سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... (/showthread.php?tid=4921)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-26-2012 06:12 PM

آقا بهداد در مورد پیدا کردن شغل مورد علاقه(حرفه) که می فرمایید چند شغل رو انتخاب کنیم و وارد یکی از اون ها شویم و بعد ببینید لذت می برید یا نه ، این شغل ها رو بر چه اساس و معیارهایی باید انتخاب کنم؟شانسی انتخاب کنم؟
شغل مورد علاقه(حرفه) باید کار یدی باشد یعنی در واقع خود آدم باید در حال انجام دادن آن کار باشد یا اینکه می تواند بدون حضور فیزیکی خود آدم مثل همین مثالی که زدید هم باشد؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-27-2012 12:41 AM

(11-26-2012 06:12 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  آقا بهداد در مورد پیدا کردن شغل مورد علاقه(حرفه) که می فرمایید چند شغل رو انتخاب کنیم و وارد یکی از اون ها شویم و بعد ببینید لذت می برید یا نه ، این شغل ها رو بر چه اساس و معیارهایی باید انتخاب کنم؟شانسی انتخاب کنم؟
شغل مورد علاقه(حرفه) باید کار یدی باشد یعنی در واقع خود آدم باید در حال انجام دادن آن کار باشد یا اینکه می تواند بدون حضور فیزیکی خود آدم مثل همین مثالی که زدید هم باشد؟

نمیدونم شرایط روحی و افکاری شما در چه سطحی هستش . آیا مراقبه انجام میدهید . آیا حس شهودی در خودتان دارید یا نه . بوسیله ی حس شهودی شما میتوانید حرفه ی مورد نظر را ارزیابی کنید . در مورد چند کار فکر کنید و احساستان را روی کاغذ مکتوب کنید خوب است یا بد . عزیز احساستان را بنویسید . من قبول ندارم هیچ واکنشی به هر حرفه نداشته باشید بالاخره از 20 کار به برخی حس خوب دارید وقتی که برای هر کدام 5 دقیقه تجسم میکنید و بهشون فکر کنید .
بله کار یدی را پیش بگیرید من نگفتم که کار فیزیکی انجام ندهید . شما وظیفه ی خودتان را انجام دهید کار خودتان را به اتمام برسانید و هر روز انجام دهید . اما انچه که شما جذب خواهید کرد شامل پول / مشتری و .... به ذهنیت شما بستگی دارد . شما در اوایل هر تمرینی باید موارد منطقی را در اقدامهایتان دنبال کنید و تمام راههای منطقی را به انتها برسانید و بعد با تمرین مداوم و متوالی به حقایقی دست پیدا کنید که بتوانید کار ذهنی هم انجام دهید . هیچگاه در اول اقدام و انجام یک کار خودتان را با کسی ( مثل همان عزیز که مثال زدم ) خودتان را مقایسه نکنید . هیچکس نمیتواند به شما کمک کند این شما هستید که با تمارین صحیح در روند کارهایتان همه چیز را تغییر می دهید .
با تشکر از سوالات شما

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-27-2012 12:52 AM

مراقبه و حس شهودی همون تجسم خلاق هست؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-27-2012 01:18 AM

(11-27-2012 12:52 AM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  مراقبه و حس شهودی همون تجسم خلاق هست؟

هر کدام مبنای خاص خود را دارند . در مراقبه شما سکوت اختیار میکنید و در اصل وجود شما با خالقان در حال برقراری ارتباط است شما چیزی نمیگویید چون قراره خالق باشما صحبت کنه آنهم از طریق حس شهودی ( الهامی ) . وقتی مراقبه میکنید و چشمانتان را میبندید شاید چیزهایی مشاهده کنید که برایتان نامفهوم است و واضح نباشد این میتواند یک ویژن سازی در ذهن شما باشد که با تجسم ( دیدن خواسته یا خودتان در زمان حال ) ادغام میگردد . یکسری تلنگرهای ناخوداگاه برای شما رخ میدهد که ردخور ندارد . اگر هر شخص بتواند حس شهود را از باقی حسها خوب تشخیص دهد میتواند در مسیری خارق العاده قرار بگیرد . حتما برایتان اتفاق افتاده که یک دفعه چیزی به دلتان می افتد که کاری را هر چند غیرمنطقی انجام دهید و انجام می دهید و موفق هم میشوید این یک نوع از حس شهود یا الهامی است .

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-28-2012 04:30 PM

(11-27-2012 01:18 AM)بهداد نوشته شده توسط:  
(11-27-2012 12:52 AM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  مراقبه و حس شهودی همون تجسم خلاق هست؟

هر کدام مبنای خاص خود را دارند . در مراقبه شما سکوت اختیار میکنید و در اصل وجود شما با خالقان در حال برقراری ارتباط است شما چیزی نمیگویید چون قراره خالق باشما صحبت کنه آنهم از طریق حس شهودی ( الهامی ) . وقتی مراقبه میکنید و چشمانتان را میبندید شاید چیزهایی مشاهده کنید که برایتان نامفهوم است و واضح نباشد این میتواند یک ویژن سازی در ذهن شما باشد که با تجسم ( دیدن خواسته یا خودتان در زمان حال ) ادغام میگردد . یکسری تلنگرهای ناخوداگاه برای شما رخ میدهد که ردخور ندارد . اگر هر شخص بتواند حس شهود را از باقی حسها خوب تشخیص دهد میتواند در مسیری خارق العاده قرار بگیرد . حتما برایتان اتفاق افتاده که یک دفعه چیزی به دلتان می افتد که کاری را هر چند غیرمنطقی انجام دهید و انجام می دهید و موفق هم میشوید این یک نوع از حس شهود یا الهامی است .
شیوه ی انجام مراقبه و رسیدن به حس شهودی چگونه است؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-28-2012 04:59 PM

شیوه ی انجام مراقبه و رسیدن به حس شهودی چگونه است؟

جواب = حس شهود رسیدنی نیست بلکه باید تشخیص و درکش کنیم زیرا در همه ی انسانها روزانه مقادیر زیادی حس شهودی یا الهامی رخ میدهد فقط باید واضح آن را تشخیص دهیم . در مورد مراقبه کاملا در دو مبحث در تاپیک جذب توضیح دادم یک مطالعه کنید .در زمانیکه شما در حالت آلفا فرو بروید امکان دارد حس شهودی خود را بهتر نشان دهد یا به عبارتی در زمانهای متفاوت جلوه نمایی میکند . حتی مشاهده شده که از زمان اینده تصاویری نامفهوم و سیاه می بینید که این حس شهودی را ویژن می نامیم.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 12-06-2012 06:18 PM

به نظرتون اگه توی جملات تاکیدی از کلمه ی "که" استفاده کنیم تاثیر بیشتری ندارد؟
دقت کردید که توی جملات منفی خودمون از کلمه ی "که" استفاده می کنیم؟مثلا جملاتی از این قبیل:من که بیکارم، من که کارگرم ، من که کارمندم ، من که نمی تونم و ...
حالا اگه توی جملات مثبت هم از این کلمه ی "که" استفاده کنیم به نظر من تاثیر بیشتری داره چون کلمه ی "که" یک نوع تاکید هست.
مثلا جمله ی "پول مثل سیل به طرفم سرازیر می شود" رو به این صورت تکرار کنیم:"پول که مثل سیل به طرفم سرازیر می شود" یا مثلا "اعتماد بنفس من که روز بروز بیشتر و بیشتر می شود."

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 12-06-2012 06:46 PM

از هر کلمه و یا هر جمله ای که برایت تاثیرگذارتر است استفاده کنید. موفقتر باشی.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 12-17-2012 10:53 PM

شیوه ی صحیح تجسم خلاق جملات تاکیدی چگونه است؟
آیا باید عین کلمات جمله رو تجسم کنیم یا باید واقعیتی رو که باهاش درآینده مواجه می شویم رو تجسم کنیم؟
مثلا برای جمله ی "از راه شگفت خدا پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود" باید تجسم کنیم که پول داره مثل سیل به طرفمون میاد؟آیا این حالت درآینده واقعیت پیدا می کنه؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 12-17-2012 11:06 PM

کاملا درست فرمودید:
باید واقعیتی رو که باهاش درآینده مواجه می شویم رو تجسم کنیم؟
مثلا برای جمله ی "از راه شگفت خدا پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود" باید تجسم کنیم که پول داره مثل سیل به طرفمون میاد؟

باید واقعیتی را که باهاش در آینده مواجه شویم را تجسم کنیم.
مجسم کنیم که پول مثل سیل بطرف ما جاری می شود.