سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
ایده راه اندازی یک وب سایت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: نظر شما چیست؟ (/forumdisplay.php?fid=123)
+--- موضوع: ایده راه اندازی یک وب سایت (/showthread.php?tid=2515)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - MohamadMJ - 04-13-2012 01:25 AM

آقای کوروش
ایده برا سایت انگلیسی زبانم زیاد داشتم
زبانم زیاد خوب نبود ولی رفتم یه چیزایی هم یاد گرفتم که بشه. ولی از سایت خارجی کسب درآمد کردن خیلی راحته ولی پول بیاد توی جیب ما فوق العاده سخت.
بانک ها که وریفای میخوان. 2-3 تاشون وریفای نمیخوان که اون موقع که من بازار معاملات ارزی جهانی کار میکردم 2-3 دفعه ای حسابام با هرچی در میاوردم به دلایل مختلف بلوک میشد و کلا خونه سازی روی آب بود کار ما.

لیست کاری که ارائه کردین خیلیم خوبه. دو نفره بودنم خیلی خوبه. و خوبتر از همه اونطرف بودنتون و نا محدود بودن دسترسی نت.
اونجا با اینجا قضیش فرق داره. مشکلات اینجا رو بدونی نمیگی کسی سایت انگلیسی بزنه. نه که امکانش نباشه. ولی وب مستر باید قول باشه دیگه. یا یه آشنای درجه اول اونطرف داشته باشه که کارای مالی رو انجام بده. راستی یه سریم سر همین آشنا پول ازم رفت. اشنایی که پیدا شد باحال بود پولو گرفت نداد دیگه.

بحث من اینا نیست اقا کوروش. بحث من اینه.
من نتیجه یه کاری رو نمیدونم بعد بیام شما رو تشویق کنم انجامش بدی. مردونگیه ؟ کمکه ؟
یا مثلا من یه کاری کردم میدونم سختیاش چیاست بیام بگم برو ادامه بده تو میتونی ؟؟؟

بدم میاد بدون فکر حرف بزنم. داریم حرف میزنیم میگن مثلا کی میگه سایت مثل ف/ی/س/ب/و/ک بده. فلانیو فلانی هم راه انداختن توپه. آخه بنده های خدا اونایی که دارین مقایسه میکنین یه کشور نیست. همه کشورا عضو داره. جمعیت سایتاشون از جمعیت آنلاینهای ایرانی بالاتره. بعد اومدین واسه من با توی یه کشور مقایسه میکنین ؟

کلوب رو خوب نگاه کنین. کلوب ایران منظورمه. داره خودشو میکشه. هم خرج میکنه هم 3-4 تا برنامه نویس روشه. سایتی مثل میهن بلاگ تمام یوزراشو بهش میده. با اینحال اکثر وبمسترا میدونن کلوب زیادم حرفی واسه گفتن نداره چرا چون فقط اعضا ایرانین چرا چون خیلی چیزا نباید توش بگی.

من نمیگم با ایده کسی مخالفم که. دارم به دوست عزیزی که میخواد توی ایران همچین سایتی بزنه میگم زیاد فکر دست بالا نکن. به اون نمیرسه. بدون که پس فردا دیدی یکسال کار کردی یوزرات کمه ناراحت نشی بگی عمرم به باد رفت.

خدایا یادم نیست یه فرومی بود طرف زده بود میهن دانلود ماهانه نزدیک 30 میلیون در میاره و منم میخوام سایت دانلود بزنم.
همه گفته بودن بزن آفرین بزن میتونی. بهترین کارو میکنی. به به و این حرفها.
من رفتم گفتم این کارو نکن دوست عزیزم. یه طرف قضیه رو داری میبینی. همه به ما تیکه انداختن و خودتو جمع کن و به تو چه و بزار کارشو بکنه و و و
تا کی وقتی همون فرد اومد توی تاپیکش نوشت بدبخت شدم و شروعش از همین سایت و وقتی که روش گذاشتم بود. چرا چون فکرش چیز دیگه بود و نتیجه چیز دیگه شد. چرا چون میهن دانلود کادرش فقط 10-15 نفره. چون جزء اولین سایتهاست که واسه دانلود شناختنش. چونکه حقیقی که داره به نویسنده هاش میده به ازای هر پست تا 2000 تومنم میده. چونکه ...............

من میگم دست بالا فکر نکنین که بعد پشیمون بشین. اصولا اونی نمیشه که شما فکر میکنید باید بشه.
منظور من هیچ شخص خاصی نیست کلی دارم میگم.

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - kafshduzak - 04-13-2012 10:14 AM

من نمیخواستم به این بحث ورود پیدا کنم اما ناچارم
اقا محمد اینکه شما همش گوشزد میکنی کار نت فلان هستش بیسار هست گزینه ی خوبی هستش اما قبل از هر چیزی یک داستان کوتاه :

میگن هر روز صبح در آفریقا ، آهویی از خواب بیدار میشه و برای زندگی کردن و امرار معاش در صحرا میچره ،
آهو میدونه که باید از شیر سریعتر بدوه ، در غیر اینصورت طعمه شیر خواهد شد ،
شیر هم برای زندگی و امرار معاش در صحرا میگرده ، آخه اون هم میدونه باید از آهو سریعتر بدوه، تا گرسنه نمونه ..
مهم این نیست که تو شیر باشی یا آهو … ،
مهم اینه که با طلوع آفتاب از خواب بلند بشی و برای زندگیت ، با تمام توان و با تمام وجود شروع به دویدن کنی ..

عزیز من شما همینطوری میگین نمیشه نمیشه و من اصرار میکنم میشه و میشه و تو پست های قبلی چندین و چند نمونه واستون ذکر کردم
از همین محمد جواد شکوری هم واستون گفتم که از کجا به کجا رسیده
کار نت دردسر داره اما نمیشه چون دردسر داره نرم طرفش
اتفاقا تو همین پست http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=1946 شما درخواست ایده برای سایتی جدید و تک کردین اما هر ایده ای که
مطرح شده یک دلیل نه گفتن برای اون ذکر کردین.
عزیز من سرعت نت ایران پایینه درست
ف/ی/ل/ت/رینگ داریم درست
کپی رایت نداریم درست
اما همه اینها بهانه هایست که ما داریم برای اینکه کاری رو شروع نکنیم ایجادشون میکنیم

همونطوری که شایان شلیله - پرهام باغستانی - محید علوی زاده - محمد جواد شکوری - آرش زاد - سیاه پوری - امین گرجی - سالار کابلی - و خیلی های دیگه کارشون شروع کردن من این دوستمون و هر
کسی میتونه کار وب رو شروع کنه.

صرفا به تجربه چند تا سایت دانلودی و تفریحی اتکا نکنید

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - کامیار کاظمی - 04-13-2012 11:04 AM

دوستان توصیه میکنم مقاله زیر را بخوانید. شخصا برایم جالب بود و شاید بی ربط به بحث اخیر نیز نباشد.

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=2593

RE: ایده راه اندازی یک وب سایت - spiderboy - 04-16-2012 01:29 PM

با سلام
معذرت می خوام دو سه روزی نتونستم بیام.
به نظر میاد این مدتی که نبودم بحث یه کم به جاهای دیگه کشیده شده.البته چون من عضو تازه وارد هستم و در مورد حرف هایی که زده شد اطلاع زیادی ندارم بهتر دونستم در موردشون اظهار نظر نکنم.

در مورد فعالیت خودم بگم : تلفنی با یکی از مدیران شرکت برنامه نویسی صحبت کردم و در مورد چگونگی ارائه کار به گوگل صحبت کردم.اون هم ضمن تایید صحبت های دوستان مبنی بر اینکه گوگل ایده قبول نمی کنه و ترجیح می ده کار انجام شده رو قبول کنه ، از بخش developer گوگل یا ف/ی/س/ب/و/ک گفت و گفت این بخش ها میتونن بستری برای پذیرش ایده شما باشن.اما از اونجایی که بخش توسعه محسوب میشن و یه جور آزمایشگاه برای برنامه نویس ها هستن نمی تونی از اونجا ایده ای که داری رو در مسیر سوددهی و هدایت کنی.
بهم پیشنهاد دادن برای شروع از ایران شروع کنم و با چند تا شرکت طراحی قوی تماس بگیرم و در مورد کار باهاشون حرف بزنم.ضمن کار کردن روی بخش فارسی ، به بخش انگلیسی هم توجه داشته باشم و به فکر جهانی شدن باشم (همون حرفی که شما نیز فرمودید )