سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
کمک:نحوه تبدیل قیمت اجاره به رهن کامل؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: خرید و فروش زمین و مسکن در ایران (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- موضوع: کمک:نحوه تبدیل قیمت اجاره به رهن کامل؟ (/showthread.php?tid=16269)

کمک:نحوه تبدیل قیمت اجاره به رهن کامل؟ - SHAYAN.IRANI - 04-07-2017 09:50 PM

سلام دوستان
معمولا وقتی به بنگاه مراجعه می کنیم برای تبدیل فرمول رهن و اجاره به همدیگه یه فرمول خاصی رو میگن
مثلا اکثر بنگاه ها میگن به ازای هر یک میلیون تومن رهن مساوی هست با 30 هزار تومان اجاره یا مثلا میگن صدی، سی تومن
من هرچی فکر میکنم این فرمول رو متوجه نمیشم که چطور میشه رهن و اجاره رو به هم تبدیل کرد...که مثلا رهن رو برد بالا و اجاره رو پایین تر برد با این فرمول
یا به طور کلی یکی نخواد اجاره بده و یه جا رو رهن کامل بگیره به چه صورت میشه با این فرمول

مثلا از دوستان میشه یک منزل رو که میگن 30 میلیون رهن با 700 هزار تومن اجاره لطف کنه بگه رهن کامل این خونه چه قدر میشه و نحوه محاسبه کردنش رو هم بی زحمت چطوری محاسبه کردین....ممنون میشم.

RE: کمک:نحوه تبدیل قیمت اجاره به رهن کامل؟ - iran - 04-23-2017 02:17 PM

چیزی که من میدونم این هست: به ازای یک میلیون رهن باید 30 هزارتومن اجاره بدی. خب 700 هزارتومن رو باید تقسیم بر 30 بکنی که می شود تقریبا 23
یعنی 23 تا یک میلیون(23میلیون) باید به جای 700 هزارتومن اجاره بدی.
پس 30 میلیون رهن از قبل بوده و بجای 700 هزارتومن باید 23 میلیون دیگه بدی که در کل 30 و 23 می شود 52 میلیون درکل باید رهن بدی.

RE: کمک:نحوه تبدیل قیمت اجاره به رهن کامل؟ - rezaeee - 07-10-2017 05:49 PM

اگر با معیار ۱۰ میلیون رهن = ۳۰۰ هزار اجاره کار کنی خیلی راحت و ذهنی تبدیل میکنی.
الان ۳۰ میلیون ماهی ۷۰۰ تومن که مثال زدی، ۷۰۰ تومن میشه ۲تا ۳۰۰ تومن (یعنی ۲۰ میلیون رهن) و اون ۱۰۰ تومن هم میشه ۱/۳ از ۱۰ تومن (۳.۳۳ که معمولا ۴ حساب میکنن)
پس در کل میشه ۳۰+۲۰+۴ = ۵۴ میلیون رهن کامل!
اگرم کلشو به اجاره تبدیل کنی ، ۳۰ میلیون یعنی ۳تا ۱۰ میلیون. یعنی ۳*۳۰۰ = ۹۰۰ + ۷۰۰ = ۱۶۰۰ اجاره بدون پیش!