سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بنویسید چقدر پول می خواهید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: بنویسید چقدر پول می خواهید (/showthread.php?tid=2416)

بنویسید چقدر پول می خواهید - اقاي ايـــده - 04-02-2012 12:04 AM

راز ثروتمند شدن ناپلئون هیل، کسی که با نام استاد موفقیت در دنیا مشهور است ...

بنویسید چقدر پول می خواهید

ناپلئون هیل را همه با نام استاد موفیقت در دنیا می شناسند. کسی که می تواند نمونه بارز افراد موفقی باشد که از هیچ به همه چیز رسیده اند. ناپلئون هیل از خبرنگاری به جایی رسید که حالا می گوید دیگر در زندگی آروزیی ندارد. او هم به شهرت رسیده است، هم تحصیل کرده و هم یک نویسنده مشهور است و از همه مهم تر این که از یک شغل ساده روزنامه نگاری حالا به جایی رسیده که نه تنها کتاب هایش سالانه بیش از ۳۰میلیون جلد فروش می رود بلکه یکی از ثروتمندان دنیا هم به شمار می رود. با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که او فقط از فروش کتاب هایش در سال چه میزان درآمد کسب می کند و این جدای از درآمدهای دیگر او مثل سردبیری است.

● زیاده خواهی از هیل یک ثروتمند ساخت

یکی از دلایل موفقیت او در حرفه اش این بود که همیشه سعی داشت با افراد مشهور دنیا مصاحبه کند و همین مصاحبه با چهره های سرشناس باعث شد تا او پله های موفقیت را هر چه سریع تر طی کند. می پرسید چرا؟ چون او رازهای موفقیت افراد سرشناس را می پرسید و آن را سرمشق زندگی خود قرار می داد. ناپلئون با افرادی چون توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل، هنری فورد و ویلیام جنینگ برایان مصاحبه کرد. می گویند، ادیسون در مصاحبه ای که هیل با او داشت به مزاح به او گفت: «اگر تا الان لامپ التهابی را نساخته بودم به جای این که وقتم را با تو تلف کنم می رفتم در آزمایشگاه و به کارم مشغول می شدم.» اما هیل به این مصاحبه ها قانع نبود و بیشتر می خواست. او که در کودکی و نوجوانی طعم فقر را چشیده بود نمی توانست خودش را به موقعیت فعلی اش راضی کند. بله، او بیشتر از این ها می خواست. قدم بعدی برای او نوشتن کتاب بود. بالاخره توانست در سال ۱۹۲۸ کتابی با نام «قوانین موفقیت» را بنویسد که با استقبال خوبی روبه رو شد. با انتشار این کتاب ستاره بخت و اقبال به او روی آورد، میزان درآمد ماهانه او را به ۲۵۰۰ دلار رساند و این میزان تا سال ها ثابت بود. این موضوع را درنظر بگیرید که درآمد ماهانه ۲۵۰۰ دلار آن هم در سال ۱۹۲۸ جزو درآمدهای رویایی افراد بود. هیل که از موفقیت کتاب اولش حسابی شاد بود باز هم از روحیه زیاده خواهی خود کمک گرفت و بعدها کتاب «دینامیت مغزی» را سال ۱۹۴۱ نوشت. او از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۰ در مجله قوانین طلایی هیل، سردبیر بود و سال ۱۹۳۰ کتابی در زمینه راهیابی به موفقیت را نوشت. هیل در حیطه موفقیت و رسیدن به ثروت تا حدی به درجه استادی رسیده بود که از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۵ مشاور فرانکلین روزولت، رئیس جمهور آمریکا شد و پول خوبی به دست آورد. او سال ۱۹۳۷ در کتاب رشد فکری و ثروت تمامی فرمول های رسیدن به موفقیت را ذکر کرد. فکر می کنم بعد از خواندن زندگی نامه او شنیدن رازهای ثروتمند شدن از زبان او بسیار مفید باشد.

● باور کنید راه دیگری جز ثروتمند شدن ندارید

ناپلئون هیل در کتاب خود به نام «بیندیشید و ثروتمند شوید» می گوید که هر جا نیروی تصمیم باشد راهی هم گشوده می شود. اگر انسان ها پای عقیده خود بایستند و پشتکار داشته باشند خواسته آن ها به وسواسی دائمی تبدیل می شود و پیروز می شود. اگر اندیشه کسب ثروت با هدفی معین و اشتیاق فراوان ترکیب شود راه ثروتمند شدن را به شما نشان می دهد. به اعتقاد هیل یکی از علت های شکست این است که در برخورد با مشکلات متوقف می شویم و دست از تلاش برمی داریم. ثروت با یک حالت ذهنی آغاز می شود و موفقیت از آن کسانی است که ذهنیت موفق دارند. آنچه را مغز انسان تصور و باور کند به آن می رسد. نمی توانید به ثروت زیاد برسید مگر این که در سر اشتیاق فراوان داشته باشید. مثلا داستانی هست که می گوید یک فرمانده موفق قایق ها و کشتی ها را آتش زد و به سربازان گفت، پشت سرتان را نگاه کنید کشتی ها سوخته اند و راه برگشت ندارید. آن وقت آن ها پیروز شدند.

● دیگر آرزویی ندارم

می گویند سال ۱۹۶۹ هنگامی که خبرنگار نیوزویک در مصاحبه ای از او خواست که درباره آرزوهایش سخن بگوید در جواب گفت: «زمانی که مرد جوانی بودم، آرزو داشتم نویسنده شوم و برای رسیدن به این آرزو می دانستم باید در کاربرد کلمات خبره شوم اما چون پسر فقیری بودم و قادر به تحصیل در دانشگاه نبودم از درس محروم شدم. دوستانم توصیه می کردند از آرزوهایم بگذرم و به کار در معدن بپردازم اما عشق به نوشتن در من وجود داشت. بالاخره با تلاش شبانه روزی توانستم به آرزویم برسم و در کنار کار به نوشتن نیز بپردازم. اکنون آرزویی ندارم زیرا به اهدافم دست یافته ام.»

● بنویسید چه قدر پول می خواهید

هیل اعتقاد دارد برای موفق شدن اول باید بدانی در چه چیزی می خواهی موفق شوی و از کجا می خواهی به کجا برسی. داشتن هدف مهم ترین شاه کلید موفقیت است. فرد باید بداند چه می خواهد و برای رسیدن به خواسته اش پافشاری کند. اگر می خواهید پولدار شوید باید بدانید که چه مقدار پول می خواهید و سقف ثروتمند شدن برای شما چیست. شما برای پولدار شدن باید ابتدا از کار خود شروع کنید و در کارتان به موفقیت برسید. از سوی دیگر، یک روش عالی برای موفقیت در کار این است که افکارتان را روی کاغذ بیاورید. فقط ۳ درصد از مردم هدف های مشخص دارند و آن ها را روی کاغذ می آورند. این افراد در مقایسه با افرادی که از نظر میزان تحصیلات و توانایی برابر یا بهتر از آن ها هستند اما به هر دلیلی هرگز وقت خود را صرف روی کاغذ آوردن هدف های خود نکرده اند، ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر کارایی دارند. هیل می گوید، تنبلی را باید کنار گذاشت و من برای رسیدن به اهدافم تنبلی را کنار گذاشتم و با اعتماد به نفس جلو رفتم و به خواسته ام رسیدم و توصیه ام به همه مردم این است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، به آرزوها و اهداف خود ایمان داشته باشند و برای آن ها ارزش قائل شوند.

مجله تپش

RE: بنویسید چقدر پول می خواهید - alicpu - 04-03-2012 06:50 PM

مطلب های بسیار خوبی می گذاری