سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی مغازه لوازم آرایشی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: راه اندازی مغازه لوازم آرایشی (/showthread.php?tid=14769)

راه اندازی مغازه لوازم آرایشی - ahmad2pac - 01-21-2016 08:04 PM

سلام بر اعضای محترم :
دوستان من قصد دارم یک مغازه ی لوازم آرایشی بزنم اما تجربه و اطلاعاتی راجع به این کار ندارم،از دوستانی که در این کار هستن خواهش دارم که منو راهنمایی کنند (چه اجناسی باید بخریم و از کجا جنس بخریم و...) اگه شماره ی تماس هم بدید که ازتون راهنمایی بگیرم ممنون می شم.
خواهش می کنم که راهنمایی کنید فوری هستش.

با تشکر

RE: راه اندازی مغازه لوازم آرایشی - business_nuts - 01-21-2016 10:17 PM

سلام دوست عزیز
براتون یه مثالی میزنم, شما وقتی میخوای به یک شهری سفر کنی و از اون شهر ,آدرس,فرهنگ, به عبارت دیگر هیچ اطلاعاتی نداری و وقتی به مقصد سفر میکنی دچار گمراهی و حس دلسردی بهتون دست میده...
با توصیفی که کردید وقتی در حوزه آرایشی هیچ اطلاعاتی نداری و در مورد بازارش تحقیق نکردزن چطور میتوانید به مقصد برسی و دلسرد نشی؟!
پس نتیجه میگیریم قبل از اینکه مغازه لوازم آرایشی رو افتتاح کنی, در شهر خودتون و مرکز استانتون یک تحقیق میدانی انجام بدید.
مثل این افراد نباشید 1ماه میان تو بازار مغازه آجیل میزنن بعد شکست میخورند بعد اجناس رو حراج میزنن بعلت تغییر شغل و مجدد شعل پوشاک رو انتخاب میکنن و .... که باعث ناامیدی و ورشکستی فرد خواهد شد.
در مورد خرید اجناس هم خودم دوستانی دارم که در زمینه واردات هستن و میتونم شما رو کمک کنم.
ضمنا" از توانایی و مهارت ها و کدام شهر و چندسالتونه و سابقه کار شغلی قبلیتون رو اعلام کنید تا خودم و دوستان بیشتر و بصورت شفاف شما رو راهنمایی کنند.
موفق باشید
سلام دوست عزیز
براتون یه مثالی میزنم, شما وقتی میخوای به یک شهری سفر کنی و از اون شهر ,آدرس,فرهنگ, به عبارت دیگر هیچ اطلاعاتی نداری و وقتی به مقصد سفر میکنی دچار گمراهی و حس دلسردی بهتون دست میده...
با توصیفی که کردید وقتی در حوزه آرایشی هیچ اطلاعاتی نداری و در مورد بازارش تحقیق نکردزن چطور میتوانید به مقصد برسی و دلسرد نشی؟!
پس نتیجه میگیریم قبل از اینکه مغازه لوازم آرایشی رو افتتاح کنی, در شهر خودتون و مرکز استانتون یک تحقیق میدانی انجام بدید.
مثل این افراد نباشید 1ماه میان تو بازار مغازه آجیل میزنن بعد شکست میخورند بعد اجناس رو حراج میزنن بعلت تغییر شغل و مجدد شعل پوشاک رو انتخاب میکنن و .... که باعث ناامیدی و ورشکستی فرد خواهد شد.
در مورد خرید اجناس هم خودم دوستانی دارم که در زمینه واردات هستن و میتونم شما رو کمک کنم.
ضمنا" از توانایی و مهارت ها و کدام شهر و چندسالتونه و سابقه کار شغلی قبلیتون رو اعلام کنید تا خودم و دوستان بیشتر و بصورت شفاف شما رو راهنمایی کنند.
موفق باشید

RE: راه اندازی مغازه لوازم آرایشی - ahmad2pac - 01-22-2016 11:54 AM

(01-21-2016 10:17 PM)business_nuts نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
موفق باشید
سلام دوست عزیز
موفق باشید
سلام دوست عزیز:
خدمت شما عرض کنم که من ساکن تهران هستم و 22 سالمه و تازه از دانشگاه فارق التحصیل شدم و قبلا فقط تابستون ها کارهای مقطعی انجام می دادم و الان وضع کار تو رشته ی خودم (عمران) خوب نیست.در مورد تحقیقات هم چون کسی رو ندارم که در این زمینه به من راهنمایی بده و از مغازه دار ها هم وقتی سوال می پرسی جوابی درست و قانع کننده نمی دن و به قولی می پیچونن اومدم اینجا تا از تجربه ی دوستان بهره ببرم.
اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین که چه قدر سرمایه لازم هست برای این کار و من از خودم مغازه ای ندارم و می خوام اجاره کنم و اینکه در یک محله ای که نسبتا پر تردد هست و ماهی 3 ملیون اجاره ی مغازش هست چه قدر برامون میمونه و اینکه کلا وضع این بازار خوب هست یا نه ؟اصلا اجاره ی مغازه رو میشه درآورد ؟
با تشکر ممنون

RE: راه اندازی مغازه لوازم آرایشی - business_nuts - 01-22-2016 07:27 PM

سلام دوست عزیز
اصن هدف بنده نیس شما رو ناامید کنم,باتوصیفی که کردید پیشنهاد نمیکنم این کار رو, درسته در تهران منطقه پرتردد هستین, وقتی تجربه ندارید و تحقیق میدانی نکردید مسلما" یه جایی به بن بست میخورین, چون مسیر رو نمیشناسین وقتی هم مسیر رو نمیشناسین گمراه میشوید.
اینکه مغازه دارای آرایشی به شما پاسخ قانع کننده ندادن بخاطر اینه که نمیخوان برای خودشان رقیب درست کنند و از همه مهمتر همون مغازه دارها به نوعی فروشنده هستند و تولیدکننده ,تاجر این حرفه نیستند که بخوان شما رو راهنمایی کنند(خلاصه دوست ندارند نونشون رو آجر کنند)
شما اول باید بگردی در تهران دنبال نمایندگی های رسمی و پخش کننده هاب اصلی, اگر از این افراد هم ناامید شدید باید حتما" یک سفر به شهرهای مرزی و بنادر بزنید چون لوازم آرایشی از همین شهرهای مرزی واردکشور میشه یا حتی سفر به کیش , هم تفریح کنید هم تجارت و به دنبال اشخاص واردکننده باشید.
هرچه سرمایه بیشتر مسلما" درآمدبیشتر,در ضمن اگه بخواین 3میلیون تومن پول اجاره بدید سرمایه تون رو بذارید تو بانک بیشتر سود میده والا!
نکته ی بعدی, شما که فارغ التحصیل رشته عمران هستین چرا نمیرید دنبال سابقه کار حتی شده رایگان کار کنید تا تجربه پیدا کنید, بعد مدرک تحصیلیتون رو از طریق رتبه بندی شرکت میتونید درآمدزایی کنید.
وقتی تجربه و سابقه کار پیدا کردید و سرمایه جمع کردید این حرفه ی آرایشی رو هم پیگیری کنید.
خودمونی بگم دسته گل به آب نده دوست عزیز
فقط یک مغازه باز کردن و اجناس واردش کردن که هنر نیست!
ضمنا" به اداره صندوق کارآفرینی امید هم مراجعه کنید برای وام های اشتغالزایی
شادباشید