سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... (/showthread.php?tid=4921)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-28-2012 08:37 PM

عزیزان در این تایپیک می توانند سئوالات و یا بحث های خود را در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتما د داری.......مطرح فرمائید .
لینک اصلی

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 10-28-2012 08:53 PM

با درود
ماه قبل آخرین تحقیقات دانشگاه MIT منتشر شد که باز هم روی زمان تثبیت عادت ها در مغز چیزی جدید را منتشر کرد :
سال قبل گفته بودند که اگر عملی یا گفته ای را به مدت 28 روز هر روز بصورت یکنواخت تکرار کنیم همان عمل نهادیه می گردد اما در ماه اخیر اعلام کرده اند آخرین تحقیقات نتیجه ای برای 30 روز متوالی تکرار یک عمل نهادینه می شود .
این خبر خوشی است که با تکرار عبارات تاکیدی میتوان به دیواره ی ذهنی غلبه کرد و اما در بعد روان شناسی موفقیت مسئله ای دیگر مطرح است . برای تاثیر مستقیم و بهینه ی عبارت تاکیدی باید آنرا با موارد زیر تلفیق کرد :
1 - توام با شکرگذاری
2 - توام با تجسم
3 - توام با باور بالا و قوی
اینکه گفته می شود جمله به زمان حال باشد دلیلش بازی با ناخودآگاه و حس مالکیت داشتن ان خواسته و احساس پشت تکرار داشتن ان هدف است . چیز پیچیده ای نیست و خیلی هم ساده است اما باید خوب آموخت که روش ساده چیست . اصلا راز ناگفته ای وجود ندارد فقط باید دقت کنید که اشتباه ادا نکنیم همین .

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-28-2012 09:05 PM

وقتی جملات تاکیدی را تکرار میکردم با تمام وجود ایمان و باور داشتم که تحقق پیدا میکند.این جملات مثل شعر برایم شیرین و روان شده بود.جدا از ذهنم , خودم هم باور پیدا کرده بودم که تحقق پیدا کرده ولی خوب نمی توانستم ببینم و لمسش کنم. دیدن و لمس کردن این احساسهای من در طی زمان امکان پذیر شد.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - بهداد - 10-28-2012 09:24 PM

(10-28-2012 09:05 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  جدا از ذهنم , خودم هم باور پیدا کرده بودم که تحقق پیدا کرده

همین مهمه ( تحقق پیدا کرده ) این یعنی دروغ راستین . برای اینکه ضمیرناخوداگاه رو برنامه ریزی کنید باید با آن بازی کنیم . وسلام

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - mteam - 10-28-2012 09:49 PM

راستش اینکه میخوام بگم وقتی ما در مکانهای مقدس ومتبرکه میریم احساس آرامش بیشتری میکنیم چون در آنجا از بارهای منفی خبری نیست ومیشه انرژی بسزایی گرفت به نظر من در مواقعی که مشکلاتی بوجود میاد خوبه یه سری به آنجا بزنیم مطمئنن راه حل را میشه پیدا کرد

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-28-2012 09:56 PM

روز اول مشکل به قبرستان رفتم در یکی از شهرهای دور. دلم بد جوری گرفته بود.فقط گریه می کردم.وقتی بیرون آمدم دلم باز شده بود.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - amiryazdani138 - 10-28-2012 11:43 PM

استاد این جملاتی که توی تاپیک مربوطه نوشته اید جملات تاکیدی هستند و باید به کار ببریم؟
نمونه جمله ها:
من در آرامش کامل به سر می برم و همواره روحیه ای شاد و لبخندی بر لب دارم.
من سزاوار بهترین ها هستم.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-28-2012 11:51 PM

(10-28-2012 11:43 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  استاد این جملاتی که توی تاپیک مربوطه نوشته اید جملات تاکیدی هستند و باید به کار ببریم؟
نمونه جمله ها:
من در آرامش کامل به سر می برم و همواره روحیه ای شاد و لبخندی بر لب دارم.
من سزاوار بهترین ها هستم.
بله دقیقا. موفقتر باشی.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-29-2012 01:28 AM

ترکیب کلمات در جملات ترکیبی باید آهنگ دلنشینی داشته باشد و از تکرار آن لذت ببریم.
مثال :
1- من در آرامش کامل به سر می برم و همواره روحیه ای شاد و لبخندی بر لب دارم.
2- من سزاوار بهترین ها هستم.
3- از راه شگفت خدا , پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود.
4- تمام بدهی های من از راه شگفت خدا بی درنگ و بطور کامل پرداخت می شود.
5- هر چه بیشتر می بخشم بیشتر می ستانم و احساس شادمانی می کنم.
6- سراسر وجودم غرق در انرژی و شادی است.
7- من ایده های بزرگی در سر دارم و آنها را به واقعیت تبدیل می کنم.
8- من انسانی توانا ، خلاق و دوست داشتنی هستم.
9- من خودم را دوست دارم و به خود افتخار می کنم.

RE: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... - jahanagahi - 10-29-2012 01:39 AM

وقتی مرتبا تکرار شود شوق و هیجان ناشی از تاثیر جملات لبخندی Winkبر لبان ما جاری میکند.
امتحان کنید و نتیجه را در این تایپیک مرقوم فرمائید.