سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... (/showthread.php?tid=4921)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - مهران 313 - 06-12-2013 10:59 PM

سلام

تو تایپیک اول به من اعتماد داری پست 95 نقل قول شده که

(11-04-2012 11:15 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  حیفم آمد این مطلب آقای Delta.H را در اینجا هم نقل نکنم.این مطلب در ارتباط با استفاده از حملات تاکیدی است :

-چرا جمله باید مثبت باشد؟
چون ضمیر ناخودآگاه به کلیت جمله نگاه نمیکند بلکه کلمات را در نظر میگیرد بدین معنی که تاثیر کلمه بر آن بیشتر از جمله است و اگر تاکید جمله بر نخواستن، نداشتن و از این قبیل باشد ضمیر ناخودآگاه بر فعل جمله متمرکز میشود. همچنین اگر در عبارات تاکیدی از کلماتی مانند فقر، نفرت، خشم، اعتیاد، بیماری، تنبلی و غیره استفاده کنیم به دلیل بار احساسی و روانی این کلمات، ذهن روی آنها متمرکز شده و بقیه جمله را کم رنگتر خواهد دید.

حالا این سوال مطرح میشود در رابطه با این نوع عبارات تاکیدی که خود شما برای حل مشکل حاد از اون استفاده کرده اید

تمام بدهیهای من از راه شگفت خدا بی درنگ و بطور کامل پرداخت می شود

خوب کلمه بدهی ؟؟؟ برام سوال پیش امده !!!Huh

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 06-12-2013 11:20 PM

(06-12-2013 10:59 PM)مهران 313 نوشته شده توسط:  سلام

تو تایپیک اول به من اعتماد داری پست 95 نقل قول شده که

(11-04-2012 11:15 AM)jahanagahi نوشته شده توسط:  حیفم آمد این مطلب آقای Delta.H را در اینجا هم نقل نکنم.این مطلب در ارتباط با استفاده از حملات تاکیدی است :

-چرا جمله باید مثبت باشد؟
چون ضمیر ناخودآگاه به کلیت جمله نگاه نمیکند بلکه کلمات را در نظر میگیرد بدین معنی که تاثیر کلمه بر آن بیشتر از جمله است و اگر تاکید جمله بر نخواستن، نداشتن و از این قبیل باشد ضمیر ناخودآگاه بر فعل جمله متمرکز میشود. همچنین اگر در عبارات تاکیدی از کلماتی مانند فقر، نفرت، خشم، اعتیاد، بیماری، تنبلی و غیره استفاده کنیم به دلیل بار احساسی و روانی این کلمات، ذهن روی آنها متمرکز شده و بقیه جمله را کم رنگتر خواهد دید.

حالا این سوال مطرح میشود در رابطه با این نوع عبارات تاکیدی که خود شما برای حل مشکل حاد از اون استفاده کرده اید

تمام بدهیهای من از راه شگفت خدا بی درنگ و بطور کامل پرداخت می شود

خوب کلمه بدهی ؟؟؟ برام سوال پیش امده !!!Huh

بدهی واقعیت آن زمان من بود.
لطفا بفرمائید چه سئوالی؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - مهران 313 - 06-13-2013 09:33 AM

خوب سوالم همان کلمه بدهی بود که گفته شده ( ضمیر ناخودآگاه به کلیت جمله نگاه نمیکند بلکه کلمات را در نظر میگیرد )

پس ادم باید واقعیتها را ببیند بعد هدفی را برای خود انتخاب کند بر فرض مثال منی که بدهی دارم نمیتون یهو بگم من تا اخر سال دو سه تا خونه دو سه تا ماشین و یه میلیارد پول دارم

اولین هدف باید این باشه که از زندان بدهی بیرون بیایم بعدش ارام ارام هدفهای بعدی

هدفها کمی میبایست متناسب واقعیت هر فرد باشد >>>> درسته ؟؟؟؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 06-14-2013 04:47 PM

(06-13-2013 09:33 AM)مهران 313 نوشته شده توسط:  خوب سوالم همان کلمه بدهی بود که گفته شده ( ضمیر ناخودآگاه به کلیت جمله نگاه نمیکند بلکه کلمات را در نظر میگیرد )

پس ادم باید واقعیتها را ببیند بعد هدفی را برای خود انتخاب کند بر فرض مثال منی که بدهی دارم نمیتون یهو بگم من تا اخر سال دو سه تا خونه دو سه تا ماشین و یه میلیارد پول دارم

اولین هدف باید این باشه که از زندان بدهی بیرون بیایم بعدش ارام ارام هدفهای بعدی

هدفها کمی میبایست متناسب واقعیت هر فرد باشد >>>> درسته ؟؟؟؟

بله.
در پستهای بالا نوشته شده است: جملات تاکیدی باید بر اساس مشکلات شما ساخته شود و تکرار گردد.
به هر حال ممنون از اظهار نظر خوب شما.