سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
شروع به کار سایت ویکالا - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: ما شروع کردیم! شما چطور؟ (/forumdisplay.php?fid=125)
+--- موضوع: شروع به کار سایت ویکالا (/showthread.php?tid=3603)

صفحه ها: 1 2

شروع به کار سایت ویکالا - reimei - 06-28-2012 03:54 AM

سلام دوستان؛
ایده ویکالا حدودا ۴ سال پیش موقعی که ترم سوم کارشناسی رو می‌گذروندم به ذهنم رسید. پایان‌نامه‌م هم یه چیزی تو این مایه‌ها بود. تا اینکه امسال احساس نیاز کردم نیاز به جایی دارم که فایل‌هام رو بفروشم و با خودم فکر کردم حتما افراد زیادی هستن مثل من که همچین نیازی رو احساس می‌کنند. واسه همین ویکالا رو نوشتم و خوشحالم از اینکه الان آنلاینه.
http://www.vkala.com

RE: شروع به کار سایت ویکالا - اقاي ايـــده - 06-28-2012 07:15 AM

سلام دوست عزيز
در ابتدا بهتون تبريك ميگم و اميدوارم در كاري كه شروع كرديد موفق باشيد.
اما يك سوالي كه در مورد اينجور كارها پيش مياد. و خيلي هم شايد از نظر افراد مهم باشد.
اينكه به فرض من ميام يك جنسي رو قرار ميدم براي فروش.
خوب در سيستم ويكلا ايا من كاربر دسترسي به اين موضوع دارم كه ببينم چندنفر فايل منو خريد كردند؟؟؟؟
اگر بله ميتوان كه خوب هست و جاي شك كردند كمتر ميشود.
ولي اگر اين امكان وجود ندارد.انوقت من كاربر از كجا بدونم چقدر فروش رفته است و سهم پورسانت من اين هزينه واقعي هست.
اين سوال نه براي سايت ويكالا بلكه براي همه سايت هاي اينچنيني صدق ميكند.
ممنون خواهم شد توضيحاتي رو در اين مورد بديد.
با تشكر

RE: شروع به کار سایت ویکالا - reimei - 06-28-2012 09:38 AM

(06-28-2012 07:15 AM)سجاد دانشفر نوشته شده توسط:  سلام دوست عزيز
در ابتدا بهتون تبريك ميگم و اميدوارم در كاري كه شروع كرديد موفق باشيد.
اما يك سوالي كه در مورد اينجور كارها پيش مياد. و خيلي هم شايد از نظر افراد مهم باشد.
اينكه به فرض من ميام يك جنسي رو قرار ميدم براي فروش.
خوب در سيستم ويكلا ايا من كاربر دسترسي به اين موضوع دارم كه ببينم چندنفر فايل منو خريد كردند؟؟؟؟
اگر بله ميتوان كه خوب هست و جاي شك كردند كمتر ميشود.
ولي اگر اين امكان وجود ندارد.انوقت من كاربر از كجا بدونم چقدر فروش رفته است و سهم پورسانت من اين هزينه واقعي هست.
اين سوال نه براي سايت ويكالا بلكه براي همه سايت هاي اينچنيني صدق ميكند.
ممنون خواهم شد توضيحاتي رو در اين مورد بديد.
با تشكر
با سلام و قوت بخیر خدمت دوست عزیزم؛
بله. در گنترل پنل کاربری همه این موارد وجود داره. من‌جمله خلاصه حساب مالی، تاریخ فروش هر کالا، آمار کامل پورسانت‌ها و ...

RE: شروع به کار سایت ویکالا - اقاي ايـــده - 06-28-2012 10:32 AM

ممنونم از پاسخگويي شما
انشالا به زودي شاهد پيشرفت هرچه بهتر شما باشيم.
موفق پيروز باشيد.

RE: شروع به کار سایت ویکالا - مهدی گل محمدی - 06-28-2012 11:24 AM

سلام دوست من تبریک میگم بابت افتتحا سایتت.
میشه بگی چه فایل هایی رو بیشتر میشه گذاشت.
قیمتی که باید براش تعریف کنیم چقدر باشه؟؟؟؟؟؟

RE: شروع به کار سایت ویکالا - reimei - 06-28-2012 11:34 AM

(06-28-2012 11:24 AM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  سلام دوست من تبریک میگم بابت افتتحا سایتت.
میشه بگی چه فایل هایی رو بیشتر میشه گذاشت.
قیمتی که باید براش تعریف کنیم چقدر باشه؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز؛
فایلهایی مثل انواع ایبوک، فونت، کد سیو گیم‌ها و در کل هر فایل به درد بخوری که اندازه‌ش از ۲۰ مگابایت کمتر باشه و مطابق قوانین سایت باشه.
قیمت دست خودتونه. طبیعتا باید مصالحه‌ای باشه بین قیمت و تعداد فروش.

RE: شروع به کار سایت ویکالا - alicpu - 06-29-2012 10:10 AM

دوست عزیز سلام
نوشتید ایبوک خوب ایا می شود خودمان نیز کتاب بنویسیم در کامپیوتر و بعد به فروش برسانیم . به تعداد زیادی یا نه
الان سیستم شما چند کاربر دارد .
و بعد مثلا ما یک کتاب نوشتیم که واقعا خوب و کاربر جذب کننده باشد ایا امکان دارد همه ان را بخرند

RE: شروع به کار سایت ویکالا - reimei - 06-29-2012 01:18 PM

(06-29-2012 10:10 AM)alicpu نوشته شده توسط:  دوست عزیز سلام
نوشتید ایبوک خوب ایا می شود خودمان نیز کتاب بنویسیم در کامپیوتر و بعد به فروش برسانیم . به تعداد زیادی یا نه
الان سیستم شما چند کاربر دارد .
و بعد مثلا ما یک کتاب نوشتیم که واقعا خوب و کاربر جذب کننده باشد ایا امکان دارد همه ان را بخرند

بله؛ ایتن امکان وجود دارد. محدودیتی در تعداد نیست. فایل چیزیه که با فروشش از تعدادش کم نمیشه، پس به هر میزانی میشه فروخت.
تعداد فروش به تعداد کاربران بستگی نداره. این بازدیدکننده‌گان کالای شما هستند که در صورت علاقه کالای شما رو می‌خرند.
تعداد فروش به تبلیغ خود شما هم بستگی داره. شما وقتی یه فایلی اضافه می‌کنید، می‌تونید لینک همکاری در فروشش رو در وبسایتتون بذارید. در این صورت هم فایلتون رو می‌فروشید و هم به جای 10% ، 5% کارمزد ازتون کسر میشه(5% کسر شده از 10% مربوط به لینک همکاری در فروشه)
مطلب بعدی زیرمجموعه گیریه. اگه زیرمجموعه‌ای داشته باشید، هم به ازای فروش و هم به ازای خرید اون زیرمجموعه درصدی به شما تعلق میگیره.
تجربه چند ساله من از زندگی این رو بهم ثابت کرده برای اینکه سیستمی سود ده باشه باید برای همه ذی‌نفعاش سوددهی کنه. سعی کردم این تجربه‌م رو به طور کامل در ویکالا پیاده‌سازی کنم.
این سه تا لینک رو هم لطفا ببینید:
http://www.vkala.com/index.php/site/about
http://www.vkala.com/site/faq
http://www.vkala.com/site/rules

RE: شروع به کار سایت ویکالا - alicpu - 06-29-2012 03:09 PM

سایت خوبیه . ولی یک سوال این سایت هنوز کاربر زیاد ندارد درسته تا بتوان مثلا یک کتاب خوب نوشتیم در یک زمینه و بگذاریم برای فروش سود ببریم .

RE: شروع به کار سایت ویکالا - reimei - 06-29-2012 06:44 PM

(06-29-2012 03:09 PM)alicpu نوشته شده توسط:  سایت خوبیه . ولی یک سوال این سایت هنوز کاربر زیاد ندارد درسته تا بتوان مثلا یک کتاب خوب نوشتیم در یک زمینه و بگذاریم برای فروش سود ببریم .
میزان فروش به شناخته شدن سایت، مخصوصا از نظر موتورهای جستجو بستگی داره.