سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سخنی از لوئی پاستور - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=106)
+--- انجمن: روانشناسی شخصی (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- موضوع: سخنی از لوئی پاستور (/showthread.php?tid=1578)

سخنی از لوئی پاستور - MARYAR - 01-07-2012 12:45 AM

... در هر حرفه اي كه هستيد نه اجازه دهيد كه به بدبيني هاي بي حاصل آلوده شويد و نه بگذاريد كه بعضي لحظات تاسف بار، كه براي هر ملتي پيش مي آيد، شما را به ياس و نااميدي بكشاند.
در آرامش حاكم بر آزمايشگاهها و كتابخانه هايتان زندگي كنيد. نخست از خود بپرسيد: « براي يادگيري و خودآموزي چه كرده ام » سپس همچنانكه پيشتر مي رويد، بپرسيد « من براي كشورم چه كرده ام » و اين پرسش را آنقدر ادامه دهيد تا به اين احساس شادي بخش و هيجان انگيز برسيد كه شايد سهم كوچكي در پيشرفت و اعتلاي بشريت داشته باشيد. اما هر پاداشي كه زندگي به تلاشهايمان بدهد يا ندهد، هنگامي كه به پايان تلاش هايمان نزديك مي شويم، هر كداممان بايد حق آنرا داشته باشيم كه با صداي بلند بگوييم : من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام !!

RE: سخنی از لوئی پاستور - madar - 01-07-2012 09:59 AM

من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام !!

چقدر سخت
شاید اگر ده درصد از توانمون رو بزاریم خیلی بهتر از کسی بشیم که الان هستیم

RE: سخنی از لوئی پاستور - shahram......32 - 01-07-2012 10:28 AM

... در هر حرفه اي كه هستيد نه اجازه دهيد كه به بدبيني هاي بي حاصل آلوده شويد

RE: سخنی از لوئی پاستور - jahanagahi - 01-07-2012 01:31 PM

(01-07-2012 09:59 AM)madar نوشته شده توسط:  من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام !!

چقدر سخت
شاید اگر ده درصد از توانمون رو بزاریم خیلی بهتر از کسی بشیم که الان هستیم

رور اول نمی دانستیم توان ما چه اندازه است. الان به توان بالای خود پی برده ایم.

RE: سخنی از لوئی پاستور - pulaki - 01-08-2012 12:51 AM

اگرآنچه را كه در توان داشتيد انجام داديد و بازهم نتيجه نگرفتيد بدانيد كه راه را اشتباه رفته ايد برگرديد و با دقت بيشتري حركت كنيد و راه را گم نكنيدو يا راه اشتباه را رفته ايد تجديد نظر كنيد تغيير مسير بدهيد و راه ديگري را انتخاب كنيد و با تمام توان جلو برويد رسيدن به مقصد حتميست