سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
لطفا راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: ایده ها (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- موضوع: لطفا راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=1955)

لطفا راهنمایی کنید - azim - 02-12-2012 05:09 AM

سلام دوستان.
من یک چیزی به ذهنم رسیده که راجع بهش اطلاعات ندارم ، اگر میشه راهنماییم کنید.
من دنبال جنسی شبیه به مقوا هستم که حالت ارتجاعی داشته باشه و نازک هم باشه که قابل تا شدن باشه. هدفم استفاده برای ساخت یکسری ایده تبلیغاتی هستش.
میخوام ارتجاعی باشه چون وقتی تحت فشار قرار میگیره ( تا شدن ) ، بعدش که از فشار خارج بشه باز بشه.
مثلا اون رو تا کنیم و داخل یک بسته بذاریم و وقتی بسته باز شد ، اون هم به شکلی که براش در نظر گرفتیم تبدیل بشه.

شاید بعضی از دوستان که با هنر اوریگامی آشنایی دارند ، بتونن راهنماییم کنند.

راستی لطفا اگر کسی توی زمینه طراحی اشکال هندسی و ساخت حجم بر روی کاغذ و مقوا توانایی داره بهم اطلاع بده.

RE: لطفا راهنمایی کنید - مسعود کوچولو - 02-12-2012 11:05 AM

سلام یه سری تلق ها هست که برای تحقیق و جزوه بکار میرن.اونا رو میتونی تا کنی و دوباره خودشون بر میگردن ولی خط های تا شدگیش میمونه.فکر کنم بشه روش چاپ کرد.

RE: لطفا راهنمایی کنید - مهدی گل محمدی - 02-12-2012 11:20 AM

بله روی اون طلق ها میشه چاپ کرد .هم چاپ سیلک میخوره و هم چاپ طلاکوب.

RE: لطفا راهنمایی کنید - مهتاب - 02-12-2012 02:16 PM

من با توجه به رشته ام که معماریه کار ساخت حجم و ماکت رو انجام دادم دقیقا متوجه نشدم منظور شما چیه.اما اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.

RE: لطفا راهنمایی کنید - azim - 02-12-2012 02:43 PM

(02-12-2012 11:05 AM)مسعود کوچولو نوشته شده توسط:  سلام یه سری تلق ها هست که برای تحقیق و جزوه بکار میرن.اونا رو میتونی تا کنی و دوباره خودشون بر میگردن ولی خط های تا شدگیش میمونه.فکر کنم بشه روش چاپ کرد.

نه من طلق نمیخوام.
میخوام مثل همون مقوا باشه ، یعنی جنسش کاغذ باشه.
ببینید من یخوام اشکال هندسی ( مثل جا مدادی ، قلک ،کارت های چند لایه تا شده و ... ) درست کنم ، ولی اینارو بگذارم توی یک بسته بندی متفاوت و و کم حجم.
وقتی بستش باز شد خود اون شکل یهو درست بشه.
نمیدونم تونستم منظورم رو درست بفهمونم ؟

RE: لطفا راهنمایی کنید - اقاي ايـــده - 02-12-2012 04:00 PM

دوتا جنس هست براي اينكار به نظرم.يكي فوم هست كه انواع اقسام داره.
يكي ديگه جنسش از پلاستيك چرم نرم.هست.مثل پد موس
يك چيز ديگه هم هست كه از طلق معمولي برا جزوه ها كلفتر هست جديدا برا بسته بندي محصولات استفاده ميشه.مثل زغال مخصوص.در بسته بندي ميوه ها در اندازه كم هم ازش جعبه درست ميكنن.جعبه هاي كوچيك

RE: لطفا راهنمایی کنید - مهتاب - 02-12-2012 06:15 PM

(02-12-2012 04:00 PM)sajad1441 نوشته شده توسط:  دوتا جنس هست براي اينكار به نظرم.يكي فوم هست كه انواع اقسام داره.
يك چيز ديگه هم هست كه از طلق معمولي برا جزوه ها كلفتر هست جديدا برا بسته بندي محصولات استفاده ميشه.مثل زغال مخصوص.در بسته بندي ميوه ها در اندازه كم هم ازش جعبه درست ميكنن.جعبه هاي كوچيك
فوم قابلیت تا خوردن به شکلی که عظیم جان فرمودند رو نداره. شاید با کارتون پلاست نازک بشه همیچین کاری رو کرد البته باید تست کنیم مطمئن نیستم.

RE: لطفا راهنمایی کنید - azim - 02-13-2012 12:02 AM

(02-12-2012 06:15 PM)مهتاب نوشته شده توسط:  
(02-12-2012 04:00 PM)sajad1441 نوشته شده توسط:  دوتا جنس هست براي اينكار به نظرم.يكي فوم هست كه انواع اقسام داره.
فوم قابلیت تا خوردن به شکلی که عظیم جان فرمودند رو نداره. شاید با کارتون پلاست نازک بشه همیچین کاری رو کرد البته باید تست کنیم مطمئن نیستم.

فکر میکنم همین کارتن پلاست گزینه مناسبی باشه...

کارتن پلاست همونایی هست که برای سطل های بازیافت کاغذ استفاده می کنند ؟

RE: لطفا راهنمایی کنید - اقاي ايـــده - 02-13-2012 12:20 AM

اره درسته تو اداره ها هم ديدم در اندازه بزرگ هست روش نوشته شده سطل زباله.اسمش رو نميدونم چي هست

RE: لطفا راهنمایی کنید - مهتاب - 02-13-2012 12:54 AM

(02-13-2012 12:02 AM)azim نوشته شده توسط:  
(02-12-2012 06:15 PM)مهتاب نوشته شده توسط:  

فکر میکنم همین کارتن پلاست گزینه مناسبی باشه...

کارتن پلاست همونایی هست که برای سطل های بازیافت کاغذ استفاده می کنند ؟
بله همون هاست. اگه بتوی با ضخامت کمشو پیدا کنی فکر کنم بدردت بخوره. مصالح فروشیهایی که ایرانیت میفروشن دارن مقوا فروشی ها هم باید داشته باشن.