سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی کسب و کار و وب سایت با ۲۰ میلیون - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: مشاوران ویژه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=188)
+--- موضوع: راه اندازی کسب و کار و وب سایت با ۲۰ میلیون (/showthread.php?tid=15687)

راه اندازی کسب و کار و وب سایت با ۲۰ میلیون - sjd - 09-12-2016 06:53 AM

سلام

یه جمله از قدیم بود که میگفت پول از من کار از شما و برعکسش ( ضرر و زیان برای دو طرف که نزول نشه )

قصد ایجاد یک وب سایت در همین امر رو دارم یعنی کاربر به صورت آنلاین ( هر مبلغی که مد نظرش هست ) پرداخت می کنه و ما ( تیم هستیم ) با پولش کار و سرمایه گذاری می کنیم

در آخر در صورتی که کار به سود دهی رسید، سود رو براش واریز می کنیم ( ماهیانه ) و درصدی هم ( طی شده ) خودمون بر می داریم.

در مورد این که چه فعالیتی قرار با این پول انجام بشه باید بگم همین کار های معمولی کف بازار اما چند نفری که جمع شدیم یکم شم اقتصادی داریم و می تونیم دست رو فعالیتی بزاریم که سود دهی داشته باشه

به نظرتون این کار از نظر قانونی اشکال داره ؟ نیاز به مجوز و ... داره ؟
از نظر شرعی چی ؟ چون دو طرف در سود و زیان شریک هستند و فکر نکنم نزول حساب بشه

RE: راه اندازی کسب و کار و وب سایت با ۲۰ میلیون - a.ink - 09-12-2016 12:49 PM

(09-12-2016 06:53 AM)sjd نوشته شده توسط:  سلام

یه جمله از قدیم بود که میگفت پول از من کار از شما و برعکسش ( ضرر و زیان برای دو طرف که نزول نشه )

قصد ایجاد یک وب سایت در همین امر رو دارم یعنی کاربر به صورت آنلاین ( هر مبلغی که مد نظرش هست ) پرداخت می کنه و ما ( تیم هستیم ) با پولش کار و سرمایه گذاری می کنیم

در آخر در صورتی که کار به سود دهی رسید، سود رو براش واریز می کنیم ( ماهیانه ) و درصدی هم ( طی شده ) خودمون بر می داریم.

در مورد این که چه فعالیتی قرار با این پول انجام بشه باید بگم همین کار های معمولی کف بازار اما چند نفری که جمع شدیم یکم شم اقتصادی داریم و می تونیم دست رو فعالیتی بزاریم که سود دهی داشته باشه

به نظرتون این کار از نظر قانونی اشکال داره ؟ نیاز به مجوز و ... داره ؟
از نظر شرعی چی ؟ چون دو طرف در سود و زیان شریک هستند و فکر نکنم نزول حساب بشه
برای جذب سرمایه پلتفرم های آنلاین مناسب نیستند و مهمترین دلیل اینه که سرمایه گذار ضمانت حقوقی و قرارداد میخواد و اینکه کار زیر نظر وکیل خودش انجام بشه و امکان جلب اعتماد و توجیه سرمایه گذار به صورت اینترنتی عملا وجود نداره خصوصا اینکه مبلغ سرمایه باید نسبتا بالا باشه
دوم اینکه باید قبلا کاری ایجاد شده باشه و بعدا برای توسعه سرمایه گذار جذب بشه کسی حاضر نیست پولشو در کاری که معلوم نیست چی هست سرمایه گذاری کنه
از نظر قانونی هم اشکالی نداره ولی اگر کاری وجود نداشته باشه و مشابه بانک یا موسسات اعتباری فقط جذب سپرده و سرمایه بخواد صورت بگیره حتما به مجوز نیاز داره که اونم به هر کسی نمیدن و تا جایی که من میدونم اون موسسه مالی باید سهامی عام باشه و ...ولی به عنوان صاحب یک کسب و کار این امکان وجود داره که به صورت حقوقی و قانونی صاحب کسب و کار بدون نیاز به مجوز اضافی از دیگران سرمایه جذب کنه
از نظر شرعی هم این مورد پول از من کار از شما فقط در یک صورت شرعی هست که اون به صورت عقد "مضاربه" هست و مهمترین نکته هم درباره مضاربه اینه که مضاربه فقط برای کار تجارت یا خرید و فروش درسته نه کارهای تولیدی و کشاورزی و این نظر اکثریت فقهای شیعه هست
عقود شرعی دیگری مثل مزارعه و مساقات هم وجود دارند که به کارهای کشاورزی مربوط اند
اطلاعات بیشتر درباره عقود شرعی از منابع مختلف در دسترس هست

RE: راه اندازی کسب و کار و وب سایت با ۲۰ میلیون - روی خط وب ایران - 09-13-2016 10:19 PM

دوست عزیز شروع یک کسب و کار اینترنتی اولش علاقه میخواد
دومش اینه که شاید دیر بازده باشه یعنی شما باید تلاش زیادی برای بازاریابی همچین ایده ای بکنی که مستلزم هزینه برای تبلیغات هست
و سومش اینه که باید بتونی اعتماد کاربران را جلب کنی
و این ایده ای که شما مطرح کردید الان بانک ها دارن به نوعی با سودی که پرداخت میکنند انجام میدن بنابراین پیشنهاد میکنم دنبال ایده بکرتر و متفاوت تری باشید