سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارآفرین (/forumdisplay.php?fid=108)
+--- انجمن: کارآفرینی (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- موضوع: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني (/showthread.php?tid=3190)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 01:26 PM

با سلام خدمت دوستان عزيز
ميگند هركسي يك توانايي داره و اگر ازش استفاده نكنه به مرور زمان اين توانايي از بين ميره.
توانايي منم فكر كردن و ايده پردازي هست.
متاسفانه با وجود اين قدرت خودم نميتونم ازش بهره ببرم براي همين به جاي بي استفاده موندن و ازبين رفتنش بهتر هست كه در اختيار دوستان باشه.
چه ميشود كرد شايد سرنوشت منم همين هست.
خوب برسيم به موضوع بحث
فكري كه ذهن منو به خودش مشغول كرده استفاده كردن از يك محيط كاري براي دو فعاليت و شغل هست.فعاليتي كه نياز به مكان(فروشگاه كامل) ندارد و ميتواند در كنار يك فعاليت ديگر شروع بكار كند و سود خوبي هم به حاصل بياورد.
حالا بيايد در نظر بگريم كه در كشور از يك فروشگاه خاص 5000 تا وجود داشته باشد با به وجود اومدن يك فعاليت جديد دركنار اين فروشگاه در كل كشور ميتوان 5000 تا شغل ايجاد كرد.
حال در بعضي موارد اين موضوع وجود خواهد داشت كه خود فردي كه صاحب شغل اول هست براي درامد بيشتر فعاليت دوم را هم اداره ميكند در نتيجه براي اين فرد هم سود بيشتر رو نظر خواهد داشت.
مكان ها و شغل ها فراواني وجود دارد.تا حالا يكي دو موردي به ذهنم رسيده است اما هميشه گفتند فكر دونفر بهتر از يك نفر كار ميكند.براي همين در انجمن مطرح كردم تا در مورد ان بهتر بحث گفتگو كنيم.
دو نكته وجود دارد.مورد اول شناسايي شغل ها و فعاليت هايي كه توانايي اضافه شدن يك فعاليت جديد را دارند.
نكته دوم پيدا كردن و ارائه شغل و فعاليت دوم براي شغل هاي اول
به ترتيب كه شما دوستان شغل هارو گفتيد در مورد انها بحث خواهيم كرد
دوستان عزيز لطفا شركت كنند منتظر نظرات و ايده هاي همه شما عزيزان هستيم.

شغل اول
نانوايي
حال سوال اينجاست چه محصول يا خدماتي را ميتوان در نانوايي ارائه كرد؟؟؟؟
بطور مثال: فروش مجلات و فروش فيلم ها سينمايي

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - میلاد - 05-21-2012 01:49 PM

تاپیک خوبیه.اما واسه نانوایی من هرچی فکر کردم هیچی به ذهنم نرسید.با فروش مجلات و فروش فيلم ها سينمايي هم موافق نیستم.حداقل چیزی باشه که یک ربطی هم داشته باشه

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - seraj - 05-21-2012 01:59 PM

توی تبریز یکی از کفاشان یه ایده جالبی رو راه انداخته بودبا وجود اینکه مغازه هم نداشت اما بصورت حرفه ای دوتا شغل رو اداره میکرد (کنار خیابان)
به این ترتیب بود که جلوی چرخ تعمیر خود یه جایی رو باز کرده بود و کتاب و مجله میفروخت و همیشه هم به خاطر اینکه کتاب های کمیاب رو پیدا میکرد و می آورد سرش حسابی شلوغ بود. من خودم هم چند باری ازش خرید کردم .
اگه از اون طرف ها راهم افتاد یه عکس ازش میگیرم و میارم انجمن.

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 02:15 PM

(05-21-2012 01:49 PM)میلاد نوشته شده توسط:  تاپیک خوبیه.اما واسه نانوایی من هرچی فکر کردم هیچی به ذهنم نرسید.با فروش مجلات و فروش فيلم ها سينمايي هم موافق نیستم.حداقل چیزی باشه که یک ربطی هم داشته باشه

ميلاد جان اون مثال بود دوست عزيزم
ايده هاي ناب رو شما بايد بدي
شما به عنوان يك فردي كه ميريد نانوايي دوست داريد چه محصولي و چه خدمتي ارائه بشود و شما استقبال ميكنيد.

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 02:42 PM

(05-21-2012 02:21 PM)میلاد نوشته شده توسط:  چون نانوایی ها محیط گرمی دارن.شاید بشود یک فریزر یک گوشه اش گذاشت و خوراکی های خنک فروخت

IdeaIdea
ايده جالبي هست ولي فقط در تابستان امكانش هست.البته ميشود در زمستان چاي يا كافه ميس داد ولي الان ديگه نانواني ها اكثرا به علت قيمت نان خلوت هستند و زياد مردم در صف معطل نميشوند.

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 03:06 PM

فروش روزنامه يا فروش بليط هاي جشن ها چطور هست؟؟؟

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - مسعود کوچولو - 05-21-2012 04:53 PM

سلام.
نظرتون راجع به کشمش و دیگر خشکبار ها چیه؟

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 05:12 PM

(05-21-2012 04:53 PM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  سلام.
نظرتون راجع به کشمش و دیگر خشکبار ها چیه؟

سلام مسعود جان
يعني در نانوايي كشمش و خشبكار به فروش برساند؟؟؟؟

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - مسعود کوچولو - 05-21-2012 05:13 PM

بله.
همینطور است.

RE: يك مكان- دو فعاليت- كارافريني - اقاي ايـــده - 05-21-2012 05:18 PM

(05-21-2012 05:13 PM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  بله.
همینطور است.
خوبه اينم يك ايده است.ولي بايد ديد نظر ديگر دوستان چطور هست.ولي يك موضوعي هست بايد يك چيزي باشه كه خريد هم خوب داشته باشه.الان خشكبار كمتر از 5000 تومان كه تخمه باشه فكر نكنم پيدا بشه.
نميدونم استقبال ميكنند يا نه؟؟