سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
۲۳ کد برای موفقیت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: راز موفقیت (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- موضوع: ۲۳ کد برای موفقیت (/showthread.php?tid=472)

۲۳ کد برای موفقیت - مهدی گل محمدی - 07-27-2011 02:05 PM

) هرگز به میزان درآمدتان خرج نکنید . مخارج کمتر شما نسبت به درآمدتان باعث ثروتمند شدن سریع شما می شود.
۲) دستمزد دادن بهتر از دستمزد گرفتن است . حداقل مفیدتر است.
۳) هرگز کاری را که می توانید بدهید تا دیگری برایتان انجام دهد خودتان انجام ندهید . کاری که دیگری برای شما انجام می دهد زمان و انرژی بیشتری به شما برای انجام کارهای دیگر می دهد .
۴) هرگز کاری را که می توانی با طفره رفتن به فردا اندازی امروز انجام نده . کارهای زیادی وجود دارد که می توانی امروز انجام دهی . اصولاً بیشتر کارهایی که امروز مجبور نیستی انجام دهی کارهای مهمی نیستند
۵) همیشه خریدار باش نه فروشنده . اگر به اندازه کافی هوش برای پول دار شدن داشته باشی می دانی که یک ریسک بهتر از دو ریسک است .
۶) هرگز کاری را انجام نده اگر می توانی با شخص دیگری انجام دهی . چرا با یک شخص یا اشخاص دیگر در هر شغل یا خط کاری رقابت می کنی مادامی که برای تو انحصار در زمینه های دیگر ممکن است ؟
۷) اگر مقتضیات تو را مجبور کند تا شغل هایی را پیگیری کنی یا از یک سری خطوط کاری پیروی کنی که مورد تعقیب افراد دیگر است ، بهتراست که کارت را در زمینه ای که دیگران توان رقابت با تو را ندارند قرار دهی . این همیشه یک راه خوب ، بهتر و بهترین راه است .
۸) هر آنچه که تو برای یک بار انجام می دهی ، هر چند راهی که تو برای انجام کاری به عهده می گیری ، کار مشابهی را دوباره انجام نده یا کاری را در مسیر مشابه انجام نده . اگر یک راه انجام کاری را بدانی باید این را هم بدانی که مسلماً راه بهتری برای انجام آن وجود دارد .
۹) اگر در کاری موفق شدی ، اجازه نده دیگران از موفقیت تو اطلاع یابند.
۱۰) وقتی ثروتمند شدی ، چنانچه اگر نصایح مرا گوش کنی ثروتمند می شوی، اجازه نده دیگری راز موفقیت تو را بداند .
۱۱) یکی از بزرگترین دارایی ها که هر فردی می تواند کسب کند شهرت برای بی قاعدگی است .
۱۲) هرگز از کسی متنفر نباش .
۱۳) مرد عاقل رفتارش را با دلیل تنظیم می کند نه با غریزه .
۱۴) دانستن کاری که نباید انجام دهی مهمتر از دانستن کاری است که باید انجام دهی .
۱۵) آیندگان هرگز کاری را برای تو انجام نمی دهند . بنابر این هیچگونه سرمایه گذاری برای اولادت نکن . البته وارثانت پس از مرگ بر سر املاکت نزاع می کنند.
۱۶) یک مرد هر کاری را که بخواهد در جهان انجام دهد انجام می دهد .
۱۷) باید پولت را ذخیره کنی.
۱۸) ... ها می گویند که پول ، پول می آورد ولی من می گویم که پول ، پول نمی آورد . فقط انسان است که پول می آورد .
۱۹) دو گناه نابخشودنی در جهان اقتصاد است : یکی دادن چیزی برای هیچی و دیگری گرفتن چیزی برای هیچی .
۲۰) اگر شما یکی از ورثه های پدر یا شخص دیگری هستی ، توصیه می کنم که قبول نکنی که فقط یک وارث باشی .
۲۱) از کارهای کوچک نفرت نداشته باش بلکه به آن کارها احترم بگذار.
۲۲) پول درآوردن آسانتر از خرج کردن آن است .
۲۳) سخت ترین کار از کارهایی که انسان انجام می دهد تفکر است

RE: ۲۳ کد برای موفقیت - jahanagahi - 07-27-2011 09:56 PM

۱۰) وقتی ثروتمند شدی ، چنانچه اگر نصایح مرا گوش کنی ثروتمند می شوی، اجازه نده دیگری راز موفقیت تو را بداند .

من با این بند شدیدا مخالفم:
اگر بنا بود راز موفقیت موفقان را ندانیم (یعنی راز موفقیت خود را بازگو نکنند )
همه باید بدنبال راز موفقیت تا ابد بدوند.
آدم موفق اطمینان دارم به حدی اعتماد بنفس دارند که دوست دارد همه موفق باشند و اگر رازی برای موفقیت را می داند برای همگان بازگو کند.

RE: ۲۳ کد برای موفقیت - بيلا بالا - 11-15-2012 02:03 AM

هرگز به میزان درآمدتان خرج نکنید . مخارج کمتر شما نسبت به درآمدتان باعث ثروتمند شدن سریع شما می شود.

مهمترین نتیجه نقض قانون پارکینسون

RE: ۲۳ کد برای موفقیت - بهداد - 11-15-2012 10:39 PM

۱۰) وقتی ثروتمند شدی ، چنانچه اگر نصایح مرا گوش کنی ثروتمند می شوی، اجازه نده دیگری راز موفقیت تو را بداند

اوایل که داشتم مثل ادمای گنگ و گیج به تحقیق خودم ادامه میدادم سراغ ادمای موفق میرفتم و در انتها متوجه شدم
همه ی اونها داشتند منو فریب میدادند و دروغ میگفتند و راه موفقیت را از من پنهان میکردند
ناراحت شدم اما با برخی افراد موفقتر آشنا شدم که رازشون انرژی گذاشتن برای دیگران بود و راز موفقیتشان را بازگو میکردند
از اون زمان تصمیم گرفتم به همه در حد توانم کمک کنم اونم بدون چشمداشت که متوجه شدم دستاوردهای بزرگی داره
با سپاس

RE: ۲۳ کد برای موفقیت - jahanagahi - 11-15-2012 10:53 PM

مورد 2 :
۹) اگر در کاری موفق شدی ، اجازه نده دیگران از موفقیت تو اطلاع یابند.
- مگر نه اینست که انسانها با هم زندگی میکنند که بهم کمک کنند.من اگر در کاری موفق شدم نباید بشما اطلاع دهم که شما هم آن راه را بروید. روزی دادن خدا بی حد و حساب است.پول کسی در جیب دیگری نمی رود.
۱۵) آیندگان هرگز کاری را برای تو انجام نمی دهند . بنابر این هیچگونه سرمایه گذاری برای اولادت نکن . البته وارثانت پس از مرگ بر سر املاکت نزاع می کنند.
این فرد خیلی خشن است؟
۱۷) باید پولت را ذخیره کنی.
ذخیره با سرمایه گذاری؟

مهدی جان کاش منبع را ذکر میکردی.