سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
جلسه 94/07/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: جلسات حضوری و آنلاین اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- موضوع: جلسه 94/07/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار (/showthread.php?tid=14309)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

جلسه 94/07/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 09:52 PM

به نام خالق زیبایی
قوانین جلسه :
دوستان لطف کنن همین طور که دارن بحث رو دنبال میکنن قوتنین رو رعایت کنن . که شامل :
1- لطفا تا پایان مطالب پست نزارین و اجازه بدین مطالب پیوسته ارائه بشه که هرکس بعدا بخواد دنبال کنه راحت بتونه بخونه.
2- هرچی اینجا ارائه میدم حاصل تجربیات 4 یا 5 ماهه منه پس منم اونقدرا تو اندروید نویسی تجربه ندارم و فقط شروع کننده بحثم و تجربیاتم رو در اختیار شما قرار میدم .
3- چون این مطالب به سرعت تایپ شده اگه غلط املایی داشت ببخشید .

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 09:56 PM

خب اول یه بیوگرافی سریع بریم و بعد بریم سراغ بحثمون
من امین باقری , کارشناس ارشد عمران – سازه
تخصصم برنامه نویسی نیست ولی برنامه نویسی رو خیلی دوس دارم و در کنار کار عمرانی همیشه مشغول یاد گیری چیزای جدید بودم , اصلا کلاس نرمفتم و با خوندم پی دی اف ها از نت و به صورت کاملا تجربی برنامه نویسی رو یاد گرفتم .
کار خودمو با ویژوال بیسیک 6 از زمان دبیرستان شروع کردم و بعد رفتم سراغ سی شارپ . برنامه نویسی واسه من یه تفریحه که وقتی میرم سراغش بهم آرامش خوبی میده .
در ضمن برنامه های زیادی تو تخصصم خودم که عمرانه نوشتم و همچنین یه کتاب عمرانی که تو مراحل چاپه .
تقریبا چندد ماه پیش بود که یهو یه ایده به سرم زد که کتابی که نوشتم رو تو اندروید و تو مارکت کافه بازار بفروشم . شروع کردم به تحقیق و جمع کردن مطالب که چطور میشه این کارو کرد .
پس همین شروع کار بگم , هرچی این جا میزارم حاصل تجربیاتم تو این چند ماهه و در زمینه اندروید هنوز خیلی کار داره تا راه بیوفتم .

*** نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد. ***

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 09:57 PM

خب شروع کنیم :
کسب درامد از کافه بازار این روزا خیلی همه گیر شده , ما هم اینجا میخوایم یه توضیحی راجع به این مسئله بدیم و شیوه کسب درامد از کتاب نویسی تو اندروید رو شرح بدیم .
نکته هفته : برای شروع کردن لازم نیست عالی باشید ولی برای عالی شدن لازمه شروع کنید.

همین اول یه قول بهتون بدم :
در انتهای این جلسه تضمین میکنم همه بتونین یه جورایی کسب درامد از کافه بازار رو شروع کنین که سطح اون بستگی به مطالعات بعدی خودتون داره و هرچی بیشتر تلاش کنین بیشتر می تونید از این راه پول دربیارین .

ما اول یکم کلی تر میگیم و کم کم تو مسائل ریز می شیم . شاید این هفته نرسیم همه مطالب رو جمع کنیم و بقیش بمونه واسه هفته بعد .

چطور از بازار کسب درامد کنیم :
تو مارکت بازار میشه به دو صورت که از همه معمول تره کسب درامد کرد , یکی نوشتم بازی و نرم افزار و راه دیگه که از همه ساده تره نوشتن کتاب و مجله .

سود دهی در بازار چقدره :
می تونم بگم دست خودتونه . هرچی بیشتر بتونید اپلیکیشن بسازین و بفروشین بیشتر می تونید ازش پول در بیارین . کمترین قیمت که تو بازار می تونید واسه اپلیکیشنتون بزارین 1000 تومنه .

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 09:59 PM

چطور بیشتر بفروشیم :
بیشتر فروختن هم راه های خودشو داره , که بعضی از راهاش به نظر منم اینان :
1- تبلیغات عددی
2- نوشتن چند برنامه خوب رایگان واسه تبلیغات کارتون
3- توجه زیاد به اینترفیس یا همون ظاهر برنامه که زیباتر بشه
4- انتخاب درست هدف یعنی مطلبی یا برنامه ای انتخاب کنیم که خواهاناش بیشتر باشه .
5- ساخت یه سایت یا وبلاگ واسه خودمون که برنامه هامون رو اون جا هم معرفی کنیم .
6- تلاش واسه بیشتر کردن آمار بازدید کننده سایت یا وبلاگمون
7- ساخت یه پیج تو اینستاگرام
8- استفاده از انجمن های سایت های دیگه واسه تبلیغات به طوری که تو قسمت امضا یا ایجاد تاپیک به تبلیغ اپلیکیشن بپردازیم
9- استفاده از اپلیکیشن های دیوار و شیپور
10- استفاده تصاویر در کتاب که باعث جلب توجه خواننده میشه .
11- ...

*** نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد. ***

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 10:00 PM

اندروید نویسی :
خیلی خلاصه بگم تا اونجا که من اصلاع دارم دو تا زبان برنامه نویسی واسه اندروید نویسی از همه بیشتر استفاده میشه . یکی اکلیپس و دومی بیسیک فور اندروید eclipse - B4a
ما با اکلیپس کاری نداریم چون یاد گرفتنش یه جورایی تخصصی تره .

نکته : ما اینجا نوشتن کتاب رو توضیح میدیم که ساده تره و سریع تره و همه با هر اطلاعاتی هرچند اندک میتونن از امروز و با خوندن این جلسه این کار رو انجام بدن .

کتابا چند نوعن و بازار چه کتابایی قبول می کنه :
تا اونجا که من میدونم سه نوع از عمومی ترین روش های کتاب نویسی استفاده از اچ تی ام ای و استفاده از دیتابیسه و استفاده از نرم افزار های کتاب سازه. اچ تی ام ال به صورت کلی بگم به این صورته که شما صفحه ای که قراره کتابش کنین رو به صورت اچ تی ام ال در میارین و با یه سری کد تبدیلش می کنین به کتاب که بازار این نوع کتاب رو رد میکنه و منتشرش نمی کنه . خیلی راحت بگم با کتاب سازا هم کتاب درست کنین صد در صد رده و بازار این نوع کتابارو قبول نداره . تنها شیوه ای که بازار به راحتی قبول میکنه استفااده از دیتابسه که دیتابیس اندروید اسمش sqlite . ما در زیر این روش رو با زبانی ساده توضیح میدیم .

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 10:02 PM

پرداختای بازار چطوریه ؟
از اولش بگم شما یه اکانت تو بازار می سازید و به عنوان توسعه دهنده توش ثبت نام میکنید. این نکته لازمه که باید 5 تومن حسابتون رو شارژ کنید که در نهایت اون 5 تومن هم واستون میمونه و میتونید باهاش از بازار اپلیکیشن بخرید .
مقدار سهم بازار هم طبق گفته خودش 30 به 70 . که سی درصد فروش سهم بازار و 70 درصد فروش سهم شماست . که از سهم شما مقداری مالیات هم کم میشه که مقدارش اونقدرا نیست .
پرداختای بازار 20 ام هر ماهه که باید 2 هفته از انتشار برنامتون گذشته باشه که پرداخت شروع بشه . مقدار تسویه حسابم 100 هزار تومنه . یعنی سهم شما باید به 100 هزار تومن برسه که پول به حسابتون واریز بشه .

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 10:04 PM

جا داره اینجا بگم که جلسه این هفته تموم نمیشه چون حجم مطالب بالاست و من تو این دو روز فرصت کردم اینا رو تایپ کنم

------------------------------------------------

اینو یادم رفت بگم .
شاید دوستان سوال داشته باشن که چرا کافه بازار ؟ مگه مارکت های دیگه مثل مایکت و ایران اپس و کندو چشونه . من اینجا نیومدم از بازار تعریف کنم فقط چون بازار معروفتره و بازدید کننده بیشتری داره ما اجبارا از بازار استفاده میکنیم وگرنه شرایط تو مارکتای دیگه بهتر از بازاره . مثلا تو ایران اپس و کندو فک کنم 30 هزار تومن بشه پولتون میتونید برداشت کنین .

چقدر طول میکشه تا بازار برنامه ما رو تایید کنه ؟
طبق گفته خودشون حداکثر 5 روز کاری به جز 5 شنبه و جمعه ها طول میکشه که تایید شه . (من شنیدم تو مارکتای دیگه یه روزه برنامه تایید میشه که اینم از ضعفای بازاره که دیر بررسی و تایید میکنه )

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 10:06 PM

نکاتی که بهتره تو بازار رعایت کنین که کتابتون تایید شه :
1- واسش یه منبع حتی شد از خودتون بنویسین . بعضی وقتی رو منبع گیر میده
2- رو عکسایی که تو کتاب میزارین تبلیغات نباشه , مثلا اسم یا ادرس سایت
3- به ظاهر برنامتون یکم برسین , یعنی همه از یه نوع سورس نباشه حداقل یکم رنگ فرم و دکمه هارو عوض کنید .
4- نمونه کتایتون تو بازار زیاد نباشه .
5- اگه میخواد فروشی باشه مطالبش در حد خریدن باشه !!! یعنی کتاب ارزش خرید داشته باشه .

واسه نوشتن یه کتاب تو اندروید چیا لازم داریم :
1- یه دستگاه کامپیوتر ( سی پی یو و رمش اونقدرا نقشی بازی نمی کنه چون بیسیک فور اندروید کلن سبکه )
2- نرم افزار بیسیک فور اندروید basic4android که می تونید از لینک زیر دانلودش کنید

http://www.yasdl.com/72601/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-basic4android.html

3- یه نرم افزار واسه پایگاه داده مانند Navicat for SQLite یا sqlitebrowser یا خیلی برنامه های دیگه که قابلیت ساخت دیتابیس sqlite رو دارن ولی در کل من sqlitebrowser رو پیشنهاد میدم واسه قابلیت هایی که داره . لینک دانلودشم پایین میزارم .

http://s5.picofile.com/file/8128259292/b4airanamozesh_ir_sqlitebrowser_3_1_0.exe.html

4- یه مطلب که مد نظرتونه و میخواین کتابش کنین .

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - Amin-Bagheri - 10-13-2015 10:09 PM

خب دوستان اون برنامه های بالا رو دانلود کنن که پایان جلسه تمرین در پیش داریم و باید کتابمون رو با هم بسازیم .

------------------------------------
بریم شروع کنیم . در حین آموزش اگه نکته ای جا مونده بود که در بالا نگفتم و یادم اومد ذکر میکنم .
ابتدا b4a یا همون بیسیک فور اندروید رو نصب و کرک کنید .
اینم فیلم آموزش نصبش

http://www.mediafire.com/download/1akayw4q8kwvera/pakhshe+swf-basic4android.org.zip

حجم : 8mb
اگه رمز خواست اینو بزنین : basic4android.org

بعدش بریم سراغ نصب sqlitebrowser اونم نصب کنید.

RE: جلسه 94/05/21 - موضوع کسب درآمد از کافه بازار - MARYAR - 10-13-2015 10:10 PM

عالییییی