سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- انجمن: تجسم خلاق و خلاقیت (/forumdisplay.php?fid=69)
+---- موضوع: ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت (/showthread.php?tid=3683)

ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - صدفی - 07-10-2012 01:32 AM

ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت

تحقيقات نشان مي دهند اگر مي خواهيد خردمند وبا تدبير باشيد مي بايست دست كم تا ساعت22:04 به طور كامل بيدار بمانيد.بر اساس اين تحقيقات از قرار معلوم اين ساعت بهترين زمان براي رسيدن به لحظه اكتشاف ويافتن مي باشدكه مي توان مانند ارشميدس گفت: يافتم. بررسي روي 1426 نفر انسان بالغ نشان مي دهدحدود يك چهارم افراد احساس مي كنند اغلب طرحهاي ماهرانه ومبتكرانه را زماني خلق مي كنند كه تادير وقت كار مي كنند.بعد از ظهر هنگامي كه بيشتر مردم مشغول به كار هستند زماني طاقت فرساست و98 درصد نظرسنجي ها نشان مي دهدبيشتر افراد احساس كسالت مي كنند.در اواخر روز كاري خلاقيت كاهش چشم گيري مي يابدودر حدود ساعت 16:30 به كمترين ميزان خود مي رسد.هنگامي كه از انان پرسيدندچه روش هايي به خلاقيت بيشتر كمك مي كند 44 درصد شان گفتند: دوش گرفتن.

تحقيقات ايتاليايي در سال 2006 نشان دادكساني كه تا دير وقت بيدار مي مانند ايده هايشان مبتكرانه تر است.بر اساس اين تحقيقات افراد شب زنده دارافكار خلاقانه تري دارندشايد به اين دليل دوست دارند متفاوت تر وبي قانون تر از كساني باشند كه سحر خيز هستندوشايد خلاقيت دليل خوبي براي بيدار ماندن باشد.

RE: ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - ناصر صادقی - 07-10-2012 09:24 AM

دم متخصصان ایتالیائی گرم عجب تحقیقی انجام دادند.

RE: ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - بهداد - 07-10-2012 09:46 AM

فوق العاده عالی بود اما چرا کل تحقیق را نذاشتید ؟؟؟ اگر داخل جزواتم پیداش کنم حتما همین جا میزارم تا همه مطالعه کنند
با تمام این تفاسیر فوق العاده بود - با سپاس از شما

RE: ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - صدفی - 07-12-2012 12:19 AM

(07-10-2012 09:46 AM)بهداد نوشته شده توسط:  فوق العاده عالی بود اما چرا کل تحقیق را نذاشتید ؟؟؟ اگر داخل جزواتم پیداش کنم حتما همین جا میزارم تا همه مطالعه کنند
با تمام این تفاسیر فوق العاده بود - با سپاس از شما

دوست عزیز متاسفانه من تحقیق کاملش رو نداشتم
ممنون میشم شما اگر دارید زحمتشو بکشید

RE: ساعت 22:04 بهترين زمان براي خلاقيت - mohammad62 - 10-17-2012 06:21 PM

واقعا جالب بود
مرسی