سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+---- انجمن: کسب و کار اینترنتی (/forumdisplay.php?fid=129)
+---- موضوع: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی (/showthread.php?tid=3445)

صفحه ها: 1 2

کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - alicpu - 06-11-2012 01:45 PM

با آماندا هوکینگ (Amanda Hocking) آشنا شوید. چند وقتی است که خبرساز شده. آماندا هوکینگ 26 سال سن دارد. او ۹ کتاب را به نام خود منتشر کرده و ماهیانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ نسخه از آن کتابها را بصورت الکترونیکی بفروش می رساند.

کتاب های او هرگز به صورت سنتی منتشر نشده اند. او از فروش ماهانه کتابهای خود پول زیادی به دست می آورد. کتاب های او قیمتی بین ۹۹ سنت تا ۳ دلار دارند و در فروشگاه های آمازون و barnesandnoble با فرمت کیندل یا نوک به فروش میرود.

درحال حاضر ناشر سنتی در جهان وجود ندارد که بتواند به آماندا هوکینگ شرایطی بهتر از آنچه که او درحال حاضر از فروشگاه کیندل بدست می آورد، پیشنهاد کند. این ژانویه او از ۹ عنوان کتاب خود ۴۵۰۰۰۰ نسخه فروخت.

با صرفه بودن فروشگاه کیندل
چرا این اتفاق رخ می دهد و چگونه رخ می دهد؟ اگر شما یک نویسنده مستقل هستید، می توانید کتابهای خود را با قیمتی پایین تر از قیمتی که ناشر سنتی تعیین می کند بفروشید. در این صورت شما پول بیشتری بدست می آورید، زیرا هزینه های شما تنها شامل هزینه تهیه کتاب الکترونیکی و طراحی جلد می باشد بعلاوه سهم نویسنده ای که کتابش بصورت سنتی منتشر شده ۳۰% می باشد در حالی که در این حالت شما ۷۰% دریافت می کنید(در آمریکا).

در ضمن، به دلیل اینکه قیمت کتاب شما ارزانتر است، خوانندگان تمایل بیشتری به خرید داستان شما دارند، حتی اگر نویسنده ای ناشناس باشید. در این روش شما فروش بیشتر و قیمت پایین تری دارید. اما زمانی که به مقیاس کافی برسید، سود بالایی میکنید.

بهترین مزیت آن مقیاس پذیری نامحدود است: کتاب الکترونیکی های شما در فروشگاه ها قرار دارند و هر روز بفروش می رسند اما نه قفسه ای خالی می شود و نه جلدها به پایان می رسند که باعث نگرانی شما شود.

مطمئنا نوشتن به زبان فارسی و انتشار مطلب در وب فارسی، براحتی فروش در فروشگاه آمازون نیست اما این روال در حال گسترش است و نباید بازار فارسی زبانان خارج از کشور را نیز فراموش کنید. حتی اگر خوب داستان می نویسید با یک مترجم همراه شوید و آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و شانس خود را در این فروشگاه ها امتحان کنید.
منبع این مطلب
http://www.bebinim.com/posts/4064
حالا یک سوال دارم کسانی که بلدند از این گونه کار ها بکنند و راه های تحریم را بلدند دور بزنند کلا راه حل ها را بلدند بیایند بگویند
تا با کمک همدیگر یک راه کسب درامد دیگر را امتحان بکنیم

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - MohamadMJ - 06-11-2012 02:06 PM

سلام علي جون
اين كار توي ايران در حال حاظر جواب نميده.
چرا ؟
1. چون متاسفانه نفر اول كه بخره ميزاره واسه دانلود و شعور كپي رايت نداره. ( البته دور از جون بچه هاي خوب خودمون. منظور كلي بود)
2. مرجعي مثل آمازون در اختيار نداريم كه همه جهان بشناسنش و بهش سر بزنن ( زور بزنيم ايران رو پوشش بديم كه بازم كپي ميشه خيل زود. )
3. نه كه كار بدي باشه و سود نداشته باشه ولي خب در اون حدي كه اينا ازش سود ميبرن ما عمرا سود ببريم.

مورد بعدي
من كلا همه مدل پيچوندن بلدم ولي كتاب بايد به زبان انگليسي باشه كه بشه در سطح جهاني فروخت و بايد كاملا آشنايي داشته باشي كه قبلا مثلش نوشته نشده باشه

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - alicpu - 06-11-2012 02:23 PM

نگاه کن محمد جان بیا همون راه ها را بگو من دو تا دوست مترجم دارم می خواهم یک کتاب بنویسیم و به زبان خارجی انها معنی می کنند و بعد تو پی دی اف درستش می کنیم .
من حرفم اینه چگونه در سایت های بزرگ فروشگاهی ان را بفروشیم یعنی مثلا الان این خانم وبلاگ داره .
حالا من می گم وبلاگ نزنیم و بگذاریم در امازون خوب چگونه باید کاری بکنیم به فروش بره
مثلا ایا باید تبلیغ بکنیم یا نه خودش به طور خودکار جستجو می شود در امازون و به فوش می رود
و وقتی به فروش رفت چگونه درامد را دریافت کنیم
محمد جان اگر اطلاعاتی در این زمینه داری به من بدهی خیلی متشکر می شوم ازت برام خیلی مهمه

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - MohamadMJ - 06-11-2012 02:28 PM

ببين علي جون
اول بايد بدوني چي داري مينويسي و در مشابه هاي انگليسي بگردي و صد در صد بهتر از اونا رو ارائه كني

اول كار اميديم به آمازون نداشته باشي ميشه با سايت شخصي شروع به فروشش كرد
حساب هاي آلرت پي و وبماني با تعويض آي پي ميتوني براي شروع كارت حساب باز كني و نيازي به وريفاي هاي سخت نيست.
اعتبارشون اندازه حساب هاي بانكي ديگه نيست ولي خب براي شروع بد نيست

لينك پرداخت هم بهت ميده براي خريد محصول. ميتوني شروع كني و بعد اگر به اميد خدا كار بالا گرفت بري سر مراحل بعدي.

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - alicpu - 06-11-2012 02:32 PM

نگاه کن محمد جان الان یک سوال پیش می اید مثلا الان من یک وبلاگ خارجی بزنم خوب مثلا لینک دانلود کتاب و چند صفحه از ان را بگذارم . و بعد بگوییم برید خرید بکنید اینم چند صفحه نمونه است درسته .
بعد نگاه کن مگر نباید الرت پی وریفای باشد چون ایران را تحریم کرده است و باید مشخصات درست داد .
وبمانی چی
در کل نگاه کن محمد جان اگر بتوانی از اول تا اخر یک توضیح بدهی بهتر می شود
مثلا الان متنی من در بالا نوشتم خوب در باره این خانم و این مقدار فروش
و حالا شما بیا این گونه برای من مثال بزن
الان ایا اگر سایت نداشته باشیم یا وبلاگ نزنیم یعنی نمی شود ان را فروخت .
و کلا چندین راه حل بگو

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - MohamadMJ - 06-11-2012 02:41 PM

وبماني راحته
ببين. سايتي مثل آمازون نياز به درگاه هاي پرداخت مختلفي داره مثل ويزا كارت و و و
خب كلي شرايط ديگه براي اضافه شن محصولات در آمازون وجود داره
همينطوريم نيست كه هركي رسيد محصول بزاره و برو بريم

همين بتوني با يه سايت از خودت كار كني بهتره

در مورد فروش داخل سايت
پرداخت كه وبماني هست
يه دمو از كتابت ميزاري نياز نيست صفحات كتاب باشه. يه سري نكته كه آموزش دايد و اصل آموزشته.
كتابهاي خارجي كه خوب فروش ميرن اصولا اينطورين. روي يه سري نكات خاص كار ميكنن نه اينكه يه چيز عمومي بفروشن. و توي دمو اون موارد خاص رو معرفي ميكنن

توضيح كاملتر از اين نميدونم چي بگم علي جون

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - alicpu - 06-11-2012 02:46 PM

خوب الان بسیار ممنونم بسیار قشنگ توضیح دادی .
پس یک وبلاگ خارجی مثل این خانم بزنیم در بلاگ اسپات . بعد کتابی را که نوشتیم بگذارم در ان با لینک دانلود
و حالا یک سوال یعنی وقتی من در وبمانی ثبت نام بکنم . خودش لینک خرید می ده در مورد این کتاب یا نه باید خودم یک کار های بکنم
لطفا در این مورد توضیح بده .
که چگونه باید لینک خرید ایجاد بکنم .
و بعد الان ما امدیم وبلاگ را زدیم حساب وبمانی را درست کردیم و لینک خرید را هم ایجاد کردیم .
می ماند بازدید کنند انها را از کجا بیاریم شما راهی بلدی استاد

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - MohamadMJ - 06-11-2012 02:53 PM

مشكلي كه داري اينه كه هنوز توي نت د مورد وبمستري يه سري نكات رو نميدوني.
چيزايي مثل بازديد و اينا واسه بعده علي جون نه الان
شما تمركزت رو با برنامه ريزي روي نكات بزار نه اينكه بين الان تا 10 سال آينده هدفت تقسيمش كني اينطوري مطمئنا اصلا شروع نميكني
كلا اصل هنر وبمستر گرفتن بازديد هستشو چيزي نيست كه بهت بگم بيا اينطوري بازديد بگير

در مورد لينك شما ثبت نام كني يه چيزي مثل شماره حساب خودمون بهت ميده. بعد خودت بايد كدش رو كه لينك به ازاي خريد هستش رو پيدا كني و شماره حساب خودت رو لينك محصول رو بهش بدي.

توجه كن مهم ترين نكته رو ازش غافل شدي.
تمركزت الان بايد روي محصولت باشه علي
اصلا ميدوني محصولت چيه ؟ محصولات مشابهت رو ميشناسي ؟
تحقيق الانت بايد اينا باشه نه بدون محصول به پولش فكر كني. نت يكم با دنياي واقعي فرق داره. بعضي چيزها يهويي پيش مياد كه فكرشم نميكني.
مثلا من يه عمرم رو توي نت گذروندم و خيلي وقتها ميگفتم اااااي دل غافل اين همه وقت گذاشتم ولي تجربم به درد خودم ميخوره فقط. بعد ديدم از در و ديوار آدم داره مياد طرفم كه فقط مشاوره بگيره و حتي هزينه هايي خوبي بده. در صورتي كه اصلا بهش كر نميكردم اينطوري بشه.

پس تمركزت رو بزار روي مواردي كه گفتم

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - alicpu - 06-11-2012 02:58 PM

بسیار تشکر می کنم دوست عزیز خیلی بهم کمک کردی ایول بهت

RE: کسب درامد از طریق کتاب الکترونیکی - MohamadMJ - 06-11-2012 03:03 PM

و خداوند دكمه ي سپاس را آفرين ..... Big Grin

اميدوارم موفق باشي در هر حال Heart