سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارآفرین (/forumdisplay.php?fid=108)
+--- انجمن: بانوان کارآفرین (/forumdisplay.php?fid=149)
+--- موضوع: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی (/showthread.php?tid=13767)

راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - matin1 - 07-28-2015 11:50 AM

سلام به همه کاربران محترم
من به دنبال ایجاد کسب و کار هستم در دوشاخه رستوران داری و ایجاد سالن آرایش و زیبایی بانوان تحقیق کردم که یکی از این دو مورد را استارت کنم
ترجیحم مناطق 1 و 3 تهران هست
ممنون میشم نظر دوستان را در مورد این موضوع بدونم
1- ریسک کدام کار کمتره
2- دردسره کدومش بیشتره
3- کدومش سود بیشتر و در زمان کوتاه تر میده
4- در خصوص رستوران یه حالتی مثل بیرون بر در اول کار بهتره یا سالن مجهز و شیک
5- در کل مردم برای کدومش بیشتر حاضرن خرج کنن

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - davaran - 07-28-2015 12:14 PM

خدمات خانم ها اگر پرستل مجرب و خوش برخورد داشته باشید خیلی بهتر خواهد بود.

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - matin1 - 07-28-2015 12:18 PM

در این صورت مشتری محدود نمیشه به خانمها نسبت به رستوران

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - alireza4258 - 07-28-2015 05:57 PM

سلام دوست عزیز

به نظر بنده شما اول باید این دو کار مورد نظر رو در مناطقی که مد نظرتون هست مورد بررسی قرار بدین که ایا در سطح این مناطق شروع چنین کارهایی به صرفه هست یا نه؟
چه تعداد سالن زیبایی ورستوران در سطح این مناطق موجود هست؟وبیشتر در کدوم محله ها یا خیابان هایی متمرکز شدند؟
به طور کلی نیاز سنجی کنید،و در محله هایی کار خودتون رو شروع کنید که واقعا نیاز مردم اون محله یا منطقه باشه شما وقتی بررسی می کنید میبینین در بعضی خیابان ها چندین رستوران یا سالن زیبایی در کنار هم به فعالیت میپردازند در حالی که در بعضی محله ها این تعداد خیلی کمتر وحتی اصلا وجود ندارد .

در مورد سوالتون هم باید بگم رستوران داری هم ریسکش بالاس هم درد سر زیادی داره
چون ممکنه بعضا غذایی که درست میکنین رو دستتون بمونه به علاوه هزینه های اولیه مکان،اب،برق،گاز،اشپز،مواد اولیه و .....

در هر صورت برای شروع رستوران به نظر بنده بهتره از غذای بیرون بر شروع کنی ولی باز هم تاکید میکنم تو محله ای شروع کن که واقعا نیاز اون محله باشه و همینطور میتونی که با شرکت ها شروع کنی ،باهشون قرارداد ببندی و سفارش بگیری ازشون

اگه غذایی که میخوای در اختیار مشتری ها قرار بدی یا خدماتی که میخوای تو سالن زیبایی به مشتری ها ارائه کنی واقعا کیفیت داشته باشه چرا که مشتری ها خرج نکنن،پس کیفیت حرف اول رو میزنه

موفق باشی دوست عزیز 10_00410_004

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - peyman.fc - 07-28-2015 06:39 PM

سلام سالن ارایش و زیبایی بانوان ریسکش کمتره و درامدشم بالاست رستوران داری یه کار پر دردسره
سالن ارایش باید زرنگ باشی ارایشگر خوب بیاری خود به خود مشتری میاد

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - matin1 - 07-29-2015 12:16 PM

مرسی از پاسختون دوستان
بله درسته باید منطقه رو بررسی کنم

RE: راه اندازی رستوران یا سالن آرایش و زیبایی - jenuse - 05-08-2017 05:28 PM

رستوران داری بهتره شما باید فقط یه طعمهای خاص و بلد باشی ببین چه طور میلیاردر بشی