سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی (/showthread.php?tid=1949)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - یک همراه سبز - 06-28-2013 04:19 PM

(06-12-2013 09:03 PM)محمد رضوانی نوشته شده توسط:  دوستان یه راهنمایی میخوام

همونطور که گفتم ارائه تسهیلات به گلخونه دارای شرایط زیر می باشد

1دارا بودن زمین به مساحت 4000متر و آب مکفی

2-داشتن وثیقه

3-آورده به میزان 30 درصد

راستش من هیچکدوم رو ندارم و تا 27 خرداد مهلت ثبت نام برای کلاسهای آموزشی تموم میشه بنظرتون چیکار کنم؟

خیلی ها بهم میگن برو یه رشته دیگه؟این رشته میزان ریسکش بالاس؟

کمک؟

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - hamedkhan - 06-29-2013 12:24 AM

سلام
اینطور که پیداست شما خیلی به گلخانه علاقه مندی و پشتکار خوبی هم داری اما فقط پشتکار داشتن کافی نیست به گفته خودتون شما هیچ یک از شرایط برای احداث گلخانه را نداری پس عملا انجام این کار غیر ممکن هست . بالا بودن ریسک کار مهم نیست چون کارهایی که ریسک بالا دارن متعاقب اون درآمدهای بالایی هم دارن همچنین ضرر . به نظر من شما دوست عزیز حتی اگر یکی از موارد مورد نیاز این کار را هم در اختیار داشته باشی باز کار مشکلی را در پیش خواهی داشت .

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - یک همراه سبز - 06-30-2013 05:59 PM

نمیدونم چیه این گلخونه مثل خوره افتاده به جون من!!!

شب و روز بهش فکر میکنم!!کل فامیل و خونواده میگن بیخیال شو ولی من میگم نه!!!

بازم سوال برام پیش اوده:

1-تاثیر عوامل غیر کنترلی مثل کمبود آب و خشکسالی بر گلخونه رو که اتفاقا از موضوعات مهم اخیر هم هست رو چطور میشه حل کرد

2-ما اگه بخواهیم با متراژ پایینتر اقدام به این کار کنیم مثلا 2000متر آیا صرفه اقتصادی داره یا نه؟

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - یک همراه سبز - 06-30-2013 06:07 PM

یه سوال خیلی مهمتر اینکه آیا این خوره همون "ندای درون " هست که میگن بهش گوش کنید

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - hamedkhan - 06-30-2013 06:53 PM

سلام
به نظر من شما اگر واقعا به گلخانه علاقه مند هستی میتونید واز تسهسلات بانکی هم چشم پوشی کنی میتونی توی زمین 500 متری هم گلخانه احداث کنی و از اون متنفع بشی اگر ساکن اصفهان هستی یک سری به خیابان آتشگاه بزن جوونها توی زمین های 200 متر ، 500 متری گلخونه های سنتی احداث کردن و با پرورش گل و گیاهان زینتی و حتی نهال درختان میوه اصلاح شده و فروش اون در آمد خوبی هم دارن .

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - arsho - 06-30-2013 08:59 PM

شما اطلاعاتی درباره امکانات و محل سکونت و شرایط مالی خود بگویید تا بهتر راهنمایی نماییم

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - ما می توانیم - 07-02-2013 10:46 AM

به نظر من کاشت زعفران و گیاهان دارویی هم سود بهتری داره همم نگه داشتنشون طولانی تره.موفق باشی

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - hamedkhan - 07-02-2013 12:37 PM

(07-02-2013 10:46 AM)ما می توانیم نوشته شده توسط:  به نظر من کاشت زعفران و گیاهان دارویی هم سود بهتری داره همم نگه داشتنشون طولانی تره.موفق باشی

سلام دوست عزیز
زعفران رو هم میشه توی گلخانه کاشت

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - "pejman" - 07-30-2013 06:49 PM

یک نکته ایی هم که باید من بگم اینه که شما اگه بتونی در همین زمین معمولی به کشت و کار بپردازی سود بیشتر و خطر ریسک کمتری خوهی داشت 10_004

RE: احداث گلخانه و نحوه اخذ مجوز و وام بانکی - مهدی 1 - 07-30-2013 07:37 PM

گلخانه داری ، کار بسیار مشکلی هست ، شما دارید شرایط غیر طبیعی برای گیاهان به وجود می یارید . تثبیت نگه داشتن این شرایط کار بسیار مشکلی هست
خدای ناکرده یک سهل انگاری ، یا یکی دو روز بی توجهی کل محصول را تحت شعاع قرار می ده

ضمن اینکه اینجور که من متوجه شدم شما هیج امکانی هم در این زمینه ندارید ، نه زمینش موجوده ، نه سازه اش ، نه آبش و ...
همه این موارد نیازمند پرداخت هزینه هست

نظر من هم اینه که دنبال رشته دیگه ای برید که توش تجربه ، تبحر ، و امکانات حداقلی در اون زمینه باشید
اگر به مسائل گلخانه ای علاقه مندید دنبال قارچ دکمه برید خیلی راحت تر و بدون دردسر تر به سوددهی می رسید