سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
مشاوره با شما (کاور خودرو) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: بازار خودرو (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- موضوع: مشاوره با شما (کاور خودرو) (/showthread.php?tid=16565)

مشاوره با شما (کاور خودرو) - m.alizade - 08-16-2017 06:34 PM

سلام دوستان عزیزتر از جانم
من از اعضای این سایت بودم ولی متاسفانه چون به ایمیلم دسترسی نداشتم نتونستم دوباره با آی دی قبلیم بیام!
یه مشورت میخواستم باهاتون کینم
من الان متاهل هستم
میخوام کار کاور خودرو که هم مات هست هم محافظ بدنه خودرو رو توی شهرم (یعنی اراک) راه اندازی کنم
مزیت هایی که این کار داره ایناست:
1- توی اراک و نیز غرب کشور همچین چیزی وجود نداره
2- اراک داره با توجه به تاسیس شهرک خودرو یکی از قطب های صنعت خودرویی میشه (البته به گفته خودشون، هنوز رسما افتتاح نشده)
3- علاقه شدید و وافری به این کار دارم
4- درامد خوبی داره، یعنی به نسبت کارت تقریبا 30 الی 40 درصد سرمایه گذاریت سود میکنی

اما یه سری معایب هم هست
1- سرمایه بسیار زیادی میخواد که من دستم کاملا خالیه= 5 میلیون برای دوره آموزشی و حدود 20 الی 30 میلیون برای اجاره مکان و خزید تجهیزات لازم
2- نیاز به بازاریابی زیاد توی شهر

حالا فعلا توی مزایا و معایب همینا به ذهنم رسید!
میخوام کمکم کنید. به نظرتون چون متاهلم بهتر نیست صبح تا ساعت 2 یا 3 رو برم آژانس که یه درامدی هرچند کم داشته باشم و بعد از ظهرا برم سراغ صاحبین ماشینا صحبت کنم باهاشون و بازاریابی کنم؟

میخوام اولش حدود 10 تا 20 مشتری صد در صد پیدا کنم بعدش برم وام بگیرم که کارمو شروع کنم.. که خیالم راحت باشه با این 20 تا مشتری بتونم خودمو بندازم رو غلطک و قسطای وامو بدم و یه درامدی هم برای خودم بمونه

برای تبلیغاتشم اگه دیدم خوب جواب میده و مشتریا راضی هستن و میان و این کارو انجام بدن توی نمایشگاه خودرو بهمن ماه توی اراک میتونم غرفه خوب بگیرم و اونجا تبلیغ کنم.

با یکی دو نفر مشورت کردم گفتن که صبر کنم پول دستم بیاد اول، ولی میترسی یکی دیگه قبل از من این کارو بکنه و دیگه من نتونم خیلی روش مانور بدم..

واقعا هنگه هنگم! از یه طرف هیچ پول و درامدی ندارم از طرفی نمیدونم دقیقا چیکار کنم...

ممنون میشم به پیام من توجه کنید..

RE: مشاوره با شما (کاور خودرو) - m.alizade - 08-17-2017 11:16 PM

هیچ کدوم از دوستان نظری نداشتن؟ به کمکتون احتیاج دارم..

RE: مشاوره با شما (کاور خودرو) - sinap - 08-18-2017 12:03 AM

چند تا موضوع هست که باید بهش توجه کنید
اول اینکه صرف اینکه شما اولین نفر توی یه کاری باشید موفقیت شما رو تضمین نمیکنه
و اصولا کار شما سخت تر هم هست چون منابع و انرژی بیشتری برای جا انداختن نیاز دارید
ثانیا اگر به فرض شما اولین نفر هم کار رو بزنید و کارتون بگیره قطعا چند ماه بعد نمونه های مشابه مث قارچ رشد میکنه!
پس اگه قراره با وجود رقبا افت کنه کارتون از همین الان بهتره وارد نشید!

در مورد بحث سرمایه
تحربه ثابت کرده فرضا اگه شما اول کار 30 میلیون براورد کردی که نیاز داری ، 50 میلیون باید بزاری کنار!
چون معمولا تخمین ها کمی بیش از حد خوش بینانه هستن
خوب حواستون رو جمع کنید که اوایل کار به احتمال خیلی زیاد درآمدی نخواهید داشت و باید از جیب بخورید
در مورد اون بازاریابی که گفتید
تا وقتی چند تا کار نزده باشید و مردم کیفیت کار شما رو نبینن خیلی بعیده که اعتماد کنن
حتی ممکنه مجبور شید اولین کاور ها رو با قیمت پایین بزنید
یا حتی رایگان بزنید! که فقط تبلیغ بشه

مورد بعدی اینکه تا اونجایی که من میدونم
کاور خودرو رو معمولا خودروهای خارجی و قیمت بالا میزنن
و هرکسی کاور نمیکنه
براورد دارید از تعداد ماشینهای خارجی شهرتون؟
تخمین زدید که چند درصد حاضرن کاور کنن؟
کلا اقدامی انجام دادید برای اینکه به یه سری عدد و رقم برسید و مطمئن بشید که این کار برای شما سودده خواهد بود؟

RE: مشاوره با شما (کاور خودرو) - m.alizade - 08-18-2017 12:44 AM

(08-18-2017 12:03 AM)sinap نوشته شده توسط:  چند تا موضوع هست که باید بهش توجه کنید
اول اینکه صرف اینکه شما اولین نفر توی یه کاری باشید موفقیت شما رو تضمین نمیکنه
و اصولا کار شما سخت تر هم هست چون منابع و انرژی بیشتری برای جا انداختن نیاز دارید
ثانیا اگر به فرض شما اولین نفر هم کار رو بزنید و کارتون بگیره قطعا چند ماه بعد نمونه های مشابه مث قارچ رشد میکنه!
پس اگه قراره با وجود رقبا افت کنه کارتون از همین الان بهتره وارد نشید!

در مورد بحث سرمایه
تحربه ثابت کرده فرضا اگه شما اول کار 30 میلیون براورد کردی که نیاز داری ، 50 میلیون باید بزاری کنار!
چون معمولا تخمین ها کمی بیش از حد خوش بینانه هستن
خوب حواستون رو جمع کنید که اوایل کار به احتمال خیلی زیاد درآمدی نخواهید داشت و باید از جیب بخورید
در مورد اون بازاریابی که گفتید
تا وقتی چند تا کار نزده باشید و مردم کیفیت کار شما رو نبینن خیلی بعیده که اعتماد کنن
حتی ممکنه مجبور شید اولین کاور ها رو با قیمت پایین بزنید
یا حتی رایگان بزنید! که فقط تبلیغ بشه

مورد بعدی اینکه تا اونجایی که من میدونم
کاور خودرو رو معمولا خودروهای خارجی و قیمت بالا میزنن
و هرکسی کاور نمیکنه
براورد دارید از تعداد ماشینهای خارجی شهرتون؟
تخمین زدید که چند درصد حاضرن کاور کنن؟
کلا اقدامی انجام دادید برای اینکه به یه سری عدد و رقم برسید و مطمئن بشید که این کار برای شما سودده خواهد بود؟

ممنون از اینکه پاسخ دادین Heart

نکته اول، دقیقا من دنبال همین مشتریا میگردم که بدون سود یا حتی رایگان ماشیناشونو کاور کنم.. ولی نمیخوام بی گدار به آب بزنم و قبل از اینکه مشتریامو بشناسم یه جایی رو براش اجاره کنم و سرمایه گذاری کنم..
به نظر شما میشه توی این کار که حداقل برای هر ماشین بین 4 تا 5 میلیون هزینه پرداختی مشتری میشه، اول چند تا مشتری 100 درصد پیدا کرد بعد اقدام کرد برای تاسیس؟؟؟

تعداد ماشینای خارجی شهرمون کم نیست.. معقوله

تخمینم اینه که 20 درصدشون کاور میکنن، با چند نفر از دوستام صحبت کردم، موافق بودن

اقدامی انجام ندادم، چون خیلی مرددم

RE: مشاوره با شما (کاور خودرو) - irandac - 08-18-2017 03:12 AM

درود دوست عزیز ایده کاور تنها جواب نمیده بهتره یه تزئینات اتومبیل بزنید و کاور را در کنار اون انجام بدید بیشتر مغازه های تزئیناتی زیر ۲۰ متر هستند ؛ چرم دور فرمان؛ روکش ؛ کفپوش ؛ تودوزی؛شیشه دودی؛ضبط؛باند؛لوازم اسپورت؛پرده ،اسپری داشبورد؛بوگیر؛رو داشبوردی؛دزدگیر؛بالابر شیشه و .... بیشتر افرادی که تازه ماشین میخرند مبلغی رو هم برای این لوازم هزینه میکنند این خدمات بازدهی بیشتری داره

RE: مشاوره با شما (کاور خودرو) - m.alizade - 08-18-2017 11:13 AM

(08-18-2017 03:12 AM)irandac نوشته شده توسط:  درود دوست عزیز ایده کاور تنها جواب نمیده بهتره یه تزئینات اتومبیل بزنید و کاور را در کنار اون انجام بدید بیشتر مغازه های تزئیناتی زیر ۲۰ متر هستند ؛ چرم دور فرمان؛ روکش ؛ کفپوش ؛ تودوزی؛شیشه دودی؛ضبط؛باند؛لوازم اسپورت؛پرده ،اسپری داشبورد؛بوگیر؛رو داشبوردی؛دزدگیر؛بالابر شیشه و .... بیشتر افرادی که تازه ماشین میخرند مبلغی رو هم برای این لوازم هزینه میکنند این خدمات بازدهی بیشتری داره

روی این مورد هم میشه فکر کرد.. اما نمیخوام وارد این وادی بشم.. میخوام بیشتر کارم خدماتی باشه.. حالا مثلا کاور خودرو اولین ایده هستش.. بعدش قراره که کارواش، نانو سرامیک ، نمایشگاه و ... هم بهش اضافه بشه.. بشه یه مجتمع خودرویی کامل..