سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=3974)

برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - امید شاه محمدی - 08-14-2012 06:31 PM

دوستان سلام یک زمین کشاورزی به مساحت 8هکتار دارم روی یک تپه به ارتفاع 150 متر از یک رودخانه پر آب می خوام آبیش کنم چطوری مجوز چاه بگیرم

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - goldmen - 08-14-2012 07:01 PM

اگر منظور شما حفر شاه هست که بستگی به منطقه اتون ازسخت تا غیر ممکن شرایط فرق میکند
ولی اینکه از رودخانه بتونید آب بگیرین اینو باید حتما از جهاد کشاورزی بپرسین

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - Delta.H - 08-14-2012 07:23 PM

(08-14-2012 06:31 PM)امید شاه محمدی نوشته شده توسط:  دوستان سلام یک زمین کشاورزی به مساحت 8هکتار دارم روی یک تپه به ارتفاع 150 متر از یک رودخانه پر آب می خوام آبیش کنم چطوری مجوز چاه بگیرم
سلام دوست عزیز
شما اگه فقط 150 متر با رودخانه فاصله داری چه نیازی به حفر چاه هست؟
یه موتورپمپ دیزلی یا برقی اگر دسترسی داری لب رودخانه نصب کن با یک کانال یه اگه تفاوت ارتفاع داری با لوله آب بکش استفاده کن.
البته همانطور که دوستمون گفتن ممکنه نیاز به موافقت جهاد کشاورزی داشته باشی اما خیلی جاها هم اگر زمین لب رودخانه باشه زیاد گیر نمیدن.

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - goldmen - 08-14-2012 07:40 PM

(08-14-2012 07:23 PM)Delta.H نوشته شده توسط:  
(08-14-2012 06:31 PM)امید شاه محمدی نوشته شده توسط:  دوستان سلام یک زمین کشاورزی به مساحت 8هکتار دارم روی یک تپه به ارتفاع 150 متر از یک رودخانه پر آب می خوام آبیش کنم چطوری مجوز چاه بگیرم
سلام دوست عزیز
شما اگه فقط 150 متر با رودخانه فاصله داری چه نیازی به حفر چاه هست؟
یه موتورپمپ دیزلی یا برقی اگر دسترسی داری لب رودخانه نصب کن با یک کانال یه اگه تفاوت ارتفاع داری با لوله آب بکش استفاده کن.
البته همانطور که دوستمون گفتن ممکنه نیاز به موافقت جهاد کشاورزی داشته باشی اما خیلی جاها هم اگر زمین لب رودخانه باشه زیاد گیر نمیدن.

چون تیتر عنوانشون درخصوص مجوز حفر شاه بود در اون خصوص گفتم

ولی
حرف شما هم متین
ولی اگر قرار باشد همه از کنار رودخانه بایک موتور آب بگیرن بنظر شما آب رودخانه آخر مسیرش چقدر میشه؟

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - Delta.H - 08-14-2012 07:53 PM

حرف شما هم کاملا متین استاد

بنده قصد جسارت نداشتم منتها یه برام جای سواله که زمین کشاورزی در 150 متری رودخانه چطور تا حالا از این رودخانه آبیاری نمیشده!

من اون چیزی که گفتم بر اساس چیزایی که دیدم اینجا تو خوزستان حاشیه کارون تا حداقل 5کیلومتر(به جز مناطق شهری) از سالیان متمادی زمینها آبیاری میشه و اکثرا بدون مجوز چون از ابتدا بودن اونجا حالا در سالهای اخیر کشاورزی اومده یه تعداد از موتورخونه هارو بسته و مجوزصادر میکنه اما دیگه نه 8هکتار اونم بیخ گوش رودخونه!

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - مهدی 1 - 08-15-2012 12:25 AM

اگه از آب رودخانه سهم دارید که هیچی با 150 متر لوله پولیکا و دو تا موتور پمپاژ هم می تونید آب را سر زمین بیارید
ولی اگه از قدیم سهمی از آب رودخانه نداشتید . تشریف می برید سازمان مربوطه و روال کار مجوزها را جویا می شید . اگه خدای ناکرده بعد از چند ماه دوندگی جواب شدید ، اونوقت تشریف بیارید تا کارهای بد بد یادتون بدیم

موفق باشید

RE: برای دریافت مجوز چاه مرا راهنمایی کنید - امید شاه محمدی - 08-18-2012 06:49 PM

ممنونم از لطفتان، منظورم 150 متر ارتفاع است ولی در کل فاصله 300 متر می شود بعد در خواست مجوز چاه کردم و سوال کردم گفتن که تازه مجوز های سال 80 آمده بااین حال می ترسم که بدون کمک دولتی نتونم مکانیزه اش کنم