سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
لطفا راهنمایی کنید - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: لطفا راهنمایی کنید (/showthread.php?tid=15263)

صفحه ها: 1 2

لطفا راهنمایی کنید - Mamad-chobin - 05-17-2016 09:06 PM

به نظر شما کدام یک از کارهای زیر ارزش دنبال کردن دارند(کاردانی الکترونیک دارم و 27 سالمه وهنوز بیکارم و در روستایی دورافتاده در ایلام زندگی می کنم. می گم پاشم بیام تهران و برم سراغ یکی از کارهای زیر و یا هر کاری که در زمینه برق باشد،نمی دانم کدام یک در آینده بازار کار بهتری دارد.
1-نصب سیستم های حفاظتی
2-تعمیر کولر های گازی
3-تعمیر تجهیزات پزشکی
4-یاد گرفتن تابلو های برقی
5-مغازه فروش الکتریکی=20 تومن سرمایه دارم
6-اگه کسی کار بهتری در رابطه با برق بلده لطفا راهنماییم کنه

خودم در رویتا هستم و می تونم گوسفند بخرم و پروار بندی کنم ولی چون آینده نداره میگم بیام تهران و شروع به یاد گرفتن یک حرفه بکنم

خودم خیلی علاقه به کار با گل و گیاه و پرنده دارم.ولی هیچ تجربه ای ندارم و آینده روشنی برای این کارها نمی بینم.
ممنون میشم راهکار بدید

کسایی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنند

RE: لطفا راهنمایی کنید - soheyl_ir89 - 05-17-2016 09:09 PM

سلام هموطن
قدر روستارو بدون

دوست گرامی
زندگی در تهران خیلی هزینه داره
بیشتر تحقیق و مشورت کن
چه قدر سرمایه مالی داری؟

RE: لطفا راهنمایی کنید - tofigh - 05-17-2016 10:28 PM

سلام
نظرم برون یک مغازه الکرتیکی بزن و هم وسایل بفروش و سیم کشی و تعمیرات الکتریکی منزل انجام بده
اگه میتونی تعمیرات وسایل خانه بتونی یاد بگیری خوب

یا برو دنبال تعمیرات موبایل

اگر کمی خواستی درباره این شغل بیا تو تلگرام بفرما راهنمایی درباره الکتریکی

ایدی تلگرام tofighso@

RE: لطفا راهنمایی کنید - Mamad-chobin - 05-17-2016 11:01 PM

(05-17-2016 09:09 PM)soheyl_ir89 نوشته شده توسط:  سلام هموطن
قدر روستارو بدون

دوست گرامی
زندگی در تهران خیلی هزینه داره
بیشتر تحقیق و مشورت کن
چه قدر سرمایه مالی داری؟

سلام دوست عزیز،ممنونم از شما بخاطر توجهتون به موضوع من
20 تومن سرمایه دارم ، می تونم دوتا گاو شیری بخرم و با 15 یا 16 تا بره بخرم و پروار کنم.ولی آینده ندارن

خودم میگم بیام تهران و برم چند تا دوره فنی ببینم و شروع بکار بکنم.
تجربه زندگی در شهر تهران را ندارم و نمی دونم که پاشم بیام یا نه،آیا این فکر من ارزش داره و با نه همون روستای خودم بمونم و شروع به گاو داری و مرغ داری گله داری بکنم با زحمت های زیاد و سود کم.یا بیام یه حرفه یاد بگیرم

RE: لطفا راهنمایی کنید - AUSTIN - 05-17-2016 11:07 PM

من از برق سر رشته ای ندارم اما دوستی رو میشناختم که کارش این بود که کنترات ساختمونی که در حال ساخت بود رو میگرفت تا برق کشی کل ساختمون رو انجام بده و اونطور که میگفت پول خیلی خوبی داشت و البته در کنار اون کار هم کلی کارای خورد ریز برقی انجام میداد.
شما هم میتونی توی شهر های شلوغ تر اینکار رو بکنی اولش هم میتونی با پخش تراکت یا تبلیغات دیگه کارتو شروع کنی یا اینکه با پیمانکاری ها قرارداد ببندی.

تعمیر کولر های گازی هم که گفتی به نظر من خوبه یادمه چند سال پیش که تو یه مغازه کار میکردم چند وقت یه بار کولمون خراب میشد یا نیاز به گاز و سرویس داشت و هر بار که تعمیر کار میومد کمه کمه 200 تومن پول میگرفت اونم نه با صرف زمان زیاد خیلی رو یکولر کار میکرد نیم ساعت بود.حالا فکرش رو بکن تو یه روز 3 تا سرویس هم داشته باشه بستشه.این کار سرمایه زیادی هم نمیخواد فقط کافیه تو چند تا محله تراکت پخش کنی نصب.سرویس و پخش کولر های گازی.هر چند دست توی اینکار زیاده اما هنوز هم سیستمیه که رو به رشده.

رشته خیلی خوبی داری برق یکی از رشته هاییه که خیلی کارا میتونی باهاش انجام بدی و اگر درست جلو بری رشته در امد زایی هم هست.

RE: لطفا راهنمایی کنید - Mamad-chobin - 05-17-2016 11:11 PM

(05-17-2016 10:28 PM)tofigh نوشته شده توسط:  سلام
نظرم برون یک مغازه الکرتیکی بزن و هم وسایل بفروش و سیم کشی و تعمیرات الکتریکی منزل انجام بده

ایدی تلگرام tofighso@
ممنون از نگاهتون
دوست عزیز شما خودتون تجربه ای در این زمینه (مغازه الکتریکی و تعمیرات موبایل و یا تعمیرات وسایل منزل)یا فقط برداشتتون از این حرفه ها گفتید.بازم ممنونم بخاطر جوابتون

RE: لطفا راهنمایی کنید - Mamad-chobin - 05-17-2016 11:16 PM

(05-17-2016 11:07 PM)AUSTIN نوشته شده توسط:  من از برق سر رشته ای ندارم اما دوستی رو میشناختم که کارش این بود که کنترات ساختمونی که در حال ساخت بود رو میگرفت تا برق کشی کل ساختمون رو انجام بده و اونطور که میگفت پول خیلی خوبی داشت و البته در کنار اون کار هم کلی کارای خورد ریز برقی انجام میداد.
شما هم میتونی توی شهر های شلوغ تر اینکار رو بکنی اولش هم میتونی با پخش تراکت یا تبلیغات دیگه کارتو شروع کنی یا اینکه با پیمانکاری ها قرارداد ببندی.

تعمیر کولر های گازی هم که گفتی به نظر من خوبه یادمه چند سال پیش که تو یه مغازه کار میکردم چند وقت یه بار کولمون خراب میشد یا نیاز به گاز و سرویس داشت و هر بار که تعمیر کار میومد کمه کمه 200 تومن پول میگرفت اونم نه با صرف زمان زیاد خیلی رو یکولر کار میکرد نیم ساعت بود.حالا فکرش رو بکن تو یه روز 3 تا سرویس هم داشته باشه بستشه.این کار سرمایه زیادی هم نمیخواد فقط کافیه تو چند تا محله تراکت پخش کنی نصب.سرویس و پخش کولر های گازی.هر چند دست توی اینکار زیاده اما هنوز هم سیستمیه که رو به رشده.

رشته خیلی خوبی داری برق یکی از رشته هاییه که خیلی کارا میتونی باهاش انجام بدی و اگر درست جلو بری رشته در امد زایی هم هست.

بسیار سپاسگزارم از شما بخاطر توجه و پاسختون به سوال من

RE: لطفا راهنمایی کنید - Mamad-chobin - 05-17-2016 11:20 PM

(05-17-2016 11:16 PM)Mamad-chobin نوشته شده توسط:  
(05-17-2016 11:07 PM)AUSTIN نوشته شده توسط:  من از برق سر رشته ای ندارم اما دوستی رو میشناختم که کارش این بود که کنترات ساختمونی که در حال ساخت بود رو میگرفت تا برق کشی کل ساختمون رو انجام بده و اونطور که میگفت پول خیلی خوبی داشت و البته در کنار اون کار هم کلی کارای خورد ریز برقی انجام میداد.

بسیار سپاسگزارم از شما بخاطر توجه و پاسختون به سوال من
خیلی خیلی سپاسگزارم از شما،واقعا زحمت کشیدید و وقت گذاشتید جوابمو دادین،ممنونم از شما ،ان شاالله موفق باشید

RE: لطفا راهنمایی کنید - tofigh - 05-18-2016 08:09 AM

(05-17-2016 11:11 PM)Mamad-chobin نوشته شده توسط:  
(05-17-2016 10:28 PM)tofigh نوشته شده توسط:  سلام

ایدی تلگرام tofighso@
ممنون از نگاهتون
دوست عزیز شما خودتون تجربه ای در این زمینه (مغازه الکتریکی و تعمیرات موبایل و یا تعمیرات وسایل منزل)یا فقط برداشتتون از این حرفه ها گفتید.بازم ممنونم بخاطر جوابتون

سلام

تجربه کاری دارم

RE: لطفا راهنمایی کنید - محمدرضا تراکت - 05-27-2016 12:55 AM

اگر اومدی تهران سعی کن هرچه سریع تر واسه خودت کار کنی نه دیگران. کارگری به جایی نمی رسی.
با یک راننده مسافرکش صحبت می کردم. می گفت 8 ساله نصاب پنجره دو جداره برای یک شرکت هستم. می گفت ماهی 2 ملیون بهم تقریبا میدن.
طرف 8 ساله نصابه یعنی اوستای پنجره دوجداره هست. بعد داره هنوز کارگری میکنه در حالی که الان باید جای پراید زیر پاش سانتافه بود.
حالا فکر می کنی تبلیغ این شرکته چه جوری هست؟
تراکت!! خیلی جالبه نه؟ چون منم متخصص تراکتم.
اون آدم زرنگه باهوشه برداشته شرکت زده. یک سیستم درست کرده.
تراکت چاپ میکنه. یک تراکت پخش کن داره میده اون هر روز میره کل تهران پخش میکنه. منشی جواب تلفنا رو میده و بازاریابی تلفنی میکنه.
خودش قرارداد می بنده. بعد سفارشا رو میده کارگاه خودش یا دیگران می سازه. و بعد در نهایت این نصاب بیچاره میره نصب میکنه. و اصل پول میره تو جیب رئیس شرکت.
حالا اگر خودش همین کارا رو می کرد به جای 2 ملیون 6 ملیون نصیبش نمی شد؟ یک شاگرد داشت کافیش بود.
اینه آخر کار کردن برا بقیه.