سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. (/showthread.php?tid=4899)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - 3ObHaN - 10-28-2012 04:10 PM

جمله تاکیدی بگم حال کنید ، با اینکه طولانی هست ولی من عاشق این جمله تاکیدی هستم و این اولین باره دارم اون رو جایی بازگو میکنم ، تو () هم توضیحاتی در مورد کلماتی که بیان کردم نوشتم تا دوستانی که نمیدونند هم متوجه شوند :

به لطف خداوند بزرگ و با کمک تمام انرژی های مثبت روی زمین روز به روز عشق و علاقه ام به مرسدس بنز S500 خودم که توسط دیزاینو ( رنگ های سفارشی بنز به وسیله ی دیزاینو زده میشه ) به رنگ مگنو پلاتینیوم ( یه جور نقره ای مات ) و رنگ کابین دپ وایت ( رنگ سفید برفی ) و تریم داخلی استار گلکسی اِستون ( یک نوع سرامیک مشکی رنگ ) در امده بیشتر میشود .

نظرتون چیه ؟

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - SHAYAN.IRANI - 10-28-2012 06:32 PM

دوستان یه مسئله ای هست که خواستم بگم با احترام به تمامی بزرگترها اما جمله تاکیدی یه سری ویژگی های خاصی داره که باید رعایت بشه که نتیجه بده:

یکی از موارد رمز ورود به ضمیر ناخودآگاه جملات تاکیدیست
مسئله اول این که اکثر اساتید موفقیت گفته میشه که جمله رو به زبان حال بگید اما این زیاد مطمئن نیست.دلیلش هم اینه که توی کتابی خوندن و فقط اون رو بیان میکنند اما از سیستم پزشکی مغز بی اطلاعند.
یکی از ویژگی های مغز این هستش که اگر موضوعی خودآگاه آنرا باور نداشته معمولا ناخودآگاه پیروز میشود ولی این همیشگی نیست.به عنوان مثال شما می گویید من پولدار هستم خودآگاه شما این را نمی پذیرد اما ناخودآگاه می پذیرد.و احتمالا ناخودآگاه پیروز میشود اما این 100 درصد نیست....قانون دیگری برای مغز است که اگر خودآگاه و ناخودآگاه در مسئله ای موافق باشند قدرت آن ها ضرب میشود....پس به جای اینکه بگویید من پولدار هستم بگویید من روز به روز پولدارتر میشوم....این جمله را هم خودآگاه و هم ناخودآگاه میپذیرد و قدرت آنها ضرب میشود.

مسئله بعدی جمله تاکیدی هر فردی منحصر به خودش است و نمیشه برای کسی جمله تاکیدی ساخت.
مسئله بعدی در کوتاه بودن جمله تاکیدیست....جمله تاکیدی باید کوتاه باشد ولی اهداف باید ریز به ریز نوشته شود.
مورد بعدی گفتن جمله تاکیدی به صورتی که شما را به وجد آورد هر جمله ای نمی تواند جمله تاکیدی من باشد.
مسئله بعدی در ذهن ما خداوند را یه قدرت فوق العاده بزرگ پذیرفته که چه اعتقاد داشته باشیم چه خیر....جمله تاکیدی را به عبارتی مثل به لطف خدا ،ایشالا،به امید خدا آغاز کنیم(هرکدام که شما رو سر ذوق بیاره) استفاده کنید....به عنوان مثال:به لطف خداوند روز به روز پولدارتر میشوم.
یا جمله معروف جناب استاد قربانیان:به لطف خدا پول مثل سیل به طرفم سرازیر میشود.

در هر حال امیدوارم این مسئله رو جهت نتیجه بخش بودن به خصوص مورد اول(گفتن به زبان حال) رو دوستان رعایت کنند.
مطالب بالا تماما برگرفته از سمینار موفقیت دکتر فرهنگ بود که با استدلال ها پزشکی بیان میکردند بنده به طور خلاصه عرض کردم(توصیه میکنم این دوره رو گوش کنید)

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - amiryazdani138 - 10-28-2012 06:48 PM

(10-28-2012 06:32 PM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  دوستان یه مسئله ای هست که خواستم بگم با احترام به تمامی بزرگترها اما جمله تاکیدی یه سری ویژگی های خاصی داره که باید رعایت بشه که نتیجه بده:

مسئله اول این که اکثر اساتید موفقیت گفته میشه که جمله رو به زبان حال بگید اما این زیاد مطمئن نیست.دلیلش هم اینه که توی کتابی خوندن و فقط اون رو بیان میکنند اما از سیستم پزشکی مغز بی اطلاعند.
یکی از ویژگی های مغز این هستش که اگر موضوعی خودآگاه آنرا باور نداشته معمولا ناخودآگاه پیروز میشود ولی این همیشگی نیست.به عنوان مثال شما می گویید من پولدار هستم خودآگاه شما این را نمی پذیرد اما ناخودآگاه می پذیرد.و احتمالا ناخودآگاه پیروز میشود اما این 100 درصد نیست....قانون دیگری برای مغز است که اگر خودآگاه و ناخودآگاه در مسئله ای موافق باشند قدرت آن ها ضرب میشود....پس به جای اینکه بگویید من پولدار هستم بگویید من روز به روز پولدارتر میشوم....این جمله را هم خودآگاه و هم ناخودآگاه میپذیرد و قدرت آنها ضرب میشود.

مسئله بعدی جمله تاکیدی هر فردی منحصر به خودش است و نمیشه برای کسی جمله تاکیدی ساخت.
مسئله بعدی در کوتاه بودن جمله تاکیدیست....جمله تاکیدی باید کوتاه باشد ولی اهداف باید ریز به ریز نوشته شود.
مورد بعدی گفتن جمله تاکیدی به صورتی که شما را به وجد آورد هر جمله ای نمی تواند جمله تاکیدی من باشد.
مسئله بعدی در ذهن ما خداوند را یه قدرت فوق العاده بزرگ پذیرفته که چه اعتقاد داشته باشیم چه خیر....جمله تاکیدی را به عبارتی مثل به لطف خدا ،ایشالا،به امید خدا آغاز کنیم(هرکدام که شما رو سر ذوق بیاره) استفاده کنید....به عنوان مثال:به لطف خداوند روز به روز پولدارتر میشوم.

در هر حال امیدوارم این مسئله رو جهت نتیجه بخش بودن به خصوص مورد اول(گفتن به زبان حال) رو دوستان رعایت کنند.
مطالب بالا تماما برگرفته از سمینار موفقیت دکتر فرهنگ بود که با استدلال ها پزشکی بیان میکردند بنده به طور خلاصه عرض کردم(توصیه میکنم این دوره رو گوش کنید)
پس یعنی باید این جملات رو از زمان حال خارج کنیم؟:
من اعتماد بنفس زیادی دارم.
پول مثل سیل به طرفم سرازیر می شود.
من با همه افراد جامعه راحت هستم و به راحتی ارتباط بر قرار میکنم.
من بدون سرمایه هم می توانم میلیاردر شوم.
من به راحتی می توانم میلیاردر شوم.
لطفا اصلاح شده ی آن ها رو بنویسید.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 06:56 PM

(10-28-2012 06:32 PM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  دوستان یه مسئله ای هست که خواستم بگم با احترام به تمامی بزرگترها اما جمله تاکیدی یه سری ویژگی های خاصی داره که باید رعایت بشه که نتیجه بده:

بینهایت ممنون.عالی بود.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - SHAYAN.IRANI - 10-28-2012 07:15 PM

(10-28-2012 06:48 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  

پس یعنی باید این جملات رو از زمان حال خارج کنیم؟:
من اعتماد بنفس زیادی دارم.
پول مثل سیل به طرفم سرازیر می شود.
من با همه افراد جامعه راحت هستم و به راحتی ارتباط بر قرار میکنم.
من بدون سرمایه هم می توانم میلیاردر شوم.
من به راحتی می توانم میلیاردر شوم.
لطفا اصلاح شده ی آن ها رو بنویسید.
اون رو از حالت حال به حالت لحظه به لحظه و تداوم تغییر بدید.فقط به زمان آینده نبریدش که ناخودآگاهتون اون رو به آینده نامعلوم موکول میکنه.

یه مورد دیگه اینکه جمله تاکیدی را تا رسیدن به هدف تغییر ندهید.
مثلا امروز بگید من روز به روز به آپارتمانم نزدیک تر میشم رو بگید و فردا خسته بشیدو عوضش کنید.

یه
مثالی رو که خود دکتر فرهنگ اشاره کردند این بود که مثلا دختر مجردی شاید با جمله من روز به روز به همسرم نزدیک تر میشم رو بگه و ذوق کنه ولی فرد دیگری این رو جالب ندونه و از جمله "شوهر تپله داره میاد"...پس جمله تاکیدی نمیشه واسه کسی ساخت

متن سخنرانی بحث موفقیت قسمت ویژگی عبارات تاکیدی رو اینجا میتونید ببینید:
http://banki.ir/akhbar/1-news/5072-keys-to-success-4

البته من توصیه میکنم گوش کنید

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - بهداد - 10-28-2012 07:20 PM

(10-28-2012 06:32 PM)SHAYAN.IRANI نوشته شده توسط:  پس به جای اینکه بگویید من پولدار هستم بگویید من روز به روز پولدارتر میشوم....این جمله را هم خودآگاه و هم ناخودآگاه میپذیرد و قدرت آنها ضرب میشود.

کاملا با جملات آقا شایان موافق هستم و تبدیل جملات به جملات پویا تر و داینامیک تر را می پسندم . چون 60% این دو ضمیر با هم در تضاد هستند آن هم به علت قدرت فوق العاده ی ناخوداگاه هستش که منطق رو نمی پذیره کار ذهنی خیلی انرژی بالا رو می طلبه که احتمال خستگی مضاعف مغز ، فشارهای عصبی بالاتر در صورت درگیری دو ضمیر با هم میرود بطور مثال خوردن چای شیرین در وعده ی صبحانه باعث بالارفتن ولتاژ مغز میشود و استمرار بر خوردن آن در صبح به مرور باعث سوختن سلولهای مغزی میشود (فیزیولوژی مهندسی مغز ) . اما خودم در همسو کردن جمله موافقم که زودتر به نتیجه میرسیم و پسندیده است .
همینکه جمله به زمان حال باشد کفایت میکند حالا اگر موارد تاکیدی بر زمان حال در لابلای جملات از لحظه به لحظه / ثانیه به ثانیه / دقیقه بر دقیقه / روز به روز و ... تاکید بر زمان حال استفاده کردن قوت و انرژی زیادی را منتقل میکند .
با سپاس
با سپاس

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 07:39 PM

جملات تاکیدی باید مداوم تکرار شود.نه یک کلمه اضافه و نه کلمه کم شود.بارها به این مسئله اشاره کرده ام.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - amiryazdani138 - 10-28-2012 07:41 PM

(10-28-2012 12:43 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  من بدون سرمایه هم می توانم میلیاردر شوم.
من اعتماد بنفس زیادی دارم..
من با همه افراد جامعه راحت هستم و به راحتی ارتباط بر قرار میکنم..
من به راحتی می تونم پولدار شوم.
آقا من می خوام جملات بالا رو به این شکل به کار ببرم:
جمله ی اول خودش رو.
من روز به روز اعتماد بنفس بیشتری پیدا می کنم.
من روز به روز با همه ی افراد جامعه راحت تر می شوم و به راحتی ارتباط برقرار می کنم.
جمله ی چهارم خودش رو.
به اضافه ی جمله ی :
پول روز به روز مثل سیل به طرفم سرازیر می شود.
نظرتون چیه؟خوبه؟
هر کجاش اشکال داره بگید تا اصلاح کنم.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 08:58 PM

(10-28-2012 07:41 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  
(10-28-2012 12:43 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  من بدون سرمایه هم می توانم میلیاردر شوم.
من اعتماد بنفس زیادی دارم..
من با همه افراد جامعه راحت هستم و به راحتی ارتباط بر قرار میکنم..
من به راحتی می تونم پولدار شوم.
آقا من می خوام جملات بالا رو به این شکل به کار ببرم:
جمله ی اول خودش رو.
من روز به روز اعتماد بنفس بیشتری پیدا می کنم.
من روز به روز با همه ی افراد جامعه راحت تر می شوم و به راحتی ارتباط برقرار می کنم.
جمله ی چهارم خودش رو.
به اضافه ی جمله ی :
پول روز به روز مثل سیل به طرفم سرازیر می شود.
نظرتون چیه؟خوبه؟
هر کجاش اشکال داره بگید تا اصلاح کنم.

من روز بروز اعتماد بنفس بیشتری پیدا میکنم.
ارتباط من با افراد جامعه هر روز بهتر و بهتر می شود.
از راه شگفت خدا , پول مثل سیل بطرف من سرازیر می شود.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - بهداد - 10-28-2012 09:10 PM

جملات سطح انرژی بالایی را به همراه دارند و روی فرکانس مثبتی هستند
راستش من قصد ویرایش جملات شما را ندارم فقط عبارت تاکیدی خودم را می نویسم
1 - خدایا شکرت بخاطر اینکه روز به روز بر اعتماد به نفسم افزوده می شود . ( حس افزایشی و صعودی به اعتماد به نفس )
2 - خدایا شکرت بابت ارتباطات فوق العاده ای که لحظه به لحظه با مردم دارم .
3 - پول مانند سیل ثانیه به ثانیه به زندگی معرکه ام سرازیر می شود - خدایا شکرت
من اشکال خاصی در جملات شما ندیدم . اما برای موثر تر بودن عباراتی که تکرار می کنید در زمان تکرارشان قدرت تجسم را به کار بیاندازید تا راحت تر بتاونید با جملات ارتباط برقرار کنید . چون نوع حس ( احساس خوب ) بعد از تکرار جمله به اندازه ی دقت خود عبارت تاکیدی اهمیت دارد .
باسپاس