سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: دیگر مطالب آموزنده روانشناسی فردی (/forumdisplay.php?fid=72)
+---- موضوع: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. (/showthread.php?tid=4899)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - بهداد - 10-28-2012 01:51 PM

با درود تاپیکی جالبی است اما چند نکته مهم باید در آن رعایت شود :

1 - جملات باید به زمان حال باشد ( این در حالی است که برخی بزرگواران هنوز به زمان آینده دارند موکولش میکنند )
2 - جملات تاکیدی جملاتی مثبت باید باشند که در آن کلماتی وسوسه انگیز یا هیجان انگیز به چشم بخورد که احساسات شما را درگیر خواسته کند نه فقط الکی بر زبان جاری شود . اگر توام با شکرگذاری + تجسم داشتن همان خواسته + قرار گرفتن روبروی آیینه و بلند تکرار کردن با باور قوی و ... باشد تاثیر خارق العاده ای بر ضمیر ناخودآگاهتان می گذارد .
3 - جملات تاکیدی اگر به ظاهر دروغ و یا غیر منطقی به نظر می آیند اما شما باید آنرا به یقین تبدیل کنید ( روش دروغ راستین ) . توجه کنید در مورد تلقین به نفس نباید دیگران را از جملات تلقینی تان مطلع سازید زیرا اگر انها متوجه ی بازی ذهنی شما نشوند شاید به شما القاب خالی بند یا دروغگو و ... بدهند .
4 - مطرح کردن عبارات تاکیدی در این تاپیک برای الگوبرداری موردی نداره اما یادمان باشد برای دگیران ما نمی توانیم جمله ای بسازیم و این خود نفرات هستند که باید خودشان با تمام احساساتشان عبارت تاکیدی را بسازند نه ما .
5 - اگر وقت شود فرمول ساخت عبارات تاکیدی مثبت را شرح خواهم داد که چگونه برای هر خواسته چگونه شروع کنیم و چگونه بسازیم . خیلی ساده هستش اما جالبه
به امید روزهای بدون دیروز و رخ دادن معجزات روز افزون
با سپاس

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - goldmen - 10-28-2012 01:54 PM

متاسفانه دوستان مطلب مهمي رو در ساخت جملات تاكيدي رعايت نميكنند ومثل دبستان فقط جمله سازي ميكنند

اول زمان جمله هست كه همه بحث آينده هست
دوم شخص مورد مخاطب هست كه همه عمومي هست

سعي كنيد بجاي بيان اين جمله

من بدون سرمایه هم می توانم میلیاردر شوم.

من با سرمايه زيادي كه نداشتم با كار وتلاش زياد تونستم سرمايه زيادتري بدست بيارم

چون مبحث تخصصي هست يك نكته تخصصي هم روبيان كنم
جمله بالا رو چندين بار تند بخونيد
يكم كه تكرار كردين
متوجه مي شين كه نداشتم

تو دور هاي تكرار خوانده نميشه

حالا بدون اون حرف باز بخونيد بخصوص تو تكرار هاي زياد........

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 02:04 PM

(10-28-2012 01:51 PM)بهداد نوشته شده توسط:  با درود تاپیکی جالبی است اما چند نکته مهم باید در آن رعایت شود :

1 - جملات باید به زمان حال باشد ( این در حالی است که برخی بزرگواران هنوز به زمان آینده دارند موکولش میکنند )
2 - جملات تاکیدی جملاتی مثبت باید باشند که در آن کلماتی وسوسه انگیز یا هیجان انگیز به چشم بخورد که احساسات شما را درگیر خواسته کند نه فقط الکی بر زبان جاری شود . اگر توام با شکرگذاری + تجسم داشتن همان خواسته + قرار گرفتن روبروی آیینه و بلند تکرار کردن با باور قوی و ... باشد تاثیر خارق العاده ای بر ضمیر ناخودآگاهتان می گذارد .
3 - جملات تاکیدی اگر به ظاهر دروغ و یا غیر منطقی به نظر می آیند اما شما باید آنرا به یقین تبدیل کنید ( روش دروغ راستین ) . توجه کنید در مورد تلقین به نفس نباید دیگران را از جملات تلقینی تان مطلع سازید زیرا اگر انها متوجه ی بازی ذهنی شما نشوند شاید به شما القاب خالی بند یا دروغگو و ... بدهند .
4 - مطرح کردن عبارات تاکیدی در این تاپیک برای الگوبرداری موردی نداره اما یادمان باشد برای دگیران ما نمی توانیم جمله ای بسازیم و این خود نفرات هستند که باید خودشان با تمام احساساتشان عبارت تاکیدی را بسازند نه ما .
5 - اگر وقت شود فرمول ساخت عبارات تاکیدی مثبت را شرح خواهم داد که چگونه برای هر خواسته چگونه شروع کنیم و چگونه بسازیم . خیلی ساده هستش اما جالبه
به امید روزهای بدون دیروز و رخ دادن معجزات روز افزون
با سپاس

عزیزان حتما در رابطه با نوشتن جملات تاکیدی به موارد اشاره شده آقا بهداد عزیز توجه فرمائید.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - بهداد - 10-28-2012 02:21 PM

(10-28-2012 01:54 PM)goldmen نوشته شده توسط:  من با سرمايه زيادي كه نداشتم با كار وتلاش زياد تونستم سرمايه زيادتري بدست بيارم

از نظر من ناراحت نشوید که رک می نویسم .به نظر من کل جمله اصلا مثبت نیست بلکه بار خنثی را حمل میکنه . به جمله دقت کنید :
بخش اول : من با سرمايه زيادي كه نداشتم ( تایید نداشتن سرمایه برا انجام کار - جمله منفی )
بخش دوم : با كار وتلاش زياد تونستم سرمايه زيادتري بدست بيارم ( تایید داشتن سرمایه - جمله مثبت )
جمله اول تکذیب + جمله دوم تایید = خنثی بودن کل جمله
پس بار خنثی را به جمله می دهیم نه خوب نه بد . چند نکته در این جمله بسیار مشهوده :
1 - کار و تلاش زیاد : پس در روند خلق شک نکیند کارو تلاش زیاد در مقابلتان پدیدار خواهد شد - یعنی مشقت فراوان برای رسیدن به هدف
2 - سرمایه : هدف سرمایه اصلا در جمله شفاف نیست بلکه مبهمه . اینکه جزییات باید در عبارات تاکیدی بیان شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . سرمایه میتواند مواردی مانند : پول / مغازه / روحیه و اشتیاق/ شخص کمک کننده / سلامتی و خیلی چیزها باشد . کلمه ی سرمایه در جمله کلی بیان شده . من اگر ضمیرناخودآگاه شما بودم هر چیزی که به سرمایه ارتباط داشت را فراهم میکردم . هدف از سرمایه در این جمله شما برای شخص من واضح نیست .
3 - عبارت تاکیدی حتی المقدور باید تک فعلی / یک جمله ای باشد / کوتاه / قابل درک / باعث انتقال احساس / ایجاد حرارت و هیجان کند . اگر هم از دو یا چند جمله استفاده شود باید کوتاه و هر دو جمله مثبت باشد .
امیدوارم از نظرات صریح من دلخور نشده باشید به نظر شما احترام میگذارم و دوستتا ن دارم بی ریا

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - goldmen - 10-28-2012 02:33 PM

(10-28-2012 02:21 PM)بهداد نوشته شده توسط:  
(10-28-2012 01:54 PM)goldmen نوشته شده توسط:  من با سرمايه زيادي كه نداشتم با كار وتلاش زياد تونستم سرمايه زيادتري بدست بيارم
از نظر من ناراحت نشوید که رک می نویسم .به نظر من کل جمله اصلا مثبت نیست بلکه بار خنثی را حمل میکنه . به جمله دقت کنید :
بخش اول : من با سرمايه زيادي كه نداشتم ( تایید نداشتن سرمایه برا انجام کار - جمله منفی )
بخش دوم : با كار وتلاش زياد تونستم سرمايه زيادتري بدست بيارم ( تایید داشتن سرمایه - جمله مثبت )
جمله اول تکذیب + جمله دوم تایید = خنثی بودن کل جمله
پس بار خنثی را به جمله می دهیم نه خوب نه بد . چند نکته در این جمله بسیار مشهوده :
1 - کار و تلاش زیاد : پس در روند خلق شک نکیند کارو تلاش زیاد در مقابلتان پدیدار خواهد شد - یعنی مشقت فراوان برای رسیدن به هدف
2 - سرمایه : هدف سرمایه اصلا در جمله شفاف نیست بلکه مبهمه . اینکه جزییات باید در عبارات تاکیدی بیان شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . سرمایه میتواند مواردی مانند : پول / مغازه / روحیه و اشتیاق/ شخص کمک کننده / سلامتی و خیلی چیزها باشد . کلمه ی سرمایه در جمله کلی بیان شده . من اگر ضمیرناخودآگاه شما بودم هر چیزی که به سرمایه ارتباط داشت را فراهم میکردم . هدف از سرمایه در این جمله شما برای شخص من واضح نیست .
3 - عبارت تاکیدی حتی المقدور باید تک فعلی / یک جمله ای باشد / کوتاه / قابل درک / باعث انتقال احساس / ایجاد حرارت و هیجان کند . اگر هم از دو یا چند جمله استفاده شود باید کوتاه و هر دو جمله مثبت باشد .
امیدوارم از نظرات صریح من دلخور نشده باشید به نظر شما احترام میگذارم و دوستتا ن دارم بی ریا

اولا نياز نيست اين همه عذر خواهي كنيد كه دوست عزيز اينجا نظرها مطرح مي شود وخيلي ها با خيلي نظر ها موافق نيستند پس براي هر نظر كه نياز به عذر خواهي نيست

درخصوص اينكه جمله رو بخواين جدا ومجزا بخش بندي كنيد حرف شما متين ودرست
ولي يك جمله كامل بيان شده وباهم كامل مي شود نه مجزا
حتي اون مثالي كه براي نشان دادن تاثير اون حرف (( ن )) زدم رو ميتونيد امتحان كنيد تا دقيقا متوجه بشين كه اون حرف بيش نيست دراون جمله

وقتي ما فقط عبارت تاكيدي بيان كنيم ولي روش رسيدن به ان را بيان نكنيم يا همان بحث فعل وشخص مورد نظر هيچ تاثيري در انسان نمي گذارد وفقط آرزو ورويا زياد مي شود

وقتي بيان شود كه با تلاش به خواسته ميري خود تلاش هم بوجود مياد ونيرو بخش همه جامعه مي شود

مادر ترزا يكي از زنان نيكو كار جهان بود
در تمام عمرش در راهپيمايي (( ضد جنگ)) شركت نكرد ولي در راهپيمايي هايي طرفدار (( صلح)) هميشه شركت مي كرد.... از لحاظ معنا يك نوع اقدام هست
وقتي ازش دليل اين كار رو پرسيدن:
گفت : در راهپيمايي ضد جنگ همه باهم مرگ رو صدا ميزنند ولي در راهپيمايي صلح همه صلح ودوستي

تو جمله تاكيدي هم وقتي بيان نشه از چه طريق به هدف ميخوايم برسيم پس بر چي تاكيد كنيم؟؟

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 02:45 PM

هرروز وضع من از هر جهت بهتر و بهتر می شود.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 02:51 PM

سراسر وجودم غرق در انرژی و شادی است.

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - بهداد - 10-28-2012 03:02 PM

وظیفه ی من و شما تعیین راه و روش برای ناخودآگاه نیست چون نتیجه قوانین طبیعی دست ما نیست و به ما ارتباطی ندارد این اسلوب فقط برای خودآگاه صحیح است . اگر شما هدفتان خوداگاه هستش درست است اما سوالاتی دارم :
چرا عبارت تاکیدی را در روزمره تکرار میکنید ؟ آیا برای بازسازی ناخوداگاه انها را تکرار میکنید یا خوداگاه ؟
باید فقط یاداوری کنم خوداگاه نیازی به بازنگری و برنامه ریزی انهم توسط عبارات تاکیدی ندارد . برای ناخوداگاه اصلا مفهوم جمله مهم نیست بلکه با کلمات سر و کار داره نه فعل نه مفهوم .
در جمله ی شما کارو تلاش زیاد افعال منفی محسوب میشود و کل جمله هیچ باری را ندارد ( خنثی) . اگر هدف شما جذب سرمایه است پس چرا با تکذیب شروع شده که شما این سرمایه را ندارید ؟ من متوجه ی نوشته ی ( ن ) شما شما اما دردی از مخاطب که آنرا تکرار میکند ندارد بلکه مشکل ساز می شود . ذهن را بسوی فقدان و کمبود سرمایه می کشاند تا غنی بودن سرمایه در زمان حال و دیگر نمیتوان نام این جمله را عبارت تاکیدی مثبت نامید .
((( ولي يك جمله كامل بيان شده وباهم كامل مي شود نه مجزا )))
من نگفتم جملات ناقص یا جدا ساخته شود فقط مسئله روی دو جمله تکذیب و تایید با هم است همین .
من کل این جمله را تایید نمیکنم زیرا به صراحت میگویم که این جمله همینطوری ساخته شده است . آیا شما از تضاد به وضوح خواسته تان رسیده اید ؟ مسئله مهم در بنیان نوع خواسته ی شماست نه .... آیا مراحل ساختن یک عبارت تاکیدی را کامل رعایت کرده اید ؟ من تصور میکنم کل ساخت جمله ی تاکیدی روند ناقص و از نصفه آغاز کرده اید
من چون از همین عبارات تاکیدی ضربه بزرگی خوردم دوست ندارم عزیزان هم تجربه ی منو تجربه کنند بلکه میخوام تجربه را استفاده کنند . من 1 سال وقت روی عبارت تاکیدی گذاشتم که داشتم اشتباهی ادا میکردم و به ظاهر فوق العاده بود اما یکی از دوستان منو متوجه ی این اشتباه بزرگم کرد که خیلی از اینکه وقت زیادی از دست دادم ناراحت بودم الان هم نمی خوام کسی این موارد را تجربه کنه
با تشکر از گفتگوی شما

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - iranboy - 10-28-2012 03:31 PM

[undefined=undefined][undefined=undefined]سراسر لحظه هایه من پول و ثروت حلال است.
من همیشه موفقم همه من را دوست دارند.[/undefined][/undefined]

RE: همه با هم جملات تاکیدی بسازیم. - jahanagahi - 10-28-2012 03:39 PM

من هر روز خوشبخت تر و سعادتمندتر می شوم.