سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ترفند در رانندگی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: ترفند در رانندگی (/showthread.php?tid=4911)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: ترفند در رانندگی - jahanagahi - 10-29-2012 09:11 PM

استفاده خوب از
آئینه ها
دررانندگی
باعث کاهش آمارتصادفات میشود

RE: ترفند در رانندگی - jahanagahi - 10-29-2012 09:17 PM

پس از تصادف چه بايد كرد

جام جم آنلاين: برخي افراد كثيرالتصادفند! برخي نيز حتي يك تصادف هم طي مدت رانندگي‌شان به نام خود ثبت نكرده و وقتي با اولين تجربه‌ تصادف روبه‌رو مي‌شوند، سردرگم و مضطرب مي‌شوند و نمي‌دانند چه كنند. اين آگاهي‌ها شايد به كارتان آيد:

ناراحتي و جار و جنجال چيزي را عوض نمي‌كند. اگر قصد مصالحه و گذشت نداريد با 110 تماس بگيريد. نشاني و خلاصه‌اي از رخداد را بگوييد تا آنها نزديك‌ترين كارشناس راهنمايي و رانندگي به شما را فراخوانده، به نشاني گفته ‌شده بفرستند.
گاهي به حضور مامور نيازي نيست. شركت‌هاي بيمه موظفند تا سقف دو ميليون و 250 هزار تومان خسارت را بدون نياز به كروكي به خسارت‌ديده پرداخت كنند.
كافي است كوپن بيمه‌ فرد مقصر را با شماره‌اي براي تماس در صورت لزوم بگيريد و به واحد پرداخت خسارت بيمه‌ فرد مقصر برويد.
‌ در كارت بيمه‌ خودتان شماره‌ تماس صادركننده‌ بيمه‌نامه قيد شده است. تماس بگيريد و نظر و راهنمايي آنها را بخواهيد. اگر اصول جلب و نگهداري مشتري را بدانند بدقت شما را راهنمايي مي‌كنند.
‌ در صورتي كه مقصر زير بار قصور خود نمي‌رود، با تلفن همراه خود از صحنه عكس بگيريد و خودروها را به حاشيه‌ راه هدايت كنيد و منتظر رسيدن افسر بمانيد. ماندن هر دو خودرو در اين شرايط علاوه بر امكان وقوع تصادفي ديگر، به خطر افتادن جان خود يا ديگران و بسته‌شدن راه و افزايش ترافيك، سبب جريمه‌ هر دو طرف خواهد شد.
‌ در تصادفات منجر به خسارت مالي ممكن است مقصر براي استفاده از تخفيفات بيمه‌ خود در سال‌هاي بعد به شما پيشنهاد تعمير و پرداخت هزينه را دهد.
فقط اگر اطمينان داريد، با دريافت بيمه‌نامه يا كارت خودرو و شماره‌ تماس به چند تعميرگاه برويد و با برآورد اوليه‌ هزينه تا تسويه حساب كامل مدارك را نزد خود نگاه داريد.
بجز تصادفات منجر به خسارت مالي، در تصادفات جرحي يا منجر به فوت به هيچ‌وجه نبايد خودروها را جابه‌جا كرد يا صحنه‌ تصادف را تغيير داد. پس از تماس با 110 به اورژانس نيز اطلاع دهيد تا كار رسيدگي يا انتقال مجروحان از طرف آنها صورت گيرد.
مشخص‌كردن مقصر تصادفات منجر به جرح، فوت، حاكي از عدم سازش و زير بار تقصير نرفتن يكي از طرفين، بايد در مراجع قضايي صورت گيرد. همراه نداشتن مدارك حين كشيدن كروكي نيز به چنين نتيجه‌ مي‌انجامد.

RE: ترفند در رانندگی - مهدی 1 - 10-29-2012 10:45 PM

(10-28-2012 11:20 AM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  الان دو ساله گواهینامه گرفتم پارک پل درست بلد نیستم!!!
البته چون پارک پل اون موقع از موارد امتحانی حذف شد مربی بهم یاد نداد!
همین باعث شده که تو این دو ساله زیاد رانندگی نکنم....کوچه ما هم چون تنگ هست برای رفتن دوباره به خونه نیاز هست این مورد رو خوب بلد باشم!
کلا حالم گرفته میشه وقتی نمیتونم رانندگی کنم
پیشنهادی دارید؟

با درود

برای وارد شدن به روی پلی با عرض کمتر از طول خودرو (عرض پل مثلا 3 متر باشه ) با دنده عقب

یک ترفند یادتون می دم با هر ماشینی بدون مشکل می توانید به راحتی پارک کنید بدون اینکه توی جوب بندازید .

ابتدا روبروی پل می ایستیم و محاسبات را انجام می دیم
اگر اتومبیل 1 متر یا بیشتر با جدول کنار خیابان ( ورودی پل ) یا کوچه فاصله داشت این فاصله را که بهش می گیم X را به اضافه فاصله عقب ماشین تا ستون وسط می کنیم ( که این فاصله برای هر ماشینی فرق می کنه برای پراید یک قدره ، برای سمند یک مقدار دیگه ، کافیه یکبار متر کنیم مثلا پیکان 2.5 متر )
مثال
فاصله ماشین تا جدول کنار خ 1.5 متر ، فاصله عقب ماشین تا ستون وسط 2.5 متر
1.5 + 2.5 = 4 متر
حالا اونقدر باید بریم جلو که ته ماشین 4 متر از ورودی پل فاصله بگیره . سپس دنده عقب و فرمان را تقسیم زمان کرده و آرام حرکت کرده و همزمان فرمان را می چرخانیم . ماشین بدون هیچ مشکلی دنده عقب روی پل قرار می گیره
با این ترفند می توانید روی پلی دقیقا برابر عرض ماشین هم پارک کنید یا حرکت و داخل پارکینگ شوید

تو نگاه اول یکم محاسباتش سخت می یاد ولی بسیار بسیار راحته
اگه جاییش را متوجه نشدید بفرمایید ، برای فاصله های زیر 1 متر یکم فرق می کنه که دوست داشتید بفرمایید اونم توضیح بدم 10_004

RE: ترفند در رانندگی - Delta.H - 10-30-2012 05:31 AM

در مورد پرداخت خسارت توسط شرکتهای بیمه بدون حضور پلیس نکته ای هست که بد نیست بدانید.
2 سال پیش با یک پراید تصادف کردم و خودم مقصر بودم پلیس هم آمد و گفت چون خسارت پراید زیر 1ونیم میلیون هست نیاز به کروکی نیست! ماشین من هم کارت طلایی داشت و مشکلی نداشتم.
صبح روز بعد به بیمه مراجعه کردیم و پرداخت خسارت به راننده پراید انجام شد من هم به دفتر منطقه ای ایرانخودرو مراجعه کردم برای دریافت خسارت ماشینم.
برآورد کارشناس 700هزار تومن بود و گفت کارت طلایی تا 500هزار تومن بدون کروکی پرداخت میکنه! رفتم راهنمایی رانندگی گفتم آقا کروکی میخام دیروز تصادف کردم گفتند دیگه گذشت!! باید همون لحظه تصادف درخواست کروکی میدادید! خلاصه هرکاری کردم کروکی ندادند و مجبور شدم 200تومن از جیب خودم بدم واسه ماشینی با کارت طلایی 3ستاره!Undecided
به هر حال این مطلب را گفتم تا دوستان حواسشان باشد اگر خدای نکرده دچار چنین مواردی شدند حتماً از سقف پرداخت بدون کروکی بیمه بدنه یا گارانتی ماشین خود مطلع باشند.

RE: ترفند در رانندگی - jahanagahi - 10-30-2012 09:47 AM

برای خنکی بیشتر در داخل خودرو:

پس از روشن کردن کولر 2 تا 3 دقیقه شیشه طرف راننده را باز نگاه دارید و به بعد شیشه را ببندید.خنکی بیشتری را در داخل خودرو احساس میکنید.

RE: ترفند در رانندگی - goldmen - 10-30-2012 09:54 AM

(10-30-2012 05:31 AM)Delta.H نوشته شده توسط:  در مورد پرداخت خسارت توسط شرکتهای بیمه بدون حضور پلیس نکته ای هست که بد نیست بدانید.
2 سال پیش با یک پراید تصادف کردم و خودم مقصر بودم پلیس هم آمد و گفت چون خسارت پراید زیر 1ونیم میلیون هست نیاز به کروکی نیست! ماشین من هم کارت طلایی داشت و مشکلی نداشتم.
صبح روز بعد به بیمه مراجعه کردیم و پرداخت خسارت به راننده پراید انجام شد من هم به دفتر منطقه ای ایرانخودرو مراجعه کردم برای دریافت خسارت ماشینم.
برآورد کارشناس 700هزار تومن بود و گفت کارت طلایی تا 500هزار تومن بدون کروکی پرداخت میکنه! رفتم راهنمایی رانندگی گفتم آقا کروکی میخام دیروز تصادف کردم گفتند دیگه گذشت!! باید همون لحظه تصادف درخواست کروکی میدادید! خلاصه هرکاری کردم کروکی ندادند و مجبور شدم 200تومن از جیب خودم بدم واسه ماشینی با کارت طلایی 3ستاره!Undecided
به هر حال این مطلب را گفتم تا دوستان حواسشان باشد اگر خدای نکرده دچار چنین مواردی شدند حتماً از سقف پرداخت بدون کروکی بیمه بدنه یا گارانتی ماشین خود مطلع باشند.

خسارت هاي زير دوميليون وپانصد هزار ريال
تصادف درحالت دنده عقب نباشد
مجروح يا فوتي نداشته باشد
طرفين مشكلي نداشته باشن
ماشين بيشتر از6 تن وزن نداشته باشد

دربيمه نامه ثالث نياز به كروكي ندارد
ودربيمه بدنه مبلغ فوق به يك ميليون كاهش ولي با شرايط بالا نياز به كروكي ندارد

ولي اينكه افسر آمده سر صحنه وكروكي نكشيده مقصر خود افسر هست
هرموقع افسر سر صحنه مياد بايد كروكي بكشه جزو قوانين خودشون هست وحتي اگر دوطرف تصادف نخوان بايد باز هم بده كروكي چون جزو گزارش براي حضور در صحنه تصادف ثبت بايد بكند

RE: ترفند در رانندگی - Delta.H - 10-30-2012 10:41 AM

جناب آقای قدسی عزیز در مورد مبالغ عرض کردم دو سال پیش دقیقاً بهمن 89 بود الان اطلاعی ندارم.
کروکی هم حق با شماست همان موقع یادم هست به من گفتند چون افسر کروکی سرصحنه نکشیده امکان تهیه کروکی یک روز بعد نیست اما چون مبلغ زیادی نبود چندان پیگیر نشدم که خود پلیس مقصر بوده یا ایرانخودرو نمیخواست خسارت بدهد.
در ضمن فکر میکنم قوانین کارت طلایی با بیمه بدنه در مواردی متفاوت باشد شما استادید بهتر میدانید بنده درباره ضوابط بیمه ای کم اطلاعم.

RE: ترفند در رانندگی - goldmen - 10-30-2012 07:56 PM

(10-30-2012 10:41 AM)Delta.H نوشته شده توسط:  جناب آقای قدسی عزیز در مورد مبالغ عرض کردم دو سال پیش دقیقاً بهمن 89 بود الان اطلاعی ندارم.
کروکی هم حق با شماست همان موقع یادم هست به من گفتند چون افسر کروکی سرصحنه نکشیده امکان تهیه کروکی یک روز بعد نیست اما چون مبلغ زیادی نبود چندان پیگیر نشدم که خود پلیس مقصر بوده یا ایرانخودرو نمیخواست خسارت بدهد.
در ضمن فکر میکنم قوانین کارت طلایی با بیمه بدنه در مواردی متفاوت باشد شما استادید بهتر میدانید بنده درباره ضوابط بیمه ای کم اطلاعم.

منم متوجه سال این حادثه شدم
ولی من نرخ امسال رو برای خسارت های بیمه ای بیان کردم

درخصوص کارت طلایی هم کلاه برداری بزرگ شرکت های خودرو سازی بیش نیست
نسبت به خدماتی که میدن نرخ تعیین میکند
درهمه موارد بیمه بدنه شامل می شود
و خدمات تعویض روغن...بازدید...سرویس های اولیه رو با هزینه های گران
بصورت کارت طلایی عرضه می کنند

درکل اون اطلاعات لازم میشه براتون تا خدایی نکرده امسال براتون حادثه ای اتفاق افتاد خاطره دو سال پیش تکرار نشه

RE: ترفند در رانندگی - jahanagahi - 10-30-2012 09:38 PM

سئوال : بر روی یک جاده لغزنده قسمت عقب اتومبیل شما به سمت راست می لغزد . چکار باید انجام دهیم؟

جواب : با دقت و مراقبت فرمان را به سمت راست بچرخانید.
از گاز دادن و ترمز و کلاج استفاده نکنید.

RE: ترفند در رانندگی - 3ObHaN - 10-30-2012 10:08 PM

تو جاده برفی چیکار کنیم ؟
تو جاده یخی چیکار کنیم ؟