روی دو موضوع تمرکز می کنه؟
یکی از موضوعات از راه شگفت خدا و دیگری پول مثل سیل به طرف من سرازیر می شود.؟
از راه شگفت خدا در ضمیر آگاه از طفولیت نقش بسته است . پول مثل سیل بطرفم سرازیر می شود باید در ضمیر ناخودآگاه جا باز کند.چون به اولی باور و ایمان و اعتقا د داریم , به اعتبار جمله اول جمله دوم راحتر قبول می شود.
استاد اگر نگرش شخصی نسبت به جمله ی اول عوض شده باشه چی؟
مثلا چندین بار چیزی رو از خدا خواسته و خدا بهش نداده یا اینکه خدا میگه از تو حرکت از من برکت ، یعنی فقط درخواست از خدا کافی نیست و خودت باید تلاش کنی.واقعا هم همینطوره آدم بشینه فقط از خدا درخواست کنه و هیچ فعالیتی انجام نده و بگه خدا میده خوب معلومه که به جایی نمیرسه.
شما اگر فکر میکنید بخش اول سخت است به ضمیر ناخودآگاه بفرستید فعلا همان جمله دوم را استفاده کنید.
بحث تایپیک را پیگیری فرمائید .انشالله در پایان درج مطالب خودتان جواب سئوالات خود را خواهید یافت.

پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 10-31-2012 10:11 AM

با درود فراوان خدمت بزرگواران
خیر - تمرکز روی کلمه مد نظر است نه مفهوم . چون ناخودآگاه به کلمه دقت میکند . در جمله ای که فرمودید تمرکز مطلق روی پول است زیرا از را ه شگفت برای جذب پول / مثل سیل برای جذب پول / سرازیر شدن برای جذب پول است . یادمان باشد شاید دوجمله را داشته باشیم اما تمرکز روی یک موضوع است مانند : خدایا شکرت بابت زندگی معرکه ای که دارم . تمرکز روی زندگی معرکه است جمله ی دوم دلیل جمله اول است .

اگر نگرش شخصی نسبت به جمله ی اول عوض شده باشه چی؟ مثلا چندین بار چیزی رو از خدا خواسته و خدا بهش نداده یا اینکه خدا میگه از تو حرکت از من برکت ، یعنی فقط درخواست از خدا کافی نیست و خودت باید تلاش کنی.واقعا هم همینطوره آدم بشینه فقط از خدا درخواست کنه و هیچ فعالیتی انجام نده و بگه خدا میده خوب معلومه که به جایی نمیرسه.
روند خلق اهداف و سیستم عمل قانون جذب را به یاد بیاورید ( خواسته ی مشخص + بالا بردن ارتعاشات احساسات + اقدام + دریافت ) . شما کاملا مرحله ی سوم را می بینید و درک میکنید که جزئی از مسیر است.
یک چیزی رو میخوام اینجا مطرح کنم فقط وقتی خواندید فراموشش کنید و از من نشنیده بگیرید :
در مقالات جدید و روز دنیا در مورد اقدام صحبتهای علمی جالبی شده است که ترجمه ی آن را خلاصه مینویسم . ما دو اقدام داریم : 1 – اقدام بدیهی ( منطقی – خودآگاه ) 2 – اقدام شهودی ( الهام بخش – ناخوداگاه )
اقدام بدیهی که کاملا مشخص است اقدام شهودی به اشکال متفاوت در روزمره برای مثبت اندیشان رخ میدهد مانند جرقه فعالیت در فلان حرفه در ذهن / رفتن به سمت ... مغازه و ... . دقت کنید علم روز دنیا مواردی را برملا میکند که شاید در اقدام شهودی نیازی به اقدام بدیهی نیست و این را اثبات کرده است و جالب اینکه خودم هم تست کرده ام و نتیجه ی خیره کننده گرفته ام . بنابراین اگر در چهار دیواری بنشینید و فقط فکر کنید و روند خلق را دنبال کنید جواب خواهد داد اینرا قانون عملی می سازد اما دو موضوع هست که قبلا گفته ام :
1 – اینگونه جذب کردن صحیح نمی باشد زیرا به ماندگاری خواسته منجرب نمیشود .
2 – مرحله ی سوم تمارین ( اقدام ) باید و باید اقدام بدیهی + اقدام شهودی باهم در یک راستا صورت بپذیرد تا به ثبات ماندگاری برسیم . هدف از اقدام هر دو اقدام است هم منطقی و هم شهودی نه فقط شهودی .

این موضوع را جایی بیان نمیکنم فقط خواستم بدونید قانون با هیچکس شوخی ندارد و مطلقه چون خالق آنرا مطلق طراحی کرده . ما هر چهار مرحله را در مسائل اموزشی مان کار میکنیم و راه درست را پیش میگیریم و اینگونه اطلاعات علمی جدید را برای کسی بازگو نمیکنیم و توصیه میکنیم شما هم پیرو اقدام منطقی در روند خلق باشید.
با سپاس

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 11-03-2012 05:51 PM

ضمن تشکر از استاد بهداد عزیز برای توضیح کاملشان :
جمله تاکیدی باید چنان ساده و زیبا و کوتاه باشد که چون شعر بدل بنشیند. وقتی تکرار میکنید کلمه به کلمه اش را حس کنید.
می توانید در جملات تاکیدی پیشنهادی ما , خود تفییراتی ایجاد کنید.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - SHAYAN.IRANI - 11-03-2012 11:22 PM

سلام
از جناب قربانیان به خاطر فرصتی که میذارند تشکر میکنم
یه سوال داشتم
از طرفی باید جمله تاکیدی را تکرار کنیم و از طرفی دیگر هم باید هدف رو از نظر ذهنی رها کنیم
چه طور ممکنه؟
همین که جمله تاکیدی رو میگیم ذهن داره درگیر موضوع میشه درسته؟
ممنون و متشکرم

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 11-03-2012 11:29 PM

(11-03-2012 11:22 PM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  سلام
از جناب قربانیان به خاطر فرصتی که میذارند تشکر میکنم
یه سوال داشتم
از طرفی باید جمله تاکیدی را تکرار کنیم و از طرفی دیگر هم باید هدف رو از نظر ذهنی رها کنیم
چه طور ممکنه؟
ممنون و متشکرم

ما این جملات تاکیدی را برای رسیدن به هدف تکرار میکنیم.من در جای اشاره تکرده ام که همزمان با تکرار جمله تاکیدی هدف را رها کنید.اگر در جائی از نوشته ها چنین برداشتی برای شما پیش آمده بفرمائید تا توضیح دهم.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - SHAYAN.IRANI - 11-03-2012 11:45 PM

ممنونم.این قسمت رهایش میکنیم رو دقیقا چی رو باید رها کنیم؟ممنون میشم توضیح بدین؟
فکر کردن به هدف یعنی؟

نقل قول:
"در مورد هدف سعی میکنیم مورد به مورد بنویسیم.لابلای نوشتن مطلب هدف , جملات تاکیدی را قرار می دهیم برای تمرین بیشتر.
مزیت این روش اینست که مانند کتاب نیست که موضوع خوانده شده و سریال ادامه پیدا کند.
ما باید مدت زیادی را برای باز آموزی (کارمن بازآموزی است چون شما خود از اساتید هستید.) شما در نظر بگیریم.
سعی میکنم مطالب را از هم جدا کنیم با هم تلفیق کنیم و در نهایت به ذهن بقبولانیم این جملات را در خود ضبط کند.
پس از اتمام مجددا نتیجه گیری کلی کرده و دو دستی تحویل ذهن می دهیم و رهایش میکنیم.
واقعا رهایش میکنیم و منتظر نتیجه اعجاب آورش خواهیم شد."

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-03-2012 11:50 PM

(11-03-2012 11:22 PM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  یه سوال داشتم
چه طور ممکنه؟

درود بیکران به شایان عزیز
رها سازی هدف با تمرکز کاملا تفاوت دارد این دو را باهم اشتباه نگیریم . رها کردن و تسلیم شدن در مرحله ی آخر جذب ( دریافت کن ) صورت می پذیرد . مفهوم از رها سازی هدف دل کندن از وابستگی به نتیجه است نه رها ساختن تمارین یا عبارت تاکیدی . فلسفه ی تکرار عبارات تاکیدی برای تمرکز روی هدف است اما فلسفه ی رها کردن برای رسیدن به هدف بعد از اقدام است . با تکرار عبارت تاکیدی باید هدف را با چشم ذهن ببینید و حسش کنید اما رها سازی مقوله ای متفاوت تر است . تسلیم شدن یعنی اینکه به خالق خود اعتقاد داری و اوست که مهر تایید را می زند و با اینکار دارید می گویید : خدا چه اندازه بزرگ و قدرتمند است و جواب این رها سازی هدف در طبیعت ، رویت خواسته تان در صورت صلاحدید خداوند است .
با سپاس از سوال سازنده ی شما

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 11-03-2012 11:53 PM

آقا شاهین جان در ادامه بحث حتما پاسخ سئوال خود را میگیرید.بحث هدف وقتی تمام شد در جمع بندی و اولویت بندی حتما به زمان رها کردن هدف اشاره خواهم کرد. ممنون از توجهی که به این بحث دارید.
موفقتر باشی.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 11-03-2012 11:59 PM

ممنونم از ادامه بحث استاد بهداد عزیز.
آقا شاهین جان من چنان به این جملات تاکیدی وابسته شدم که هنوز هم پا به پای شما تکرار میکنم و به ذهنم می سپارم. هر زمان این جملات را تکرار میکنم واقعا با تمام وحود لذت می برم و لبخند می زنم.( چون من انجام دادم و نتیجه گرفتم)شاید به جرئت اقرار کنم دلم برای آنروزها تنگ شده.