سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مباحث داغ (چالش ها) (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- موضوع: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ (/showthread.php?tid=4710)

صفحه ها: 1 2 3

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - بهداد - 10-15-2012 11:27 PM

به عبارتی میتوان گفت دانستن دوباره تکرار میکنم دانستن راه موفقیت برای رسیدن به هدف و درک آن مستلزم آگاهی و هوشیاری است و این آگاهی چیزی است که مردم از ان میترسند . البته موردهایی مشاهده شده که از روند اطلاعی ندارند اما عمل به قانون منجرب رویداد میشود زیرا قانون با کسی شوخی ندارد . اگر هماهنگ شویم ( همتراز ) بر بال قانون به سمت هدف نزدیکتر میشویم
ترس عامل بازدارنده ی دیگری است که یکی از راههای غلبه بر آن اقدام است

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - jahanagahi - 10-15-2012 11:45 PM

جمع بندی بحث تا کنون:
موارد اشاره شده رازی است که چندسالی است کشف شده و با رعایت آن می توان به اهداف رسید.
بعضی ممکن است ندانسته رعایت کنند مانند مثالی که محمدآقای عزیز نوشتند ولی تضمینی در آسایش و آرامش آن نیست.

افراد موفق تمام موارد را رعایت میکنند و تفاوت افراد موفق با غیر موفق در همین است.

عزیزانی که پستهائی زده اند لطفا اگر مطلبی را من ننوشتم , محبت کنند یادآوری کنند و یا اگر جمع بندی ناقص است مرقوم فرمایند..نظر اینست که ما از این چالشها نتیجه بگیریم.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - ahmad rezaee - 10-15-2012 11:49 PM

پیرو صحبت های جناب قربانیان فقط یک مطلبی را میذارم تا بچه ها بیشتر به نیروی تجسم خلاق پی ببرند.

از کتاب نگرش همه چیز است نویسنده :جف کلر
قبل از اینکه بتوانید کاری انجام دهید،ابتدا باید آن را به وضوح در ذهنتان ببینید.

الکسی موریسون در مصاحبه ای از سلین دیون خواننده مفروف پرسیدند که آیا در شروع حرفه ی خوانندگی اش هرگز تصور می کرد روزی میلیون ها نسخه از آلبومش به فروش برسد یا هر هفته در تور های مختلف در مقابل ده ها هزار تن برنامه اجرا کند؟این خواننده در جواب گفت که هیچ کدام از این ها باعث حیرت او نشده زیرا او تمام این وقایع را از زمانی که پنج ساله بوده مجسم می کرده است!

او لاف نمی زد ودر واقع برای هر ذره از موفقیت خود به شدت تلاش کرده است او در دوران کودکی یاد گرفت که توانایی ساخت تصویر ذهنی واضح و قدرتمند را دارد…….تجسم ستاره ای که می خواست به آن تبدیل شود.

ورزشکاران در سطح جهانی نیز از قدرت تصویر سازی ذهنی استفاده می کنند و همان روشی را که می خواهند در مسابقه عمل کنند در ذهن خود می بینند و بدین ترتیب خود را تقویت می کنند. مهم نیست که ورزشکار در چه رشته ای فعالیت دارد. ورزشکار می تواند اسکیت بازی نمایشی باشد که می خواهد پرشی دشوار را انجام در مقابل تنیس بازی حرفه ای که تصمیم دارد سرویس بسیار خوبی به حریفش بزند یا گلف بازی که می خواهد ضربه ای بلند و مستقینم به توپ بزند و توپ از زمین خارج نشود.مهم این است که ورزشکار آنچه را که می خواهدانجام دهد در ذهن خود ببیند سیاری از ورزشکاران رده بالا قبل از اینکه نتیجه موفقیت آمیز مسابقه را در دنیای واقعی به دست آورند ،آن را در ذهن خود مجسم می کنند.

به هر حال تجسم چیزی نیست که تنها مختص خوانندگان،ورزشکاران و ستاره های سینما باشد. تجسم در حقیقت چیزی است که شما از دوران کودکی برای ایجاد شرایط زندگی تان از آن استفاده کرد ه اید.

اجازه دهید منظورم را این گونه بیان کنم.تجسم اغلب تحت عنوان فیلم های ذهن،تصاویر ذهنی ،توصیف می شوند.همه ی ما تصاویری در ارتباط با موارد مختلف زندگی مان در ذهن خود ایجاد و ذخیره می کنیم”تصاویری از قبیل نوع ارتباطی که خواهان وشایسته ی آن هستیم،،مقدار موفقیتی که می خواهیم در شغلمان به دست آوریم،میزان توانایی مدیریت مان،مقدار پولیکه می خواهیم به دست آوریم و اندوخته کنیم و غیره.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - MohamadMJ - 10-16-2012 12:18 AM

ممنون از اطلاعات خوب دوستان.
نظر من اینه که تجسم خلاق در این فرایند جزء واجبات نیست. چیزیه که میتونه کمک کنه برای افزایش ذوق رسیدن. اینطوری که وقتی آدم نا امید میشه یه لحظه فکر به داشتنش رو بکنه شاید انرژی تقویت بشه.
ولی نبودنش باعث نمیشه طرف به اون هدف تعیین شدش نرسه. ولی بودنش تا حدی کمک میکنه. یعنی جزء مراحل اصلی مثل انتخاب هدف یا برنامه ریزی و اینا نیست. جزء فرعیات هستش.
مثل اعمال دینی واجب و مستحب
که واجب باید حتما باشه و مستحب اجبار نیست ولی به افزایش پاداش کمک میکنه. اینم مستحبه.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - jahanagahi - 10-16-2012 12:33 AM

(10-16-2012 12:18 AM)MohamadMJ نوشته شده توسط:  ممنون از اطلاعات خوب دوستان.
نظر من اینه که تجسم خلاق در این فرایند جزء واجبات نیست. چیزیه که میتونه کمک کنه برای افزایش ذوق رسیدن. اینطوری که وقتی آدم نا امید میشه یه لحظه فکر به داشتنش رو بکنه شاید انرژی تقویت بشه.
ولی نبودنش باعث نمیشه طرف به اون هدف تعیین شدش نرسه. ولی بودنش تا حدی کمک میکنه. یعنی جزء مراحل اصلی مثل انتخاب هدف یا برنامه ریزی و اینا نیست. جزء فرعیات هستش.
مثل اعمال دینی واجب و مستحب
که واجب باید حتما باشه و مستحب اجبار نیست ولی به افزایش پاداش کمک میکنه. اینم مستحبه.

زمانیکه آموزشگاه رانندگیم را اداره می کردم به کارآموزان یاد آوری میکردم که بعد از تمرین عملی رانندگی به منزل بروند و در جائیکه آرامش دارند بنشینند و تجسم رانندگی را انجام دهند.در ذهنشان سرعت بروند - ویراژ دهند.با سرعت رانندگی کنند (مدت 10دقیقه).
به اقرار کارآموزانی که انجام داده بودند در تمرین بعدی خود را ماهرتر دیدند.

---------
اصلا عوامل رسیدن به هدف اصلی و فرعی ندارد.به یک اندازه موثرند.
چرا انگشت شماری از افراد می توانند موفق شوند:
جواب: تمام موارد را مو به مو و با ایمان و باور کامل انجام می دهند.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - ahmad rezaee - 10-16-2012 12:34 AM

شما چه تفسیر های جالبی دارید آقا محمد .

با اینحال از زاویه نگاه دیگر شاید این جزء واجبات رسیدن به اهداف باشد .

تا شما نتوانید هدف را با تمام جزئیاتش تجسم کنید رسیدن به هدف سخت و شاید دست نیافتنی باشد .

یک معمار میتواند براحتی تمامی ساختمان را با جزئیاتش در ذهنش مجسم کند بعد آنرا طراحی کند و سپس اجرایش کند .

در حقیقت در فرایند تکمیل رسیدن به اهداف باید یکسره در ذهنتان تمامی مراحل از تجسم تا ساخت را مرور کنید .

یک نقاش اول مدل را کامل شده در ذهنش تجسم میکند ، بعد اتود میزند و بعد آنرا طراحی می کند .

در اهداف هم به همین شکل است : تجسم هدف - تعیین برنامه - خلق هدف

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - jahanagahi - 10-16-2012 12:44 AM

(10-16-2012 12:34 AM)ahmad rezaee نوشته شده توسط:  شما چه تفسیر های جالبی دارید آقا محمد .
با اینحال از زاویه نگاه دیگر شاید این جزء واجبات رسیدن به اهداف باشد .
تا شما نتوانید هدف را با تمام جزئیاتش تجسم کنید رسیدن به هدف سخت و شاید دست نیافتنی باشد .
یک معمار میتواند براحتی تمامی ساختمان را با جزئیاتش در ذهنش مجسم کند بعد آنرا طراحی کند و سپس اجرایش کند .
در حقیقت در فرایند تکمیل رسیدن به اهداف باید یکسره در ذهنتان تمامی مراحل از تجسم تا ساخت را مرور کنید .
یک نقاش اول مدل را کامل شده در ذهنش تجسم میکند ، بعد اتود میزند و بعد آنرا طراحی می کند .
در اهداف هم به همین شکل است : تجسم هدف - تعیین برنامه - خلق هدف

ممنونم. مثالهای زیبائی بود.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - MohamadMJ - 10-16-2012 12:50 AM

ممنونم از دوستان
استاد عزیزم اقای قربانیان ببخشید به خودم اجازه میدم در مورد صحبت های شما و تجربه هاتون چیزی رو نهی میکنم. شاید برای بهتر درک کردنش اینکارو میکنم.

اینی که من میگم تجسم خلاق مستحب هستش خب من راستش. من توی هدف گذاریهام. هدفمو در نظر میگیرم. برنامه ریزی لازم رو انجام میدم و چیزی تجسم نمیکنم همینطوری وقتی یکم انرژیم کم میشه فکر میکنم خوب میشه اونطوری بشه ولی خب خودم رو در اون حالت نمیبینم و تجسم نمیکنم. بعضی وقتا به سمتش حرکت میکنم.

عادتی که دارم دوست ندارم برای کاریم حد مشخص کنم مخصوصا موفقیت. به هیچوجه دوست ندارم در مورد درآمدم حد مشخص کنم که میخوام انقدر در بیارم. کلا در مسائل مختلف موفقیت دوست دارم از حد ها بگذرم. پس چیزی رو تجسم نمیکنم و خب هدف هایی که واقعا دنبالشون میرم خدا رو شکر میرسونم خودمو بهشون.

تاثیر زیادی باید دداشته باشه تجسم خلاق ولی نبودش نتونسته مثلا مانع رسیدن به هدف من بشه. ولی حالا مثلا بیام اصلا هدف مشخص نکنم یا اصلا برنامه ریزی نکنم یا اصلا شروع نکنم خب مطمئنا مانع رسیدن بهش شدم پس واجبن این قسمت ها.
نظرتون چیه ؟

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - jahanagahi - 10-16-2012 01:02 AM

(10-16-2012 12:50 AM)MohamadMJ نوشته شده توسط:  ممنونم از دوستان
استاد عزیزم اقای قربانیان ببخشید به خودم اجازه میدم در مورد صحبت های شما و تجربه هاتون چیزی رو نهی میکنم. شاید برای بهتر درک کردنش اینکارو میکنم.

اینی که من میگم تجسم خلاق مستحب هستش خب من راستش. من توی هدف گذاریهام. هدفمو در نظر میگیرم. برنامه ریزی لازم رو انجام میدم و چیزی تجسم نمیکنم همینطوری وقتی یکم انرژیم کم میشه فکر میکنم خوب میشه اونطوری بشه ولی خب خودم رو در اون حالت نمیبینم و تجسم نمیکنم. بعضی وقتا به سمتش حرکت میکنم.

عادتی که دارم دوست ندارم برای کاریم حد مشخص کنم مخصوصا موفقیت. به هیچوجه دوست ندارم در مورد درآمدم حد مشخص کنم که میخوام انقدر در بیارم. کلا در مسائل مختلف موفقیت دوست دارم از حد ها بگذرم. پس چیزی رو تجسم نمیکنم و خب هدف هایی که واقعا دنبالشون میرم خدا رو شکر میرسونم خودمو بهشون.

تاثیر زیادی باید دداشته باشه تجسم خلاق ولی نبودش نتونسته مثلا مانع رسیدن به هدف من بشه. ولی حالا مثلا بیام اصلا هدف مشخص نکنم یا اصلا برنامه ریزی نکنم یا اصلا شروع نکنم خب مطمئنا مانع رسیدن بهش شدم پس واجبن این قسمت ها.
نظرتون چیه ؟
محمدآقا من کامل از شما شناخت دارم و با تمام وجود به عقایدت ایمان دارم. شما جزو افراد موفقی هستی و خواهی شد که چالشها را پیش میکشی ولی نه بخاطر اذیت فرد بلکه بخاطر روشن شدن و فهمیدن و درک بیشتر.هر سئوالی که دارید من در خدمت هستم و از بودن با افرادی چون شما لذت می برم و یاد میگیرم.(محمدجان توانست در این سن خودش نسبت به دین و مذهبش به جائی برسد که خیلی از افراد آرزو دارند ولی نتوانسته اند).
به هر حال: هیچ استثنائی در بودن تجسم در درابطه با رسیدن به هدف وجود ندارد و لازم است.دربین هزاران نفر یک نفر موفق می شود و آن فرد کسی است که تمام موارد را رعایت کرده است.(من اگر رعایت نمی کردم در این سن می توانستم با آرامش کامل در خدمت شما عزیزان باشم.)
باید تمرین کنی.باید موارد را یکی یکی از ته دل باورکنی که بتوانی به اهدافت برسی.هدفهائی که الان به آن رسیده ای بسیار کوچک است.عزیزی چون شما باید اهداف خیلی خیلی بزرگی را برای خود مکتوب کنید.

RE: آیا عوامل رسیدن به هدف راز است ؟ - MohamadMJ - 10-16-2012 01:19 AM

واقعا ممنونم از لطفتون و احترامی که به عقاید و سبک من میزارین. خوشحالم که میتونم چالشهای خودم رو راحت باهاتون در میون بزارم. 10_004
و خوشحالم بین با تجربه هایی هستم که راز های موفقیتشون رو به این راحتی در اختیارم میزارن.

شاید باید در مورد این تجسم خلاق تحقیق بیشتری بکنم تا بهتر لمس و درکش کنم. اگر انقدر با اطمینان در موردش صحبت میکنید حتما یه چیزی هست. به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. حتما یه خبری هست دیگه که شده یکی از راز های موفقیت اعضای موفق انجمن. Idea

ممنون میشم اگر منبع قابل درک و فهمی در این زمینه دارین بهم معرفی کنید. خدارو شکر این چالش مغزیم تا حد زیادی رفع شد و بقیش دست تحقیقات خودم هستش که باید طرفش برم.
واقعا ممنونم :X 12_00210_004