سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... (/showthread.php?tid=4921)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-19-2012 03:03 PM

(11-19-2012 01:27 PM)بهداد نوشته شده توسط:  
1 - چرا اهداف باید از چیزهایی که دوست نداریم ساخته شوند؟دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
2 - مگر تعریف هدف این نیست؟:
(هدف یعنی نوشتن برنامه هائی برای رسیدن به آنچه ایده آل ماست .هدف یعنی تغییر وضعیت موجود.کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم.)
3 - منظورتون از مسیر روند خلق همون تغییر نگرش با ساخت جملات تاکیدی و تکرار آن ها هست؟

درود مجدد
1 - شما قرار است ناخودآگاه خود را از باورهای محدود قدیمی پاک کنید و به جای آن باورهای جدید پر کنید . برای این جایگزینی اول شما باید باورهای قدیمی را پاک کنید و لوح مغزتان را سفید کرده و دوباره از نو عملیات رایت را آغاز کنید . مثال : وقتی من از خیانت عشقی یا بی پولی رنج میبرم پس پروراندن یک خانه ی ویلایی زیاد برای من تاثیر گذار نیست چون ذهنم هنوز از درد و رنجهای قدیمی پر هست . پس شما باید ابتدا از تضاد ( چیزهایی که دوست ندارید ) را پاک کنید و این مستلزم جملات تاکیدی مثبت در مقابل همان درد و رنج است . موضوع 22 تاپیک اختصاصی جذب را دنبال کنید :
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3630&page=5

2 - این تعریف کلی هدف است و من با تئوری کاری ندارم و برایم 10 % بیشتر مهم نیست انچه اهمیت دارد کاربرد یک حرف است . رسیدن از تضاد خواسته به شفافیت کامل خواسته ی مطلوب خود اولین قدم در راه موفقیت است .

3 - ما در مورد روند خلق اهداف که یک سلسله تمارین و برنامه های روزمره برای سرعت بخشیدن به اهداف است در تاپیک مسائل کاربردی قانون جذب صحبت کرده ایم . گویا شما از وجود این تاپیک بی اطلاع هستید . اگر این تاپیک را مطالعه کردید و باز هم به جوابتان نرسیدید من در خدمتم .

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3630&page=5

با سپاس

خوب ببینید مثلا شخصی فلان خودرویی رو داره و دوستش هم داره ولی دوست داره که یه خودروی بهتر داشته باشه.پس در این جا تضاد و یا دوست نداشتن وجود نداره .
یا مثلا رفتار ناشایستی رو انجام میده و از رفتارش خوشش میاد ولی بیشتر دوست داره که اون رفتار رو ترک کنه.
یا مثلا شخصی اصلا هیچ چیز نداره نه ماشین درست حسابی داره ، نه درآمد خوبی داره ، نه خونه ی خوبی داره ولی به همین وضع راضی هست و لذت می برد ولی بدش نمیاد که ماشین لوکس و درآمد عالی و بهترین خونه رو داشته باشه.
در این صورت باید اهداف رو چطوری تعیین کنه؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-19-2012 03:39 PM

1 - مثلا شخصی فلان خودرویی رو داره و دوستش هم داره ولی دوست داره که یه خودروی بهتر داشته باشه.
2 - مثلا رفتار ناشایستی رو انجام میده و از رفتارش خوشش میاد ولی بیشتر دوست داره که اون رفتار رو ترک کنه.
3 - مثلا شخصی اصلا هیچ چیز نداره نه ماشین درست حسابی داره ، نه درآمد خوبی داره ، نه خونه ی خوبی داره ولی به همین وضع راضی هست و لذت می برد ولی بدش نمیاد که ماشین لوکس و درآمد عالی و بهترین خونه رو داشته باشه.
..........................................................................................................................
در هر سه مورد احساس کمبود در فرد احساس میشه ( احساس کمبود قرمز مشخص شده است ) که خود این احساس نوعی تضاد محسوب میشه . بنابراین باید این احساس کمبود را پاک کنیم و تنها راهش تبدیل احساس کمبود به یک عبارت تاکیدی مثبت در مقابل خواسته است وگرنه قول میدم به هیچ آرزویی نخواهد رسید مانند 95 % مردم جامعه ی خودمون که تمرکز کردند روی همین احساس کمبود و چیزی که اتفاق میوفته رو خودتان بهتر میدانید - خلق کمبودهای فراوان
افعال منفی ذهنی :
1 - ولی دوست داره که یه خودروی بهتر داشته باشه ..... یعنی نداره ( احساس کمبود ) - تضاد
2 - ولی بیشتر دوست داره که اون رفتار رو ترک کنه ....... یعنی نتونسته ترک کنه ( احساس کمبود ) - تضاد
3 - ولی بدش نمیاد که ماشین لوکس و درآمد عالی و بهترین خونه رو داشته باشه .... یعنی اون ماشین لوکس و درآمد عالی رو الان نداره ( احساس کمبود ) - تضاد

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-26-2012 02:37 PM

استاد فرمودید که یکی از اهداف مادی ما شغل مورد علاقه می باشد.لطفا در این زمینه یه کم بیشتر توضیح دهید.
مگر شما نمی فرمایید که نوع شغل برای رسیدن به اهداف مادی زیاد مهم نیست؟
من هرچی فکر می کنم شغل خاصی که بهش علاقه داشته باشم مد نظرم نمیاد.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-26-2012 02:46 PM

جناب امیر یزدانی عزیز این پست و سوال شما پیرو ادامه ی بحثهای شخص منه یا سوال از جناب قربانیان است ؟

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 11-26-2012 02:51 PM

(11-26-2012 02:37 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  استاد فرمودید که یکی از اهداف مادی ما شغل مورد علاقه می باشد.لطفا در این زمینه یه کم بیشتر توضیح دهید.

لطف کنید تایپیک را به دقت مطالعه فرمائید.کاملا توضیح داده شده است.
تا مطالعه دقیقی از این تایپیک نداشته باشی مطمئا هیچ حرکتی را نمی توانی انجام دهی.موفقتر باشی.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-26-2012 02:55 PM

(11-26-2012 02:46 PM)بهداد نوشته شده توسط:  جناب امیر یزدانی عزیز این پست و سوال شما پیرو ادامه ی بحثهای شخص منه یا سوال از جناب قربانیان است ؟

سوال از هر دو استاد هست.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-26-2012 03:12 PM

(11-26-2012 02:37 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  استاد فرمودید که یکی از اهداف مادی ما شغل مورد علاقه می باشد.لطفا در این زمینه یه کم بیشتر توضیح دهید.

اگر از دیدگاه کوآنتومی به این موضوع نگاه کنیم هیچ وقت نباید به دنبال شغل باشیم بلکه باید جویای حرفه باشیم . شاید معنای شغل در روانشناسی یعنی برای به دست اوردن پول یا هر چیز دیگر کار کردن پس هدف هیچگاه شغل نیست . اما خوب یکی از راههای رسیدن به موفقیت در انسان میتواند حرفه باشد . برای بهتر درک کردن و قابل لمس کردن حرفه به این مثال دقت کنید :
تفاوت حرف و شغل را میتوان در این موضوع خلاصه کرد که وقتی کاری را برای خودتان انجام میدهید شاید بتوان حرفه نامید و این کل کاری است که ثروتنمدان و افراد موفق جهان انجام میدهند ( رئیس خودتان باشید ) .اما عمده ی مردم وقتی برای کسی کار میکنند که در ازای ان پولی دریافت کنند ( شغل ) .
شاید سوال میکنید در ازای حرفه چه چیز دریافت میکنم ؟ مگر پول دریافت نمیکنم ؟
جواب = درست است پول دریافت میکنید اما اصلا نگران چه اندازه ، چه مقدار آن پول نیستید زیرا شما دارید از کار کردنتان نهایت لذت را میبرید و این خود از اون رازهاست که هرقدر از انجام کار لذت ببرید به همان میزان پول به سمت شما جاری میشود .

در مورد سوال بعدی شما عزیز :
آیا هر چقدر بیشتر کار کنیم بیشتر پول بدست می آوریم ؟
آیا میتوان ضمانت کرد که نجار از یک بقال درامد بیشتری داشته باشد ؟
هیچ شغلی نمیتواند پولی را بسمت شما جذب کند مگر اینکه ذهنیت شما در مورد پول چه باشد . من شخصی را میشناسم هیچ کار یدی انجام نمیدهد اما روزی حداقل 5 میلیون تومان پول به حسابش واریز میشود ( او کسی است که بازی با پول و ذهن را میداند ) .
اگر در این موقعیت گیر افتاده اید که نمیدانید به چه حرفه ای علاقه دارید یک پیشنهاد میکنم چند کار را انتخاب کنید و وارد یکی از انها شوید ببینید آیا از انجام آن لذت میبرید یا نه ؟ بعد متوجه میشوید که اقدام در کار برای دست یافتن به لذت انجامش یعنی چه

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - SHAYAN.IRANI - 11-26-2012 03:44 PM

سلام
با عبارات تاکیدی و تجسم خلاق یک چیز فوق محال رو خلق کرد؟
چیزی که میگم فوق محال واقعا از نظر عقلی محاله
مثلا رتبه اول کنکور شدن چیز محالی نیست.....ولی یه بیماری صعب العلاج که دکترها جوابش کردن محاله
یا مثلا دولت قانونی رو گذاشته و همه باید ازش اطلاعت کنند دست خودم آدم هم نیست.

ببینید منظورم چیزهایی هست که خود آدم نقشی در خلق اون نداره...مثلا کسی که میخواد رتبه اول کنکور بشه باید خودش هم تلاش کنه ولی یه سری چیزا هست خود فرد نقشی درش نداره
امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم.
ممنون میشم در این باره هم توضیح بدین

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 11-26-2012 03:48 PM

(11-26-2012 03:12 PM)بهداد نوشته شده توسط:  

اگر از دیدگاه کوآنتومی به این موضوع نگاه کنیم هیچ وقت نباید به دنبال شغل باشیم بلکه باید جویای حرفه باشیم . شاید معنای شغل در روانشناسی یعنی برای به دست اوردن پول یا هر چیز دیگر کار کردن پس هدف هیچگاه شغل نیست . اما خوب یکی از راههای رسیدن به موفقیت در انسان میتواند حرفه باشد . برای بهتر درک کردن و قابل لمس کردن حرفه به این مثال دقت کنید :
تفاوت حرف و شغل را میتوان در این موضوع خلاصه کرد که وقتی کاری را برای خودتان انجام میدهید شاید بتوان حرفه نامید و این کل کاری است که ثروتنمدان و افراد موفق جهان انجام میدهند ( رئیس خودتان باشید ) .اما عمده ی مردم وقتی برای کسی کار میکنند که در ازای ان پولی دریافت کنند ( شغل ) .
شاید سوال میکنید در ازای حرفه چه چیز دریافت میکنم ؟ مگر پول دریافت نمیکنم ؟
جواب = درست است پول دریافت میکنید اما اصلا نگران چه اندازه ، چه مقدار آن پول نیستید زیرا شما دارید از کار کردنتان نهایت لذت را میبرید و این خود از اون رازهاست که هرقدر از انجام کار لذت ببرید به همان میزان پول به سمت شما جاری میشود .

در مورد سوال بعدی شما عزیز :
آیا هر چقدر بیشتر کار کنیم بیشتر پول بدست می آوریم ؟
آیا میتوان ضمانت کرد که نجار از یک بقال درامد بیشتری داشته باشد ؟
هیچ شغلی نمیتواند پولی را بسمت شما جذب کند مگر اینکه ذهنیت شما در مورد پول چه باشد . من شخصی را میشناسم هیچ کار یدی انجام نمیدهد اما روزی حداقل 5 میلیون تومان پول به حسابش واریز میشود ( او کسی است که بازی با پول و ذهن را میداند ) .
اگر در این موقعیت گیر افتاده اید که نمیدانید به چه حرفه ای علاقه دارید یک پیشنهاد میکنم چند کار را انتخاب کنید و وارد یکی از انها شوید ببینید آیا از انجام آن لذت میبرید یا نه ؟ بعد متوجه میشوید که اقدام در کار برای دست یافتن به لذت انجامش یعنی چه
بعضی ها هستند که برای دیگران کار نمی کنند یعنی در واقع کارگر یا کارمند کسی نیستند ولی شغل آزاد دارند مثلا همین بقالی یا نجاری ، آیا این ها شغل محسوب میشه یا حرفه؟
این شخصی که می فرمایید هیچ کار یدی انجام نمیده و روزانه 5 میلیون درآمد داره یعنی اصلا شغل و یا حرفه ای رو انجام نمیده؟اگه این امکان پذیر باشه که همه باید شغل و حرفشون رو رها کنند و این طوری ثروتمند شوند.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 11-26-2012 04:08 PM

سوال آقا شایان :
آیا با عبارات تاکیدی و تجسم خلاق یک چیز فوق محال رو خلق کرد؟
جواب = آره چنین چیزهایی که شما گفتید هم میتوان با عبارات تاکیدی خلق کرد . جالبتر اینکه اصلا هیچ چیزی محال نیست و این ذهن منه که محال و نادست یافتنی اش میکنه . اینو قبلا هم جایی نوشتم که عزیزی به مدت یک سال و نیم که اهل شیراز بود روی بیماری سرطانش کار میکردیم روزی دکترش متوجه شد که این بیماری هر روز رو به بهبودی هستش جالبه که این پزشک الان خودش از کسانیکه دنباله ی جذب را میگیره و با بیمارنش از دیدگاه وسیعتری حرف میزنه تازه اینها چیزی نیست . به عزیزی گفتم برای اضافه کردن قد و رشد دادن مو میتونی از مراقبه ی تلفیقی با تجسم با تکرار عبارت تاکیدی استفاده کنه و اینکار رو انجام داد و به نتایج جالبی رسید چرا راه دور میریم در همین انجمن آقا نوید عزیز هم روی موهای خودش اینکار رو انجام داده . از این عزیز خواستارم تا در همین تاپیک تجاربش را شفاف بنویسه .

جناب امیر یزدانی :

1 - بعضی ها هستند که برای دیگران کار نمی کنند یعنی در واقع کارگر یا کارمند کسی نیستند ولی شغل آزاد دارند مثلا همین بقالی یا نجاری ، آیا این ها شغل محسوب میشه یا حرفه؟
جواب = جواب این سوال را در پست قبلی داده ام اگر هر کاری که در حال انجام دادنش هستید ازش لذت ببرید و بدون چشمداشت به پول انجامش دهید حرفه محسوب میشود وگرنه شغل محسوب میشود . خوشم میاد از پیگیری های نتایجتان من هم چنین اخلاقی دارم و شما خصوصیات اخلاقی زیادی به من دارید : جستجوگر / تا ته مطلب را با پرسیدن در می آورید / اما کمی عجول مطالعه میکنید . اما عالی است .
2 - این شخصی که می فرمایید هیچ کار یدی انجام نمیده و روزانه 5 میلیون درآمد داره یعنی اصلا شغل و یا حرفه ای رو انجام نمیده؟اگه این امکان پذیر باشه که همه باید شغل و حرفشون رو رها کنند و این طوری ثروتمند شوند.
جواب = من نگفتم هیچ کاری انجام نمیدهد بلکه گفتم کار یدی انجام نمیدهد اما کار ذهنی فوق العاده ای انجام میدهد . روش فعالیت این عزیز : در هر نقطه از تهران مغازه ای کرایه میکنه و یک جوون بر سر کار آن مغازه قرار میدهد تا به فعالیت مشغول باشد . جالبتر اینکه شاید بپرسید چه کاری در ان مغازه انجام میدهد ؟ کارهایی ساده و بدون نیاز به تحصیلات خاص مانند در یک منطقه سبزی خوردکنی زده / در یک منطقه دیگر ماهی فروشی و ............
او از اینکار بیشترین لذت را میبرد و به مراتب تمام فرآیند روند خلق را تسریع میکند شخصی که تمام وقت ، وقت آزاد دارد و بهترین حرفه ها را دنبال میکند و از همه مهمتر لذت فراوان میبرد . من در مورد برخی موارد نمیتوانم اینجا حرفی بزنم اما در یک جمله مینویسم : به دست اوردن ثروت یا پول فقط 20 % کار یدی نیاز داره و مابقی ( 80 % ) کار ذهنیه
با سپاس از شما عزیزان