سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
هدف از سربازی چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: هدف از سربازی چیست؟ (/showthread.php?tid=15456)

صفحه ها: 1 2

هدف از سربازی چیست؟ - amiryazdani138 - 07-07-2016 07:11 PM

با سلام.
آقا من از اون روزی که خدمتم شروع شد حالم گرفته شد.افسرده شدم.
اندیمشک افتادم خوزستان اوج گرما .بیرون هم نمیتونم برم چون حدود 1 ساعت راه پیاده روی داره تا درب خروجی پادگان.
الان فعلا اومدم مرخصی یک هفته ای.اعزامی 2/1 هستم.
نظرم خودم اینه که دیگه نرم و بچسبم به کار بعد آخه خدمت رو یه کارش می کنم یا می خرم یا کلا بی خیال کارت پایان خدمت میشم.
چون منطقش دو ماه کسری داره 16 ماه دیگه دارم.
خودم ساکن اصفهان هستم و بدون کارت پایان خدمت هم میتونم کار کنم.
با خودم میگم کارت پایان خدمت اصلا به دردم نمیخوره پس من الکی اومدم سربازی تو این گرما و دوری از خونه پس بهتره دیگه نرم.
به نظر شما چیکار کنم؟
میصرفه دیگه نرم؟

RE: هدف از سربازی چیست؟ - amiryazdani138 - 07-07-2016 07:12 PM

من فکر می کنم سربازی پوچه و بی هدفه و در واقع من دارم عمرم رو واسه پوچی و بی هدفی تلف می کنم واسه همین انگیزه ای واسه ادامه خدمت ندارم.
من خودم فکر می کنم بدون کارت پایان خدمت هم می تونم از کشور خارج بشم. مثلا نمیشه با پول دادن پاسپورت جور کنم؟یا به طور غیر قانونی از کشور خارج بشم و پناهنده بشم؟
کار هم که بدون کارت پایان خدمت میتونم داشته باشم ، حتما که نباید کار دولتی داشته باشم، کار دولتی هم تازه بخور نمیره.
تازه یه چیز دیگه اینکه بعد از 8 سال غیبت میتونم خدمت رو بخرم.
پس مگه دیوونم این همه سختی بکشم تو گرما وسط بیابون به خاطر پوچی عمرم رو تلف کنم؟
خوب میرم به جاش یه جا کار می کنم یه سرمایه ای هم جمع می کنم.
پس من اینجا هیچ انگیزه ای واسه ادامه خدمت ندارم.
حالا به نظر شما کارت پایان خدمت به چه دردی میخوره که یه انگیزه ای بشه واسه من واسه ادامه خدمت؟
کارم که الان ردیف نیست ولی رشته ی تحصیلیم حسابداریه و بدون کارت پایان خدمت هم راحت میتونم همه جار برم کار و یا کارهای ازاد دیگه به صورت شاگردی برم و بعد از یه مدت خودم مغازه بزنم.
فقط مشکلم یه پاسپورته که بعضی از بچه ها می گفتند پول داشته باشی میتونی با پول جورش کنی.
حالا می خواستم ببینم همچین چیزی امکان پذیره؟

RE: هدف از سربازی چیست؟ - Herolife - 07-08-2016 12:53 AM

یه نفر نبود کمک این بنده خدا بکنه

فقط یه اخی دلم سوخت هم بد نیست ها

میلیاردر های عزیز یکم فعال باشید

RE: هدف از سربازی چیست؟ - amiryazdani138 - 07-08-2016 09:54 AM

دوستان خواهشا راهنمایی کنید.

RE: هدف از سربازی چیست؟ - Mehrara - 07-08-2016 11:10 AM

اصلا این فکر هارو نکن کاری که شروع کردی رو تمومش کن.
برو سربازیتو تموم کن اونجوری نیست که فکر میکنی خیلی جاها کارت به خاطر نداشتن کارت پایان خدمت گیر میکنه و اینکه بعدا دائم فکرتو مشغول میکنه که ایکاش رفته بودم و تمومش کرده بودم. تازه از مزایاش که بگذریم کلی تجربه جدید کسب میکنی و یه دوره متفاوتی از زندگیت برات حساب میشه.
موفق باشی.

RE: هدف از سربازی چیست؟ - K4Z3M - 07-08-2016 11:27 AM

سلام دوست عزیز...
من خودم مشهدی ام اعزامیه 19/3 بودم 04 بیرجند الان چشم به هم زدم یک ماه گذشت.
منم گیر پاسپورت بودم و قبل ازین که برم خیلی با خودم کلنجار میرفتم که ای بابا 2 سال از زندگی عقب میوفتی و این حرفا ولی باور کن وقتی بری به اصطلاح ما سره شاخت پاکه دیگه راحتی...
به این فکر میکردم که خوب این راهیه که همه باید برن منم میرم اما کسی برنده اس که ازین مدت بهترین استفاده رو بکنه حالا چجوری؟؟
بهترین استفاده برای من این بود که دو هفته که از اموزشیم گذشت ی طرح مخابراتی دادم به فرمانده قبول کردن،رفتم مخابرات بعد از صحبتهایی که انجام شد با روی خیلی باز گفتن بیا تو همین مخابرات با مهندسینمون روی طرحت کار میکنیم از نظر مالی و ... هم مشکلی ندارن،و همینطور هم پیش رفت... جالب اینجاست که من حتی دیپلمم
اینطوری نه مثل بقیه سختی میکشم و رژه میرم اخر کار هم ی کسری خدمت تپل میاد تو پرونده...
خلاصه کلام خودت بهتر میدونی سخت بگیری سخت میگذره نمیدونم تو چه ارگانی ولی من نزاجا ام که از همه سخت تره...
اگه میخواستی نری نباید از اول میرفتی حالا که رفتی برو مثل مرد تمومش کن...
موفق باشی.

RE: هدف از سربازی چیست؟ - amiryazdani138 - 07-08-2016 12:15 PM

(07-08-2016 11:27 AM)K4Z3M نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز...
من خودم مشهدی ام اعزامیه 19/3 بودم 04 بیرجند الان چشم به هم زدم یک ماه گذشت.
منم گیر پاسپورت بودم و قبل ازین که برم خیلی با خودم کلنجار میرفتم که ای بابا 2 سال از زندگی عقب میوفتی و این حرفا ولی باور کن وقتی بری به اصطلاح ما سره شاخت پاکه دیگه راحتی...
به این فکر میکردم که خوب این راهیه که همه باید برن منم میرم اما کسی برنده اس که ازین مدت بهترین استفاده رو بکنه حالا چجوری؟؟
بهترین استفاده برای من این بود که دو هفته که از اموزشیم گذشت ی طرح مخابراتی دادم به فرمانده قبول کردن،رفتم مخابرات بعد از صحبتهایی که انجام شد با روی خیلی باز گفتن بیا تو همین مخابرات با مهندسینمون روی طرحت کار میکنیم از نظر مالی و ... هم مشکلی ندارن،و همینطور هم پیش رفت... جالب اینجاست که من حتی دیپلمم
اینطوری نه مثل بقیه سختی میکشم و رژه میرم اخر کار هم ی کسری خدمت تپل میاد تو پرونده...
خلاصه کلام خودت بهتر میدونی سخت بگیری سخت میگذره نمیدونم تو چه ارگانی ولی من نزاجا ام که از همه سخت تره...
اگه میخواستی نری نباید از اول میرفتی حالا که رفتی برو مثل مرد تمومش کن...
موفق باشی.
من هم نزاجا هستم دوست عزیز.
من از نظر جسمی یه کم ضعیفم.غذای پادگان هم که کیفیت نداره.میوه و سبزی هم که نمیدند.الان هم که اومدم خونه بی حالم.از جو سربازی خوشم نمیاد.اگه مثل یه کارمند ظهر که کارم تموم میشد میومدم خونه خوب بود ولی اینجا مجبورم توی پادگان بمونم ، من هم از جوش خوشم نمیاد.
به نظرتون چیکار کنم؟

RE: هدف از سربازی چیست؟ - alaska_teh - 07-08-2016 01:47 PM

برو عزیز برو کاری که شروع کردی رو تمومش کن 16 ماه تو کل زندگی اصلا به حساب نمیاد

RE: هدف از سربازی چیست؟ - MR MiM - 07-08-2016 06:58 PM

هر كسي هر تصميمي رو نسبت به شرايط زندگيش ميگيره اگه ادامه اين تصميمتو بري خب به نفعته چون دراخر به نتيجه ميرسي اما اگه نري بايد پي خيلي چيزهارو به تنت بمالي يكيش فشار خانواده و اطرافيانه و بعداً ازينو اون بايد بشنوي كه جرئت نداشتي خدمتتو تموم كني
در كل خدمت خيلي چيز بي ارزشيه دوست من ولي داشتنِ كارتش جواز خيلي كارهاست هم ميتوني بري و ادامه بدي هم ميتوني نري و بچسبي به كار و ازين طرف فشار و حرف ها و مهم تر ازون يه ترسي رو شب و روز بايد داشته باشي بنظرم اگه اين قدرتو تو وجودت ميبيني كه ميتوني نري و بچسبي به كار و اين مدت زماني كه مونده از خدمتت رو خوب پول جمع كني نرو چون وقتتو ميگيره ولي اگه هشتت گرو نُهته برو تا بعدا بتوني با كارتش يجا استخدام بشي

RE: هدف از سربازی چیست؟ - MohamadMJ - 07-08-2016 07:07 PM

سلام دوست عزیز
خدمت سربازی چیزی هستش که یا نباید شروع بشه یا اگر شروع کردی تا آخرش باید وایسی.
موردی که هست که خیالتو راحت کنم. خدمت خریدنی واسه کسیه که 8 سال نرفته خدمت نه اینکه فراری هستش.
شرایط فراری فرق داره با کسی که کلا نرفته شما اگر فرارت اعلام بشه مخصوصا اصفهانم هستی همشهری خودم کمتر از 6 ماه مامور میریزه در خونتون میبرنت دادگاه نظام اونجا جریمه برات تعیین میشه و اگر دلیل قانع کننده ای نداشته باشی زندان برادر من.

من خودم خرداد همین امسال خدمتم تموم شد و دقیقا همه این مشکلات رو باهاش داشتم ولی اجباریه اسمش هرچی بیشتر فکر کنی بهش اوضاع و شرایطت بدتر میشه.
این فکرا رو قبل از اعزام باید میکردی داداش من نه الان.
اینکه گفتین به چه دردی میخوره : اگر کار آزاد بتونید بکنید و هنرشو داشته باشید خودتون رو بکشید بالا به هیچ دردی نمیخوره مگر خروج از کشور.
ولی یه سری موارد هستن که همیشه مهمه بودنشون یه ایجاد امنیت هستش برای آدم.
چون روز به روز سرباز ها کمتر و کمتر میشه و مطمئن باش روزی میرسه که با 50 سال سن هم ببرنشون سربازی هرکی نرفته رو.

به این چیزا فکر نکن. برو محکم خدمتت رو بکن یه جوری خودتو امتحان کن. شما که بخوای برای 21 ماه خدمت کم بیاری انتظا داری توی زندگیت و شغل آیندت چیکار کنی.
به این فکر نکن که به هیچ دردیت نمیخوره. سعی کن به درد بخورش کنی. سعی کن حس کنی داری از من و امثال من و خانوادت و ... دفاع میکنی. سعی کن حس کنی یه عمر آرامش داشتی چون امثال الان تو توی پادگان ها بودن 21 ماهم این وظیفه با توئه.
با اصول خدمتی منم مشکل داشتم که نمیزارن کاری بکنیم که بیشتر به دردشون بخوریم ولی دیگه واسه همه همینطوره پس شکایتی نیست.
برو خدمتتو بکن و سعی کن شرایطی جور کنی تا هره سریعتر به شهر خودت انتقالی بگیری

موفق باشی