سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
درخواست راهنمایی برای راه اندازی بسته بندی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: درخواست راهنمایی برای راه اندازی بسته بندی (/showthread.php?tid=4683)

صفحه ها: 1 2

RE: درخواست راهنمایی برای راه اندازی بسته بندی - yu3f - 10-15-2012 12:23 AM

(10-15-2012 12:03 AM)goldmen نوشته شده توسط:  
(10-14-2012 08:02 PM)yu3f نوشته شده توسط:  هرچقدر هم برند ها بزرگ باشند بازم يك گوشه كارشون ميلنگه ويا اينكه يك ايده جديد ميتونيد سريع براي خودتون مطرح بشين

بله متوجه شدم. این نگرانی عمده من بود.
------------------------------------------------------

اگر برند قبلي مشتري دارد چرا ميخواين عوضش كنيد؟ شما تا بخواين به تعداد همان برند مشتري براي خودتون تهيه كنيد كلي هزينه اضافي بايد پرداخت كنيد كه..... با همان برند قبلي ادامه بدين خيلي بهتر هست

برند من نیست، برند دوستم هست. علت اصلی این هست ک اگه با همون برند کار کنیم نهایتا من باید درصد بگیرم از دوستم. اما اگر برند برای خودمون باشه کل کار دست خودم هست + برندش از لحاظ اسمی ب نظرم زیبا نبود
------------------------------------------------------------------------------------------

اين بستگي به شما دارد كه به چه محصول كشاوري دسترسي بهتري دارين براي خريد زياد وبه صرفه اش
چه دستگاه هايي ميتوانيد براي بسته بندي تهيه كنيد
وحتي بازاري كه ميتوانيد فعاليت كنيد در چه سطح هست
درحال حاضر ادويه جات وحبوبات بازار بسيار خوب ومتنوع اي دارد
ولي تو خشكبار زياد حرفه اي كسي كار نكرده وجاي پيشرفت با ايده هاي جديد خيلي دارد بخصوص كه فصل مدارس هم هستيم
تنقلات بايد حتما توليد هم داشته باشين بسته بندي تنها جواب گو نيست

دستگاه های بسته بندی ادویه جات و حبوبات ک الآن هست مشکلی نیست. برای خشکبار هم همینطور. برای مواردی مثل برنج دستگاه های جدید داره فعال میشه.
برای خرید مشکلی نداریم. منابع داریم. دوستانی هم داریم ک خرید های چند تن ای انجام میدن می تونیم خریدای خودمونم از طریق اونا انجام بدیم و یا خودمون مستقیم بخریم. روابطش رو داریم.
--------------------------------------------------------------------------

4- بلی کاملا حق با شماست. بابت توضیح کامل ممنونم. حتما همین کار رو می کنم.
اينم هست شايد شما سطحتون خيلي بالاهست واز اول ميخوان صادرات انجام بدين ولي كار صادرات يك كار تخصصي هست وبخصوص مواد غذايي كه يكسري استانداردهاي جهاني دارد وبه اين راحتي امكان دريافتش رو نداريد براي اين گفتم از بازار داخل شروع كنيد

برای صادر کردن مشکلی نداریم. از لحاظ داشتن دفتر تو خارج از کشور و یا کارت بازرگانی و .... اما با توضیحات شما + مطالعات خودم ب این نتیجه رسیدم اگر آدم بتونه داخل موفق باشه اونور هم می تونه. البته دلیل قطعی نیس. اما صادرات رو قطعا زودتر از موعدی ک معمول هست شروع خواهم کرد. با وضعیت دلار فعلی خیلی به صرفه هست. برای دسترسی ب جنس با کیفیت صادراتی تقریبا مشکلی نداریم.

--------------------------------------------------------------------------------

فكر نكنم چنين چيزي باشد ولي بازم خيلي مي ارزه
ميدونيد مصرف روزانه يك فروشگاه زنچيره اي چقدر هست؟ خودش يعني اون فروشگاه فقط از شما خريد ميكند درنتيجه هميشه يك مشتري ثابت وبزرگ دارين
بعد خودتون رو محدود به يك جا نكنيد براي همين از سوپر ماركت گرفته تا فروشگاه ها وادارات وشركت ها توزيع كنيد
ولي به مشتري خيانت نكنيد
مثلا شما به يك كلي فروش جنس ميدين بعد برين به سوپرماركت هاي كناريش هم جنس بدين اين ميشه خيانت به مشتري چون اينطوري اون سوپرماركت ديگه خريدار اون كلي فروش نميشه درنتيجه دوتا مشتري رو ازدست دادين......

فکر کنم ابتدا با رویکرد سازمان ها و سبد کالا پیش بریم موفق تریم. بعد از اون سراغ فروشگاه های زنجیره ای بریم. چون برام خوابیدن پول اول کار یکم سخته. اما کاملا درست گفتید.
راجع ب خیانت نکته مهمی رو گفتید. خیلی خیلی ممنون. حتما

---------------------------------------------------------

بازار كار كامپيوتر بسيار عالي هست وميتونيد تمام تلاشتون رو دراين بازار بكنيد تا بازاري كه اشنازيادي باهاش ندارين؟
بازم بيشتر مطالعه كنيد

من تو زمینه تخصصم الآن ۳ سبک کار می کنم. کار اول کاریه ک کارمندی حساب میشه برای ی شرکت خصوصی ک الآن ۴ ساله براش کار می کنم.
کار دوم ادامه کار های مشتری های شرکت خودم به صورت شخصی و پیمانکاری شخصی هست. مشتری جدید سخت میشه با این روش گیر آورد اما با مشتری های قبلی به صورت شخصی کار می کنم بدون شرکت. برنامه دارم سال آینده مجدد شرکت رو برگردونم اما فعلا کسی ک مدنظر داشتم در کنارم باشه از اقوام، برگشته کانادا و فعلا کسیو ندارم در کنارم. تنها هم نمیشه. برای همین فعلا برنامه شرکت خودم کنسله و شخصی مشتری های قبلی رو نگه میدارم.
سومین کار هم ک می کنم انجام پروژه های طراحی سایت و گه گاه برنامه نویسی هست. این رو هم با یک نفر شریکی انجام میدیم و خدارو شکر خوبه. تو زمینه تخصصی این کار هارو کردم. اما از امکاناتی که برام تو این زمینه فراهم شده + بازار خوبی هست و شرایط خوبی که برای صادرات دارم ترغیبم کرد بیام تو این راه.

راستي
احمد قدسي هستم

خیلی خیلی کمک های مفید و نظرات سازنده به من رسوندید آقای قدسی.
خیلی از آشنایی با فردی مثل شما خوشحالم. Blush
ممنون. باز هم اگر چیزی بود بفرمایید استفاده می کنم.

RE: درخواست راهنمایی برای راه اندازی بسته بندی - yu3f - 10-16-2012 10:38 AM

دوستان و اساتید. لطفا اگر امکانش هست به سوال های زیر پاسخ بدید.

۱- کسانی که در زمینه بازاریابی و مدیریت بازار کار کردند، چه محصولاتی رو تو بازار داخل توصیه می کنند؟
خشکبار؟تنقلات؟ داروهای گیاهی؟ ادویه جات؟ لوازم بهداشتی مثل دستمال کاغذی و .. ؟

۲- کسانی که تو صادرات کار کردند چه محصولاتی برای چه کشور هایی توصیه می کنند؟
مثلا پسته برای آلمان و ازبکستان.
این مدلی اگر بگید خیلی ممنون می شم.

بیشتر هدفم اینه کسایی که تجربه چندین ساله دارند و تو این زمینه ها کار کردند از اطلاعاتشون بهره مند بشم.

لطف می کنید پاسخ بدید Smile

باتشکر