سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: بخش آموزش سایت (/forumdisplay.php?fid=132)
+--- موضوع: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ (/showthread.php?tid=4083)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - مهدی گل محمدی - 08-26-2012 06:51 PM

بعد از یه مدت که خود من از دوستان استفاده کردم و از اطلاعات خوبشون بهره بردم.و در پیرو پیام خصوصی های متعددی که دوستان برای بنده ارسال می کنن تا نحوه کار و سرمایه و ووووو رو بدونن.
تصمیم گرفتم که خودمم هر چی اطلاعات دارم در اختیار دوستان بزارم.
پس عزیزان هر سوالی در زمینه چاپ(ریسو-سیلک-افست) و صحافی داشتن تا اونجایی که از عهده ام بر بیاد درخدمتتون هستم.

درضمن تنها من پاسخگو نیستم اگر دوستان هم جواب سوالات رو میدونستن پاسخ بدن تا همگی استفاده کنیم.

با تشکر.
مهدی گل محمدی

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - ast0300 - 08-26-2012 07:22 PM

با سلام

اقا مهدی اگه لطف کنی و یه مقدمه از نحوه ورود به این کار و سرمایه لازم رو ذکر کنی ممنون میشم

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - مهدی گل محمدی - 08-26-2012 07:30 PM

راسیتش رو بخواین ورود من به این کار به صورت اتفاقی بود.
بعد تعیین هدف برای کار و بعد جدیت در به انجام رسوندن هدف بود

من وقتی وارد این کار شدم به همراه آقا ناصر گل که از بچه های همین انجمن هست با نفری حدودا 1 میلیون و 300 هزار تومن دستگاه هارو خریداری کردیم به مدت تقریبا یک ماه در منزل کاررو ادامه دادیم بعد با اجاره یک مغازه کاررو به به مغازه انتقال دادیم.
دستگاه هایی که ما برای کارمون در ابتدا تهیه کرده بودیم به شرح زیر بود:
1-دستگاه چاپ ریسو گراف مدل RN2000
2-دستگاه برش A3
3-دستگاه پرفراژ دستی A3
4-دستگاه شماره زن دستی(آلمانی)
5-دستگاه منگنه زن 15mm

نحوه کار ما در ابتدا کار با همکار بود و سپس با ورود به مغازه کار با مشتری رو اغاز کردیم.

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - ali zobeid - 08-27-2012 01:39 AM

سلام.
لطفا درباره خط کامل ریسو گراف توضیح بدین.میزان هزینه ثابت و در گردش آن و میزان سود و بازگشت سرمایه؟چگونگی تهیه دستگاه؟و اینکه دستگاه نو باشه یا کار کرده؟
همچنین میزان ساعتی که باید در روز به این کار اختصاص بدیم تا به سود دهی برسه؟
نوع بازاریابی به چه شکلی باشه؟

با تشکر.

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - مهدی گل محمدی - 08-27-2012 10:04 AM

برای چاپ تک رنگ و یا دو رنگ مجزا (نه به صورت ترکیبی) برروی کاغذ از دستگاه های ریسو گراف استفاده میشود.منظور شما از خط کامل ریسو گراف رو به درستی متوجه نشدم.اگرمیشه باز ترش کنید.
میزان هزینه خرید دستگاه حدودا 2.5 تا سه میلیون میباشد.و میزان هزینه در گردش هم باید حدودا 1 تا 2 میلیون باشد.(خرید کاغذ،مرکب،مستر و....).
در چاپ ریسو گراف نحوه محاسبه کارها براساس یک فرم میباشد.هر فرم شامل 1000 برگ A4 یا دو بسته کاغذ A4 را شامل میشود.برای چاپ هر فرم مبلغ 3500 تومان از همکار و مبلغ 6500 تومان از مشتری گرفته میشود.با احتساب کسر هزینه های مرکب و مستر مصرف شده سود خالص در کار با همکار2900 تومان و در کار با مشتری 5900 تومان میباشد.اگر شما روزانه تنها 5 فرم چاپ نمایید در هرروز تقریبا 30 هزار تومن از مشتری به شما سود میرسد و اگر برای همکار 5 فرم چاپ نمایید حدودا15000 تومان برای شما سود خواهد داشت.مدت زمان بازگشت سرمایه حدودا 8 تا 12 ماه میباشد.
برای تهیه دستگاه ها میتوانید در بازار چاپ جستجو نمایید ولی مشکلی که در این مورد میباشد نبود ارائه خدمات پس از فروش برای دستگاهها میباشد.چون دستگاه ها به صورت استوک در بازار عرضه میشود.پس از خرید با مشکلاتی روبرو میشوند که وجود یک تعمیرکار خوب و گارانتی برای دستگاه الزامی میباشد.
دستگاه های نو با دستگاه های کارکده چیزی حدود 5 میلیون اختلاف قیمت دارند. و بهتر است که دستگاه خریداری شده استوک باشد.
برای خرید دستگاه در تهران باید به بهارستان-خ ظهیرالاسلام-پاساژ شقایق مراجعه کنید(در صورت تمایل بنده میتوانم هنگام خرید شما را راهنمایی کنم)
میزان ساعت کاری بستگی به نوع کار میباشد.اگر تنها چاپ باشد روزانه برای کسانی که شغل اول دارند و این شغل برایشان به عنوان شغل دوم میباشد حدودا 5 ساعت کافی میباشد ولی اگر به غیر از چاپ صحافی و کارهای جانبی هم باشد چیزی حدودا 8 ساعت در روز نیاز می باشد.
در بازار کار شغل چاپ یک سری کانون های تبلیغاتی هستند که کار این کانون ها تنها بازاریابی خدمات چاپی و تبلیغاتی است.این کانون ها هیچ کدام دستگاه های مذکور را ندارند و از همین جهت تمامی کارهایشان را به چاپخانه ها میدهند.شما میتوانید صحبت کنید و کارهایشان را با قیمت همکار انجام دهید برای این کار باید به تمام کانون ها ی محل زندگیتون مراجعه کنید.
برای بازاریابی از مشتری هم بهترین مشتریان این شغل،مشاغل خدماتی مثل:رستوران ها،تاسیساتی ها،آرایشگاه های زنانه و..... مراجعه کنید اینها هرماه حداقل 5 هزار عدد تراکت رو چاپ میکنند.

باز سوال دیگه ای بود من در خدمتم.

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - Delta.H - 08-27-2012 04:09 PM

سلام مهدی جان
منم چندتا سوال دارم در این زمینه

اول اینکه دستگاه چاپ ملخی چی هست و چه فرقی با افست داره؟

دوم قیمت چاپ تراکت تک رنگ و چهار رنگ الان تو تهران چنده و حداقل سفارش باید چندتا باشه؟(اگه زحمتی نیست سایزای مختلف را بگین)

سوم چاپ پوستر گلاسه روغنی 4رنگ A3 , A4 هم قیمت و حداقل تیراژ لطفا

البته سوال زیاد دارم ولی به تدریج می پرسم Big Grin: ممنوم

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - مهدی گل محمدی - 08-27-2012 05:19 PM

من در خدمتم آقا حمزه

1-این کلمه که در واقع به اسم یه نوع دستگاه لترپرس ساخت شرکت آلمانی هایدلبرگ اشاره داره صرفا از نوع حرکتی که این دستگاه داره و بازوهای شبیه پاهای ملخ اون ، ساخته شده بهش ملخی گفته میشه ولی عموما در هیچ منبع خارجی شما نمی تونید اسمی از ملخی پیدا کنید .اساسا از لترپرس(ملخی) برای چاپ حروف استفاده می شه.قدیمی ترین روش کار هم برای آماده کردن لوح چاپ استفاده از روش حروف چینی حروف چاپی سربی در کنار هم و استفاده از اون برای چاپ بوده.باید گفت که روش لترپرس و استفاده از اون امروز با به وجود اومدن روش هایی مثل چاپ افست و دیگر روش های چاپی از اون حالت یک روش عمومی و خیلی رایجش بیرون اومده. پس می شه گفت حروف چینی سربی هم به اون معنای عامش دیگه منسوخ شده. اون چیزی که در ایران و از روش لترپرس باقی مونده یک روش اختصاصی برای انجام دادن یک سری کارهای خاص هست.
اما کارهایی که می شه امروزه با لترپرس انجام داد بیشتر به سمت قالب زنی متمایل هست. در این حالت از روش لتر پرس برای انواع کارهای پرفراژ زنی و ایجاد خط تا و یا قالب زنی و برجسته کاری استفاده می شه که همگی در اندازه عموما محدود و مشخص دستگاه به عنوان یک روش تکمیلی بعد از چاپ به کار می رن. شما با استفاده از روش لترپرس می تونی برای کارهایی که احتیاج به خط تا دارن یا احتیاج هست که یه حالت برجسته کاری روی اونها ایجاد بشه با استفاده از کلیشه هایی که ساخته می شه یا فرمی که باستفاده از ابزار حروف چینی سربی در چاپخونه ساخته می شه استفاده کنی. همینطور می تونی از اون به عنوان یک دستگاه دایکات و قالب زنی ( خصوصا از نوع مسطح این دستگاه ) برای ساخت مثلا جعبه یا کلا قالب زنی استفاده کنی. یکی دیگر از استفاده های این دستگاه کاربرد اون در شماره زنی سریال بر روی ورقهای چاپی هست که با اضافه کردن یک قطعه خاص به دستگاه امکان پذیره. البته همونطور که گفتم دیگه کمتر برای چاپ به اون عنوان استفاده از مرکب از این دستگاه استفاده می شه ولی هنوز هم میشه جاهایی رو پیدا کرد که با استفاده از این روش کارت تبریک و دعوت چاپ می کنن. اما به هر حال استفاده از این روش و تحت نام لترپرس بستگی به کاربرد خاصی داره که شما باید در نظرش بگیری و می شه ابتکارات جالبی هم با توجه به خصوصیت این روش برای اون در نظر گرفت.

2-قیمت چاپ تراکت تک رنگ در تهران(ریسو گراف)-برای همکار هر فرم3500 تومان و برای مشتری 6000 تومان میباشد.A3 فرمی 5000تومان برای همکار و 8000 تومان برای مشتری میباشد.حداقل سفارش 1 فرم(1000 برگ)میباشد.
قیمت چاپ تراکت 4 رنگ در تهران سایزA5 تحریر حداقل تیراژ 5000 برگ 1رو:72000 تومان-----2رو:82000تومان(همکاری)-در سایز A4: یکرو:140000تومان-----دورو:160000تومان
گلاسه هم 2000 برگ حداقل سفارش میباشد که سایز A5 یکرو:52000تومان و دورو:62000تومان-در سایز A4:یکرو:100000تومان و دورو:120000تومان میباشد

3-چاپ پوستر هم در سایز A4 با چاپ دیجیتال:برگی 800 تومان و سایز A3 برگی1500 تومان میباشد و حداقل سفارش 50 برگ است.

باز هم اگر سوالی بود من در خدمتم.

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - sinior - 08-27-2012 07:16 PM

شما مغازتون کجاست؟

چند وقته مغازه دارید؟

حدودا درامد هفتگی تون چقدره؟

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - مهدی گل محمدی - 08-27-2012 07:29 PM

ما مغاززمون تو تهران.شهر چهاردانگه اس.
7 ماهه.
حدودا 200 تومن.(چون ما زیاد تو مغازه نیستیم ولی بیشتر از این هم میشه)

RE: سوالات شما عزیزان در زمینه چاپ - sinior - 08-27-2012 07:54 PM

به جز مغازه

هزینه تجهیزات چقدر میشه؟