سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی سوپر مارکت - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: آموزشگاه میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=179)
+--- انجمن: دپارتمان راه اندازی کسب و کار (/forumdisplay.php?fid=182)
+--- موضوع: راه اندازی سوپر مارکت (/showthread.php?tid=14634)

راه اندازی سوپر مارکت - peji69 - 12-24-2015 02:21 PM

با سلام به همه دوستان
من میخوام یه سوپر مارکت راه اندازی کنم
میشه کمکم کنید که از کجا جنس بگیرم که ارزان تر باشد
کسی تو این هست بتونه به طور کلی راهنماییم کنه بابت درامدش

RE: راه اندازی سوپر مارکت - مهدی ر - 12-24-2015 04:34 PM

سلام. درمورد محل تهیه جنس باید از سوپرمارکت دارهای شهر خودتون سوال کنید . در هر شهر معمولا کلی فروشها منطقه خاصی هستند. در ضمن شرکتهای پخش معمولا بسیاری اجناس رو میارن در مغازه. کافیه شماره ویزیتورشون رو داشته باشی. سوپرمارکت شغل خوبیه به شرطی که حساب کتابت دقیق باشه. چون همیشه پول داری باید سریع پولت رو به جنس تبدیل کنی . باید هرروز سودتو که معمولا 15 درصد هست رو بزاری کنار وبقیه روجنس بریزی تو مغازه. قیمتهات رو باید بسته به نوع محل تنظیم کنی. اگر رقیب داری باید ارزون بفروشی اما اگه دورو برت کسی نیست دستت بازتره . ولی هیچوقت نباید بیشتر از قیمت مصرف کننده بفروشی. باید قیمتها رو متناسب با جو محیط فروش تنظیم کنی. اصلا اینطور نیست که روی تمام اجناس 15 درصد سود بکشی . مثلا روغن رو میخری 6 هزار تومان قیمت روش 6500 تومانه بخوای 15 درصد سود بگیری باید بدی 6900 اما این حق رو نداری. معمولا ارزش جنس هرچقدر بالاتر باشه درصد سود کمتره. قدم اول شما که تازه میخوای راه بندازی باید پیدا کردن یک مغازه با موقعیت خوب باشه. سوال داشتید در خدمتم

RE: راه اندازی سوپر مارکت - Aliعلی - 12-25-2015 03:02 AM

خوبه ولی یه ایده خوب دارم
اولا جنسارو جوره جور کنین
بعدش جنسارو لیست کنین و پشت هر کدوم یه کد بزارین
مثلا دسته بهداشتی
1تاید فلان 2صابون فلان .....
دسته ارزاق
121.برنج فلان10کیلویی 122.عدس بسته بندی 250 گرمی 123.عدس بسته بندی سوپر مارکت نیم کیلویی 124.عدس بسته بندی خوده سوپر مارکت 1کیلویی و.......
بعدش یه خط رند بگیرین و چندتا پیک بگیرین
یه لیست زیبا ورنگی تهیه کنید و پرسش کنید و به مشتریای ثابت خودتون بدید و بهش بگین پشت تلفن فقط کد بخونه
نکته،،،،،،'''''''
1میتونید کلا یه انباری اجاره کنید و بیرون بر باشید که این کار تو محلهای بالا بخاطر اجاره کم بهتر جواب میده
2قید کنید که مثلا خریدهای بالای 30تومن پیک داره
3میتونید واسه آپارتمانها برای هر طبقه 500یا1000برای تحویل از مشتری واسه پیک بگیرین واسه انگیزه بیشتر
4این جوری میتونید حبوباتو خودتون بسته بندی کنید و به سود بالایی دست پیدا کنید
5میتونید تو دسته لوازم بهداشتی لوازم زناشویی هم داشته باشید.نکته...چندتا لوازم بهداشتی انتخاب کنید مثلا تیغ.شامپو.صابون.ژیلت ....باید کم حجم باشه به مشتری تاکید کنید که این چند قلم با لوازم زناشویی داخل وکیوم میفرستم که پیک نفهمه که داخلش چیه........میتونین پول بسته بندی رو هم دریافت کنید........این مشکلو خیلی از زنو شوهرا دارن که خجالت میکشن برن دارو خانه.........این جوری شما میشین یه فروشنده مورد اعتماد و ..........وقتی اعتماد به دست اومد پول دنباله آدم میدوئه

RE: راه اندازی سوپر مارکت - peji69 - 12-25-2015 11:40 AM

خیلی ممنون از راهنماییت

RE: راه اندازی سوپر مارکت - Aliعلی - 12-25-2015 12:57 PM

خواهش میکنم....اگه بازم تو این زمینه ایده داری بنویس منم چیزی به ذهنم اومد مینویسم