سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چه کاری رو شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: چه کاری رو شروع کنم؟ (/showthread.php?tid=3709)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

چه کاری رو شروع کنم؟ - amiryazdani138 - 07-14-2012 06:36 PM

سلام.
من چند تا کار مورد نظرم است که می خواهم راه اندازی کنم ولی نمی دونم که کدوم رو شروع کنم. یعنی نمی دونم کدوم درآمد بیشتری داره.
1 - خدمات چاپ
2 - خدمات حسابداری
3- خدمات تایپ و صفحه آرایی
4 - خدمات کامپیوتری سیار (نصب ویندوز ، ویروس یابی ، پارتیشن بندی ، نصب نرم افزار)
توی هیچ کدوم هم تجربه ندارم. فقط مورد 4 رو خوب بلدم و سرعت تایپم هم بد نیست.
به نظرتون کدوم رو شروع کنم بهتره؟

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - goldmen - 07-14-2012 07:59 PM

خدمات چاپ وخدمات تایپ وصفحه آرایی رو میتونی دریک کار انجام بدی
خدماتکامپیوتری سیار بستگی به شهر داره که هرچی شهر بزرگتر باشه بهتر ولی درعوض بحث اطمنیان به کار شما وجذب مشتری برای کارتون نیاز به یک مغازه ثابت یا معرف دارین

چون میگین درکار آخری آشنایی بیشتری دارین سعی کنید این کار رو برای کار آیندتون درنظر بگیرین

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - P@RSA - 07-14-2012 10:40 PM

برو دنبال كاري كه بلدي. البته بشرطي كه جاي پيشرفتي هم براش در نظر بگيري(هدفمند باشي).

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - aaftaab24 - 07-15-2012 12:31 AM

حسابداري رو اگه بلد باشي و تجربه هم داشته باشي خيلي خوبه نياز به مكان هم نداره.اگر اين شرايط رو داريد ميتونم بيشتر راهنماييتون كنم.

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - amiryazdani138 - 07-15-2012 12:40 AM

(07-15-2012 12:31 AM)aaftaab24 نوشته شده توسط:  حسابداري رو اگه بلد باشي و تجربه هم داشته باشي خيلي خوبه نياز به مكان هم نداره.اگر اين شرايط رو داريد ميتونم بيشتر راهنماييتون كنم.
سلام.
بلد که نیستم ، یعنی تجربه کاری ندارم ولی رشتم حسابداریه.
درحد ثبت زدن و گزارشگیری با نرم افزارهای حسابداری رو بلدم.
لطفا در این زمینه مرا راهنمایی فرمایید.

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - aaftaab24 - 07-15-2012 12:42 AM

كارشناسي؟

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - amiryazdani138 - 07-15-2012 12:44 AM

(07-15-2012 12:42 AM)aaftaab24 نوشته شده توسط:  كارشناسي؟
نه کاردانی.
ولی برای آزمون کارشناسی هم ثبت نام کردم.

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - amiryazdani138 - 07-15-2012 01:00 AM

سلام.
آرایشگری چطوره نسبت به مشاغل ذکر شده؟ در آرایشگری هم مهارتی ندارم ولی می تونم با شرکت در کلاس هاس فنی حرفه ای مهارت لازم رو بدست بیاورم.

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - مهدی گل محمدی - 07-15-2012 08:59 AM

متاسفانه امیر جان وضعیتتو درک میکنم.شما الان کار برات مهم نیست فقط دنبال درآمد هستی.اینطوری هیچ فایده ای نداره.دوستان انجمن یادشونه که من هم برج 8 پارسال دنبال چه کارایی بودم.بسته بندی حبوبات ،کارگاه قند خردکنی و.... هی از این شاخه به اون شاخه میپریدم و فقط فکر و ذهنم پول درآوردن بود.ولی دیدم اینطوری فایده ای نداره و رفتم سراغ علاقم و امروز خداروشکر تا حدودی به اون چیزی که میخواستم رسیدم.

شما هم اول هدفت رو مشخص کن بعد برو دنبال علاقت(در ضمن با میلیاردر درونت هم یه بحث و گفتگویی داشته باش.اون بهتر میتونه کمکت کنه)

RE: چه کاری رو شروع کنم؟ - amiryazdani138 - 07-15-2012 09:43 AM

سلام.
درسته آدم باید بره دنبال علاقه اش ولی این علاقه وقتی بدست می آید که کاری رو شروع کنیم و پس از مدتی در صورتی که توانایی انجام اون کار رو داشتیم به اون کار علاقه مند می شویم.
مثلا یک نفر که از هیچ کاری اطلاعی نداره و یا اینکه تجربه ای توی هیچ کاری نداره و می خواهد از صفر شروع کند از کجا بدونه که به چه کاری علاقه داره؟ این طور نیست؟
مثلا من خودم به انجام کارهای کامپیوتری زمانی علاقه پیدا کردم که ابتدا با نصب چندتا ویندوز شروع کردم و این کار برایم لذت بخش بود در صورتی که قبل از این کار اصلا نمی دونستم کامپیوتر چی هست.
( متن میلیاردر درون توی کدوم مجله به ثبت رسیده؟ چطوری باید تهیه کنم؟ )