سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
بورس خارج - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش خرید - فروش و سپرده گذاری (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- انجمن: سرمایه گذاری در بورس (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- موضوع: بورس خارج (/showthread.php?tid=16148)

بورس خارج - starone0101 - 02-13-2017 10:09 PM

سلام
من حدودا 6 میلیون دارم که به سختی نگهش داشتم چون هیچ پولی از پدرم نمیگیرم و تمام هزینه هام با خودمه و حتی مواقعی داخل خونه خرج میکنم. میخوام تا این هزینه از بین نرفته سرمایه گذاری کنم هرچند میدونم سود کمی داره.

چندتا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدین. توی این وضعیت اگر بخوام دلار بخرم یا سکه ، سود زیادی نمیکنم چون پول من کمه. پس بهتره داخل بانک بزارم تا استرس بیخودی هم نداشته باشم.

اما از اونجایی که کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای اقتصادی جهان هست و داخل اروپا بیشتر تجارت و سود دهی از طریق بورس هست میخواستم بدونم من میتونم بصورت اینترنتی وارد بازار بورس سوئد یا انگلستان بشم ؟
بنظرتون ریسک اینکار چطوره؟ فکر میکنم نسبت به بورس ایران خیلی بهتره. داخل ایران هیچ شرکتی امنیت درستی نداره حتی بانکا که دیدم سهامشون افت زیاد پیدا کرده.

RE: بورس خارج - sinap - 02-14-2017 01:08 AM

(02-13-2017 10:09 PM)starone0101 نوشته شده توسط:  سلام
من حدودا 6 میلیون دارم که به سختی نگهش داشتم چون هیچ پولی از پدرم نمیگیرم و تمام هزینه هام با خودمه و حتی مواقعی داخل خونه خرج میکنم. میخوام تا این هزینه از بین نرفته سرمایه گذاری کنم هرچند میدونم سود کمی داره.

چندتا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدین. توی این وضعیت اگر بخوام دلار بخرم یا سکه ، سود زیادی نمیکنم چون پول من کمه. پس بهتره داخل بانک بزارم تا استرس بیخودی هم نداشته باشم.

اما از اونجایی که کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای اقتصادی جهان هست و داخل اروپا بیشتر تجارت و سود دهی از طریق بورس هست میخواستم بدونم من میتونم بصورت اینترنتی وارد بازار بورس سوئد یا انگلستان بشم ؟
بنظرتون ریسک اینکار چطوره؟ فکر میکنم نسبت به بورس ایران خیلی بهتره. داخل ایران هیچ شرکتی امنیت درستی نداره حتی بانکا که دیدم سهامشون افت زیاد پیدا کرده.

ببینید ما توی مملکت خودمون
با این که زمین بازی رو تا حدودی میشناسیم
اخبار رو حتی اگه نخوایم مرور کنیم به هر حال یه چیزایی ب گوشمون میخوره
بورسش رو نمیتونیم به این راحتیا پیش بینی کنیم
حالا شما بخوای اونور دنیا سهام بخری
ریسکش خیلی میره بالا

RE: بورس خارج - starone0101 - 02-14-2017 03:40 PM

(02-14-2017 01:08 AM)sinap نوشته شده توسط:  
(02-13-2017 10:09 PM)starone0101 نوشته شده توسط:  سلام

ببینید ما توی مملکت خودمون
با این که زمین بازی رو تا حدودی میشناسیم
اخبار رو حتی اگه نخوایم مرور کنیم به هر حال یه چیزایی ب گوشمون میخوره
بورسش رو نمیتونیم به این راحتیا پیش بینی کنیم
حالا شما بخوای اونور دنیا سهام بخری
ریسکش خیلی میره بالا
سلام
یعنی به نظر شما به دلیل اقتصاد خیلی خوبشون امکان نداره سود خوبی از بورسش نسیبم بشه؟
داخل ایران بورس خیلی ریسک داره. منم حقیقتش با این پول کم هیچ کار دیگه ای به ذهنم نمیرسه. درواقع این پولو با تخصصی که درسشو خوندم به دست میارم و لازمه بگم بازار کار رشتم فوق العاده بد شده و با سرمایه کمی هم که دارم نمیتونم دفتر اجاره کنم ( حتی بخاطر سربازی نرفتن وام نمیدن! کجا دنیا اینطوره من نمیدونم )

RE: بورس خارج - sinap - 02-14-2017 11:21 PM

ببین ماهیت بورس همه جای دنیا یه شکله
ریسک داره

در مورد اینکه با این پول جیکار کنی
نمیشه یه نسخه از پیش اماده شده پیچید
باید بشینی
یه کاغذ بزاری جلو روت هر منبعی که دور و برت داری
هرچیزیکه فک میکنی یه فرصته رو بنویسی
یکمم چشم و گوش خودت رو بیشتر باز کنی
و بادقت بیشتری به محیطی که درش هستی و کاری که داری نگاه کنی
2 هفته هرچی به ذهنت رسید رو بنویس
بعد بشین بررسی کن
چند تا شونو جدا کن
بیشتر بررسی کن
نهایتا یکیشو انتخاب کن و جوری که کمترین منابع (زمان، پول ، انرژی و...) رو صرف کنی
تستش کن
ایشالله که همون جواب میده و ادامه میدی
وگرنه که یا برو سراغ بعدیا
یا ممکنه حین اجرای همون کار اول ایده ی بهتری به ذهنت برسه

RE: بورس خارج - starone0101 - 02-15-2017 12:51 AM

(02-14-2017 11:21 PM)sinap نوشته شده توسط:  ببین ماهیت بورس همه جای دنیا یه شکله
ریسک داره

در مورد اینکه با این پول جیکار کنی
نمیشه یه نسخه از پیش اماده شده پیچید
باید بشینی
یه کاغذ بزاری جلو روت هر منبعی که دور و برت داری
هرچیزیکه فک میکنی یه فرصته رو بنویسی
یکمم چشم و گوش خودت رو بیشتر باز کنی
و بادقت بیشتری به محیطی که درش هستی و کاری که داری نگاه کنی
2 هفته هرچی به ذهنت رسید رو بنویس
بعد بشین بررسی کن
چند تا شونو جدا کن
بیشتر بررسی کن
نهایتا یکیشو انتخاب کن و جوری که کمترین منابع (زمان، پول ، انرژی و...) رو صرف کنی
تستش کن
ایشالله که همون جواب میده و ادامه میدی
وگرنه که یا برو سراغ بعدیا
یا ممکنه حین اجرای همون کار اول ایده ی بهتری به ذهنت برسه

بخدا خیلی فکر کردم. ماه ها فکر کردم و ایده های جالبی به ذهنم رسید اما همشون نیاز به سرمایه بالا داشت. ارزان ترین ایده ای که داشتم گل سر فروشی بود با 5 میلیون جنس خوبه اما قیمت مغازه داخل شهر ما 50 میلیون با ماهی 1.5 میلیون هست( تازه مرکز شهر نیست )