سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: روش های رایگان شروع کسب و کار شخصی (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری (/showthread.php?tid=15002)

نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - Black Boy - 03-28-2016 09:29 PM

سلام خدمت دوستان

من در مشهد هستم و قصد دارم مغازه شال و روسری بزنم اما تجربه ای در این زمینه ندارم. کار قبلی من فروش کامپیوتر بود و از بازار پوشاک اطلاعات زیادی ندارم. لطفا ضمن اینکه تجارب خودتون رو در اختیار ما قرار میدهید بفرمایید که:
1. از کجا ها جنس بیاریم بهتر هست؟ نظر دوستان راجع به قشم چی هست؟
2. برای گرفتن مجوز چه کارهایی نیاز هست و آیا فروشنده حتما باید خانم باشد؟
3. معمولا برای دکور اینطور مغازه ها چقدر سرمایه نیاز هست و آیا فضای 15 متری کفایت میکند؟
4. چه نوع جنس و طرحی فروش بیشتر دارد؟
در آخر لطفا هر تجربه ای که فکر میکنید ممکن است مفید واقع بشود بفرمایید تا استفاده کنیم/ سپاس

RE: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - soheyl_ir89 - 03-28-2016 10:28 PM

سلام

چه قدر سرمایه داری؟
کجای مشهدو مد نظر داری برای فروشگاه؟

RE: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - Black Boy - 03-29-2016 11:28 AM

(03-28-2016 10:28 PM)soheyl_ir89 نوشته شده توسط:  سلام

چه قدر سرمایه داری؟
کجای مشهدو مد نظر داری برای فروشگاه؟

سلام علیکم هنوز مکان صد در صد مشخص نیست اما در مکان های شلوغ (مثل ازاد شهر یا مجتمع های تجاری مشهد)خواهد بود.
با 10 12 میلیون میخوام شروع کنم ایشالا

RE: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - معمار س - 04-03-2016 11:22 PM

(03-28-2016 09:29 PM)Black Boy نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان

من در مشهد هستم و قصد دارم مغازه شال و روسری بزنم اما تجربه ای در این زمینه ندارم. کار قبلی من فروش کامپیوتر بود و از بازار پوشاک اطلاعات زیادی ندارم. لطفا ضمن اینکه تجارب خودتون رو در اختیار ما قرار میدهید بفرمایید که:
1. از کجا ها جنس بیاریم بهتر هست؟ نظر دوستان راجع به قشم چی هست؟
2. برای گرفتن مجوز چه کارهایی نیاز هست و آیا فروشنده حتما باید خانم باشد؟
3. معمولا برای دکور اینطور مغازه ها چقدر سرمایه نیاز هست و آیا فضای 15 متری کفایت میکند؟
4. چه نوع جنس و طرحی فروش بیشتر دارد؟
در آخر لطفا هر تجربه ای که فکر میکنید ممکن است مفید واقع بشود بفرمایید تا استفاده کنیم/ سپاس
سلام من ایده های خاصی برای ویترین مغازه ها دارم که مطمئنم حتی کسایی هم که قصد خرید ندارن رو جذب میکنه قیمتم هم از همکارا کمتر هست اگر خواستید با این شماره تماس بگیرید 09153591356

RE: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - barati_a - 04-04-2016 10:27 AM

من خودم فروشنده لباس زیر بانوان هستم اوایل یک مقداری روسری هم آوردیم حدودا با 600 هزار تومان میتوانم بگم 8 الی 10 مدل روسری نخی تاکید میکنم روسری نخی توانستیم تهیه کنیم من فکر میکنم سرمایه 10 الی 12 میلیون برای خرید جنس و مغازه باز کردن کم باشه بخصوص که پشتوانه مالی هم ندارید بنظرم هر جا خواستید مغازه بزنید آدم هایی که اونجا رفت و آمد میکنند را یک چند روزی زیر نظر بگیرید ببینید چ طیفی هستند چ نوع پوششی دارند طبق پوشش همان گروه جنس بیارید موقع افتتاح مغازه هم انشالله به هر اسمی مهر خوردید دیگه تمامه جنس خوب یا جنس بیکیفیت بنظرم جنسهای باکیفیت بیارید از تبلیغ اینترنتی استفاده کنید برای افتتاحیه سعی کنید برنامه ریزی کنید مثلا بعضی ها بادکنک باد میکنند به صورت درگاه جلوی مغازه تا دیده بشند خیلی نجیب باشید جنس را خوب معرفی کنید آینه بزرگ نصب کنید جنس را براشون باز کنید احساس خستگی نکنید بعضی از روسری فروشی ها از چین جنس میارند حدود 20 الی 30 میلیون ولی دوست من از بازار عمده فروشهای مشهد یا تهران تهیه کنید به خودتون زحمت سفر قشم را ندید تفاوت قیمت هاش زیاد نیست من خودم ساکن اصفهان اینها را در مورد لباس زیر چک کردم خوب بازار را چک کنید از ارزونترین محل خرید کنید چونه هم یادتون نره انشالله موفق باشبد در مورد دکوراسیون هم فکر میکنم کم هزینه ترن را انتخاب کنید شاید هم خودتون بتوانید دکوراسیونتون را درست کنید

RE: نیازمند راهنمایی برای مغازه شال و روسری - محمدرضا تراکت - 04-04-2016 01:08 PM

تبلیغات و دکوراسیون حرفه ای می تونه فروش شما رو به میزان زیادی افزایش بده. انتخاب یک نام مناسب به عنوان برند کارتون. در کنارش یک رنگ مشخص. همچنین یک تصویر یا گرافیک خاص. این 3 تا می تونه در برندسازی مغازه شما در منطقه بسیار موثر باشه. شما باید تلاشتون این باشه که برند اول شال و روسری و احتمالا لباس زیر و خواب در منطقه بشید.
مردم علاقه ای به خرید از مغازه های خاک گرفته و بی رمق ندارن و در عوض از مغازه های فعال و دارای تبلیغات خوب خوششون میاد.
اگر جلوی مغازه مکان پر رفت و آمد ماشین ها و پیاده هاست یک تابلوی بزرگ می تونه شما رو بیشتر مطرح کنه. اگر پول کمی دارید هیچ اشکالی نداره. یک بنر با طرح و کیفیت رنگ مناسب که بتونه تا چند ماه رنگش نره می تونه از هر تابلوی تبلیغاتی گران قیمت دیگری بهتر باشه.
چرا؟ چون تابلوهای دیگه ثابت می مونن ولی بنر رو میشه با هزینه کمی عوض کرد و با طرح جدید توجه افراد عبوری رو باز به خود جلب کرد.
کانال تلگرام یا اینستا هم که بتونه اجناس شما رو معرفی کنه خیلی خوبه.
تبلیغات تراکتی هم به خصوص اگر مغازه جلوی دید نیست و در فرعی قرار داره خیلی می تونه موثر باشه. تبلیغات تراکتی اگر به صورت حرفه ای انجام شه از طراحی تا چاپ و سپس پخش می تونه بسیار موفق عمل کنه. خصوصا و خصوصا برای مغازه های در سایه و کمتر پاخور.