سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا (/showthread.php?tid=15086)

صفحه ها: 1 2

راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-13-2016 10:10 PM

باعرض سلام و ادب و احترام و تبریک سال نو.
من یه زمین آبی حدودا 2 هکتاری در 20 کیلومتری شمال شهرستان مرند درجاده اصلی مرند به منطقه آزاد جلفا دارم که در روستا واقع شده است و از جاده اصلی حدودا 4 کیلومتر فاصله دارد.
این زمین هنوز نه دیوارکشی شده و نه صاف شده و امتیازات آب وبرق و گاز را هنوز نگرفتم (البته برای دیوارکشی و مسطح سازی و گرفتن این امتیازات مشکلی ندارم پس شما این مشکلات را حل شده بدانید!).چون به ایده پرسود و زودبازده نرسیدم انگیزه حل کردن این مشکلات و سرمایه گذاری را نداشتم .اینم بگم رو میزان سرمایه اولیه هم فکر نکنید هر ایده پرسود و زودبازده به ذهنتون میرسه بگید و حقیر رو راهنمایی کنید.

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-18-2016 03:05 PM

دوستان من کماکان منتظر یاری سبزتان هستم...

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - business_nuts - 04-18-2016 08:03 PM

سلام دوست عزیز
شهر شما به نوعی قطب گیلاس ، زردآلو ، گلابی هست.
شما بین شغل دامداري، کشاورزي و باغداري کدومش رو علاقه مند هستین ؟
مثلا" در این زمینتون میشه زعفران کاشت و در شهر مرند هم جواب میده.

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-18-2016 11:02 PM

(04-18-2016 08:03 PM)business_nuts نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
شهر شما به نوعی قطب گیلاس ، زردآلو ، گلابی هست.
شما بین شغل دامداري، کشاورزي و باغداري کدومش رو علاقه مند هستین ؟
مثلا" در این زمینتون میشه زعفران کاشت و در شهر مرند هم جواب میده.

ممنون از پاسختون.
به طور دقیق نمیتونم بگم به کدوم علاقه بیشتری دارم همون طور که در تاپیک عرض کردم اگر یه ایده پرسود و زودبازده باشه فرقی نمیکنه و سختیش هیچ اهمیتی نداره.
البته زعفران دیربازده هست و درسال اول در هر هکتار نهایتا دو کیلو خالص زعفران بدهد و به مرور بیشتر میشود.زعفران زمانی برای کشاورز سود بالا دارد که به دلال نفروشد.
بنده در حال حاضر به دنبال یک ایده زودبازده هستم.
البته مدتی پرورش بوقلمون.بلدرچین.گیاه گل گاو زبان. ذهنم را درگیر کرده بود ولی میخواستم بهترین گزینه رو انتخاب کنم.

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-19-2016 12:42 AM

سلام دوباره.
نظرتون راجع به پرورش
باقالی
یابه لیمو
یا تخمه آفتابگردان
در همچین زمینی که من دارم چی هست؟

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - business_nuts - 04-19-2016 02:04 AM

در مورد کاشت گل گاوزبون اگه سوالی داشته باشین من درخدمتم چون خودمون تولیدکننده هستیم و مزرعه گل گاوزبون داریم.
گیاه به لیمو هم الان یکی از پرفروش ترین گیاهان دارویی هست.
پرورش بلدرچین و بوقلمون خیلی وقت گیر هست،اما فعالیت در زمینه ی گیاهان دارویی مثله به لیمو ، گل گاوزبان وقت گیر نخواهد بود و سودش هم عالیه.
بله منم با شما موافقم در مورد زعفران خیلی سخت میشه پیشرفت کرد.
در مورد آفتابگردان و باقالی تخصصی ندارم ، ولی متاسفانه تخمه هم خارجیش به بازار اومده و سودش هم کم هست!

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-19-2016 02:56 AM

(04-19-2016 02:04 AM)business_nuts نوشته شده توسط:  در مورد کاشت گل گاوزبون اگه سوالی داشته باشین من درخدمتم چون خودمون تولیدکننده هستیم و مزرعه گل گاوزبون داریم.
پرورش بلدرچین و بوقلمون خیلی وقت گیر هست،اما فعالیت در زمینه ی گیاهان دارویی مثله به لیمو ، گل گاوزبان وقت گیر نخواهد بود و سودش هم عالیه.
در مورد آفتابگردان و باقالی تخصصی ندارم ، ولی متاسفانه تخمه هم خارجیش به بازار اومده و سودش هم کم هست!

خیلی عالی شد اتفاقا سوالاتی راجع به پرورش گل گاوزبان داشتم و چه کسی بهتر از شما.ممنون میشم که حقیر رو راهنمایی کنید.
مطالب فراوانی راجع به گل گاوزبان در این سایت و سایت های دیگر خوانده ام ولی بسیار خوشحال تر میشم که از شما که دستتون در کاره بشنوم.
1)اجرای این طرح در یک هکتار چقدر هزینه دربر دارد(که شامل بذر و کود و.. هست)
2)فاصله زمانی کاشت تا برداشت چه مدت هست؟چه ماهی؟
3)توضیح خیلی مختصری هم راجع به مرحله داشت بدید.
4)با یکبار کاشت تا چند سال میتوان برداشت کرد؟
5)دمای مناسب برای این گیاه.
5)شیوه آبیاری.
6)آفت ها.
7)و در آخر هم یک مقایسه در مورد هزینه های گذاشته شده و هزینه حاصل از فروش و میزان سود خالصی که برای من کشاورز می ماند بکنید.
البته همانطور که در تاپیک گفتم زمین مورد نظر دیوار ندارد.آیا حتما باید دیوارکشی شود؟

بسیار خرسند میشم اگه پاسخ های دقیق بدید.

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - business_nuts - 04-19-2016 08:57 PM

(04-19-2016 02:56 AM)mohammad_n_97 نوشته شده توسط:  
(04-19-2016 02:04 AM)business_nuts نوشته شده توسط:  در مورد کاشت گل گاوزبون اگه سوالی داشته باشین من درخدمتم چون خودمون تولیدکننده هستیم و مزرعه گل گاوزبون داریم.

خیلی عالی شد اتفاقا سوالاتی راجع به پرورش گل گاوزبان داشتم و چه کسی بهتر از شما.ممنون میشم که حقیر رو راهنمایی کنید.
مطالب فراوانی راجع به گل گاوزبان در این سایت و سایت های دیگر خوانده ام ولی بسیار خوشحال تر میشم که از شما که دستتون در کاره بشنوم.
1)اجرای این طرح در یک هکتار چقدر هزینه دربر دارد(که شامل بذر و کود و.. هست)
در مورد بذر هر هکتار نزدیکه 10 کیلو بذر نیاز هست، در مورد کود هم به هیچ عنوان من کودشیمیایی رو توصیه نمیکنم ، خودمونم از کود حیوانی استفاده میکنیم ( ولی بازم کم )
شما قبل عملیات کاشت اول از همه باید خاکتون رو ببرید آزمایشگاه گیاه پزشکی تا بهتون نسخه بدند که برای خاکتون چه کودی نیاز هست از لحاظ تغذیه خاک و...

2)فاصله زمانی کاشت تا برداشت چه مدت هست؟چه ماهی؟
معمولا" کاشت گل گاوزبون در پاییز صورت میگیره آخرای شهریور در استان ما شروع میشه ولی در شهر مرند چون برف هست باید بعد آب شدن برف و همچنین گرم شدن خاکتون اقدام به کاشت کنید برای شهرهایی مثه تبریز ، همدان ، اردبیل فصل بهار توصیه میشه.
برای ما برداشتش از اواخر اردیبهشت شروع میشه الی مردادماه
اگه شما الان کشت کنین شهریور گل میده کلا" بعد از پاشیدن بذر بعد از یکسال گلدهی شروع میشه مگر اینکه خاک و آب و هواتون اینقدر خوب باشه که همون سال اول گل بده.

3)توضیح خیلی مختصری هم راجع به مرحله داشت بدید.
در مورد داشت هم ما از اواسط فروردین شروع میکنیم تا قبل برداشت ، شخم ، از بین بردن علفهای هرز نزدیک بوته گل گاوزبون ، آب دادن و...
4)با یکبار کاشت تا چند سال میتوان برداشت کرد؟
ببینید همه چیز بستگی به خاک مرغوب ، آب ، شرایط جوی داره ، اگه شرایط به زراعی رو خوب رعایت کنین ، بین 4 سال الی بیشتر به شما گل میده.
5)دمای مناسب برای این گیاه.
گل گاوزبون نیاز به آفتاب زیاد داره و حتی شهرهای جنوبی هم کشت کردند و جواب داده معمولا" تا دمای 30 الی 35 درجه تحمل میکنه.
5)شیوه آبیاری.
آبیاری بهتر هست تحت فشار و قطره ای باشه و اینطوری صرفه جویی میشه .معمولا" سال های اول 4 روز یکبار یا هفته ای یکبار آب میدند ،اگه زمینتون خشک باشه باید هر روز یا یک روز در میان آب بدین.
6)آفت ها.
معمولا" آفت گل گاوزبون کرم برگ خوار هست که به گیاه گل گاوزبون آسیب میزنه ، آفتهایی مثه سوسک های ریز هستن،شته ، مگس،مورچه
برای ازبین بردنش از مالاتیون یا دیازنین استفاده میکنن ، که ما هیچ وقت اینکار رو نمیکنیم هم به ضرر سلامت انسان هست و هم سلامت خود گیاه ، ریسک هست چون ممکنه حتی گیاه رو بسوزنه ، به قول معروف اینا همشون سم هست اونوقت گیاه شما غیرارگانیک خواهد بود.
تقویت کننده ای مثه زربار هم استفاده میکنند.

7)و در آخر هم یک مقایسه در مورد هزینه های گذاشته شده و هزینه حاصل از فروش و میزان سود خالصی که برای من کشاورز می ماند بکنید.
در مورد هزینه شماره م رو براتون پ. خ میکنم تماس بگیرید، هزینه ها معمولا" به خیلی چیزها بستگی داره نمیشه دقیق گفت.
البته همانطور که در تاپیک گفتم زمین مورد نظر دیوار ندارد.آیا حتما باید دیوارکشی شود؟

خیر. نیاز به دیوار کشی نیست ، مگر اینکه حیواناتی باشن که بخوان به گیاه آسیب برسونن که فنس توصیه میشه.
بسیار خرسند میشم اگه پاسخ های دقیق بدید.

همین که اطلاعات و تجربه ای که دارم در زمینه کشت گل گاوزبون و گیاهان دارویی تا جایی که در توانم باشه دریغ نمیکنم
بازم سوالی داشتین درخدمتتون هستم دوست عزیز

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - aligoli - 04-20-2016 09:12 AM

(04-13-2016 10:10 PM)mohammad_n_97 نوشته شده توسط:  باعرض سلام و ادب و احترام و تبریک سال نو.
من یه زمین آبی حدودا 2 هکتاری در 20 کیلومتری شمال شهرستان مرند درجاده اصلی مرند به منطقه آزاد جلفا دارم که در روستا واقع شده است و از جاده اصلی حدودا 4 کیلومتر فاصله دارد.
این زمین هنوز نه دیوارکشی شده و نه صاف شده و امتیازات آب وبرق و گاز را هنوز نگرفتم (البته برای دیوارکشی و مسطح سازی و گرفتن این امتیازات مشکلی ندارم پس شما این مشکلات را حل شده بدانید!).چون به ایده پرسود و زودبازده نرسیدم انگیزه حل کردن این مشکلات و سرمایه گذاری را نداشتم .اینم بگم رو میزان سرمایه اولیه هم فکر نکنید هر ایده پرسود و زودبازده به ذهنتون میرسه بگید و حقیر رو راهنمایی کنید.

میتونی چند تا عکس بگیری از محیط ؟

RE: راهنمایی برای یک زمین آبی 2 هکتاری در جاده مرند به منطقه آزاد جلفا - mohammad_n_97 - 04-20-2016 04:25 PM

(04-20-2016 09:12 AM)aligoli نوشته شده توسط:  
(04-13-2016 10:10 PM)mohammad_n_97 نوشته شده توسط:  باعرض سلام و ادب و احترام و تبریک سال نو.

میتونی چند تا عکس بگیری از محیط ؟

در حال حاضر عکسی که محیط را به خوبی نشان دهد در دست ندارم متاسفانه.
ولی اگر سوالی دارید در خدمتتونم.