سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: راه های کسب درآمد در ایران (/forumdisplay.php?fid=2)
+---- انجمن: کسب و کار آنلاین در ایران (/forumdisplay.php?fid=104)
+---- موضوع: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی (/showthread.php?tid=3461)

صفحه ها: 1 2

چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - amir_sky - 06-12-2012 06:13 PM

سلام دوستان
هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی چقدره ؟
راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به مجوز داره ؟
یه فرد مبتدی هم میتونه یه فروشگاه رو مدیریت کنه ؟

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - 369369 - 06-12-2012 06:40 PM

سلام .
هزینه ها متفاوته . بستگی داره بخوای بدی کسی برات طراحی کنه . یا از سیستمهای واسطه استفاده کنی .
(فکر می کنم سیستمهای واسطه رو قبلا براتون گفته باشم )
تا حالا که مجوز نخواسته . ولی تازگیا گفتن باید نماد اعتماد الکترونیکی بگیرن که تعداد خیلی خیلی کمی دنبال این قضیه رفتن . و جدیدا هم گفتن این جور فروشگاهها نباید در محل مسکونی فعالیت کنن که تا حالا کسی زیر بار این قضیه نرفته .
بله همه می تونن فروشگاه رو مدیریت کنن . خیلی راحته

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - امیر مرادی فر - 06-12-2012 07:07 PM

سلام
فروشگاه اینترنتی اولین مورد جنس خود فروشگاه مهمه بعد دیگر موارد .

یه فرد مبتدی هم می تونه راحت مدریتشون کنه

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - 369369 - 06-12-2012 07:45 PM

مسلما کسی که به فکر ایجاد فروشگاه اینترنتی هست مسئله محصول رو از قبل حل کرده .

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - kafshduzak - 06-12-2012 07:46 PM

شما میتویند با کمتر از 10 هزارتومان هم یک فروشگاه اینترنتی راه بندازین اما قطعا موفقیت چندانی به دست نخواهید آورد
چرا که برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی واقعی خیلی خیلی بیشتر از اینها نیاز به سرمایه + دانش + خلاقیت + فکر هستش.
نمونه یک فروشگاه الکترونیکی واقعی هم دیجی کالا - البسکو - آدینه بوک هستش نه سایت های زردی که یه روز عینک میفروشن یه روز تیشرت و یه روز عطر

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - amir_sky - 06-12-2012 11:18 PM

ممنون دوستان
من از نظر محصول مشکلی ندارم ... فقط نگرانیم از بابت مدیریتش بود.
یکی از دوستان به سیستم های واسطه ای اشاره کرده بود ... اگه میشه درباره اش توضیح بدین...

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - amir_sky - 06-13-2012 12:54 AM

از دوستان انجمن کسی میتونه فروشگاه اینترنتی طراحی کنه ؟

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - teddy.team - 07-31-2012 08:24 PM

مدیریت وبسایتهای امروزه کاره ساده ای هست...
فقط نیاز به تجربه داره

وبسایتهای زیادی هست که آموزشهایی رو گذاشتن. فقط باید وقت براش صرف کنید

اما سایتهایی که ما طراحی میکنیم درکنارش آموزش هم هست... یعنی طراحی سایت بعلاوه آموزش مدیریت سایت
درصورتی که نیاز داشتید بفرمایید

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - MohamadMJ - 07-31-2012 08:50 PM

سلام دوست من
باید دید شما قصد دارین در چه حد وارد این حرفه بشین و چه محصو.لاتی برای فروش دارین.
ببین فروشگاه یه چیزیه الان میشه با یه دامین ساده و یه مقدار هاست جمعه 20 تومن برای یکسال اوکی کرد.
میشه چندین میلیون خرجش کرد.

یه سری فروشگاه ساز داریم که پولین و خب بر اساس امکاناتی که به شخص میده اون فروشگاه ساز پول میگیره.
یه سری فروشگاه ساز هم داریم رایگانه و خب خوب و بد داره و نمیشه روی پشتیبانیش و امکاناتش مثل پولیا حساب کرد ولی اگر قرار باشه زیاد خرج نکنی وردپرس رو پیشنهاد میکنم
چرا :
رایگانه. قالب تا دلت بخواد هست براش. این مدیریت محتوی به صورت پیشفرض هم بهینه شده برای موتور های جست و جو. کار باهاش آسونه

خب مورد بعدی شرکت پست و اسال محصولات.
اینجا 2 راه داری.
1. یه سری شرکتها هستن میان پول ازت میگیرن و قرار داد میبندن از طرفت با پست مثل فرستنده یا مارکت سنتر. به این صورت که مامور از اداره پست هفته ای مثلا یک بار یا دوبار میاد در خونه محصولات شمارو میگیره میره میفرسته بعدم که ارسال شد و طرف اوکی داد پولش رو به شما میده. این روش فروش چون خریدار اول محصول رو میگیره بعد پولش رو میده اصولا مطمئن تره واسش و بازده هی بیشتر.
2. فروش نقدی که دیگه نیاز به قرار داد با پست نیست. یعنی شما محصولاتت اونقدری خاص هست که طرف ریسک خرید کنه. خریدار انتخاب میکنه شماره حساب میدین پرداخت میکنه محصول رو بسته بندی میکنید میبرید پست ارسال میکنید براشون.

بازم میگم خود من به شخصه میتونم بهت بگم با 20 تومن فروشگاه ایجاد کنی. میتونمم چند میلیون بگم هزینه کنی براش. اجرای هرچی پول بدی اش میخوریه قدیمه.
موفق باشی
یادم رفت بگم
مدیریتش خب کار با نت یه مهارته که یکم کار کنی آسون میشه برات
شاید اول کار اگه تا حالا کار نکرده باشی سخت باشه برات و حوصلت سر بره ولی خب کم کم دستت راه میافته مثل هر کار دیگه.

مجوز :
همونطور که دوستمون توضیح داد یه نماده جدیدا میگن بگیر. ولی خب فعلا زیاد پیشرفت نکرده و تا بیاد جا باز کنه بین وبمسترها یکم طول میکشه.

نکته :
اگر محصولاتت فیلم و این حرفاست یا محصولات کپی که از ارجینال کپی میکنی اصلا شروع نکن. چون مشکل ساز میشه برات حتی جریمه و زندان.

RE: چند سوال درباره فروشگاه اینترنتی - tavakoli - 07-31-2012 09:06 PM

دوست من شما میتونین برای اطلاعات بیشتر به سایت shopkeeper.ir مراجعه کنی.