سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازي مسقطي فروشي - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان راه اندازی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- موضوع: راه اندازي مسقطي فروشي (/showthread.php?tid=15291)

راه اندازي مسقطي فروشي - AidaBahrami99 - 05-22-2016 10:11 PM

دوستان سلام. براي اولين باره كه دارم اينجا سوالي رو مطرح ميكنم اگه اشتباهي دارم ببخشيد.
من ميخوام با سرمايه حدود ٢٠٠ ميليون مسقطي فروشي راه بندازم. چنتا سوال دارم:
١، براي اين كار اينكه فقط جاي فروش داشته باشم كافيه و ميتونم توي خونه بپزم و توي مغازه بفروشم يا حتما بايد كارگاه و محل خاصي رو براي درست كردن مسقطي اجاره بكنم؟
٢، با توجه به ٢٠٠ ميليون، از كجا شروع بكنم بهتره؟ يعني از همون اول مغازه اجازه بكنم يا اولش توي خونه بپزم و بيرون بر داشته باشم و بعد از بازاريابي برم سراغ مغازه؟
ممنون.

RE: راه اندازي مسقطي فروشي - soheyl_ir89 - 05-22-2016 10:39 PM

سلام
محل تولید و عرضه باید مورد تایید بهداشت باشه
اگر می تونید در منزل تهیه کنید و بسته بندی کنید و به سوپرمارکت ها و ... بفروشید
و بعد از چند ماه، محلی رو تهیه کنید که قسمتیش مخصوص پخت باشه و قسمت جلوش، فروشگاه باشه. نیازی نیست دو محل داشته باشید که هزینه هاتون بیشتر شه. مگر این که در منزل پخت کنید و محلی برای فروش اجاره کنید.

موفق تر باشید

RE: راه اندازي مسقطي فروشي - moele - 05-22-2016 10:45 PM

شما در هر 3صورت باید مجوزهای بهداشت داشته باشید اگر فضای مناسب سرامیک شده دارید اول دنبال گرفتن مجوز در زیر مجموعه مشاغل خانگی باشید اگر موفق نشدید مجوز مشاغل خانگی بگیرید باید از طریق صنف دنبال مجوز کارگاه باشید .خلاصه از هر طریق مجوز گرفتید اول در مقدار کم تولید کنید اما با بسته بندی زیبا و مشتری پسند با درج مجوزهای بهداشتی و تولیدی و بین مغازه دارها پخش کنید حتی ممکنه ازتون نخرند و امانی مجبور باشید بگذارید .خلاصه بعد که کار پا گرفت و تولید رفت بالا بعد به گرفتن مغازه فکر کنید .البته بعضی ها هستند که شماره بهداشت الکی روی جنس می زنند شما هم می تونید اول کار اگر از بازار اطمینان ندارید از این کارها بکنید هرچند من پیشنهاد نمی دهم.مراقب باشید که سرمایه زیاد هم آفت کار نشه اول کار با یک دهم این سرمایه هم میشه به خوبی کار را استارت زد مخصوصا در خانه

RE: راه اندازي مسقطي فروشي - AidaBahrami99 - 05-22-2016 10:53 PM

من جايي خوندم كه تهيه شيريني در منزل به خاطر بويي كه داره و همين طور مصرف گاز هم به صرفه نيست و هم مورد اعتراض همسايه ها قرار ميگيره. درست ميگن؟

RE: راه اندازي مسقطي فروشي - moele - 05-23-2016 01:39 PM

(05-22-2016 10:53 PM)AidaBahrami99 نوشته شده توسط:  من جايي خوندم كه تهيه شيريني در منزل به خاطر بويي كه داره و همين طور مصرف گاز هم به صرفه نيست و هم مورد اعتراض همسايه ها قرار ميگيره. درست ميگن؟
گاز خانگی که از گاز تجاری ارزون تر است غیر از اینکه به کارگاه های شیرینی پزی گاز ارزون تر بدهند که من اطلاع ندارم اما قطعا از مغازه که گاز تجاری است خانه ارزون تره

بو هم به همسایه های شما بستگی داره خیلی از کارگاه های شیرینی نزدیک محلهای مسکونی و سالهای ساله دارند کار می کنند .اما اگر کسی شکایت کنه براتون مشکل ساز میشه و باید کار را تعطیل کنید