سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
تولید محصول کشاورزی در زمستان - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کسب در آمد در ایران و دنیا (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: ایده های ساده برای کسب درآمد و یافتن شریک شغلی (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: تولید محصول کشاورزی در زمستان (/showthread.php?tid=14604)

تولید محصول کشاورزی در زمستان - sorin - 12-13-2015 12:19 PM

سلام
من امروز که داشتم فکر میکردم به ی ایده برخوردم که نیازمند همفکری شماست:
کشت و کار و زراعت در فصل زمستان:چون در فصل زمستان محصولی ذز فضای ازاد کشت نمیشه و رقابت برای اب کم و اگثرا اب به اصطلاح لو میره میتونیم در زمستان ی بیابون خالی رو زیر کشت ببریم اما هر چی فک کردم اون محصول خاص به ذهنم نرسید و از شما میخام تو این بحث شرکت کنید و نظراتتونو راجع به محصول پیشنهادیتون بدید...........

RE: تولید محصول کشاورزی در زمستان - سزار3 - 12-13-2015 03:00 PM

اطلاعات زیادی در مورد کشاورزی ندارم اما فک کنم اگه زمین رو بتونیم خوب شخم بزنیم و مواد عالی و املاح رو داشته باشه میشه توش ذرت کاشت
هم مقاومه هم سود داره.

موفق///تاجگردون

RE: تولید محصول کشاورزی در زمستان - sorin - 12-13-2015 04:35 PM

خیلی ممنون از نظرتون .
تحقیق کردم کلم بروکلی تا دمای -18درجه رو میتونه تحمل کنه اما هر چی گشتم نفهمیدم الان میشه کاشت یا ن؟

RE: تولید محصول کشاورزی در زمستان - سزار3 - 12-13-2015 05:59 PM

کلم بروکلی (Broccoli) که «گل کلم سبز» نیز خوانده می‌شود، یکی از انواع سبزیجات است و همانطور که از نام آن پیداست، از خانواده کلم‌ می‌باشد.

فصل زمستان مناسب‌ترین زمان برای کاشت مستقیم بذر این گیاه در زمین است. این گیاه در فصل‌های خنک، بهترین و بیشترین محصول را به بار می‌دهد. توصیه می‌شود برای شروع کشت این گیاه، نهال‌کاری در فصل بهار صورت گیرد زیرا این عمل باعث مقاوم شدن و جایگیر شدن گیاه در زمین می‌شود. نهال‌کاری مقاومت گیاه را در برابر گرمای اولیه تابستان افزایش می‌دهد.

برای کشت پاییزه نیز بهتر است بذرها در اواسط تابستان کاشته شوند. در این حالت می‌توان در اواخر تابستان و زمانی که بذرها رشد کرده و تبدیل به نهال شده‌اند، آن‌ها را به زمین اصلی انتقال داد.

عمق مناسب برای کاشت بذرها، 3 الی 3.5 سانتی‌متر و برای کاشت نهال‌ها، اندکی عمیق‌تر از محل استقرار اولیه خود در زمین است. فاصله کشت بذرها و نهال‌ها در یک ردیف، 45 تا 60 سانتی‌متر و فاصله ردیف‌ها از یکدیگر 90 سانتی‌متر توصیه می‌شود.

بوته‌های بروکلی به صورت مستقیم روییده و طول آن‌ها تقریباً به یک متر می‌رسد. در ابتدا در مرکز و بالای بوته، یک سر بزرگ نمایان می‌شود که به رنگ سبزه تیره و یا گاهی بنفش است.

اندازه این سر 13 تا 15 سانتی‌متر است. وقتی این سر برداشته یا قطع می‌شود، سرهای جانبی شروع به رشد کرده و نمایان می‌شوند. بهترین زمان برای برداشتن سر، پیش از باز شدن غنچه‌های دکمه مانند بر روی سر می‌باشد. در واقع قسمت خوراکی کلم بروکلی همان سر است که حاوی غنچه‌های نشکفته و به هم چسبیده و سبز رنگ می‌باشد (گاهی به رنگ بنفش نیز دیده می‌شود).

اندازه سر و رنگ بروکلی به نوع واریته و محیط کاشت و زمان کاشت بستگی دارد. چنانچه بروکلی در زمان مناسب کشت نشود، سرها زودتر از موعد مقرر به گل می‌نشینند (گل‌های بروکلی زرد رنگ می‌باشند). سرهای کوچک در بروکلی نتیجه به موقع نشا نکردن نهال‌ها می‌باشد. برداشت باید زمانی انجام شود که سرها بزرگ، محکم و غنچه‌ها کاملاً بسته و سفت باشند.

این متن رو کپی کردم براتون چون خودم اطلاع نداشتم خواستم راهنمایی کنم دوست گرامی.
تواین نوشته توضیح داده

موفق///تاجگردون

RE: تولید محصول کشاورزی در زمستان - moele - 12-13-2015 06:31 PM

بهترین راه رسیدن به جوابتون به یکی از فروشگاه های بذر و خدمات کشاورزی منطقه مراجعه کنید و ازشون سوال کنید که چی بکارم اونها جواب را می دونند .مثلا اصفهان من پرسیدم گفت میشه باقالی ،نخود فرنگی،گرگرو و.....کاشت .گرگرو شبیه نخود فرنگی اما خیلی کوچیکتره بیشتر مصرف دام داره اما من خردم از نخود فرنگی بیشتر دوست داشتم10_003