سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی بوتیک/فروشگاه لباس - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: روش های رایگان شروع کسب و کار شخصی (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: راه اندازی بوتیک/فروشگاه لباس (/showthread.php?tid=16967)

راه اندازی بوتیک/فروشگاه لباس - sajadiri - 05-19-2018 10:53 AM

سلام دوستان
من علاقه دارم یک بوتیک بزنم، و هدفم ارائه پوشاک زنانه و در قسمت مدرن شهر هست. و البته میخوام از مهر ماه شروع کنم کار رو.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پ.ن: من در زمینه پوشاک زنانه تجربه ندارم ولی به طور کل به پوشاک آشنا هستم.
و البته من در حال حاضر فروشگاه لوازم برقی ماشین دارم، و میخوام اینو جمع کنم چون هیچ علاقه ای نه به این کار و نه به جوش ندارم و سود دلخواهم رو نداره.
اینو هم بگم که به لوازم برقی و به طور کل ماشین هم آشنایی نداشتم، هیچگونه تجربه ای هم در زمینه ماشین و برق ماشین نداشتم ولی در عرض 2ماه تا 60درصد آشنا شدم.

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: راه اندازی بوتیک/فروشگاه لباس - mojtaba007 - 05-19-2018 01:14 PM

سلام ، پوشاک رو خیلی راحت تر یاد میگیرید
اول سورس خریدتون رو مشخص کنید از قشم میخرید یا از تولیدی داخلی یا کلا وارداتی از ترکیه. الان واردات شاید کمی سخت تر شده باشه
نکاتی که باید توجه کنید اینه که موقع خرید جنسایی بخرید که فروش بره مثلا بعضی جنس ها هستن به خاطر سایز- رنگ- از مد افتادن - جنس و طرح شاید هرگز فروش نرن توی این کار سلیقه شخصی شما هیچ نقشی نداره چون از لباسی که شاید شما خوشتون بیاد خیلی ها نپسندن باید همیشه برای خرید نیاز بازار رو بسنجید و همچنین با چند نفر درمورد طرح اون لباس مشورت کنید .
موقع خرید معمولا یه سری جنس نرو هم سعی میشه بهتون بدن که باید توی این زمینه هم آشنا داشته باشید که خیلی بهتون جنس نرو نندازه هم خودتون بدونید چیا بهتره به طورمثال برای سفارش باید از یه جنس مثلا دوتا و از جنس دیگه ده تا سفارش بدید.
با فرض بر اینکه مغازه روجایی خوب گرفتید عرض میکنم:
اول سبک لباس رو انتخاب کنید که چه نوعی باشه
فروشنده عمده رو پیدا کنید و شرایط فروشش رو بدونید
ترجیها عکس از لباسها تهیه کنید ونظر اطرافیان رو در مورد اون لباسها بپرسید
و فروش رو شروع کنید. درمورد یادگیری این شغل من مدتی توی این کار بودم در یک هفته کامل انواع سایز بندی و همچنین سلیقه مشتری و نیاز بازار میاد دستتون.
توی قشم - درگهان عمده فروشی هست ولی فکرنکنم برند های لوکس بیارن و تولیدی های داخلی هم تولید درجه یک که قابل رقابت با برند های لوکس باشه دارن تولید میکنن. پیشنهاد میکنم برای خرید اول با تولیدی داخلی بررسی کنید

RE: راه اندازی بوتیک/فروشگاه لباس - sajadiri - 05-20-2018 11:31 AM

(05-19-2018 01:14 PM)mojtaba007 نوشته شده توسط:  سلام ، پوشاک رو خیلی راحت تر یاد میگیرید

سلام دوست عزیز.
مرسی از راهنماییت. من هدفم اینه که در شروع از تولیدی های داخلی که جنس مرغوب تولید میکنند اجناس رو تهیه کنم و بعد از آشنایی کامل به واردات روی بیارم.