سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: صندلی داغ (برای نخستین بار در ایران) (/forumdisplay.php?fid=80)
+--- موضوع: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi (/showthread.php?tid=4657)

صفحه ها: 1 2

یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - مــجــیــנ - 10-13-2012 07:45 AM

نام:محمد شموسی (mohammadshamosi)

شغل و مهارت:طراحی و گرافیک

قوانین بخش صندلی داغ

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - goldmen - 10-13-2012 01:36 PM

سلام مهندس
زندگي خوش ميگذره؟
درگام اول يكم شروع كن از خاطرات وسوابق كاري مفيدت بيان كن
خودمون مابقي سوابق درخشانت رو پيدا ميكنيم
راستي اين خاطرات رو كتاب كن چاپ كن كلي طرفدار پيدا ميكنه ها.......

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - Delta.H - 10-13-2012 04:41 PM

سلام آقای شموسی
خوب شد اومدی نشستی رو این صندلی! چون من از خاطره تعریف کردن شما خیلی لذت میبرم!
آقا اولاً یه خاطره تعریف کن!
دوماً طراحی و گرافیک یکی هستند یا دوتا؟
اگه یکی هستن چرا دوتا اسم دارن؟ اگه دوتان شما در اصل طراح هستی یا گرافیست؟
سوماً اگر کامپیوتر و فتوشاپ و کورل و اتوکد اینا کلاً نبودن به نظرت بازم اینکاره میشدی؟
چهارماً بزرگترین و مهمترین طرحی که در زمینه کارتون تا حالا اجرا کردین چی بود؟
پنجماً یه خاطره دیگه تعریف کن 10_003
شیشماً ... بعداً میپرسم!Wink

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - mohammadshamosi - 10-13-2012 06:17 PM

(10-13-2012 01:36 PM)goldmen نوشته شده توسط:  سلام مهندس
زندگي خوش ميگذره؟
درگام اول يكم شروع كن از خاطرات وسوابق كاري مفيدت بيان كن
خودمون مابقي سوابق درخشانت رو پيدا ميكنيم
راستي اين خاطرات رو كتاب كن چاپ كن كلي طرفدار پيدا ميكنه ها.......

سلام عزیز برادر
بله که خوش میگذره , امیدوارم برای شما هم خوش بگذره که حتما همینطوره
-------
محمد باقر شموسی هستم
متولد سال 1367 در اصفهان
تحصیلات ابتدایی و راهنمایی رو خیلی خوب پشت سر گذاشتم اما دبیرستان و پیش دانشگاهی رو به خاطر مشکلاتی که برام پیش اومده بود یکم ریپ زدم
رشته کامپیوتر خوندم و میخوام در دانشگاه رشته آی تی و گرافیک رو ادامه بدم.
حدود 15 سال داشتم که دیدم به کامپیوتر و دنیای اون علاقه خاصی دارم , از اون موقع بود که شروع به یادگیری کامپیوتر کردم و دوران دبیرستان هم رفتم رشته کامپیوتر
اون دوران به این خاطر که خواهرم اهل نقاشی بود , منم تحت تاثیر اون قرار گرفته بودم و هر از گاهی روی برگه یکسری خط خطی هایی میکشیدم
تا دیدم هنر خیلی زیبا و همچنین آرامش بخشی هست
که دیگه چسبیدم بهش , اون موقع تصمیم به یادگیری فتوشاپ , فلش , تری دی مکس گرفته بودم , توی تری دی مکس و فلش نتونشتم زیاد پیشرفت کنم , برای همین مجبور شدم اون دو تا رو رها کنم و فتوشاپ رو به صورت حرفه ای ادامه بدم.
حدود 1 سالی از یادگیری فتوشاپ گذشته بود
آقای رشادی ( شرکت آرسس ) تماس گرفت با من و گفت آقا میزنی کار قالب سایت ؟
منم تجربه ای نداشتم ، الکی گفتم آره آقا میزنم ، خوبش هم میزنم !
بنده خدا نهایت همکاری رو با من کرد و این نقطه عطف اول در زندگی مجازی من بود
آقای رشادی منو با دنیای تحت وب ، طراحی سایت و نحوه بارگذاری سایت کاملا آشنا کرد و اگه من به اینجا رسیدم ، قسمتیشو مدیون آقا رشادی عزیز هستم
خب ، من کار اول رو زدم و آقای رشادی پسندید و کارهای دیگه هم به من سپردن
حدود دو سال با هم کار کردیم که بعدش اتفاقاتی افتاد و دیگه نتونستیم ادامه به همکاری بدیم
من در طی این مدت تونسته بودم که خودم رو مطرح کنم و سفارش های دیگه هم بردارم
در همین حال و هوای کار بودیم که دوست داشتم با شرکت های بزرگی کار کنم و تجربه بیشتر و درآمد بیشتری کسب کنم
به مجید خان ( مدیریت انجمن مجید آنلاین ) ایمیل زدم و گفتم آقا من طراحم !
گفت طراحی ؟ نمونه کاراتو بفرست ببینم چه کاره ای !
نمونه هارو فرستادم و مجید خان تایید کرد و برای تست یه قالب گفت بزن ببینم چطوری میزنی
من قالب رو طراحی کردم و فرستادم ولی گفتند این قالبی که فرستادی ، تا حالا 12 نفر دیگه هم فرستادن بهم !
مجید خان هم نیز فهمیده بود قالب رو از مانستر زدم Smile
با این حال سفارش 2-3 تا کار داد بهم و منم این دفعه با ایده خودم زدم و تحویل دادم از اینجا شروع کار حرفه ای من حساب میشه
پس نقطه عطف دوم و بسیار مهم من همکاری با مجید خان هست .
چون من رو با طراحی وب حرفه ای ، رفتار حرفه ای با مشتری ، قدرت تصمیم گیری ، نحوه تحویل کار و هرچی که در مورد وب هست رو به من یاد دادن
من همچنان دارم با ایشون کار میکنم و اگه 100% موفقیتم رو حساب کنم ، حداقل 60% این موفقیت رو مدیونشون هستم.
و بعد از اون هم , آشنا شدن با انجمن میلیاردرهای آینده ایران و جناب کاظمی و بقیه دوستان
که نقطه عطف سوم من همین هست
از روزی که با انجمن و اعضای اون آشنا شدم خیلی در روند زندگی و کاریم تاثیر گذاشت
از بالا بردن اعتماد به نفس و امید به آینده تا پیشرفت های دیگه شامل تاسیس شرکت و قرارداد با شرکت های بزرگ دیگه

و این بود خلاصه ای ! از بیوگرافی کاری بنده 10_003
--------------
در مورد چاپ خاطراتم هم تصمیم گرفتم , ولی ارشاد مجوز لازم رو نداد و گفت خیلی مورد اخلاقی داره 25r30wi

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - mohammadshamosi - 10-13-2012 06:58 PM

(10-13-2012 04:41 PM)Delta.H نوشته شده توسط:  سلام آقای شموسی
خوب شد اومدی نشستی رو این صندلی! چون من از خاطره تعریف کردن شما خیلی لذت میبرم!
آقا اولاً یه خاطره تعریف کن!
دوماً طراحی و گرافیک یکی هستند یا دوتا؟
اگه یکی هستن چرا دوتا اسم دارن؟ اگه دوتان شما در اصل طراح هستی یا گرافیست؟
سوماً اگر کامپیوتر و فتوشاپ و کورل و اتوکد اینا کلاً نبودن به نظرت بازم اینکاره میشدی؟
چهارماً بزرگترین و مهمترین طرحی که در زمینه کارتون تا حالا اجرا کردین چی بود؟
پنجماً یه خاطره دیگه تعریف کن 10_003
شیشماً ... بعداً میپرسم!Wink

1- چند ماه پیش تو شرکتی که سرکار بودم سر کارام یهو مدیر عامل از تو اتاق خودش گفت: محمد جووون…بلند گفتم جانم؟ گفت خیلی میخوامـــت…. گفتم منم همینطور…. گفت پیش ما نمیای؟؟؟؟ گفتم چرا.. حتماً.. از پشت میزم بلند شدم برم تو اتاقش.. به در اتاقش که رسیدم دیدم داره تلفن حرف میزنه با محمد دوستش
و من از شدت ضایگی دیوارو گاز گرفتم…. Blush
------------
2- حمزه جان برای جواب این سوالت , تعریف این دو مورد رو به صورت جدا بهت میگم:

هنر طراحي از قديمي ترين روش هايي است كه انسان براي بيان احساسات خود به كار گرفته است. طراح با ابزار بسيار ساده و بيشتر به كمك خطوط، احساساتي را كه كلمات قادر به بيان آن نيستند، نمايان مي كند. طراحي باز آفريدن تصاوير عيني و نمايش تصاوير ذهني براي تجسم بخشيدن به واقعيت است.
طراحي در معناي تخصصي، مفاهيم و كاربردهاي متنوعي را در بر مي گيرد. از اين رو مانند واژه هنر با يك تعريف مشخص نمي توان تمام جنبه هاي آن را بيان كرد. طراحي در هر دوره مفهوم خاصي داشته و هر هنرمندي ديد و شيوه شخصي خود را ابراز كرده است.

و تعریف گرافیک:
طراحى گرافيک در واقع اصطلاحى است عام براى حرفه‌اى متشکل از طراحى حروف، تصويرسازي، عکاسى و چاپ به‌منظور ارائه اطلاعات يا آموزش.

پس این دو در همدیگه ادغام هستند و نمیشه جدا از هم در نظر بگیریم.
------------
3- به احتمال زیاد باز هم به همین حرفه وارد میشدم
------------
4- بهترین طرحی که زدم , مربوط به تصویر پدر و مادرم بود , که وقتی دیدند خیلی خوشحال شدند , که با خوشحالیشون خدا تمام دنیا رو بهم داد 12_002
------------
5- کلاس اول دبستان بودم تحت تاثیر این حرفا که نباید به غریبه آدرس خونتون رو بدید، روز اول به راننده سرویس آدرس اشتباهی دادم و از یه مسیری الکی تا خونه پیاده رفتم و تازه فرداش موقعی که سرویس دنبالم نیومد تازه شاهکارم معلوم شد برای خانواده Smile
------------
6- منتظریم 10_004

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - kafshduzak - 10-13-2012 07:21 PM

خیلی خوشحال شدم که محمد رو صندلی نشست چون هم کارش به کارم ربط داره و هم جزو علاقه هامه
درگوشی اینم بگم که فعلا اولین صندلی داغی هست که دارم پیگیریش میکنم Yosef.gif

محمد جان دوست داری بهمون بگی که میزان درآمد ماهانه چقدر هستش ؟؟ ( نمیدونم چرا بچه های وب دوست ندارن اینو اعلام کنن Yosef.gif)
در حال حاظر به صورت کارمندی برای جایی کار میکنید یا به صوت فریلنسر ؟؟
واسه به روز کردن دانش طراحی خودت برنامه خاصی داری ؟؟؟ ( میدونیم که اگه به روز نشیم از غافله عقب میمونیم )
در حین طراحی وب هیچ وقت نشد که به برنامه نویسی server side علاقه مند بشی ؟؟؟ و پیگیریش کنی ؟؟
تو هم معتقدی باید بین طراحی وب و توسعه وب باید یکی رو انتخاب کرد و حرفه ای ادامه داد ؟؟؟

همین دیگه ممنون
پ.ن : خیلی واسم جالب بود که یکی از نقطه عطف های زندگیمون دقیقا مشابه هم بود و اون هم مجید علوی زاده گل بود
انصافا من هم خیلی چیزا از ایشون یاد گرفتم و یه جورایی با ایشون شروع کردم

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - mohammadshamosi - 10-14-2012 10:09 PM

(10-13-2012 07:21 PM)kafshduzak نوشته شده توسط:  خیلی خوشحال شدم که محمد رو صندلی نشست چون هم کارش به کارم ربط داره و هم جزو علاقه هامه
درگوشی اینم بگم که فعلا اولین صندلی داغی هست که دارم پیگیریش میکنم Yosef.gif

محمد جان دوست داری بهمون بگی که میزان درآمد ماهانه چقدر هستش ؟؟ ( نمیدونم چرا بچه های وب دوست ندارن اینو اعلام کنن Yosef.gif)
در حال حاظر به صورت کارمندی برای جایی کار میکنید یا به صوت فریلنسر ؟؟
واسه به روز کردن دانش طراحی خودت برنامه خاصی داری ؟؟؟ ( میدونیم که اگه به روز نشیم از غافله عقب میمونیم )
در حین طراحی وب هیچ وقت نشد که به برنامه نویسی server side علاقه مند بشی ؟؟؟ و پیگیریش کنی ؟؟
تو هم معتقدی باید بین طراحی وب و توسعه وب باید یکی رو انتخاب کرد و حرفه ای ادامه داد ؟؟؟

همین دیگه ممنون
پ.ن : خیلی واسم جالب بود که یکی از نقطه عطف های زندگیمون دقیقا مشابه هم بود و اون هم مجید علوی زاده گل بود
انصافا من هم خیلی چیزا از ایشون یاد گرفتم و یه جورایی با ایشون شروع کردم

ممنون آقای نصیری , شما لطف دارید
1- از زمانی که شرکت رو راه اندازی کردیم ماهانه درآمد کلی بین 1.5 تا 2 تومن بوده ( البته فعلا ) ولی فعلا داریم کلی خرج میکنیم و قسط و وام میدیم ( یه چیزی هم از جیبمون میذاریم روش)
انشالله در آینده نزدیک اوضاع رو به راه تر میشه
------------
2- با علی همکارم دو نفری مشغول کار هستیم
------------
3- 100% , چون اگه دانش و تواناییمون رو به روز نکنیم خیلی عقب میمونیم
------------
4- چرا خیلی شده , ولی متاسفانه هنوز وقت نشده که به صورت کامل روش وقت بذارم ولی برنامه ریزی دارم میکنم که روی این مورد هم کار کنم , البته تا الان سعی کردم احتیاجات خودمون رو خودم برطرف کنم.
------------
5- در این مورد بستگی به علاقه فرد داره , من خودم سعی میکنم روی هر دو مورد کار کنم , ولی نه به این صورت که دلسرد بشم و خسته کننده برام بشه , سعی میکنم یک مورد رو به نتیجه برسونم و بعد سراغ مبحث بعدی برم.
----
ممنون محمد جان 10_004

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - مــجــیــנ - 10-15-2012 09:32 PM

سلام
بازار طراحی درايران چطور هست؟
آینده بازار طراحی درايران را چطور میبینی؟
به نظرت برای شروع یادگیری این شغل از کجا باید شروع کنیم؟
کارت را دوست داری؟
بهترین مشوقت کی بود؟؟
گرفتن کار دردسر نداره؟؟
تا حالا ضرر دادی؟چقدر بوده؟
هدف نهائیت چیه؟
برای تبلیغات در شغلت از چه روشهایی استفاده میکنی؟

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - اقاي ايـــده - 10-15-2012 10:11 PM

سلام جناب شموسي
به نظرت ايا در كارت ميتوني تنها با مهارت در كارهاي گرافيگي موفق بشي؟؟؟؟؟

RE: یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi - mohammadshamosi - 10-15-2012 11:28 PM

(10-15-2012 09:32 PM)مجید (...) نوشته شده توسط:  سلام
بازار طراحی درايران چطور هست؟
آینده بازار طراحی درايران را چطور میبینی؟
به نظرت برای شروع یادگیری این شغل از کجا باید شروع کنیم؟
کارت را دوست داری؟
بهترین مشوقت کی بود؟؟
گرفتن کار دردسر نداره؟؟
تا حالا ضرر دادی؟چقدر بوده؟
هدف نهائیت چیه؟
برای تبلیغات در شغلت از چه روشهایی استفاده میکنی؟
سلام مجید جان
1- بازار طراحی و کلا هنر رو توی ایران فعلا نه میشه بگیم خوبه نه میشه گفت بد !
خیلی افراد سودجو از آثار و طرح های دیگران استفاده میکنند.
یا یکسری افراد تازه کار با پایین بردن هزینه خدمات , ارزش کار رو پایین میارند
-------------
2- انشالله آینده بسیار خوبی در این عرصه داریم. طراحان و مبتکران خیلی بزرگی داریم در ایران که با استفاده از این عزیزان این هنر اصیل بیشتر از این پر رونق ترمیشه.
-------------
3- اگر عاشق این حرفه باشیم , سختی های اون هم هموار میشه, باید از کلاس های پایه و تمرین های مداوم شروع کرد.
-------------
4- عاشق کارم هستم.
-------------
5- خودم!
-------------
6- با رقابتی که در بازار هست , بله مشکل هست, ولی اگه جایی برای خودمون باز کنیم دیگه مشکل نیست چون مشتری خودش به دنبالمون میاد.
-------------
7- بله ضرر هم دادم , ولی برام تجربه خوبی بود , هم کار دولتی بود هم شخصی
-------------
8- به مرحله ای برسم که از این دغدغه های ذهنی راحت بشم و با آرامش کامل به کارم برسم و فراهم کردن آسایش
-------------
9- راستش تبلیغات زیادی نکردم و سعی کردم با تحویل کار خوب به مشتری , کارم معرفی بشه
ولی برای شرکت تبلیغات شهری گرفته تا پیامک انبوه و...
(10-15-2012 10:11 PM)سجاد دانشفر نوشته شده توسط:  سلام جناب شموسي
به نظرت ايا در كارت ميتوني تنها با مهارت در كارهاي گرافيگي موفق بشي؟؟؟؟؟

سلام آقای دانشفر
خیلی عوامل هست که باعث موفقیت میشه
از تحویل طرح مناسب
تا تحویل به موقع سفارشات!
و...
ولی همه این عوامل بر حسب شرایط خودش هست که اگر شرایط مورد مناسب نباشه این عوامل هم به تناسب کمتر میشه