سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
غلط های املایی!تذکر دهید! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: راهنمای سایت (طرز استفاده و اهداف) (/forumdisplay.php?fid=109)
+--- موضوع: غلط های املایی!تذکر دهید! (/showthread.php?tid=4595)

صفحه ها: 1 2 3

غلط های املایی!تذکر دهید! - بهنام ذوالفقارزاده - 10-09-2012 12:50 PM

سلام دوستان بزرگوار
لطفا همگی لغت "زمینه" را در انجمن جستجو کنید.
نتیجه را ببینید: در 30 تاپیک از واژه "زمینه" بجای "زمینه" استفاده شده است که به نظر نادرست است.
من خیلی زیاد با این غلط املایی برخورد کردم و دیدم که دیگه داره این کلمه باب میشه. بخاطر این به همه دوستان بگم که احتمالا این نحوه نگارش با کلمه " ضمیمه" اشتباه شده است.
دوستان دقت فرمایید.از یک میلیاردر این اشتباهات بعید است.

RE: املای درست واژه """""زمینه""""" حتما ببینید - کامیار کاظمی - 10-16-2012 12:03 AM

دوستان عزیز
در صورت مشاهده غلط های املایی دیگر در تاپیک ها، در این بخش اعلام فرمائید تا در بانک داده سایت قرار گیرد تا در صورت استفاده غلط، بصورت اتوماتیک توسط سیستم، درست آن جایگزین شود.
برای مثال کلمات زیر "از این به بعد" در صورتی که اشتباها استفاده شود، درست ان جایگزین می شود :
ز میمه ----> ضمیمه
ض مینه----> زمینه

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - Delta.H - 10-26-2012 07:52 PM

دوستان عزیز برای چندمین بار خواهش میکنم به املای کلمات دقت بیشتری داشته باشید بعضی پستها به قدری غلط املایی یا اصطلاحات عجیب دارند که آدم تحمل خواندن آنها تا آخر را ندارد!
نمیدانم بعضی از عزیزان چرا از روشهای نگارش غیر معمول استفاده میکنند که نه شکل رسمی دارد نه گفتار عامیانه و دوستانه و نه حتی با یک لهجه و گویش خاصی!!!
مدیران محترم اگر لازم باشد لینک پستهای حاوی اغلاط املایی زیاد را در اینجا قرار دهیم!

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - maaari - 10-26-2012 10:28 PM

(10-26-2012 07:52 PM)Delta.H نوشته شده توسط:  دوستان عزیز برای چندمین بار خواهش میکنم به املای کلمات دقت بیشتری داشته باشید بعضی پستها به قدری غلط املایی یا اصطلاحات عجیب دارند که آدم تحمل خواندن آنها تا آخر را ندارد!
نمیدانم بعضی از عزیزان چرا از روشهای نگارش غیر معمول استفاده میکنند که نه شکل رسمی دارد نه گفتار عامیانه و دوستانه و نه حتی با یک لهجه و گویش خاصی!!!
مدیران محترم اگر لازم باشد لینک پستهای حاوی اغلاط املایی زیاد را در اینجا قرار دهیم!

متاسفانه من هم توی پُست ها اینو زیاد دیدم. مثلا" یکی همین امروز خوندم که نوشته بود (آب انجیل) که منظورشون آب انجیر بوده. بعضی اوقات آدم می مونه که یک آدم دبستان به بالا چه فکری میکنه که اشتباه می نویسه و فرق کتاب انجیل رو با میوه ی انجیر نمی دونه... Undecided

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - بيلا بالا - 12-11-2012 01:30 PM

اقايون غلط يابي از من
زحمت تصحيح و رفعش با شما دوستان و مديران دست اندركار
ما را كه قابل ندونستين با وجود اينكه هم پ.خ به اقا كاميار دادم و هم به استاد عزيزمون اقاي قربانيان
مده اشتباهات در كلماتي نظير
كلن=كلآ يا حداقل كلا
حد عقل=حداقل
كاملن=كاملآ
و از اين قبيل كلمات

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - بيلا بالا - 12-11-2012 01:35 PM

ممنون از این که زحمت کشیدید و نذرتون را با ما مشورت کردید

نظر نه نذر نه نضر نه نزر

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - jahanagahi - 12-11-2012 01:44 PM

(12-11-2012 01:30 PM)alimardaniyan نوشته شده توسط:  اقايون غلط يابي از من
زحمت تصحيح و رفعش با شما دوستان و مديران دست اندركار
ما را كه قابل ندونستين با وجود اينكه هم پ.خ به اقا كاميار دادم و هم به استاد عزيزمون اقاي قربانيان
مده اشتباهات در كلماتي نظير
كلن=كلآ يا حداقل كلا
حد عقل=حداقل
كاملن=كاملآ
و از اين قبيل كلمات

باور کنید خیلی دوستت دارم و برایت احترام قائلم. اگر یادتان باشد در پستی خواهش کردم جملات را کتابی مرقوم فرمائید , شما فرمودید عادت کردم که با لهجه بنویسم. اشتباه که نکردم؟بخاطر این مسئله گفتم کمی بگذرد تا من به ادمین عزیز و دوست داشتنی پیشنهاد شما را مطرح کنم.پس من سهل انگاری نکردم؟

(10-09-2012 12:50 PM)behnam67 نوشته شده توسط:  سلام دوستان بزرگوار
لطفا همگی لغت "زمینه" را در انجمن جستجو کنید.
نتیجه را ببینید: در 30 تاپیک از واژه "زمینه" بجای "زمینه" استفاده شده است که به نظر نادرست است.
من خیلی زیاد با این غلط املایی برخورد کردم و دیدم که دیگه داره این کلمه باب میشه. بخاطر این به همه دوستان بگم که احتمالا این نحوه نگارش با کلمه " ضمیمه" اشتباه شده است.
دوستان دقت فرمایید.از یک میلیاردر این اشتباهات بعید است.

آقا بهنام جان 2 واژه ای که مرقوم فرمودید (زمینه) هر دو یکی است؟؟
درکل از عزیزان درخواست می شود قبل از انتقال پست غلط های املائی و حتی انشائی را تصحیح فرمائید..

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - بيلا بالا - 12-11-2012 02:18 PM

حرف زدن با عدم‌های بیهوده و منفی

آدم

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - بيلا بالا - 12-11-2012 02:35 PM

باور کنید خیلی دوستت دارم و برایت احترام قائلم. اگر یادتان باشد در پستی خواهش کردم جملات را کتابی مرقوم فرمائید , شما فرمودید عادت کردم که با لهجه بنویسم. اشتباه که نکردم؟بخاطر این مسئله گفتم کمی بگذرد تا من به ادمین عزیز و دوست داشتنی پیشنهاد شما را مطرح کنم.پس من سهل انگاری نکردم؟

استاد من ،اون مطلب لهجه را مزاح كردم
شما هم درست فرموديد
من به هيچ عنوان حتي يه لحظم فكر سهل انگاري شما تو ذهنم خطور نكرد
من كاملآواقفم كه با تمام وجودواسه انجمن انرژي صرف ميكنين
اگر در اين مورد سوءتفاهمي پيش امد به نشانه صداقت گرفتار روي ماهتان را ميبوسم

RE: غلط های املایی!تذکر دهید! - jahanagahi - 12-11-2012 04:27 PM

(12-11-2012 02:35 PM)alimardaniyan نوشته شده توسط:  باور کنید خیلی دوستت دارم و برایت احترام قائلم. اگر یادتان باشد در پستی خواهش کردم جملات را کتابی مرقوم فرمائید , شما فرمودید عادت کردم که با لهجه بنویسم. اشتباه که نکردم؟بخاطر این مسئله گفتم کمی بگذرد تا من به ادمین عزیز و دوست داشتنی پیشنهاد شما را مطرح کنم.پس من سهل انگاری نکردم؟

استاد من ،اون مطلب لهجه را مزاح كردم
شما هم درست فرموديد
من به هيچ عنوان حتي يه لحظم فكر سهل انگاري شما تو ذهنم خطور نكرد
من كاملآواقفم كه با تمام وجودواسه انجمن انرژي صرف ميكنين
اگر در اين مورد سوءتفاهمي پيش امد به نشانه صداقت گرفتار روي ماهتان را ميبوسم

ببخشید من جدی گرفته بودم. باور کنید وجود شما دنیائی از انرژی مثبت در فضای انجمن پخش میکند.خیلی عزیزی.