سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
موتورجستجوگرایرانیsalam - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=107)
+--- انجمن: سرگرمی ها، دردودل ها و سلامتی یک میلیاردر (/forumdisplay.php?fid=50)
+---- انجمن: متن و مطالب جالب (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: موتورجستجوگرایرانیsalam (/showthread.php?tid=4614)

موتورجستجوگرایرانیsalam - jahanagahi - 10-10-2012 06:30 PM

Salam/ موتور جستجو گر ایرانی

۱- وسعت دامنه جستجو:
از آنجا که هر یک از موتورهای جستجو از قبیل google ، bing ، ask ،blekko ، yahoo ، yandex و zal تنها بخشی از دنیای وسیع اینترنت را تحت پوشش خود دارند، استفاده از سلام وسعت دامنه جستجو را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

۲- افزایش دقت:
در سلام با به کارگیری روش های نوین هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و استفاده از مدل های پیشرفته ریاضی، دقت نتایج جستجو در همه زبان ها افزایش یافته است. همچنین طراحی الگوریتم های اختصاصی سازگار با ویژگی های زبان فارسی، افزایش مضاعف دقت جستجوهای فارسی را به همراه داشته است.

۳- توجه به زبان فارسی
سلام با توجه به ویژگی های زبان شیرین فارسی طراحی شده است. کاربرانی که سروکار بیشتری با موتورهای جستجو داشته اند، به خوبی متوجه این نکته خواهند شد که سلام زبان فارسی را بهتر می فهمد و نیازهای کاربران فارسی زبان را بهتر برآورده می کند. این ویژگی در امکاناتی از قبیل تکمیل خودکار(Auto Complete)، ریشه یابی لغات (Stemming)، تصحیح غلط های املایی، پیشنهادات مشابه(Related Suggestions)، ابهام زدایی (Clarifying) و دسته بندی مفهومی نتایج (Conceptual Classification) بیشتر نمایان می شود.

۴- حذف دام های تبلیغاتی: (تله های تبلیغاتی)
یکی دیگر از ویژگی های سلام، فناوری منحصر به فرد حذف هوشمند دام های تبلیغاتی (Spam) در آن است. ضعف موتورهای جستجوی رایج در تشخیص این دام ها زمینه ای برای رشد قارچ گونه آنها به خصوص در فضای وب فارسی شده است. برای حل این معضل، فرایند های محاسباتی پیچیده و دقیقی مبتنی بر روش های داده کاوی(Data Mining) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) در سلام طراحی و پیاده سازی شده است که نتیجه آن تشخیص و حذف هوشمند بیش از ۵ میلیون نتیجه غیرواقعی است.

۵- صرفه جویی در زمان:
با افزایش دقت در انتخاب و پالایش نتایج(Smart Refinement) و چینش بهینه آنها در فهرست نتایج و همچنین حذف موارد ناخواسته و تبلیغاتی، میانگین زمان صرف شده توسط کاربران برای یافتن نتایج دلخواه کاهش می یابد.

مواردی که ذکر شد تنها بخشی از ویژگی های سلام است. دسترسی آسان به امکانات منحصر به فرد دیگری نیز در سلام تعبیه شده است که برای اطلاع از آنها کافی است چند بار در سلام جستجو کنید.

سلام محصول بیش از دو سال و نیم تلاش متخصصان و برنامه نویسان شرکت بیان است. بیان به عنوان مجموعه ای دانش محور و پیشتاز در فناوری های نوین اینترنتی امیدوار است توانسته باشد گامی کوچک برای دسترسی بهتر و آسان تر ایرانیان به دنیای اینترنت برداشته باشد.

موتور جستجوگر سلام

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - toofan245 - 10-10-2012 06:37 PM

من که خوشم اومد خداییش اون موقع که گوگل ف ی ل ت ر بود bing و yahoo اصلا چیزهایی رو که من میخواستم رو پیدا نمیکردن و همش چرت و پرت تحویل میدادن اما این موتور جستجوی سلام هرچی هست خیلی خوب و سریع سرچ میکنه

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - 3ObHaN - 10-10-2012 06:41 PM

بسیار بسیار جالب بود ، امیدوارم موفق باشند .

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - حامد - 10-13-2012 04:20 PM

خود کفایی از نوع مجازیش!!!!!

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - مهدی گل محمدی - 10-13-2012 08:22 PM

فوق العاده بود واقعا لذت بردم.
دم همه متخصص های حوزه فناوری اطلاعات گرم
خیلی حال کردم.

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - هومان هرمزدی - 10-13-2012 08:27 PM

یه نکته جالب: در تنظیمات این موتور بخشی هستش که امکان تنظیم این که از نتایج کدام موتور جست و جو چقدر استفاده کنه رو به شما میده.یعنی این موتور جست و جو مستقل نیستش.هزینه راه اندازی موتوری مثل گوگل وحشتناکه و پهنای باند و دیتاسنتر فوق العاده ای میخواهد که تجهیزات نظامی ایران هم دسترسی به اون تجهیزات ندارند.
از بین موتورهای گوگل و بینگ و یاهو یکیشون باید حداقل 25 درصد فعال باشه

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - mohammadshamosi - 10-13-2012 08:59 PM

بعد از یکسری موتور جستجوگر ایرانی که این چند سال دیدم , واقعا این یکی رو خوشم اومد.
مهمتر اینکه تو جستجو , سایت و وبلاگم رو پیدا کرد Smile پس خوبه

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - هومان هرمزدی - 10-13-2012 09:14 PM

(10-13-2012 08:59 PM)mohammadshamosi نوشته شده توسط:  بعد از یکسری موتور جستجوگر ایرانی که این چند سال دیدم , واقعا این یکی رو خوشم اومد.
مهمتر اینکه تو جستجو , سایت و وبلاگم رو پیدا کرد Smile پس خوبه

در این مورد حرف نداره.سایت من رو هم تویه صفحه اولش آورده بود.ذوق مرگ شدم.12_002

RE: موتورجستجوگرایرانیsalam - seraj - 10-14-2012 08:07 PM

صفحه خانگی من گوگل بود ..........
اما الان سلام رو جایگزین کردم اگه خیلی کارآیی هم نداشته باشه مشکلی نیست.......