سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: کارهای عملی اعضا برای کسب درآمد (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: ایده ها (/forumdisplay.php?fid=57)
+---- موضوع: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت (/showthread.php?tid=1907)

صفحه ها: 1 2 3

چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - اقاي ايـــده - 02-09-2012 04:13 PM

با سلام خدمت دوستان.
در اين تاپيك در مورد اين ايده كاري به بحث گفتگو ميپردازيم.
همانطور كه ميدونيد در بازار لباس طرح هاي وجود دارد كه با فرهنگ كشور ما نميخواند و بيشتر انها از كشورهاي ديگر وارد ميشوند.
حال دوستاني كه علاقمند به اين كار هستند ميتوانند اين كارها را براي شروع اينكار انجام بدهند.
اگر خودتان طراح هستيد كه چه خوب اگر طراح نيستيد طرحهاي زيباي در دنياي نت وجود دارد.ولي در درجه اول بايد نياز مشتري را شناسايي كنيد.بطور مثال در يكي از تاپيك هاي انجمن يكي از دوستان در مورد همين طرح پيشنهادي داده بودند مبني بر اينكه براي طرفداران تيم هاي ورزشي تصوير متناسب با تيم مورد نظر را كشيده و بعد روي تيشرت ها چاپ كرده و در نزديكي ورزشگاه ها به فروش برسانيد.اين يكي از ايده هاي كاري و فروش در اين مورد هست.اما ادامه بحث.بعد از شناسايي به توليدي لباس سربزنيد و تيشرت هاي كه براي اين كار لازم هستند را انتخاب كنيد و بعد طرح مربوطه را روي ان چاپ و فرستاده ميشود براي فروش.
ايده اول كه در بالا هم گفتم در زمينه طرح هاي سفارشي بيشتر ميتوانيد كار كنيد.
يك در مورد همينكه خودتون تشخيص بديد اگر اين طرح رو اجرا كنيد در يك مكان فروش خواهد داشت.كه در اين باره يا خود ميتوانيد به فروش برسانيد و يا كارگرهاي استخدام كنيد برايتان اين اين كار را انجام دهند.در همان روز و ساعت.
ايده دوم دريافت سفارش هست كه چه به صورت تكي كه يك شخص عكس دلخواه خودش را دوست دارد چاپ كند و چه به صورت كلي كه يك شركت-انجمن-سازمان-ارائه به شما سفارش كار ميدهد.مثل 22 بهمن-روز دانش اموز-همايش هنر و غيره.
و روش اخر اينكه هم ميتوانيد اگر دوست داشتيد تيشرت ها را خريداري كرده و بعد از چاپ به فروشندها به فروش برسانيد و هم ميتوانيد با يك توليدي همكاري كنيد.لباس از انها طراحي و چاپ از شما.
در مورد دستگاه هاي چاپ و ديگر موارد ان دوستان اگر اطلاعي داد بگويند تا كساني كه دوست دارند دست به اين كار بزنند.به اميد خدا شروع كنند.
موفق باشيد.
نرم افزار ایجاد طرح بر روی تی شرت T-Shirt Design Kit
توسط این برنامه که یک نرم افزار طراحی است شما قادر خواهید بود تا برای تبلیغات خود، محل کار خود ، خانواده ی خود، باشگاه خود ، تولد ها و عروسی ها و ... لباسهایی با ظاهر مورد نظر خود طراحی کنید. به زبان ساده میتوانید از این برنامه برای تبلیغ بر روی لباس ها و تی شرت ها استفاده کنید. میتوانید از صدها طرح از پیش ساخته شده در این برنامه استفاده کنید و یا طرح مورد نظر خود را طراحی کنید. همچنین این برنامه فونت های مختلف را در اختیارتان میگذارد تا نوشته های خود را به همان شکلی که میخواهید روی لباسهای خود طراحی کنید. همچنین میتوانید کیفیت طراحی خود را توسط کلیپ آرت که دارای پنج هزار تصویر است بالا ببرید.

پس از طراحی کافی است که الگویی که طراحی کرده اید را بر روی یک کاغذ برگردان (که در بسیار از مغازه های مربوط به رنگ و طراحی موجود است) پرینت گرفته و سپس روی لباس یا تی شرت مورد نظر خود اتو کنید.

امید سیفی‌مورودی ، طراح تصاویر شهدا روی تی‌شرت
[تصویر: pcceee214425496c2cb9f0b10201128993_tshirt-hero.jpg]
سیفی‌مورودی فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه سمنان است. او نخستین کسی است که وقتی چهره شهید همت را روی لباس خود طراحی و چاپ کرد، آن را در دانشگاه پوشید اما این کار در ابتدای امر‌ مخالفت برخی از جمله استادان دانشگاه را برانگیخت و حتی در درجه نخست تعجب خیلی‌ها را. اما به مرور زمان این امر عادی شد و او توانست با ارائه‌ دلایلی به مجاب کردن معترضان نسبت به این مساله بپردازد.
[تصویر: pc75276b54c4effceeefcd2e6ae13940bd_56257_980.jpg]
مورودی درباره شکل‌گیری ایده این کار می‌گوید: واقعیت این است که 2سال پیش تصمیم گرفتم سخن یا حتی جمله‌ای از شهدایی که به آنها به نوعی تعلق‌ خاطر داشتم روی لباس‌هایی که می‌پوشیدم ذکر کنم. روی این اصل به واسطه علاقه‌مندی که به شهید همت داشتم این کار را انجام دادم. این هنرمند نوشتن جمله‌ای از شهید همت روی یکی از پیراهن‌های خود را جرقه‌ای برای آغاز کار عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: من تا پیش از این هرگز با چاپ روی البسه آشنایی نداشتم اما در طول یک سال با این کار آشنا شدم.
[تصویر: pc72723f72d95628c76fc1c9c0a86769f9_56258_769.jpg]
سیفی‌مورودی فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه سمنان است. او نخستین کسی
است که وقتی چهره شهید همت را روی لباس خود طراحی و چاپ کرد، آن را در دانشگاه پوشید اما این کار در ابتدای امر‌ مخالفت برخی از جمله استادان دانشگاه را برانگیخت و حتی در درجه نخست تعجب خیلی‌ها را. اما به مرور زمان این امر عادی شد و او توانست با ارائه‌ دلایلی به مجاب کردن معترضان نسبت به این مساله بپردازد.
او دراین باره توضیح می‌دهد: نخستین‌ کسی که با این کار مخالف بود، استاد معارف در دانشگاه بود. او بر این عقیده بود که طراحی تصویر شهید همت روی تی‌شرت‌ها و اصولا لباس‌های مردانه به مثابه بی‌حرمتی است. من قصد داشتم در این ارتباط بزرگداشتی به لحاظ شکل، محتوا و امروزی برای شهید همت در دانشگاه برگزار کنیم که به دلایلی این اتفاق نیفتاد. به نظرم طراحی تصاویر شهدا روی تی‌شرت‌ها بی‌حرمتی به آنها نیست.
این هنرمند جوان با اشاره به اینکه بازخوردهای مردمی بعد از طراحی تصاویر شهدا روی لباس‌ها مثبت و مطلوب بوده، تصریح می‌کند: مردم از جهاتی این ابتکار را دوست داشتند و از سوی دیگر متعجب بودند اما به مرور زمان این امر جا افتاد. به عنوان مثال یک بار خانمی با من تماس گرفت و ابراز کرد که برای هدیه تولد همسرش به یکی از این تی‌شرت‌ها نیاز دارد. این کار برای من خیلی با‌ارزش بود.
تاکنون چیزی نزدیک به 8 تصویر از شهدای انقلاب و جنگ به وسیله امید سیفی‌مورودی روی تی‌شرت‌ها که رنگ غالب آنها نیز سفید است، نقش بسته است.
از او درباره این مساله می‌پرسم که آیا هیچ وقت سراغ آرشیو عکس‌های خانوادگی این شهدا نیز رفته تا بتواند به شکل مستند‌تری به چاپ این تصاویر بپردازد، می‌گوید: فقط یکی، دو بار با خانواده شهید جهان‌آرا ملاقات داشتم. اما قسمت نشد عکس‌هایی از خانواده او به امانت بگیرم.
این هنرمند بر این باور است که امروز زمان آن رسیده که طراحی و چاپ تصاویر شهدایی که امروزمان را مدیون آنها هستیم به‌روز شده و در جامعه از جایگاه مستقلی بهره‌مند شود.
[تصویر: pc14636b6f68e50fc471312eb386bb0bd6_56260_979.jpg]
امید، آینده این طرح را روشن می‌بیند و با همان لج‌بازی که دوستانش تعریف می‌کنند، می‌گوید می‌دانم روزی می‌رسد که هر جوان عاشق ایران، یکی از این تی‌شرت‌ها را در کمدش خواهد داشت. می‌گوید: «فقط اطلاع‌رسانی می‌خواهد. مگر نه اینکه وقتی بهرام رادان و میترا حجار لباس‌های چاپ نستعلیق را پوشیدند، دیگر هیچ نوجوانی نترسید که به او بگویند لباست جالب نیست. اگر میان ستاره‌های سینمای ما همان کسانی که عاشق شهدا هستند این تی‌شرت‌ها را تن کنند، جو عمومی جامعه بهتر می‌شود. الان همه مرا با تعجب نگاه می‌کنند. مثلا کامبیز دیرباز، پژمان بازغی یا شهاب حسینی که می‌دانم عاشق مردم و خاک ایران هستند این تی‌شرت‌ها را بپوشند، تاثیر خوبی در ذائقه جوانان و نوجوانانی می‌گذارند که شهدای خودمان را بر سینه داشته باشیم، قهرمانان خودمان را...». در نگاهش مثل نامش «امید» وجود دارد. امید به آینده، امید به جایی که بشود هر کسی که عاشق این آدم‌هاست، تی‌شرت‌هایی که او طرح‌شان را ریخته به‌تن کند.

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - اقاي ايـــده - 02-09-2012 04:29 PM

توضيحات ابتدايي
وسایل لازم:

1- یک T-Shirt ساده با رنگ دلخواه ، ترجیحاً سفید
2- یک چاپگر جوهر افشان
3- یک ورق کاغذ مخصوص چاپ از نوع T-Shirt Transfer
4- یک تکه مقوا
5- یک دستگاه اطوی برقی

ابتدا عکس ، لوگو یا هر تصویر دیگری که مدنظرتان است را در برنامه ویرایش تصویر باز کنید و تغییرات دلخواهتان را در آن اعمال نمایید. (مثل افزودن متن)
تصویر مورد نظرتان را یکبار برای امتحان روی کاغذ معمولی چاپ کنید تا از درست بودن وضعیت تصویر و نوع رنگ ها کاملا مطمئن شوید سپس تصویر را روی قسمت سیقلی کاغذ مخصوص ، چاپ نمایید.
قسمت های اضافی و لبه‌های سفید تصویر را ببرید و آن را روی تی‌شرت بگونه ای قرار دهید که طرف رنگی کاغذ با پارچه در تماس باشد و قسمت سفید آن رو به شما قرار گیرد. توجه کنید که سطح تی‌شرت باید کاملاً خشک ، صاف و بدون چروک باشد.
قطعه مقوایی را داخل تی‌شرت ، زیر تصویر بشکلی در بین دو طرف تی شرت قرار دهید تا از رسیدن جوهر به پشت آن جلوگیری نماید.
اطوی برقی را روی حالت (کتان و بدون بخار) تنظیم کرده و بگذارید تا خوب داغ شود سپس آن به آرامی روی کاغذ چاپ شده گذاشته و به مدت حدوداً 20 ثانیه محکم روی عکس فشار دهید و با حرکات دوار از وسط به سمت لبه ها حرکت کنید تا تمامی سطح کاغذ را پوشش دهد. این عمل را چند بار تکرار کنید.
حال با احتیاط گوشه ورق را بلند کنید، اگر مشاهده کردید جوهر بر روی تی شرت چاپ شده و رویه‌ی سیقلی کاغذ سفید است تمامی آن را به آرامی جدا کنید در غیر اینصورت باز هم به اطو کردن ادامه دهید.

تی شرت مخصوص شما آماده است !!

نکات قابل توجه:

- توجه داشته باشید که تصویر بصورت معکوس (reverse) بر روی تی شرت چاپ میشود پس قبل از چاپ ، یکبار آن را در نرم افزار مربوطه reverse نمایید تا بر روی تیشرت درست قرا گیرد.
- پیشنهاد میشود تی شرت را برای اطو کاری روی یک سطح کاملا صاف و سخت قرار دهید.
- مواظب باشید تا جوهر چاپ شد روی کاغذ بعلت خیس بودن پخش نشود.
- درهنگام اطوکاری کاغذ ا محکم بگیرید تا تکان نخورد و جوهر شما تصویر شما در هم نریزد.
- این کار را ابتدا بصورت آزمایشی با یک تی شرت کهنه و بدرد نخور امتحان کنید تا قلق کار دستتون بیاید و خراب کاری نکنید.

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - مهدی گل محمدی - 02-09-2012 04:32 PM

من حتی دستگاه این کار رو میتونم جور کنم که با هشتصد هزار تومن میشه خرید.تازه تنها چاپ رو تیشرت نیست بلکه چاپ رو همه چیز هست.
البته ناگفته نمونه یه دستگاهی هست به نام دستگاه چاپ تریکو که برا اون باید شابلون ساخته بشه.
ولی این دستگاهی که من میگم.دستگاه حرارتیه.و میتونه طرح های رنگی رو رو لباس ها چاپ کنه.
تیشرت ها هم باید از جنس پلی استر-پبنه باشه تا چاپی که روش میخوره رنگش پخش نشه.
در کل ایده ی خوبیه.حتی میتونیم تیشرت های تولید شده رو از طریق وبسایت ایران مارکت سنترز بفروش برسونیم.
در ضمن برا همین طرح هوادارا هم میتونیم تو این وبسایت های فوتبالی تبلیغ کنیم.
با این دستگاه شما می تونید با عکاسی ها صحبت کنید تا براتون سفارش چاپ روی لیوان و پازل و ... بگیرن تا شما هم درآمد خوبی داشته باشید.
(من لینک اون شرکتی که این دستگاهارو تولید می کنند رو دارم و باهاشون حتی صحبت هم کردم و از نزدیک کار دستگاهارو دیدم.کاتالوگشونو پیدا کنم لینکشو براتو میزارم.

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - اقاي ايـــده - 07-30-2012 10:47 AM

به درخواست كابر محترم(soltan_sal ) مطالب و تصاوير جديد بارگزاري ميشود.

آموزش چاپ عکس روی تی شرت ...

[align=center][تصویر: freezerpaper4.jpg]

چاپ عکس روی تی شرت یه کار پرطرفدار، لذت بخش و اگر اهل کار باشید، پردرآمد به حساب میاد. مثلا تا قبل، برای خود من همیشه مشکل بود که تی شرتی با طرح مناسب که البته اندازم هم باشه پیدا کنم. اما با روشی که در ادامه بهتون یاد میدم، دیگه این مشکل کاملا حل میشه و ازاین پس، به راحتی می تونید طرح دلخواهتون رو روی تی شرت چاپ کنید.
لوازم مورد نیاز

[تصویر: freezerpaper1.jpg]

کاغذ پوستی: از لوازم التحریری ها بخرید.
تی شرت نخی تمیز
کاتر: تصویر
تکه ای ابر
رنگ پارچه: بهش اکلریک میگن؛ Jacquard، توصیه‌ی من
تکه ای مقوا
اُطو

طراحی

طرح مورد نظرمون رو باید توی کاغذ پوستی درآریم. حالا برای این کار چند تا راه وجود داره.

اول اینکه طرح مورد نظر رو روی کاغذ معمولی بکشیم، بعد بزاریمش روی کاغذ پوسته و بِبُریمش.

دومین راه اینه که طرح رو مستقیما روی کاغذ پوستی کشیده (توصیه من: با اِتود)، سپس ببریم.

و سومین راه – که من هم پیشنهاد می کنم – اینه که طرح رو توی کامپیوتر ترسیم، سپس روی کاغذ پوستی پرینت بگیریم، که البته به یک دستگاه پرینتر و کمی مهارت در طراحی احتیاجه. اما نتیجه نهایی خیلی تمیز تر از آب در میاد.

بُرش

[تصویر: freezerpaper2.jpg]

کاغذ پوستی رو روی یک سطح سفت قرار بدید و دور طرح رو ببرید و از توی کاغذ دربیاریدش. قسمت های خارج شده و خالی، طرح مورد نظر ما خواهند بود.
*قلب های کوچکی که توی طرح من می بینید، با استفاده از پانچِ کاغذ ساخته شده اند.

اُطو

کاغذ پوستی رو روی تی شرت قرار بدید و سپس با حرارت بالا اُطو کنید. این کار باعث چسبیدن کاغذ به سطح پارچه میشه.

رنگ کردن

[تصویر: freezerpaper3.jpg]

مقوا رو داخل تی شرت، زیر کاغذ فرو کنید. این کار باعث میشه سطح زیر کاغذ مستحکم بشه و رنگ آمیزی راحت تر صورت بگیره.

طرح مورد نظر رو رنگ کنید. (یک تا دوبار)

سپس کار رو به مدت ۱۲ ساعت رها کنید تا رنگ ها خشک بشن. (زمان استاندارد این کار حدود ۲۴ ساعته. منتها راستش طرح بعد از دو ساعت خشک میشه! به هر حال شما محظ احتیاط یکم بیشتر حوصله کنید.)

کاغذ رو با احتیاط از روی تی شرت بکنید.
یکبار دیگه، اینبار با دمای متوسط، روی طرح رو اطو کنید.

(بازنشر از انجمن ميهن دانلود)

48 نمونه تیشرت ایرانی

مجموعه پیش روی شما حاوی نمونه هایی از تیشرت های ایرانی با طراحی خوشنویسی می باشد.طراحان لباس با چاپ خوشنویسی بر روی این تیشرت ها نمونه ای از طراحی لباس ایرانی را ارائه کرده اند.

[تصویر: hijab-clothes-0042-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0043-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0044-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0046-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0047-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0048-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0050-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0051-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0053-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0055-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0049-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0056-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0057-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0059-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0060-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0061-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0062-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0063-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0064-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0065-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0066-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0067-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0068-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0069-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0070-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0072-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0073-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0074-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0075-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0076-big.jpg]

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - اقاي ايـــده - 07-30-2012 11:02 AM

[تصویر: hijab-clothes-0077-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0078-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0079-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0081-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0086-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0087-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0088-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0091-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0092-big.jpg]

[تصویر: hijab-clothes-0093-big.jpg]

تاپيك هاي مرتبط
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=2246&highlight=%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D8%AA
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=509&page=4&highlight=%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D8%AA

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - کامیار کاظمی - 08-20-2012 10:24 PM

تی شرت های خلاقانه در ایران که تصویر روی آنها ف/ی/ل/ت/ر شده است:

[تصویر: 1.png]
[تصویر: 2.png]
[تصویر: 3.png]

قیمت 15 هزارتومان!
منبع: http://mahdood.ir/portfolio-fa

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - درناز - 08-20-2012 11:58 PM

یکی از آشناهامون که ایتالیا هست میگه اونجا یه شرکت معتبر یه هنرمند ایرانی رو استخدام کرده تا اشعار حافظ رو با خط شکسته نستعلیق بنویسه و روی انواع تیشرت چاپ میکنه.
جالب اینجاست که میگه خیلی هم پر طرفداره و تن خیلی از جوونا تی شرتهایی با اشعار حافظ، مولوی و خیام دیده میشه.

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - saeidt55 - 09-10-2012 11:42 PM

(02-09-2012 04:32 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  من حتی دستگاه این کار رو میتونم جور کنم که با هشتصد هزار تومن میشه خرید.تازه تنها چاپ رو تیشرت نیست بلکه چاپ رو همه چیز هست.
البته ناگفته نمونه یه دستگاهی هست به نام دستگاه چاپ تریکو که برا اون باید شابلون ساخته بشه.
ولی این دستگاهی که من میگم.دستگاه حرارتیه.و میتونه طرح های رنگی رو رو لباس ها چاپ کنه.
در کل ایده ی خوبیه.حتی میتونیم تیشرت های تولید شده رو از طریق وبسایت ایران مارکت سنترز بفروش برسونیم.
با این دستگاه شما می تونید با عکاسی ها صحبت کنید تا براتون سفارش چاپ روی لیوان و پازل و ... بگیرن تا شما هم درآمد خوبی داشته باشید.
(من لینک اون شرکتی که این دستگاهارو تولید می کنند رو دارم و باهاشون حتی صحبت هم کردم و از نزدیک کار دستگاهارو دیدم.کاتالوگشونو پیدا کنم لینکشو براتو میزارم.

ممنون ازراهنمایی تون دوست عزیز.
فقط یه سوال ازتون دارم واون اینکه بااین دستگاهی که گفتین روزی چندتا طرح میشه روتیشرت چاپ کرد؟

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - SAJAD229 - 09-16-2012 03:36 PM

سلام آفای محمدی لطفا لینک دستگاه رو بزارید
ممنون

RE: چاپ طرحها و تصاوير رو تيشرت - درناز - 09-17-2012 10:47 PM

(02-09-2012 04:32 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط:  من حتی دستگاه این کار رو میتونم جور کنم که با هشتصد هزار تومن میشه خرید.تازه تنها چاپ رو تیشرت نیست بلکه چاپ رو همه چیز هست.
سلام آقای گل محمدی
من اگه اون دستگاهو بخوام باید چیکار کنم؟ میخوام واسه بیرجند بگیرم.