سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: ما شروع کردیم! شما چطور؟ (/forumdisplay.php?fid=125)
+--- موضوع: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی (/showthread.php?tid=3806)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - rdx12 - 09-11-2013 06:54 PM

سلام
خسته نباشید
دوست من ممنون که پاسخی برای پیام من دادید. واقعا باید بگم از صمیم قلب خوشحالم که کارتون رو اینقدر خوب محکم و کاملا اصولی شروع کردید. باید اعتراف کنم بعد از مطالعه پست هاتون به قدری انرژی گرفتم که کار مطالعات طرح تولیدی که چند وقتی هست ذهنم رو مشغول کرده رو شروع کردم.
9 ماه پیش به برکت د و ل ت فخیمه وقت یکی از پروژه هامون که با وزارت نیرو قرارداد داشتیم به علت تحریم ها در 98% متوقف شد، دیگه نتونستیم تجهیزات رو وارد کنیم. کارفرما هم به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نرفت و با تمام توانی که یک دستگاه دولتی میتونه داشته باشه ضمانت نامه های ما رو به اجرا گذاشتن، و اون اتفاقی که نباید میوفتاد افتاد؛ و یک جوان 28 ساله کار آفرین با بزرگترین چالش عمرش تا اون لحظه مواجه شد. 500 میلیون تومان ضمانتنامه رو گذاشتن اجرا و بانک شد طرف حساب من؛ 1 ماه ضرب العجل دادند تا مبلغ رو به حساب بانک واریز کنم. مجبور شدم خونه و ماشین و اجناس و هرچی که داشتم و نداشتم رو بفروشم تا زندون نرم. راحت بگم یک شبه همه چی رو از دست دادم تا اونجا که دفتر شرکت رو تعطیل کردم و رفتم نشستم تو خونه. 6 ماه اینجوری گذروندو تا اینکه 3 ماه پیش به خودم اومدم. دوباره بلند شدم و شروع کردم این بار خیلی خیلی محکمتر و مصممتر از 12 سال پیش و با کوله باری از تجریه.
دوست من یه خواهشی از شما دارم اونم اینه. حتما یک مشاور حقوقی خوب و کار بلد بگیرید. هیچ قراردادی رو بدون نظر مشاور حقوقیتون امضاء نکنید! من دقیقا از همینجا ضربه خوردم. مشاور در زمینه مسائل بیمه و مسائل اداره کار و مسائل قراردادهای کارگرانتون حتما داشته باشید چون در این موارد مسائلی پیش میاد که قابل پیش بینی دقیق نیستند. و در نهایت انظباط مالی رو در واحد مالی و حسابداری شرکت به هیچ وجه فراموش نکنید زیرا مسائل مربوط به مالیات کاملا کار تخصصی و پیچیده ای هست.
منو ببخشید که اینقدر با صراحت لحجه با شما حرف میزنم چون با تمام وجود دوست دارم که در کارتون حتما موفق باشید(شما باید موفق شوید).

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 09-11-2013 10:17 PM

(09-11-2013 06:54 PM)rdx12 نوشته شده توسط:  سلام
خسته نباشید
دوست من ممنون که پاسخی برای پیام من دادید. واقعا باید بگم از صمیم قلب خوشحالم که کارتون رو اینقدر خوب محکم و کاملا اصولی شروع کردید. باید اعتراف کنم بعد از مطالعه پست هاتون به قدری انرژی گرفتم که کار مطالعات طرح تولیدی که چند وقتی هست ذهنم رو مشغول کرده رو شروع کردم.
9 ماه پیش به برکت د و ل ت فخیمه وقت یکی از پروژه هامون که با وزارت نیرو قرارداد داشتیم به علت تحریم ها در 98% متوقف شد، دیگه نتونستیم تجهیزات رو وارد کنیم. کارفرما هم به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نرفت و با تمام توانی که یک دستگاه دولتی میتونه داشته باشه ضمانت نامه های ما رو به اجرا گذاشتن، و اون اتفاقی که نباید میوفتاد افتاد؛ و یک جوان 28 ساله کار آفرین با بزرگترین چالش عمرش تا اون لحظه مواجه شد. 500 میلیون تومان ضمانتنامه رو گذاشتن اجرا و بانک شد طرف حساب من؛ 1 ماه ضرب العجل دادند تا مبلغ رو به حساب بانک واریز کنم. مجبور شدم خونه و ماشین و اجناس و هرچی که داشتم و نداشتم رو بفروشم تا زندون نرم. راحت بگم یک شبه همه چی رو از دست دادم تا اونجا که دفتر شرکت رو تعطیل کردم و رفتم نشستم تو خونه. 6 ماه اینجوری گذروندو تا اینکه 3 ماه پیش به خودم اومدم. دوباره بلند شدم و شروع کردم این بار خیلی خیلی محکمتر و مصممتر از 12 سال پیش و با کوله باری از تجریه.
دوست من یه خواهشی از شما دارم اونم اینه. حتما یک مشاور حقوقی خوب و کار بلد بگیرید. هیچ قراردادی رو بدون نظر مشاور حقوقیتون امضاء نکنید! من دقیقا از همینجا ضربه خوردم. مشاور در زمینه مسائل بیمه و مسائل اداره کار و مسائل قراردادهای کارگرانتون حتما داشته باشید چون در این موارد مسائلی پیش میاد که قابل پیش بینی دقیق نیستند. و در نهایت انظباط مالی رو در واحد مالی و حسابداری شرکت به هیچ وجه فراموش نکنید زیرا مسائل مربوط به مالیات کاملا کار تخصصی و پیچیده ای هست.
منو ببخشید که اینقدر با صراحت لحجه با شما حرف میزنم چون با تمام وجود دوست دارم که در کارتون حتما موفق باشید(شما باید موفق شوید).
سلام دوست گرامی
ممنون از نکته ای که فرمودید. راجع به مسائل مالی یک مقدار ضعف داریم که شما هم به خوبی به اون اشاره کردید و ممنون . من حتما در مسائل مالی یک انظباطی رو ایجاد می کنم. اما راجع به مسائل حقوقی باید به عرض برسونم از ابتدا یکی از وکلای درجه یک با ما کار می کنه و بهمون مشاوره می ده. تا الان هم یک ریال نگرفته . !!!!! می دونید چرا . چون من با صداقت رفتم و همین نکته هایی رو که شما فرمودید بهش گفتم و ازش خواستم کمک کنه تا بعدا که کار راه افتاد از خجالتش در بیایم . ایشون هم با دیدن صداقت من قبول کردن . الان تمام قراردادهامون با نظارت ایشونه.
ضمنا یه توصیه به شما با توجه به اتفاقاتی که واستون افتاده . حتما کتاب رقص عقاب ها را تهیه کنید و بخونید . حتما این کارو بکنید به شدت به احوال فعلی شما می خوره.
انشاءالله موفق باشید.

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - rdx12 - 09-13-2013 06:31 PM

ممنون از اینکه راهنمایی کردی. در حال حاضر دور چهارم این کتاب رو دارم می خونم. ولی متاسفانه از بس فکرم شدیدا درگیر هست هنوز نتوستم نکات اون کتاب رو که رو تعیین هدف هستش رو عملی کنم.

ویرایش شد/ناظم

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 09-13-2013 08:37 PM

سلام دوستان
از اونجا که ما دوست داریم تمام کارامون رو حساب باشه با تصمیمی که گرفتم 2 نفر نیرویی که جذب شده بودن رو فرستادم پیش یکی مشاورای خوبی که خودم باهاش در ارتباط بودم تا زیر و بم اونها رو دربیاره. می دونید من به عنوان مدیرعامل باید با روحیات پرسنلم کاملا مچ باشم و خصوصیات اونها رو کامل بدونم تا در حین کار مشکلات معمول اتفاق نیفته.
یه جور پیشگیریه.
موفق باشید

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 09-16-2013 08:20 PM

سلام دوستان.... امروز یه مقاله می خوندم ورشکستگی تجارت کوچک..
یکی از عواملی که باعث ورشکستگی بنگاه های کوچک می شود : رشد کنترل نشده کسب و کار است.!!!!!!!
پس دوستانی که شروع کردن مواظب باشن گاهی وقتا پول درآوردن یهویی هم باعث نابودی می شه.
رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
.....

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - rasoul.es1989 - 09-17-2013 12:48 AM

(09-16-2013 08:20 PM)mohamad javad نوشته شده توسط:  سلام دوستان.... امروز یه مقاله می خوندم ورشکستگی تجارت کوچک..
یکی از عواملی که باعث ورشکستگی بنگاه های کوچک می شود : رشد کنترل نشده کسب و کار است.!!!!!!!
پس دوستانی که شروع کردن مواظب باشن گاهی وقتا پول درآوردن یهویی هم باعث نابودی می شه.
رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
.....
ثروتمندان پول را دشمن خود نمي دانند !
ثروتمندان بر پول در اوردن متمركز ميشوند!
ثروتمندان نگاهشان به پول منطقي است .[/b]

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - ms7ir - 09-19-2013 12:08 PM

سلام آقا محمدجواد ، میبخشید که به اسم کوچک نوشتم آخه فامیلتون رو نمیدونم . آیا کار تولیدتون شروع شده لطفاً بگید در چه مرحله ای هستید و محصولاتتون از کی به بازار عرضه میشه .
خیلی خوشحالم که کار شما به مرحله انتهایی از لحاظ سرمایه گذاری رسیده و به مرحله بهره برداری رسیده ولی همیشه یادتون باشه که برای رسیدن به اینجا چه سختیها و مشکلاتی رو پشت سر گذاشتید ، پس نگذارید به هیچ عنوان درجا بزنید یا به بیراهه بروید . با آرزوی موفقیت و خبرهای خوش شما .

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 09-19-2013 10:43 PM

سلام به همه دوستان.
ممنون از انرژی مثبتی که می فرستید.....
با یکی از رئیس شعبه ها قبلا واسه یه وام مضاربه صحبت کرده بودم . امروز واسم ردیف کرد واسه هفته دیگه واریز می کنن. راجع به اینکه چطوری این وام رو گرفتم فعلا نمی تونم چیزی بگم ولی بعدا حتما توضیح میدم.

هماهنگ کردم 2 نفر نیرویی که گرفتیم تو مهرماه 7 نوبت میرن تهران واسه آموزش . البته با هزینه شرکت ....
موفق باشید

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 10-01-2013 10:29 PM

سلام به دوستان عزیز...
تا 15 روز آینده طرح بسته بندی محصولمون هم آماده میشه . مشکلات همینطور میاد ولی ترجیح می دم واسه روحیه دادن به خودم چیزی نگم..
ضمنا یه تاپیک ایجاد کردم به اسم اعطای نمایندگی فروش . هر کدوم از عزیزان که مایلن نمایندگی فروش محصول ما رو بگیرن از طریق اون تاپیک پیگیری کنند.
ممنون و متشکر

RE: ما بالاخره شروع کردیم ..... اونم طوفانی - mohamad javad - 10-02-2013 07:26 AM

لیس للانسان الا ما سعی.